Oodatud kihlus - Kihlus

Sisestas IvyWalker,
Blogide kategooria: 

Istun taas arvuti taga ja imetlen sõrmust käes – kivi sillerdab ilusalt ja kaks pisemat täiendavad teda. No lõpuks tuli see õnnetu jaa ka ära.
Aga eks see ole ka suures osas minu süü. Minu naiselik pläkutusmasin ei suutnud iga pulmaplaani arutamisega nina alla hõõrumast hoiduda: “Me pole ju veel kihlunud ja planeerime siin! Kas kavatsed lennujaamas ettepaneku teha?”
Ega see tema mehist uhkust paitanud ja varsti käisime vaikival kokkuleppel juveelipoodides – niisama pulli pärast, kinnitasime teineteisele. Siit tuleb kihlus, mõtlesime.
Idee oli muidugi põnev, aga teostus kehvapoolne. Kuna mul kõik ehted hõbedast, siis otsisime valgest kullast sõrmust. Teine häda oli see, et valgest kullast sõrmuseid minu number 15 suurusega sõrmele pole. Ja ka väiksemaks ei saa ka sõrmuseid teha, sest sellega kaasneks 10 muud häda. Ainus võimalus olnud lasta ekstra sõrmust teha. Laiskvorstid nagu me oleme, ei viitsinud sellega jännata. Leidsin hoopis imeilusa kullast sõrmuse, suurus enam-vähem sobiv, meeldib. “Ah, olgu. Las olla, lähme edasi,” muutus tulevane härra kärsituks. “Selge, see sõrmus jääbki,” mõtlesin ma ja hakkasin kalkuleerima, kas peaksin talle äkki üllatusülekande tegema, kui tal ostuks piisavalt raha äkki pole.
Jäin siis põnevusega tähtsat päeva ootama. Usutavasti pidi see olema meie spaakäigu ajal jõuluõhtul.
Ideaalse õhtu liginedes jäin loomulikult haigeks. Aga see ei saa kuidagi takistada elu tähtsaimale küsimusele vastamast. Kaanisin gripiteed alla ja läksime teele. Spaa oli loomulikult võrratu (nime ei saa nimetada – tuttavad võivad äkki lugeda...).
Tähtsaks õhtuks oli mul võhm väljas ja palavik laes, aga oh, kus ma pingutasin head nägu teha. Panin värskelt ostetud uhke kleidi selga ja klobistasin marmorpõrandal kuldsete kingadega restorani poole. Kuigi ma ootasin ettepanekut, siis ma ei mõistnud, miks mees terve õhtu vaikis ja närviliselt pidevalt ringi vaatas.
Aga toit oli igatahes meeletult maitsev ja mul oli kohutavalt kahju, et haigus oli viinud ka isu ja see uhke tiramisu tükk jäi kurvalt taldrikule kükitama. Järsku hüppas lauakaaslane toolilt ja jooksis baarileti äärde. Vaatasin, kuidas mees hakkas teenindajaga rääkima ja teine ettekandja vaatas sellise “awwww”-muigega pealt. Põhjust kahtlustamiseks oli. Tagasi tulles oli teise nägu rahulik: “Küsisin, kas hommikusööki tuppa saab.” “Jaaaaa....” ei lasknud ma end petta.
Mees võttis kaamera välja (oi, mehed – sellistel hetkedel pange keegi teine filmima!) ja nägin kaugustes lähenevat ettekandjat šampuseklaasidega (nagu mu haige pea juba veerandist veinipokaalist juba ei kumisenud). Olgu, šampused, aga kummaski klaasis ei näe sõrmust, hmm..aga mis see punane karp veel on? Heheee!
Punane karp, suur punase roosi õis ja kõik see kaunistatud pärlitega. Well done, hubby! “No, kas sa tuleksid siis mulle naiseks,” kaamera ühes käes ja teine tegevusetult laual (oleks siis võinud sõrmusegi karbist võtta). Jagasin juhtnöörid karbi avamise ja sõrmuse sõrme asetamise kohta, poetasin paar pisarat ja lubasin oma jäseme igaveseks ajaks igavesti ära. Põlvele laskumine ja nõretava kõne pidamine oleks mu süvaeestlasest mehe jaoks ehk palju olnud, mistõttu oli see võimalikult ideaalne, mida loota võisin.
Teatasin uudisest esmalt sõbrannale, eelsoojendus emale helistamiseks. Sõbranna ainsad repliigid: awwww, emal: wowwww! Loomulikult põhiküsimus: millal siis sülti saab?
Niisiis. Sai ka see asi tehtud. Süda rahul ja võis jääda ootama uut aastat, uut hoogu ja suuremat organiseerimist. Kõige hullem on veel ees!

kummikomm
Võrgust väljas
Liitus: 17 Veebr 2008 - 18:10
Re: Oodatud kihlus
8 Veebruar, 2009 - 13:09

ka mina kardan sama tulevikku. pulmadest rääkinud oleme omavahel küll ja rohkemki, aga ametlikku ettepanekut pole tulnud veel... ja kuna meil on enam-vähem pulmaaeg paigas, siis iga kord, kui midagi "ebatavalist" toimub, hakkan mina ikka seda ühte ja sama asja kahtlustama... aga kõige rohkem ma tahaksin ikkagi üllatust.. mingid sõnad olen ma talle muidugi peale lugenud. mingit filmi vaadates, kus mees naisele keset jalkastaadioni läbi mikrofoni abieluettepaneku tegi, poetasin vihje, et ta jumala eest mulle mingit avalikku ettepaneku esitamist ei plaaniks :) (ei mõelnud muidugi tuhandete inimeste juuresolekut, aga üldse mingit muud seltskonda... kõige hullem oleks perekondlik pidusöök ja ettepanek samal ajal. ma vajuks punastades laua alla vist :) hoolimata sellest, et ma oleks sigaõnnelik ja uhke sellel hetkel) nii et see mure peaks korras olema. ma loodan, et kui see päev ikka koidab, et saaksin siis vähemalt seda hetke niimoodi nautida, et ei mõtleks ette ega kujutaks ette, mis edasi toimuma hakkab.. umbes nagu lavastaja näeks enda lavastust kõrvalt kellegi teise esituses.

aga teile palju õnne :)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Oodatud kihlus
9 Veebruar, 2009 - 21:45

Mina poleks ka perekondliku söömaajal sellist küsimust kuulda... Ikkagi omavaheline asi.. Aga kas kahekesi või tuhandekesi - no sellel enam vahet pole.. Korvpallivõistlusel oleks ka tore olnud :))

k.e.09.08.08
Kasutaja k.e.09.08.08 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 11 Märts 2008 - 13:45
Re: Oodatud kihlus
9 Veebruar, 2009 - 17:02

Palju õnne!
Minul oli sama lugu et kuna sormust otsisime nii, et käisime koik poed läbi kus valisin lemmiku ja siis mees ostis lopuks, üllatus säilis :D
Ja ma ka ootasin mitmeid kordi asjata aga siis kui ükshommik mehe juurest läbi läksin omal initsiatiivil enne tööd siis ei osanud küll midagi oodata ja oh imet siis see tuligi, aga sain oma üllatuse just siis kui ei oodanud :D

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Oodatud kihlus
9 Veebruar, 2009 - 21:47

Siis mees oskab vähemalt üllatada :P Pole vaja kõik endal läbi mõelda.

annikesekene
Kasutaja annikesekene pilt
Võrgust väljas
Liitus: 18 Märts 2008 - 22:22
Re: Oodatud kihlus
9 Veebruar, 2009 - 22:51

Palju, palju õnne!!!! :)

Ometi paneb see mind mõtisklema, kas see ettepanek peab enam selline suur sündmus olema? Mõtlen just seda, et enamik paare on aastaid koos olnud ja mõnelgi juba laps ning pulma plaanid ja arutelud tulevad kuidagi loomulikult ning punnitamata. Kas siis peale kokkulepete ja eriti veel, kui pikemat aega juba pulmi on planeeritud on veel üldse seda nn pidulikku ettepanekut ja sõrmust vaja? Muidugi on see romantiline, kuid kas see on veel levinud...

Minu tulevane palus mu kätt juba aastaid aastaid tagasi, ka tagasihoidlik, kuid täpselt minu maitse järgi sõrmus oli olemas- loomulikult olles suhte algstaadiumis oli see mulle äärmiselt üllatav, kuid JAH oli kiirelt ja kindlalt tulema. Nüüd kui otsustasime pulmad teha ja seda ka teistele rääkisime tuli loomulikult ka mõnelt see kardetud küsimus, et kas ja millal ja kuidas siis ettepanek tehti- jätsin selle enda teada ja ütlesin ,et mis seal enam, ammu leivad ühes kapis ja otsus tuli ühiselt kui õige aeg...

Elu on LILL!!!

Elu on LILL!!!

kummikomm
Võrgust väljas
Liitus: 17 Veebr 2008 - 18:10
Re: Oodatud kihlus
10 Veebruar, 2009 - 11:37

eks ta siuke ilus traditsioon ole.. noh ok, tean, et eestis on see veel suhteliselt noor traditsioon, aga eks minu/meie põlvkond ole sellel ajal üles kasvanud vaadates filme ja lugedes romantilisi raamatuid. ikka ju soovid oma ellugi mõnedes hetkedes samasugust romantikat ja erilisust. ja ilus abieluettepanek ideaalse sõrmusega onju selline asi. puht praktilises mõttes teda muidugi vaja ei ole, kui ammu juba koos ja pulmad nö äraotsustatud. sama on ka pruudi isalt pruudi käe palumine. praktiliselt ei ole enam isadel sellist võimu, et abielluda ei lubaks, kui tütar üle 18 aasta vana, aga armas on se siiski, kui seda tehakse.
aga seda, kas see ettepanek peaks nii eriline sündmus olema? ma arvan, et sõltub inimesest. romantikutel peaks seda vist suurema kärtsu ja mürtsuga tegema a la silmist sädemeid lööma ja viiulit katuseterrassil mängima või midagi sellist ja vähemromantilistel piisab ka vaid küsimusest sõrmusega (mis tuleb kohe või siis minnakse ühiselt valima).mina enda puhul arvan, mina tunneks nagu mingi etapp oleks puudu enne abiellumist kui ettepanekut ei tuleks. praegu olen ma "vaid" elukaaslane ja siis abikaasa aga vahepeal tahaks kihlatu kah olla :)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Oodatud kihlus
12 Veebruar, 2009 - 10:35

Tänud! :)

Kõik oleneb loomulikult inimesest.. Kui juba 20 aastat koos ollakse, siis ehk polegi kogu kihlusel ja suurel möllul suurt tähtsust või vastupidi - siis on just eriti oodatud. Mina olen paraku selline, kellele kärtsu ja mürtsu vaja :) Aga võin leppida ka väiksemate paukudega :o)

Külaline
Re: Oodatud kihlus
2 Mai, 2009 - 16:31

Olen mees ning oma musiga juba 2aastat koos elanud.Tahan talle ettepanekut teha aga ei tea kuidas, mõttes keerleb igasugu variante.Siiani on naine ise sellest juttu teinud aga mina olen teema kõrvale meelitanud kuna tahaks et see oleks spetsiaalne ja ainulaadne.1mõte on olnud läbi raadioeetri kätt paluda aga ei teagi kas see on see õige... või peaks vaikselt.
Ootan Teiepoolseid kommentaare.

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Oodatud kihlus
2 Mai, 2009 - 18:03

Minumeelest on hoopis romantilisem restoranis või reisul kätt paluda, kui läbi raadioeetri :$ Aga see on puhtalt minu arvamus. Äkki talle (sinu pruudile) sobibki rohkem selline ekstreemsus.

mekamurka
Kasutaja mekamurka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Nov 2008 - 19:04
Re: Oodatud kihlus
2 Mai, 2009 - 19:11

raadioeeter on muidugi lahe siis kui naisele meeldib tähelepanu...
ma arvan, et lahe oleks nt. minna kuskile sellisesse kohta, kus te esimest korda kohtusite,...või teha ettepanek siis kui te olete nt sõprade või perekonnaga koos- et siis saavad kõik rõõmustada teiega...
see kõik oleneb muidugi sellest, kui palju naisele meeldib tähelepanu....

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Oodatud kihlus
2 Mai, 2009 - 20:10

Tead, ära juhi teemat kõrvale. Mul mees tegi sama asja, mistõttu oligi minu jaoks tema ettepanek üsna läbinähtav - no selge see, et ta midagi plaanis. Ütle pigem, et üks päev tuleb see ära teha, aga pead ise veel end ette valmistama ning selle üle mõtlema - no, mida iganes, et naine rahulduks vastusega ega mõtleks rohkem edasi.

Igatahes, ma usun, et ettepanek sõltub natuurist. Kui Su elukaaslane on selline vaikne ja tagasihoidlik, siis ma ei soovitaks teha ettepanekut avalikus kohas, kus kogu tähelepanu võib temale langeda ja temas ebamugavust tekitada.
Kui ta on aga romantiline, väga elav ning armastab tähelepanu, siis suurem aktsioon oleks talle kindlasti meeltmööda.

Mulle endale on jäänud meelde üks ettepanek kuskilt välismaalt, kus mees tegi naisele abieluettepaneku kinos. Et siis nende treilerite ajal ilmus siis nö. treiler mehest, kes naisele abieluettepaneku tegi. Päris omapärane variant.
Ühesõnaga, esmalt mõtle välja, mis variant Su naisele kõige rohkem meeldiks :)

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Oodatud kihlus
2 Mai, 2009 - 23:53

Mõtle oma naise peale, millist tüüpi ta on, kas häbelik (pelgab tähelepanu) või hoopiski sobiks talle tähelepanu. Seejärel on variante küll ja küll.
Nt kahekesi kodus korralda (üli)romanitline õhtu ja siis palu kätt (ja üllatusmomendi säilimiseks võid venitada veidi ettepaneku tegemisega - ära anna seda nt õhtusöögi ajal vms - vaid hiljem nt enne magama jäämist vms - aga samas ära liiga kaua ka venita - siis võib lihsalt sinu kallis tulevane liiga kurvaks olla muutunud (kui ta teadis ettepanekut nn karta) selleks hetkeks ja siis pole võib olla ettepanekust nii suurt rõõmu - aga pea meeles - kõik oleneb milline naine sul on - seega nn tunneta teda - milline stiil talle just kõige rohkem sobiks.
Siis üks variant on korraldada nn aardejaht - peida linna peale erinevad vihjed ja siis lõpuks peaks ta välja jõudma sinuni - ja sina ootad teda koos sõrmusega või ta leiab sõrmuse ja siis ilmud sina ka välja vms
Siis on romantiline õhtusöök kuskil väljas.
Siis veel üks üliromantiline variant on (üks mu sõber tegi just oma tüdrukule nii ettepaneku - kui tüdruk ära end tunneb, siis tervitused minu poolt ;) - nad olid reisil ühel eksootilisel saarel - ta viis üllatusena tüdruku suure jahiga sõitma (nad olid ainult seal kahekesi ja kapten ka loomulikult) seal olid suupisted ja vein jne. Siis jõudsid nad ühte üksikusse imeilusasse randa- seal tegi ta tüdrukule ettepaneku - siis läksid nad tagasi jahile - kus oli kolmekäiguline õhtusöök jnejne . Ja mis kõige lahedam - kuigi nad olid ppulmadest rääkinud varem - tuli ja oli see ettepanek tüdrukule tõeliseks üllatuseks.

Nt lase aga oma fantaasial lennata ja küll sa leiad selle ideaalse viisi.

NB! Mõtle ka sellele, et ehk naise vanematele (st isale) meeldiks, kui enne neilt tütre kätt paluksid :)

tammetõru
Võrgust väljas
Liitus: 19 Aug 2009 - 10:37
Re: Oodatud kihlus
22 August, 2009 - 18:44

Mina ja mu elukaaslane oleme ka rääkinud korduvalt abielust. Sai kokkulepitud, et 2011 suvel teeme pulmad ja umbes aasta enne millalgi ka kihlume. Olen ka talle öelnud, et sooviks kihlasõrmust siiski üllatusena saada. Lisaks sellele lasin tal ka veel ühte blogi lugeda siit pulmad.ee-st, kus üks oli oma üliromantilist kihlust kirjeldanud. Minu ainsaks probleemisk on see, et ma olen juba praegu ülielevil tulevaste pulmade üle ja ei jõua seda kihlust kuidagi ära oodata, et kõigidele perekonnaliikmetele ja sõpradele sellest teatada. Praegu pean siin salatsema, ainuke koht, kust sellest natukenegi rääkida saab on siin :) Vahepeal käivad sellised mõtted, et kui ma veel ühe korra sõna "pulm" mainin, siis mu mees otsustab üldse minuga mitte abielluda. Mida teha, et seda maaniat mõneks ajaks enda peast ära saada?

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Oodatud kihlus
23 August, 2009 - 10:15

No, aga Sa vaikselt planeeri ja uuri hindasid ning tee eelarvet jne. Vähemalt on Sul tegevust ja jätad mehe rahule :-D Ega muud varianti pole nagunii.. Kui endal tegevust on, siis ei pea teisi tüütama - ma sisustasin küll niimoodi oma aega...

dior
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aug 2009 - 19:46
Re: Oodatud kihlus
23 August, 2009 - 11:00

Püüa võimalikult vähe pulmade ja kihlusega seonduvaga tegeleda. Tean, et lihtne öelda, aga kui jätad need tahaplaanile, siis käe palumine tuleb ka suurema üllatusena. Pealegi mida rohkem Sa seda ootad, seda raskem on Su mehel Sulle üllatust teha.