Kuidas valida oma figuuriga sobiv pruutkleit... - Kleidid

Sisestas www.pruutpaar.ee,
Blogide kategooria: 

Tere kõigile tulevastele pruutidele!

Blogi ajendas mind kirjutama aastatepikkune pruutkleitide õmblemiskogemus. Kuna alati on üles kerkinud ka küsimused, millist tegumoodi valida või milliseid detaile kleidi juures kasutada, siis otsustasin koostada just pruutkleitide kohta käiva kokkuvõtte.

Niisiis..... Kuidas leida unelmate kleit?
See küsimus kerkib üles igal pruudil, kellel on ees pruutkleidi valimine.
Erinevad tegumoed, materjalid, värvid, pitsid, tikandid, pärlid, kivid…….
Kõigi paljude kleitide seast tuleb leida endale see õige ja see võib tunduda üsnagi keerukas. Kui aga järgida kindlaid reegleid, siis pole see üldsegi raske.

Eelkõige võiks kleit sobida pulma temaatikaga. Talupulma ei sobi pika slepiga väga uhke ja rohkete kaunistustega pruutkleit, sellise pulma jaoks valige tagasihoidlikum kleit ning rõhuge aksessuaaridele. Kui soovite pulmapidu mõisas, siis siin on sobivad kohev ballikleit või rohkete pärlite ning kivikestega kaunistatud disainerkleit. Peamine, et kõik muu pulmadega seotud ei jääks pruutpaari riietuse varju vaid moodustaks kokku ühtse terviku.

Kasuks tuleb pulmakataloogide lehitsemine ja erinevate interneti lehekülgede külastamine. Otsige välja teile sobivad ja meeldivad tegumoed, nende järgi saate salongides kiiremini orienteeruda ning paremini oma soove väljendada. Kui võimalik, siis võiks proovida mitmeid erinevaid tegumoode. Eelnevalt väljavalitud tegumood ei pruugi enda seljas üldse meeldida ja lõpuks langetate valiku hoopis teistsuguse kleidi kasuks.
Kindlasti tasuks kaaluda ka pruukleidi õmblemist, seda eriti juhul, kui figuur pole standartne. Hästi õmmeldud kleidi puhul saate olla veendunud, et see sobib teile ideaalselt ning olete ainulaadne pruutide seas.

Väga oluline on, et kleit istuks selga hästi ja selle sees on hea olla. Pulm on ajaliselt pikk üritus ja oleks kahju, kui sellest kaunist päevast jääb meelde pidevalt allavajuv kleit või jalge alla jääv pikk saba. Seega, kleiti proovides, kõndige ringi, istuge, keerutage, kummardage, kükitage, hüpake, tõstke käed üles. Kui kleit jääb endiselt kaunilt selga ja miski teid ei häiri, siis võite olla kindlad, et ta on ka pulmapäeval hea kaaslane.

Aga milline kleit just mulle sobib ja kuidas saavutada täiuslikus igas detailis?
Kõik naised soovivad ideaalset figuuri, aga kahjuks pole loodus alati nii helde kui meile meeldiks. Kui pead hea välja nägema, pole tähtis sinu suurus ega kuju, vaid see, kas su kleit sobib sulle. Õige värvi ja tegumoega ning sobivate detailidega lood illusiooni proportsionaalsest kehast. Siin pole mingit imet, on vaid mõned lihtsad nipid, mis vaja sobitada oma kehakujuga.

Pruutkleidi värv
Lumivalge (mõnikord õrnalt sinaka varjundiga) - kuna see valge on külm toon, siis sobib ta väga vähestele, pigem (plaatina)blondidele ja mõnedele hea jumega brünettidele ning mustajuukselistele.
Loodusvalge ja Elevandiluu (õrnalt kreemikas)- sobib nii sinisilmsetele kui pruunisilmsetele, nii blondidele kui ka brünettidele, kõigile neile, kellele sobivad soojad toonid.
Šampanja (kreemikas, mõnikord ka õrnalt kollakas) – oled punapea või sul on punakad-pruunid juuksed, tedretäpid, siis see värv on ilmselt sulle kõige parem valik.

Büstijoon
Väike büst - kanna julgelt detaile, tikandeid, krookeid, drapeeringuid, padjanditega rinnahoidja aitab alati.
Täidlane büst - jää lihtsate lõigete ja siledate kangaste juurde. Südame- ja V – kujuline või juveelidega kaunistatud kaelus on sinu jaoks parim. Kanna hästi istuvat pesu või toestavat korsetti. Lühike varrukas lisab büstijoonele volüümi.

Kaelus
Nurgeline ja kaela tagant toetav kaelus - sobib laiaõlgsetele.
V –kujuline - sobib hästi igaühele ja sellele võib alati lisada aksessuaare. Pika kaela puhul väldi liiga sügavat lõiget.
Avar kumer - mõjub hästi enamustele, eriti kui sul on kitsad õlad.
Kinnine kumer - sobib enamusele, aga peab hästi istuma.
Paatkaelus - loob illusiooni laiematest õlgadest.
Õlgadele toetuv lahtine kaelus - sobib enamuste kehakujudega, aga kui sul on längus õlad, siis see lõige ei ole sulle.
Krooked/ volangid - parim pika kaela ja pehmete näojoonte puhul.
Püstkraega – sobib ainult siis, kui on pikk kael ja pole topeltlõuga.

Varrukad
Pikk varrukas - toob ülaosale tähelepanu ja aitab peita ümaraid käsivarsi, väldi pikka varrukat, kui oled lühikest kasvu.
Lühike varrukas – aitab lühemana tunduda, tasakaalustab kitsaid õlgu.
Alt laienev varrukas – sobib pikema kasvu puhul.
Külgeõmmeldud - sobib kõigile, kasuta patšokke, kui sul on längus või ümarad õlad.
Reglaan - selleks peavad olema sul sirged õlad.
Pikendatud õlg - sobib hästi õlgade laiuse lisamiseks, samas pehmendab liiga tugevat õlajoont.
Mistahes varrukas ei tohiks lõppeda käsivarre kõige jämedamas kohas.

Kui soovid täpsemalt teada, millist tüüpi on sinu figuur ja milline tegumood sulle sobib, siis loe pikemat kokkuvõtet meie kodulehelt www.pruutpaar.ee.

Edu otsingutel,

Rita Kaas
Pulmakorraldus
56657597

www.pruutpaar.ee
------------------------
Pruutpaar.ee nüüd ka Facebook´is