Aegajalt ei tea pulmaagentuurid päris elust midagi... - Ilutulestikud, Peokohad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Ütlen kohe alguses, et sõltumata pealkirjast, saavad pulmaagentuurid oma tööga vägagi hästi hakkama.

Enamasti nad teavadki ja enamasti nad oskavad, eriti kui asi puudutab kaunistamist ja seda kust tegijaid saada ning kes on parimad tegijad.

Aga kui asi puudutab ideid pulmategevuste kohta siis aegajalt läheb minu mõtemaailm krussi, sest ma ei saa aru kust võetakse need ideed ja mõtted, mis ei toimi, aga mille peab pulmaisa läbi viima ?

Eks nende asi ongi ka aegajalt ideedega lagedale tulla, aga väga tihti unustavad agentuurid ära selle, et peale idee mahamüümist noorpaarile, võiks vastutada ka selle eest, et see läbi viiakse. Ehk siis nad võiksid olla kõrval, kui pulmaisa läheb ideid elluviima.

Ma toon näite, mis on viimasel 5 aastal vähemalt mulle palju halli juurde toonud :D

Ja see on taevalaternate kasutamine.

Alustan kohe sellest, et see on ilus. Tõesti on. Ja öösel kui tavelatern taevasse tõuseb, seda seda on ikka müstiline vaadata. Kasutan seda ka ise, et õhtusel ajal pulmale meeleolu juurde anda ning enamasti ka selleks, et pruudi neiupõlve nime ära saata. Maksimaalselt kasutan ma viimastel aastatel ainult 3-5 tavelaternat ja mitte rohkem.

Aga soovitada noorpaaridele, et saadame öösel 50 tavelaternat või et iga külaline saadab ühe taevalaterna taevasse on agentuuride poolt vastutustundetu. Kusjuures, tihti jäetakse mainimata, et kui on isegi väike tuul või vihm, siis lihtsalt ei ole võimalik neid laternaid kuskile saata.

See on ilus mõte, aga seniks kuni tarbitud alkoholi kogus on alati suhtes hilise kellaajaga, ütlen mina, et sellised ideed on mõttena kenad, aga teostusena väga koledad. Ja mina ei saa kuidagi lubada asju, mis ei toimi pulmades või mis toimivad ainult mõttena :( ja mis "ilusa meeleolu" asemel pakuvad kaost ja põlengut.

Esiteks on taevalaterna kaunilt ülesse lennutamiseks vaja minimaalselt kahte inimest. Üks hoiab ja teine süütab. Versioon kus seda süütab üks inimene ja siis keerab palli lennuasendisse EI TOIMI õhtusel ajal ja purjakil inimestega.

Ehk siis 50 taevalaterna saatmiseks on vaja 100 inimest.

Teiseks ei suuda ei üks ei kaks inimest seda laternat (kui nad natukenegi purjakil on) õigeaegselt ja õigesti põlema panna.

Ning pulmaisa kohe kindlasti ei suuda iga inimese juurde minna ja seletada, kuidas see käib - mikrofoniga või ilma.

Ma olen isiklikult lubanud noorpaaridel teha seda tavelaterna traditsiooni 5 korda ja viimane kord aitas mulle. Nendest viiest, uskuge ma andsin kõik endast et rahvas suudaks laternad taevasse saata, lendasid pooled pallid taevasse ja veerand puudesse ning veerand põlesid lihtsalt maa peal ära.

Minu jaoks on kole juba ka see, kui Isegi üks lendab puudesse või põleb maa peal ära

Ja peale seda olen alati öelnud noorpaaridele, et see massiline tavelaternate saatmine ei toimi, lihtsalt ei toimi - idee on ilus, aga praktikas purjus inimestega see lihtsalt ei toimi.

Kui seda teha päeval, kui inimesed pole veel napsu võtnud, siis on see võimalik, aga õhtusel ajal mitte.

Lisan ka paar videolinki, et kuidas on laternaid saadetud.

Tervitades,

Virgo

Kuidas tavelaternat süüdata, nagu näete, pole see lihtne isegi 100% kainena, mis siis purjakil inimesest rääkida :(

Viisakalt natuke valesti läinud laternate saatmine