Kihlasõrmus - esimene märk tõelisest pühendumisest! - Kihlus, Sõrmused

Sisestas Goldtime,
Blogide kategooria: 

See kaua oodatud ja kuulda ihatud lause „ Kas sa abielluksid minuga?“.

Kihlumine on üks traditsioonidest, mis on sündinud tänu sellele, et inimesed on õnnistatud võimega armastada. Lihtsalt võrratu kui erakordseid hetki ja sündmusi kutsub ellu võlusõna „armastus“.

Lummavas kevadpäikeses olen kuidagi õndsas meeleolus, taustal mängib mõnus jazz, üllad tunded ja mõtted leiavad minu juurde tee. Mulle kangastuvad armastuse kõikvõimsus ja kõik need head inimesed, kes just saabunud kevadel tunnevad, et nüüd on SEE hetk käes, kui enam teisiti ei saa, suuda ega tahagi- need neli imelist sõna saavad lausutud: „Kas sa abielluksid minuga?“.

Kihlumine on nii kaunis sündmus väljendamaks ühel kõige erilisemal viisil oma tõelisi, tugevaid ja puhtaid tundeid. Goldtime lugupidamine kõigile, kes tunnevad vastupandamatut soovi oma tunnete suurust kinnitada kihlumise läbi. Soovime olla sellel teemal usaldusväärseks ja heaks kaaslaseks, et avada natuke kogu seda imetabast kihlumise ja kihlasõrmuste maailma.

Läänelik traditsioon kihlumisest on saanud alguse 1477. aastal kui Maximilian I, Püha Rooma keiser kinkis armastuse märgiks ja kihlumise kingitusena Mary-le Burgundiast teemantsõrmuse. Maailm tunneb kindlasti veel üht väga kuulsat kihlasõrmust, printsess Diana safiiri ja teemantitega kihlasõrmus, mis on nii kuulus, et kogu juveelimaailm nimetab nüüdseks kõiki seda tüüpi sõrmustemudeleid „printsess Diana stiiliks“.

Kuid sel aastal on tähelepanu pälvinud kihlasõrmus, mis kuulub põnevale staarile Lady Gaga. Kindlasti on tegemist ääretult omapärase sõrmusega, kus on kasutatud „heart“ lihvis teemantit ja sõrmusevõru tagumine külg on lahendatud intrigeerivas disainivõtmes.

Tuleb tunnistada, et eelpool esile tõstetud sõrmused on aga pigem väga erilise disainikäekirjaga ja ei kuulu traditsiooniliste ja klassikaliste kihlasõrmuste kategooriasse. Otseloomulikult aga säravad need sõrmused kuulsuse, ainulaaduse ja eksklusiivsuse kiirguses ning on igati suursugused. Kõige klassikalisem kihlasõrmuse mudel on valgest kullast ja ühe „brilliant“ lihvis teemantiga.

Nüüd kus oleme Teile saanud ära tutvustada kõige klassikalisema kihlasõrmuse siis pöörduksime detailide juurde, mis mängivad olulist rolli kihlasõrmuse juures. Kullatoon, teemanti suurus, puhtus, värvus ja lihv/kuju. Kullatoonides on meil kolm valikut: valge kuld, punane kuld ja kollane kuld. Eestis on kihlasõrmuste puhul enim eelistatud valge ja punane kuld. Kuid nii nagu ka abielusõrmuste disainis, on ka kihlasõrmustes üha populaarsem kasutada mitut kullatooni koos ühes sõrmuses, nimetame seda kullatoonide omavahel miksimiseks- selline moodus lisab ehtele dünaamikat ja loomulikult muudab sõrmuse erilisemaks.

Täpsemaid detaile teemantite suuruste, puhtuste, lõigete kohta saate lugeda Goldtime kodulehelt:
http://www.goldtime.ee/index.php?alam=173

Eestis on kihlumise traditsioon viimase 10 aasta jooksul uskumatu intensiivsusega saanud üha populaarsemaks ja selle üle on tõeliselt heameel. See on võimalus näidata oma pühendumist kõige armsamale inimesele, kuid ei pane samas noori armunuid kohe silmitsi seisma abiellumise kohustusega. Eestis pole ajalist piirangut kui kiiresti peale kihlumist peaks paar pulmi pidama. Pikemate kihlumistraditsioonidega riikides peetakse küll heaks tavaks, et aasta peale kihlumist toimub pulmapidu ja neis riikides on ka kihlasõrmuse hinnaklass määratud üsna täpselt.

Eeldatakse, et sõrmuse hind võiks olla mehe sissetulekust sõltuvalt välja arvutatav. Heaks tavaks peetakse orienteeruvalt 3-4 kuupalga vääringus kihlasõrmust. Meie kodumaal pole aga nii kindlaid ja määravaid reegleid seoses kihlumisega. Aga briljant, kui särav vääriskivide kuninganna sümboliseerib tugevust, väärikust, väärtuslikust, ihaldusväärsust ja need omadussõnad sobivad kirjeldama ka ühte kõikvõimast tunnet ja unelmate paarisuhet.

Goldtime kaupluste kihlasõrmuste valik on tänaseks päevaks teinud läbi suure muutuse ja võib julgelt väita, et oleme uhked oma mudelite, disainide ja kvaliteedi/hinna suhte üle. Kindlasti aitavad meie klienditeenindajad leida just selle "õige" sõrmuse, olles meeldivaks konsultandiks selle "õige" sõrmuse leidmiseks.

Ootame Teid.
Teie Goldtime

ManusSuurus
Image icon couple_430.png191.33 KB
Image icon Printsess Diana294.43 KB
Image icon Lady Gaga kihlasõrmus243.51 KB
Image icon 11.png79.23 KB
Image icon rings_illusion_430.png127.55 KB