Ilus paberimajandus - Ilmalik registreerimine

Sisestas IvyWalker,
Blogide kategooria: 

Uus päev, uus katse. Kuna möödunud üritus abieluavaldused sisse viia kukkus kergelt läbi, siis otsustasime kohe järgmisel päeval uuele katsele minna. Seekord helistas tulevane isiklikult Marika Martinile üle, et ta ikka seekord kohal oleks.
Siinkohal pean ma mainima, et tegelikult oleks ma juba algusest peale tahtnud minna Marika Martini juurde, aga salatsemise pärast oli plaan just õnnepalee. Teiste kiitused ja head muljed viisid aga minu mõtted algusest peale Marika Martini peale. Minu õnn, et teisipäeviti õnnepalees registreerimist ei toimu!

Kiire tööpäeva vahel õnnestus lõpuks taas maavalitsusest sisse marssida, minu jaoks oli see esimene kohtumine kõrgelt tunnustatud ja kiidetud ametnikuga.
Marika Martin oli väga muhe ja tõeliselt armas inimene - juba ukse peal teatas elukaaslasele, vanale tuttavale, et on teda juba ammu oodanud.
“Rääkige nüüd, kallikesed, mulle ausalt ära, mida te teha tahate,” oli ta resoluutne, kui me plaani koha pealt vaikida üritasime.
Igatahes idee meeldis talle väga ja kinnitas mitmeid kordi, et välisriigis abiellumine nõuab dokumentidega tõsist jamamist. Me oleme ka laisad ja jamada meile ei meeldi. Kui mainisin, et esialgne plaan oli meil Õnnepalee, aga nood just teisipäeviti, mil meil laev Soome läheb, paari ei pane, siis ägestus Martin demonstratiivselt ja vehkis naljatledes rusikat tulevasele abikaasale: “Ma oleks sulle veel näidanud, kui sa poleks siia tulnud,” lagistas ta naeru.
Andsime avalduse, passid ja arutasime kellaaja üle. Ta soovitas meil siiski ka siinne registreerimine, olenemata pidulikkuse puudumisest, pildile jäädvustada. Kaasa hakkas selle peale pabistama, et VEEEEEL üks inimene, kes asjast teada saab. Martin rahustas, et siit uste vahel ei lähe midagi välja. Igatahes fotograafiga nõustusime, aga kuna ta on vanakoolimees, kes endiselt filme ilmutab, siis ilmutamine jääks sinna aega, kui oleme reisilt tagasi tulnud. “Pange siis mugavalt riidesse ja oleks tore, kui väike kimbuke õitega on ka, mis pildi peal ilus jääb, näiteks piibelehed,” mõtiskles Martin.
Kuna mul on topelt eesnimi, siis uurisin, kas seda võiks ära kaotada. Ma nimelt ei kasuta oma teist eesnime ja paljud ei teagi, et mul see üldse olemas on. Kolmandaks – see nimi ei meeldi ka mulle! Marika Martin ütles, et tema pole nii ilusat nime üldse näinudki ja miks küll seda kaotada.
Igatahes, sellisel juhul peaksin enne kaotama oma teise eesnime ning alles seejärel saaks vahetada perenime. 600 lisaks riigilõivu. Lubasin selle üle järele mõelda, sest jamamine dokumentidega pole minu tassike teed. Unustasin küsida, et kas see tähendaks siis seda, et enne reisi pean ka oma pangakaardid ja muud asjad ära muutma ning tagasi tulles siis taaskord kõik asjad ümber vahetama. Selge see, et pass on vaja vahetada ja mis sääl ikka- aga kogu krempel mitu korda vahetada läheb juba natuke liiaks.
See oli muideks ainus kord, kus mu teinepool lobises minust rohkem. Kogu selle põhimõtteliselt üksi korraldamise juures tundsin end järsku seal kabinetis väga osavõtmatuna ja passisin pea terve aja vaikides. Eks ma pidin mõistma ka, et meespool pabistab rohkem ja kui asi reaalseks läheb, siis kogu see ärevus, mis mul pika aja peale on jaotunud, plahvatab temal korraga.
Saime siis kena kutsekese, kus oli kirjas registreerimiskuupäev ja kellaaeg. Tulevane abikaasa toppis selle värisevate kätega oma lahutusakti (seda on ka vaja ette näidata, kui kellelgi juhtub olema) juurde kilesse, mispeale Martin karjatas: “Ära seda sinna küll pane! See oli su eelmine elu! Nüüd algab sul uus!”.
Ütlesin Marikale, et dokustaatide miksimist ei saa talle pahaks panna – vaesekene on nii pabinas, et eilegi tuli värisevi põlvi kohale. “Loomulikult on ta ärevuses. Ta on ju nii õnnelik,” naeratas Martin vastu. Enne ukse sulgemist hüüdis veel järele: “Helistage kindlasti, kui midagi on vaja!”.
Nii, sai siis see ka õnnelikult tehtud. “Läheme nüüd jooksuga enne kui keegi tuleb koridori peale hõikuma, et me abiellume,” ütlesin tulevasele abikaasale ja põrutasime taas argiellu.

Ainuke asi, millest mul on kahju, on see, et Marika Martin ei ela Mauritiusel..

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
Re: Ilus paberimajandus
7 Aprill, 2009 - 16:58

Sellise paaripanija võtaks vist jah kõikjale kaasa, et unelmate pulm saaks veel täiuslikumaks.
Aga usun, et Teie kaunim päev on sellegi poolest Teie jaoks ideaalne :)

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives as a fairy tale"

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Ilus paberimajandus
7 Aprill, 2009 - 17:15

Väga armas! :D Ma juba nii otan teie lõpp-tulemust! :D Kui enam pole asjad saladuskatte all ;)
Ja PS! Sa oskad nii ilusasti, lahedalt ja huvitavalt kirjutada :)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Ilus paberimajandus
7 Aprill, 2009 - 18:05

Oi, suuuuured tänud :) Kõigest kuu ja mõned päevad peale ning saladuskate rebenebki pidulikult maha....

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Ilus paberimajandus
7 Aprill, 2009 - 18:22

Olles ise läbi Sinu jutustuste kogu selle tralli sees, on omalgi värin hinges ja pöidlad pihus ;)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Ilus paberimajandus
7 Aprill, 2009 - 18:36

Appi, nii vahva! Kõige rohkem ongi mul kahju sellest, et reaalis pole mul suurt kedagi, kes siin kaasa elaks ja pöidlaid pihus hoiaks. Mitmeid kordi olen pidanud keelde hammustama, et mitte välja lobiseda... Kahju, et kellelegi ei saa õhinal rääkida... niisiis lobisengi teile siin :)

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Ilus paberimajandus
7 Aprill, 2009 - 23:31

Lihtsalt võrratu, mis teil toimub:)
Lõpphuvitav ning paeluv ja mis kõige erilisem - reaalsus:)
-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Ilus paberimajandus
8 Aprill, 2009 - 12:19

Mul on kohe väga hea meel, et leidub kaasaelajaid :) Aitäh!

mirabella
Kasutaja mirabella pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Juuli 2008 - 18:17
Re: Ilus paberimajandus
12 Aprill, 2009 - 10:15

nii vahvalt jälle kirjutatud ja Marika Martini olemus tuleb nii mõnusalt siit tekstist välja - nii armsalt vahetu ja tore inimene :)
mu tulevane mees unustas lahutusakti maha kui seal käisime aga õnneks saab ilma selleta ka ikka, süsteemis on kogu inf olemas.
ja keele hammaste taga hoidmine on mullegi nii tuttav ja raske. vahel kohe tahaks hõisata et teate, me nüüd abiellume... aga noooo ei saa ju :)
ootan ka juba teie päeva, blogi ja pilte :)