Eripärane kihluspäev - Kihlus

Sisestas Ms Rom Designs,
Blogide kategooria: 

25.05.2010

Tony viis sel teisipäeva hommikul meie 3a poja ise lasteaeda ja teadsin, et ta läheb peale seda tavapäraselt tööle. Kui oma 25ndal sünnipäeva hommikul ärkasin, nägin köögilaual väikest kingitust ja ümbrikut, märkega peal: `P.s! Open 10 AM exactly!`
Arvasin kohe, et kui põnev! Ümbrikut avades, leidsin sealt:

* Kaardi, milles seisis:

To my Maris,

A very special day for a very special woman.

Happy birthday!

With all my love,
Tony
xxxx

* Kirja, kus oli: `Here, today, right now – begins a Birthday Treasure Hunt. Stop whatever it is you are doing, make sure you put on something nice, take your time and enjoy your day as you follow the clues... Open the first envelope.` Avasin I lisatud ümbriku.

A BIRTHDAY TREASURE HUNT

* I ümbriku sisu: Foto meie pojast, kes naeratas ja hoidis enda joonistatud pilti minust koos sõnumiga: `Happy Birthday, EMA. 25.05.2010.` See foto tõstis tujumeetri juba hommikul vara maksimumi peale. Ümbrikus oli ka originaaljoonistus. Oli oht, et meie poeg võib kogemata saladuse mulle enne välja rääkida, kuid ta oskas saladust kiivalt hoida. Nad tegid head koostööd.
Tony oli fotole veel lisanud märke: `To find the next clue – look around the house at all the picture frames and see which picture is out of place.`
Kui teise ümbriku leidsin, juhendas see mind Lillede Villasse.

* II ümbriku sisu: Foto Lillede Villa lillepoest märkega: `Go to this flower shop (hint – Roccal Mare Prisma) – give them your name and you will receive the next clue.`
Teel Prismasse sain järgmise üllatuse omanikuks – Haabersti ringteel märkasin auto peeglist, et Tony, kes oleks pidanud harjumuspäraselt tööle minema, sõitis järsku täpselt minu taga. Mõtlesin, et see oleks ju parim üllatus, kui me saaksime päeva koos veeta ja lehvitasin suurest rõõmust. Ta lehvitas mitte nii rõõmsalt vastu ja parklas ütles, et läheksin üksi Prismasse, ta hiljem räägib miks. Alles lõpp-punkti jõudes seletas ta mulle, et tegelikult ei soovinud ta, et ma teda seal näeks, see pidi olema üks osa üllatusest. Ta oli küll väga hoolikalt planeerinud, et sõidab minust 5 - 6 autot tagapool, kuid nagu ikka, läks teisiti – nimelt kõik need valitud autod pöörasid mujale ja siis ta lõpuks oligi avalikult minu auto taga ja väljapääsu polnud. Aga nii oligi toredam - see situatsioon ajab meid siiani südamest naerma.
Lillede Villasse jõudes, ütlesin oma nime ja naeratav florist andis mulle üle suure kevadiselt värske värvilise lillekimbu, millel oli järgmine ümbrik. Parklas ma enam Tony´t ei näinud.

* III ümbriku sisu: Foto Haabersti Rimist märkega: `Check your text messages for the code to unlock the Smartpost box inside Rimi.`
Tony sõitiski eelnevalt nn salajaselt minu taga, olemaks kindel, et kava läheks plaanipäraselt st vahepeal poleks erroreid ja, et olla õigeaegselt ka lõpp-punktis. Näiteks saatis ta mulle Smartposti koodi sõnumiga kui jõudsin sihtpunkti. Üpriski mahuka karbi ja IV ümbriku sain kätte erroriteta, kuid selle karbi sisust polnud mul aimugi kuniks jõudsin lõpp-punkti. Põnevus muudkui kasvas.

* IV ümbriku sisu: Pilt Oleviste kirikust, isegi kaart sinna jõudmiseks ja märge: `Bring your present/ box to the top of the Oleviste church tower. Inform the doorman who you are + you will receive entry.`
Oleviste vaateplatvormile jõudes, nägin ees Tony´t. Olime seal varemgi koos käinud. Mõtlesin, et see on ikka parim, et ta saab selle päeva koos minuga veeta. Avasime salapärase karbi, milles oli alkoholivaba shampus koos klaasidega ja väike antiikne karbike – sain aru, mis võib nüüd juhtuda ja see juhtuski.
Tal õnnestus põlvele laskuda, kuigi seal üleval on üpriski kitsas vahe ja inimesed liikusid. Avas sõrmusekarbi ja küsis minult emotsionaalselt: „Will you do me the honour of becoming my wife?“ Tunne oli uskumatult ülev ja kukkusin teda seepeale muidugi kallistama, pisarad jooksid, kuniks ta küsis: „Kas see tähendab jah?“ Ma ütlesin: „Muidugi jaa!“ Siis kallistasime veel pikalt. Turistid tegid pilte ja õnnitlesid. Kui sõrmus sõrmes, avas Tony shampuse, mille kork lendas suure paugu ja kaarega üle vaateplatvormi. Jõime shampust, nautisime vaadet, päikeselist ilma ja teineteise seltskonda. Muide, Oleviste kiriku ehk koha valik oli tegelikult samuti tähenduslik. Tony mõtles algul, et oleks kena seal nii kihluda kui ka abielluda, kuid hiljem põhjalikult asja analüüsides, jäi see plaan mitmel põhjusel kahjuks ära.
Hiljem läksime Vanalinna ühte restorani, et päeva edasi nautida ja ka pulmaplaanidest rääkida. Ta rääkis, et oli seda kõike planeerinud ja salajas hoidnud aasta. Minul polnud sellest muidugi õrna aimugi, ta oskas kõike nii põhjalikult ja osavalt organiseerida. Ütles, et see polnud kerge, kuna tahtis terve selle aja minuga kõike seda jagada.

SÕRMUSEST

Minu jumalik antiikne kihlasõrmus, mis on originaalkarbis, on pärit linnast Wolverhampton aastast 1930, kuid selle stiil oli populaarne juba Louis XVI (1754-1793) ajast. Seda nimetatakse a cluster ring - keskel ovaalne smaragd, mis on ümbritsetud 12 väikese teemandiga, kuid ka see pole juhuslik valik, sest smaragd on muide mai kuu sünnikivi - siis sündisin mina. Teemant on aga Tony sünnikuu aprilli sünnikivi. Seega on sõrmusel tähenduslikult meie mõlema sünnikuu kivid, mis täiendavad üksteist ideaalselt. Roheline on ka minu lemmikvärv. Ma pole kaunimat ja unikaalsemat sõrmust veel näinud. Täpselt minu maitse - järjekordne näide sellest, et võin oma abikaasa head maitset kas või pimesi usaldada. Tony ütles, et oli seda õiget umbes aasta otsinud - kõik vastavad Eesti poed oli läbi käinud, kuid sobivat ei leidnud. See on ka põhjus, miks ma hiljem abielusõrmused ise disainisin. Lõpuks leidis ja tellis ta selle õige kihlasõrmuse Inglismaalt. Pilte kihlasõrmusest näeb antud blogi lõpust.

* Mõnesid vääriskive seostatakse aasta kindlate kuudega: jaanuar - granaat, veebruar - ametüst, märts – akvamariin, aprill – TEEMANT, mai – SMARAGD, juuni – pärl, juuli – rubiin, august – peridoot, september – safiir, oktoober – opaal, november – topaas, detsember – türkiis.

TEEMANTIT peetakse vääriskivide kuningaks. On teadaolevatest kalliskividest ka kõige tugevam kivi. Juba 1477a peeti teemantit oma vastupidavuse tõttu kustumatu armastuse sümboliks. Siis kinkis ka Saksa-Rooma keiser Maximilian I oma kaaslasele ja tulevasele abikaasale Marie´le teemantsõrmuse. Tänapäevani hoitakse seda ilusat traditsiooni elus, tehes sama - sellest tuli tegelikult ka ütlus `Diamonds are a woman’s best friend.`
Tavaline tuli teemantit ei kahjusta. Vanade uskumuste kohaselt aitas teemant saavutada vaimset ekstaasi ja kaitses nõiduse eest, ravis vaimuhaigusi, võttis ära luupainajaid, aitas vaenlasi võita ja metsloomi kodustada. Arvati, et teemandi sädelev valgus suudab ravida kõiki haigusi. Kaitseb kurja eest. Tema ületamatu valguse murdmise ja hajutamise võime on muutnud ta vaimse jõu sümboliks, mis sümboliseerib moraalset jõudu ja annab julguse elada oma sisemiste veendumuste kohaselt. Suurendab oma kandja ausameelsust ja annab jõudu vaimsete eesmärkide saavutamiseks. Tema poolt vahendatav energia puhastab tahet ja suurendab eelistust ning õpetab austama kõike elavat. Jagab ümbruskonnale heldelt oma sära ning väljendab ka helduse sügavamat mõtet. Paneb meid suhtuma teistesse just nii, nagu me tahaksime, et teised meisse suhtuksid.

SMARAGD on berüllirühma hinnalisim kivi. Tema tumerohelise värvi põhjustab kroom. Keskajal arvati, et ta parandavat mälu ja mõistust. Andis omanikule ilukõnevõime ja nooruslikkuse ning kaitses teekäijaid. Smaragdroheline on sajandeid olnud tuntud ka kui ilu ja püsiva armastuse värv – jumalanna Veenuse värv. Smaragd oli ka Cleopatra lemmikkivi. Indiaanlased on öelnud, et smaragd toob head õnne. Ta on rohelistest kividest kõige tugevam ning ta juhib meie kehasse tervendavat ja elustavat energiat. Laeb eeterkeha ja seejärel tungib kõigisse energiakehadesse, tasakaalustades ning harmoniseerides omakorda aura energiatasemeid. Kingib kandjale loovust, organiseerimisvõimet ja vestlusoskust. Muudab mõtlemise selgeks ning parandab nägemist, mälu ja keskendumisvõimet. Puhastab aura negatiivsest energiast ning avardab vaimseid võimeid. Kivi teravdab intuitsiooni, ühendades südame ja tarkuse ning aitab mõista ja austada rikkusi, mida me oma südames kanname.

LÕPETUSEKS

Olime eelnevalt koos elanud 6a. Loomulikult lootsin sisimas, et Tony küsiks minult seda küsimust juba ammu, kuid samas olen nüüd õnnelik, et see tuli ootamatu üllatusena ja hindan seda väga, et see polnud kiirustatud otsus vaid, et ta oli selle nii pühendunult ja põhjalikult läbi mõelnud. See tähendab mulle palju! Nüüd on 25.mai mitte ainult minu päev, vaid ka meie päev. Meie kihluspäev on minu elu kõige erilisem romantilisem päev. Siiani meenutan seda naeratus näol. Küll ta on mul ikka kallis!

P.s! Seega mehed, ärge unustage oma armastatud naisi vahel üllatada - tehke seda omamoodi ja südamest. See kõik tuleb teile bumerangina tagasi.

ManusSuurus
Image icon minu_kihlasormus.jpg17.31 KB
Image icon birthstones.jpg15.34 KB
Pitser-T
Kasutaja Pitser-T pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2009 - 17:12
Re: Eripärane kihluspäev
25 August, 2011 - 22:57

Nii armas oli lugeda.
Palju palju õnne Teile kahele!!!!

Merle Trestip

Ms Rom Designs
Kasutaja Ms Rom Designs pilt
Võrgust väljas
Liitus: 2 Juuni 2010 - 10:35
Re: Eripärane kihluspäev
30 August, 2011 - 10:17

Tänud, Merle :)