Millele tasub ilutulestikku tellides rohkem tähelepanu pöörata. - Ilutulestikud

Sisestas HerkiHeil,
Blogide kategooria: 

Pulmad.ee turuuuringu tulemused ajendasid mind kirjutama artiklit, mis selgitaks noorpaaridele ja teistele ilutulestiku sõpradele ilutulestiku projekte. Õigemini, millele tasub projektides rohkem tähelepanu pöörata.

Põhjus on väga lihtne – ilutulestiku sõbrad teevad valiku enamasti valesid parameetreid arvestades.

Pulmad.ee turuuuringust selgus, et enamus on pakkunud ilutulestiku põhiparameetriks pikkuse ja seejärel ollakse peale tulestikku nägemist pettunud.

Samas on noorpaarid märkinud, et paljudel oli ilutulestik nõrgim lüli.

Ilutulestik peab olema ikka nii võimas, et raputab keskööl kõik pulmalised uuesti ärksaks ja pühib härrastelt viimsegi väsimuse ning toob daamidele pisara palgele. Selline tulestik on enda eesmärgi täitnud.

Ilutulestiku pikkusest on kordi olulisem ilutulestiku tihedus ja ülesehitus. See tähendab, et kaetud oleksid kõik tasapinnad ja ilutulestik oleks tasakaalus.

Küsiksin noorpaaridelt (ilutulestiku tellijatelt) vastu, et kui nad muusikapoe uksest sisse astuvad, kas nad hakkavad otsima mööda poodi kõige pikemat lugu ☺))

Enamasti otsitakse muusikat siiski teiste parameetrite järgi.

Sama on ka ilutulestikuga. Esmalt tuleb arvesse võtta ilutulestiku ülesehitust, seejärel laskude tihedust. Mis intervalliga ja kui palju korraga (millistes suundades) tähepomme taevasse lendab. Seejärel tuleks üle vaadata tähepommide kaliiber. Mida suurema kaliibriga tähepommid, seda võimsam ilutulestik (pürotehnilist ainet ühe tähepommi kohta vastavalt rohkem). Samas on tähepommide kaliiber pöördvõrdeline ilutulestiku kõrgusega. Mida suuremad tähepommid, seda kõrgem tulestik.

Kogenud pürotehnikud teevad projekti võttes arvesse eelkõige neid parameetreid.

Näiteks toon, et kui projekt on ülesse ehitatud kuuele minutile korralikule tulestikule, siis sama projekti on võimalik teostada (venitada) ka 12 minutiga. Kuid see pole enam intensiivne emotsioone pakkuv tulestik vaid hõre ilutulestiku toodete esitlus. See omakorda põhjustab kliendi rahulolematuse – kuigi ta ise soovis võimalikult kaua kestvat tulestikku ja tegi valiku selle järgi.

Kokkuvõtteks lisan, et usaldage pürotehnikuid, kes on aastaid projekte koostanud ja ilutulestikke teostanud.

Kui Teile saadetud projekt tundub Teile liialt lühike, siis arvestage eelkõige – kui palju olete nõus raha lisama, et sama tihedusega ilutulestikku pikemalt nautida. Kui soovite eelarvet suurendamata tulestikku pikendada, siis kannatab kvaliteet.

Enda pikaajalistele kogemustele tuginedes  (seitse aastat Arnikas ja kaks aastat Hansa Ilutulestikes).

Lugupidamisega,

Herki Heil

Triplex Eesti OÜ

juhataja

55501662

herki [at] triplex.ee

www.triplex.ee