Ilutulestikud - Ilutulestikud

Sisestas Triplex,
Blogide kategooria: 

Ilutulestiku võimas helide ja värvide mäng tagab kindla peale tugeva ning üleva tunde ning nii suurema- kui väiksemamõõdulisi ilutulestiku etendusi on võimalik tellida igaks sündmuseks. Tuleb vaid aru pidada ja otsustada, kas tellida pürotehnikutelt täisteenus (hinnad algavad 300 eurost) või osta valmistoode (vahemikus 20–300eurot). Kui proffidelt tellides tuleb õigeaegselt ainult arve ära maksta, siis tulevärgi valmispaketi puhul peab noorpaar ise hankima vajaliku kooskõlastuse omavalitusega ning teavitama päästeametit ja politseid kui saluute lastakse asulas või tiheasustusalal. Ilutulestikku kooskõlastama minnes arvestage, et paljud ametnikud võivad olla puhkusel ja mõistlik on sellega tegeleda aegsasti ehk kuu enne tähtaega. Ka tuleb silmas pidada, et paljude omavalitsuste territooriumil algab öörahu kella üheteistkümnest õhtul ning seega ei lubata saluute lasta keskööl. Küsige kindlasti järgi.

Aga mida siis tellida pulmadeks?
Komeet, palm, krüsanteem, vulkaan, lehvik, tulekiri, rooma küünlad, liblikad, pojengid, pajud, kalad, tähekesed, fontään, tähepomm - mida kõike veel?
Võtab silme eest juba enne kirjuks kui süütenöörile tuli otsa pannakse?

Foorumis liigub inimeste hulgas mõte, et lasta kuumaõhupalle lastel lennutada.
See ajendas mind kirjutama kuumaõhupallidest natuke pikemalt - Teie mõte lasta lastel neid lennutada pole eriti hea mõte.
Põhjus on selles, et kuumaõhupallid on laste jaoks natuke liiga suured. Ja lapsed ei jõua vajaliku aja kätt tavaliselt üleval hoida.
Palli tuleb tipust hoida käsi ülesse tõstetuna, siis on teisel inimesel hea neid süüdata.
Kui on plaanis palju palle korraga lasta, siis on mõttekas lasta kellelgi need eelnevalt pakendist välja võtta ja ettevaatlikult lahti raputada.
Muidu läheb selle tegevusega väga palju aega ja rahvas muutub rahutuks :)
Seejärel jagada pallid inimeste kätte kes hoiavad palle tipust üles tõstetud käega.
Pallidega koos ostke kindlasti ka süütepulgad.
Süütepulk põleb ca 4 minutit ja on kuumema leegiga. See tagab parema ja kiirema süütamise.
Kui soovitakse palle korraga õhku lasta, siis on kiirus oluline.
Palle lennutavate inimeste vahekaugus peaks olema ca 2 meetrit, et pallid üksteisega ei põrkuks ja endal ka ohutu oleks.
Kui kuumaõhupall on süüdatud, siis tuleb tunnetada kunas pall hakkab ülesse tõusma kuid soovitan natuke aega veel alumisest rõngast kinni hoida, et lahti lastes oleks esmane tõus kiirem.
Jälgima peab ka tuule suunda, et tuul kindlasti hoonetest ja muudest takistustest eemale puhuks.
Enda kogemustele tuginedes lisan, et 25 kuumaõhupalli korraga taevasse laskmine pulmas on pürotehnikulegi kõva rabelemine :)
Inimesed on selleks ajaks nii ülemeelikud, et nende kantseldamisele heas mõttes :) läheb ka oma jagu aega.

Küsige nõu professionaalidelt, kes oskavad Teile kindlasti nõu anda samas Teie soove arvestades.

Kõike kaunist soovides,

Triplex Eesti OÜ
meeskond