Lapsehoidja pulmas- millal ja kes? - Lapsed

Sisestas Margo Hussar,
Blogide kategooria: 

Sellel teemal leian, et oleksin pidanud juba ammu kirjutama. Ikka sellepärast, et juhtida siin noorpaaride tähelepanu sellisele esmapilgul väikese detailina tunduvale teemale, nagu seda on just LAPSED PULMAS.

Ma ei kirjuta sellest, kas lapsed peaksid pulmas olema, või mitte. See on küll puhtalt noorpaari otsustada.

Olen aga kindlalt seda meelt, et kui juba iseseisvalt jooksvate ja samas veel mitte päris suurte laste arv, kes vajavad tähelepanu, on pulmapeol üle 10-e, siis peaks ja võiks noorpaarid kindlasti mõelda peole veel ühe abilise- lapsehoidja- palkamisele. Sest uskuge mind, nii kui pulmaisa ühe mängu on ära teinud, siis ülejäänud õhtu on kõik lapsed pulmaisal varuka otsas, et onu, millal järgmine mäng tuleb? Ja kui see järgmine mäng siis tuleb, on esimesed 5- 10 minutit mängimas vaid lapsed  . Teised ei pääse lihtsalt löögile. Hiljem saavad alles suured külalised ja noorpaar ise mängida. Eks ta muidugi nunnumeetrit vaadeldes on ka omaette tore... Selle all kannatab kahjuks aga kindlasti pulmategevustele planeeritud aeg… mis on noorpaarile ehk olulisem. Muidugi, kui ei ole juba pulmaisaga eelnevat kokkulepet, et põhiliselt keskendumegi lastele. Küll siis plaanid nii tehakse. Kui Teil on aga palgatud pulma ka lapsehoidja, siis oleks hea tekitada kõrvalruum, või peosaali üks lauake spetsiaalselt lastele, kus neil oleks tegevust. Lapsehoidja mängiks nendega, joonistaks, värviks, meisterdaks jne.

Miks räägin aga, et lapsehoidja peaks palkama? Tasuks võtta appi keegi, kellel on olemas vastav kogemus, miks mitte ka haridus. Ideaalne oleks näiteks õpetaja lasteaiast, või koolist. Neil on mängude pagasit ja kahtlemata ka rohkem kogemusi, oskuseid tegeleda ja märgata mitut last korraga. Kui lapsehoidjaks võtta keegi nooremapoolne, siis taandub asi vaid ehk järelevalvele, mis ka võib jääda nõrgaks - otsest tegevust aga lastele ei toimu. Palkamisest räägin sellepärast, et kes see ikka tasuta tuleb.

Tuleks ka hoiduda võtta lapsehoidjaks keegi tuttav, kellele on antud veel luba ka oma lapsed kaasa võtta- ka see ei tõota head. Oma võtab ikka alati rohkem tähelepanu, kui teised lapsed. Lõppkokkuvõttes ikka vaatavad siis kõik pulmaisale otsa.

Pulmaisa on muidugi noorpaarile alandlik ja tahab vaid head...

Vat sellised mõtted siis.

Margo Hussar
Pulmaisa
www.margohussar.ee

Pixies
Võrgust väljas
Liitus: 8 Mai 2014 - 11:16
Re: Lapsehoidja pulmas- millal ja kes?
24 Jaanuar, 2015 - 17:00

Olen täiesti nõus. Meie pulma on ka palju lapsi tulemas. Umbes 20 ringis. Meil tuleb lapsehoidja, mõtlesin sellele kohe, sest muidu meie külalised ei saagi nautida pidu, vaid peavad kogu aeg laste järele vaatama ning hoolt kandma, et nendega oleks kõik korras. Kuid kes siis niimoodi rahulikult pidu nautida saab, kui keegi kogu aeg tähelepanu endale võtab?
Mõeldud on sellele, et saavad meisterdada, joonistada jne.

Terminus
Võrgust väljas
Liitus: 26 Veebr 2015 - 11:04
Re: Lapsehoidja pulmas- millal ja kes?
26 Veebruar, 2015 - 23:09

Mina olen ka nõus. Ei kujuta ettegi, mis oleks saanud ilma lastetaltsutajata:)
Pulmaisa oli meil Urmas Naudre ja kaasas oli tal tütar, kes meie ja külaliste lapsi taltsutas.