Püromuusikal - Ilutulestikud

Sisestas Rinald,
Blogide kategooria: 

Muusikaga sünkroonis lastav ilutulestik e. püromuusikal on kõige töömahukam, aga samas erilisem ilutulestiku vorm, mis ühendab endas kahte kaunist kunstiliiki - muusikat ja ilutulestikku. Žanr ise ulatub 18.sajandisse. Kuulsaimad näited on kindlasti G.Fr.Händeli "Kuninglik tulevärgimuusika" ja "Veemuusika". Hiljem on mitmedki heliloojad, nende hulgas L. van Beethoven ja P.Tšaikovski, kirjutanud spetsiaalselt ilutulestiku tarbeks muusikat.

Tänapäeva tuntumad näited on seotud J.M.Jarre ja M.Oldfieldiga. Analoogsed kogemused Eestis on seotud Tamula Järvemuusika kontsertidega, kus Ruf Ilutulestikud aastatel 1997-1999 koostöös ERSO, Hollandi Raadio ja Tampere Sümfooniaorkestriga korraldas vaatemängu kümnetele tuhandetele vaatajatele.

Tänaseks oleme välja töötanud erinevad programmid nii klassikalise, kui popmuusika tarvis. Tänu olemasolevale arvutiprogrammile, aastate pikkusele kogemusele ja kvaliteetsetele pürotehnilistele vahenditele saame koostada kava tellija lemmikmuusikast lähtudes. Vaatemängus kasutame laia skaalat proffessionaalseks ilutulestikuks mõeldud pürotehnilisi vahendeid. Püromuusikali muudab eriliseks erinevates punktides üheaegselt toimuv dünaamiline vaatemäng. Vaateväli kaetakse vahelduvana nii laiuses, kõrguses kui mõlema kombinatsioonis ja seda kõike sünkroonselt muusikaga. Erinevate laskekohtade vahekaugus laiuses, olenevalt platsi võimalustest võib ulatuda kuni 40 meetrini. Siiani kõge laiem meie poolt teostatud ilutulestik oli 240 meetrit lai ja koosnes neljakümmnest laskekohast. Viimastel aastatel on populaarsust kogunud püromuusikalide üles laskmine vahetult veest ja vee kohale. Milleks kasutame spetsiaalseid platvorme. Seda muidugi juhul kui peokoht asub veekogu läheduses. Vee kohale ilutuletiku laskmine annab lisaväärtuise veepeegeldusena ning võimaldab kasutada laia skaalat eriefekte. Kindlasti ei tohiks püromuusikali segi ajada ilutulestikuga muusika saatel. Erinevus nende vahel on selles, et pürromuusikalis juhib kogu laskmist täpne arvutiprogramm, millega saab tagada ilutulestiku ja muusika sünkroonsuse, muusika saatel ilutulestiku puhul on võimatu.

Püromuusikali hind on küll mõnevõrra suurem klassikalisest ilutulestikust, kuna tegemist on oluliselt mahukama tööga, kuid suursugune tulemus on seda väärt.

Meie töö kvaliteedi kinnituseks on Ruf valitud Pulmad.ee aasta tegijamaks ilutulestiku firmaks Eestis juba seitsmel viimasel aastal järjest.

Alljärgnevalt lisatud mõned näited püromuusikalidest vee ja maa kohal:

http://www.youtube.com/watch?v=e_pYiQBo0OI
http://www.youtube.com/watch?v=Tw_vBwkK_H4
http://www.youtube.com/watch?v=YGq45EKcwU4

Lugupidamisega,

Rinald Kodasma
Ruf Eesti AS