Kauaoodatud kleidiblogi - Kleidid

Sisestas IvyWalker,
Blogide kategooria: 

***
Eellugu: oleks oodanud oma blogiga veel, aga siin on viimasel ajal palju pruute hirmutatud, kes oma kleite ootavad ning loodetavasti on minu sõnad natukenegi lootust andvad sellel hirmsal ootusajal.
***

Täna on see päev. Täna PEAB olema! Ei, mitte pulmad. Kleidi tulek ikka! Nokitsesin oma tööasju kuniks koer õues haugatas ja siis päris haukuma hakkas. “Postiljooooooooooooon, jookse nüüd, mine-mine,” kihutasin elukaaslast õue, kes naeratas sellise näoga, et oh, vaesekest, kuidas ta küll loodab, et iga haugatus talle kleidi toob.
Elukaaslane läks välja ja tundus, et ta oli seal tunde, tegelikkuses ehk mõned minutid (relatiivsusteooria!). Mõtlesin juba, et miks nii kaua. Keegi ikka pidi tulema. Aga rahakotti ta ju ei võtnud, sest allkirja peab andma oma dokumendi numbriga. No, kuhu ta küll jääb?
Ja sealt ta tuligi!!! Koer? Aga, kus pakk on? Oeh, kohe koera järel ka pakk. Mees andis koerale pakki nuusutada: “See on Hiinast,” tutvustasin koerale ja rebisin selle ruttu oma kätte ja keksisin mööda tuba ringi.
Otsustav hetk!
Just möödunud õhtul kurtis Pulmad.ee foorumis üks õnnetu pruut, kes Hiinast oma elu õudusunenäo tellis. Kuigi ootused olid veel kõrged, siis hirm kõrge kukkumise ees veelgi kõrgem.
Rebisin paki lahti, garderoobis, suletud ukse taga, et kui see on see õige kleit, siis seda tulevane abikaasa seekord ei näe. Ja pakist tuli.......
Ma siin hakkasin vahepeal mõtlema, et arvestades praegust majanduslikku olukorda ja erakondade valmistumist kohalike omavalitsuse valimisteks, siis tuleks ju mõelda.... nääh, ma niisama pullin.
Kleit igatahes oli käes hoides ilus – esimene šokk möödus. Materjal oli kena, õmblused olid korras. Välimus oli enam-vähem selline nagu pildil. Arvata on, et ei tasu oodata mingit ulmelist ja täppis koopiat, aga väga lähedane ta oli.
Nüüd teine hirm – kuidas see seljas on. Vaatasin, et noooh, kus siis see korsetipael küll on. Otsisin, ei miskit. Korsetipaela põldki! Ei tea, kas nad siis unustasid või see ei peagi kleidiga kaasa tulema?
No rebisin siis oma vanalt kleidilt paela, mis sama süsteemiga seljalt pekid kokku tõmbab. Ajasin paela taha ning kleidi selga. Oooo – polegi väga hull. Siis tuli käed keerata pahupidi ning hakata selja tagant korsetipaelu koomale tõmbama. Kusjuures see on päris tore pulmamäng – katab vähemalt poole õhtu tegevusest.
Kleit oli küll sipsi-sipsi suur minu jaoks. Lõpuks tuli paelad nii kokku tõmmata, et ega sinna taha suurt vahet ei jäänud, et minu paelte põimimistehnikat võinuks imetleda.
Pikkust oli kleidil ka nii palju, et minu idee osta vägevad pärlitega sandaalid, kukkus ka läbi. Kindlasti peab mingi konts olema. Kuigi natuke jama ikka, sest rannas pole kontsadega just palju tarka teha.
Õlapaelad olid ka sipsi pikad, aga need võin väga lihtsalt ise koomale tõmmata.
Hakkasin end peeglist alt ülesse vaatama. Päris kena alt, no laiad puusad varjab ka ilusti, peene rinnaaluse toob ka välja, rinnahoidjaid pole ka vaja, sest vormid on sees, õlad ei paista ka jämedad, aga nägu – võeh.. Sinnamaani poleks pidanud vaatama. Nädal aega gripis istumist, tatine olek, mõned tunnid enne pessu minemist, varajane ärkamine ja muu jama ei teinud mu näost sel hommikul kleidi juurde sobivat aksessuaari. Aga kaelast alla oli kõik korras.
Kui sinna lisada Mauritiuse päikese poolt paitatud jume, kaunid lokid, ilus meik, puhanud olek, siis on komplekt 5+! Super!
Natuke nokitsemist kleidi kallal on, aga see mind praegu ei morjenda. Riputasin kleidi teise kõrvale kerge südame, aga värisevil põlvi. Peavalu toob muidugi see, et veel kuu aega tuleb seda külaliste eest varjata, kes meie vastremonditud garderoobi nillida tahavad. Ühe kleidiga oli juba tegemist, et ära peita, aga nüüd on veel teine lisaks.
Teine kleit tuleb nüüd aga seljas üles pildistada ja müüki paisata. Loodan, et ta toob kellegi suurt õnne. Isiklikult sosistan iga niidi ja pärli sisse, millest ta kokku põimitud on, parimad soovid ning olen kindel, et kes selle ka saab, saab väga õnnelikuks!
Jusiis ta pidigi minu juurde tulema, sest mu kätes on võluvõime asju paremaks muuta – ausalt! Nüüd on mu töö tehtud ja tuleb edasi saata.
Aga nüüd see päris MINU kleit... APPI! Ma ei jõua oodata, millal seda ometi kanda saan.
Kuu ja mõned päevad peale on ainult veel oodata. Nii palju siis tänaseks pulmapalavikust. 10 minutit on möödas – pean kleiti imetlema minema, koppadi-koppadi-koppadi.

***
Proovisin kleiti veel kord (ei tohi seda väga tihti teha, muidu äkki kaob ahvivaimustus ära). Juba mõtlesin, kuidas annaks disainida ja parandada. Kui olin kleidi ära võtnud ja rahulikult maha istunud, siis juhtus midagi imelikku. Ma olen üsna külma närviga inimene, aga siis omaette mõtiskledes lihtsalt pisarad tulid silma. Kujutasin ette, kuidas selle kleidi ja uhke välimusega kõnnin tulevase abikaasa ette... Lihtsalt see, mida ta tunda võiks, ajab hinge ärevile ja pisarad silma. Ah, ma hakkan vist vanaks jääma... Või siis pulmad lihtsalt liginevad.
Nüüd ma juba, napakas, tätsa lahistan nutta.. Vaatan iluopereeritud totaalset muutumist ja elan kaasa õnnelikele inimestele. Õeh, tundelised hetked, jube... Varsti ulun ka veel kuu poole nagu me koer, kes jooksuajal ketis munavalust oigab. Parem ikka praegu ära lahistada, kui pulmapäeval meik minema uhtuda. Ah, aitab! Tööd on ka vaja teha! Aga võin kinitada, et kleit on TÕESTI kena ja aitab sellest vaidlusest "meid in tšaina" rämpsu teemal.

mekamurka
Kasutaja mekamurka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Nov 2008 - 19:04
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 12:56

nii armas....hea tõdeda, et sina oma kleidiga vähemalt rahule jäid...
ja vähemalt ma pole siis ainuke kes totaalset muutumist vaadates pisaraid valab:P

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 13:21

täna jälle vaatasin ja vesistasin.. :-D on selline pisarapressija saade...

Fubai
Kasutaja Fubai pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Nov 2008 - 19:40
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 14:05

Väga hästi kirjutatud blogi:) Nii hea, et said kleidiga rahule jääda nagu minagi oma hiinakaga, natuke kõpitsemist ja asi vask. Igatahes jään nüüd ootama pilte palmide alt, kus sul kleidike ka seljas on....nii põnev ja nii palju õnne ja et kõik ikka kenasti sujuks nende baila baila inimestega seal:)

Meie päev 28.03.09

jänku
Võrgust väljas
Liitus: 13 Märts 2009 - 15:00
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 15:13

seda oli kohe hea lugeda,arvestades kuidas seda hiinakat praegu maha tehakse.olen ka ise praegu kleidi ootel ja hirmuga lugesin neid komme,mida kirjutati.aga selle looga sain veits hingerahu tagasi...(kuigi olen valmis ka kõige hullemaks:):))

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 17:31

Vot selle üle mul küll hea meel, et sai kedagi rahustada, sest tean isegi, kuidas selline väga karm juhtum ennastki muretsema pani.. Nagu neid muresid siin vähe oleks, eks ole...

railiku
Kasutaja railiku pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Juuli 2008 - 23:07
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 16:18

Väga lahe on Sinu blogisid lugeda:)
Mina jäin ka oma Chinast tellitud kleidiga rahule ja soov seda proovida on koguaeg suur, aga kuna ta on nii raske, ikkagi mitu kihti ja suur saba taga, siis pigem las ta olla ilusti kile sees, tulevase eest teises toas peidus. Kuna teda oli ka natuke lühemaks ja kohevamaks vaja teha, siis õnneks on ta mul vähemalt praegu ilusti õmbleja käes, seega ei tekiks koguaeg tuhinat teda teise tuppa vaata minna. Aga jah, kleit ise on ilus, loodame, et vaatepilt peeglis muutub ka ilusamaks kui jumestaja ja juuksur imelise töö on teinud.

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 17:29

Mul kaks sellist üsna suurt puhvakat ripuvad. Väga raske on neid mingite t-särgikeste ja pintsakute vahele peita :-P Üks vahva ostja tahtis homme proovida ja ma niii loodan, et saab ühest peitmisvaevast lahti.. Kuigi päris tore on ette kujutada, et mul omamoodi pulmakleidipood :-P

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 17:15

Niiiiiiiiii äge!!! :D Sul on annet - kirjutamisel ;)
Pole ammu nii põnevusega blogisid lugenud - Sinu oma paeluvad kohe eriti :D

Minagi ikka ootan ja ootan millal te juba abiellute. Siis näeb kogu kupatust, millega te hakkama olete saanud ning kaasa ohhetada ;)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 17:26

Oo, tänud! Ma siin ise mõtlen, et kui juba praegu 10 lehekülge täis kirjutatud, siis pulmade lõpuks võin täitsa raamatu välja anda :-D
Jah, ma nüüd ootan ka.. kuukene veel. Siis äkki olen suures tuhinas nii julge, et panen hunniku pilte ka ja ummistan Pulmade serveri ära :-P

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 18:06

selle sinu viimase lause kohta: MINUGI POOLEST! :D(vabandust Virgo, et luban ummistada :P)

kerli97
Võrgust väljas
Liitus: 30 Juuli 2008 - 14:00
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 17:27

Väga lahe jah, mina ka olen oma Hiinast tellitud kelidiga rahul, mittte kuskil tartu salongides ei olnud ilusamat keliti kui minu oma, samamoodi lasin natuke kitsamaks teha, aga tõesti ootan juba päeva millal seda kanda, sinna kõigest 3 nädalat jäänud:)

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
17 Aprill, 2009 - 23:07

Järjekordselt väga lahe lugemine :) Tore, et kleidiga rahul oled! Ja mina ka ainult vesistan - nii kui ette kujutan kuidas end ise pulmapäeval tunnen ja kuidas veel minu kallis mees tunneb, siis hakkavad kohe pisarad silmist välja tungima. Ja seda totaalse muutumise saadet ma ka tihti peale ei suuda ilma pisarateta vaadata ;P
Ootan juba huviga uut blogi ja tuleks need pulmad juba rutem, siis oleks ikka jälle mida lugeda!
Aga samas nagu ei tahaks ka et aeg nii ruttu läheks - meil veel enda pulmade jaoks nii palju asju teha.

mirabella
Kasutaja mirabella pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Juuli 2008 - 18:17
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
18 Aprill, 2009 - 12:15

see sulesepandus tuleb Sul ikka hästi välja, peab taaskord möönma :)

super, et kleit on just SEE. ja hea, et blogi ära tegid, nii mõnedki made in China-kleidiootel pruudid saavad nüüd kindlasti veidigi rahulikumalt magada.

ise loodan, et peale väikest kõpitsust ja täiendust tuleb mul oma weddingo kleidis olles 100 % SEE tunne peale. uus, teistsugune alusseelikki parandas juba totaalselt asja :)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
21 Aprill, 2009 - 10:27

Ma ise arvan, et kleiti PEABKI kõpitsema enne selga panemist. Siis oled ikka oma hinguse ka juurde andnud ning kleit ongi päris enda oma.
Samas ma jälle ei usu, et maailmas oleks neid kleite palju, mis kohe selga pannes on niiiii ideaalne, et mitte üht nõelatorget ega kohendust vaja. Kõik kehad on ju niivõrd erinevad ja samuti soovid. Parem ikka sips kõpitseda, kui kõndida tähtsaimal päeval kleidiga, mis ikka päris SEE polnud.

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
18 Aprill, 2009 - 16:20

Õnnitlused kleidi ostu/saabumise puhul:)
Edu teile:)

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 25.10.2008(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08

Sirtsu
Kasutaja Sirtsu pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Juuli 2008 - 13:24
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
18 Aprill, 2009 - 17:27

Tore lugeda positiivset kleidikogemust. Ise peaksin ka paari nädala jooksul enda china kleidi kätte saama ja pabin on sees päris korralik.
Kohe palju rahulikum on olla kui loen, et on ka rahulolevaid kleidomanikke :)

See päev on Teel...

See päev on Teel...

MaarjaLiisa
Kasutaja MaarjaLiisa pilt
Võrgust väljas
Liitus: 13 Mai 2008 - 15:26
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
20 Aprill, 2009 - 23:30

Rõõmus kuulda, et oled kleidiga rahul:)

Mina olin oma kleidiga ka esmapilgul rahul. Teistkordsel selgaproovimisel avastasin juba vigu ning erinevusi reklaampildi vahel. Pettusin ning tahtsin kleiti ümber teha. Tagasi saata ei saanud, sest proovisin kleiti taas alles 3kuud pärast kättesaamist. Reedel käisin tuttava juures. Panime mannekeenile selga ja võtsime käsitsi vaid mõned õmblused sisse - kleit muutus minu jaoks totaalselt:) Tundsin taas, et tegu on MINU kleidiga:) Panime vaid 2lipsupaela tüllikihtide vahele, et pikka saba tantsimise jaoks vajadusel kohendada saaks ning võtsime koledad tüllivõrgud rindade kohalt koomale:) Ja mina olin vahepeal juba täiesti meelt heitmas:D
-------------------
1Corinthians 13:13
And now these three remain: faith, hope and love. But the greatest of these is love.:)

-------------------
http://04-06-10.blogspot.com http://unshatteredfaith.blogspot.com -------------------

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
21 Aprill, 2009 - 10:04

Ma olen nüüd teda nii neli korda juba selga proovinud, aga sellist suurt ümbertegemise soovi pole tekkinud. Õlapaela võtsin küll lahti, mis üsna lihtsalt oli kinni õmmeldud, et siis pingutada veel rohkem, kuna kleit on üsna raske ja kipub alla vajuma. Aga tunne on ikka nii, et see on see õige!

kataks
Võrgust väljas
Liitus: 7 Aug 2007 - 09:45
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
27 Aprill, 2009 - 09:47

Vahva lugemine tõesti :) Mõni kohe oskab emotsioone nii hästi edasi anda
Aga ära kleidi pikkuse pärast hakka küll kontsasid alla panema kui muidu ikka sandaale tahaksid. Lase kleit lühemaks teha! Mina tellisingi oma kleidi igaks juhuks pikema ja pärast lasin Eestis lühemaks teha. Ja ma ei teinud seda kuskil salongis vaid ühe tavalise hästi toreda õmbleja juures, kelle kontakti võin ka anda. Ta töötab vanalinna ääres kus on noorte disainerite pood ja seal õmmeldakse ka riideid ning kohendatakse neid. Väga ilus töö oli minu kleidiga tehtud, seepärast julgen soovitada ja hind oli ka igati talutav, miski paarsada krooni oli kolmekihilise kleidi lühemaks tegemine.
Vähemalt mõtle selle peale :)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kauaoodatud kleidiblogi
27 Aprill, 2009 - 09:52

Tänud soovituste eest :) Paraku jäid sipsi hiljaks. Kontsad on kaugelt välismaalt juba teel ning kuna ca 20 päeva on jäänud ärasõiduni, siis ei julge kleiti kuhugi anda - nüüd ainult kodinad kokku korjata ning reisi oodata :)