Kihlumisest kuni tänaseni.. - Laulatus

Sisestas Kalbim,
Blogide kategooria: 

Olen juba ammu mõelnud, et tahaks kirja panna kõik oma mõtted ja plaanid, seoses pulmade organiseerimisega.. Aga kunagi pole olnud piisavalt aega.. Ja nüüdki, kui alustasin oma jutu kirja panemist ning olin peaaegu lõppu jõudnud.. läks sõrm kuskile valele klahvile ja kogu jutt oli kadunud.. Oeh, alustan uuesti. :)
Mainin ka ära, et minu tulevane ei ole Eesti riigi kodanik, vaid pärit kaugemalt.. Mis tõttu, ta ei ela ka siin, ning kogu planeerimine ja organiseerimine on minu õlul, olgugi, et me kõik läbi arutame.
Kihlusime minu sünnipäeval suvel, aga kuupäeva kohe paika ei pannud. Mingi aja möödudes tegin ettepaneku, et valiks ka kuupäeva välja, sest vaja juba vaikselt organiseerima hakata. Teadsime, et tahame suvel... Seega, juuni, juuli, august. Juuni langes kohe välja, kuna siis mitu tähtpäeva, august tundus kuidagi kaugena.. Nii jäigi juuli. Järgmisena hakkasime vaatama nädalavahetuse päevi... Mulle jäi silma 18. kuupäev, küsisin mehelt, mis ta sellest arvab, ja ta oli just sama päeva vaadanud.. Ja kombinatsioon 18.juuli 2008 meile meeldib. Tegu on küll reedese päevaga, kuid kui pikalt ette planeerida, siis peaksid kõik vaba päeva saama. Reede on ka seepärast hea, et siis saaks laupäeval näiteks mingi väikse järelpeo teha, kes soovib.. Või siis inimesed saavad laupäeval peost puhata, pühapäeval oma toimetusi teha ning siis juba esmaspäeval jälle tööle minna.
Vanematele teatamine: Otseselt sellist asja ei olnud, et kutsusime vanemad, ja teatasime, et vot asi on nüüd nii.. Kõik läks omasoodu, ja nad said ise aru, et mul sõrmus.. ja selles sõrmes jne. Algul nad olid skeptilised, kuna mees pole eestlane ja me pole aastaid koos olnud veel, aga ajapikku nad on sellega leppinud ja kõik on väga hea. Saan nendega pulmaasju arutada ja kõik on ok. Nende ainuke nõue oli, et abiellume Eestis.
Kleit: peale kihlumist hakkasin ma kohe netis ringi vaatama, et leida oma maitsele sobiv kleit. Ja leidsingi 2 imekauni lõikega kleiti. Mehele meeldisid need ka kõige enam. Eestis pole selliseid salongides näinud, küll aga mees rääkis, et käis oma kodukandi salongides, ja seal olevat olnud. Super. Seega nüüd järgmine kuu lähengi, ja kui sobib, siis tulen pulmakleidiga koju. Loodetavasti saab kohe ka kingad, tiaara, loori, kindad. Olen ka Eesti salongides käinud. Fiores oli minu maitsele üks kena kleit, ja sobis ka igati. Tundsin end kui printsess, kuid loodan, et leian veel parema kleidi..
Nimekiri: nimekirja koostamine oli lõbus, mulle meeldis. Aga muidugi nõuab see ka mõttetööd, keda kutsuda, keda mitte.. Selge oli see, et tahtsin suurt pulma, minu jaoks on suur pulm juba 50-60 inimest, ja nii palju nimesid mul ka nimekirja tuli. Loodetavasti abiellun ikka üks kord, ja tahan, et minu lähedased inimesed, sugulased ja sõbrad seda päeva minuga tähistaksid ja et me kõik koos toreda pulmapeo maha peame. Ainuke miinus on see, et kõik inimesed on minu poolt. Mehe poolt ei tule kedagi, kui siis ainult ta isa, kuna esiteks oleks siia reisimine väga kulukas, ja teiseks tuleks probleeme kõikidele viisa hankimisega. Seega, otsustasime, et peame tema kodumaal ka pulmad, koos tema sõprade, sugulastega.. Kuid mitte nii pea, sest rahalised ressursid ei luba. Võib-olla aasta-paari pärast. Seal pidi see täitsa normaalne olema, et paar abiellub, ja mõned aastad hiljem peab maha suure peo.
Pulmakoht: teadsin kohe, millist kohta tahan. Kaunis mõis minu kodualevikus. Uurisin kohe välja ka omaniku andmed ning võtsin temaga ühendust. Kuid, kuna seal käivad juba pikemat aega renoveerimistööd, siis omanik ei osanud öelda, kas meie pulmapäevaks koht valmis saab, ning mis võiks selle hind olla. Sellegi poolest läksin kohta vaatama. Kaunis. Kaunis. Kaunis. Aga, üks suurem saal, kus oleks võimalik pidu pidada tundub olevat siiski liiga väike.. Tõenäoliselt tuleks probleeme laudade paigutamisega, tantsimiseks ja mängude läbiviimiseks ruumi leidmisega ning bändile sobiva koha leidmisega.. Muidugi saaks kasutada kõrvalruume, kuid mulle meeldiks kõik ühes kohas. Kui mees külla tuli, läksime ka koos seda mõisa vaatama. Tallegi väga meeldis. Võtsin uuesti omanikuga ühendust, et teada saada umbkaudset hinda, et teada, millega arvestama peaksime.. kuid omanik ütles, et ta ei oska enne veebruari-märtsi midagi öelda, kõik olevat lahtine. Olgu, ega me ei saa ju sellele lootma jääda. Hakkasin mõnda muud kohta otsima. Soovisin, et koht oleks kodukoha läheduses. Ja leidsingi ühe kultuurimaja, kus oli hiljuti remont toimund. Läksin vaatama ema ja õega. See oli super, saal oli piisavalt suur ja avar kõige jaoks. Ja ka bändil oleks ideaalne koht lava peal. Broneerisin koha ära. Ainuke miinus mis on, et koht asub keset linna, nii et väljas ei saa olla.. muidu rahvas kohe silme all tänaval.. ning rohelust ei ole läheduses.
Bänd: otsustasime ühe kohaliku bändi kasuks. Plussiks osutus see, et hind oli normaalne ning, et bändis on mees-naine. Mulle meeldiks ka naishäält laulmas kuulda. Ja tuttavad igati soovitasid seda bändi.
Pulmaisa: kartsin, et ühtegi head pulmaisa alla 10 000 ei saa.. ning arvasin, et olen meeletult hiljaks jäänud, et ldse mingisugune pulmaisa saada. Aga uurisin ja puurisin, võtsin ühendust paljudega, ja õnneks näkkas ning sain endale igati soovitatud pulmaisa. Broneerisin ära, kuid minu tõttu pole veel kohtunud, sest on olnud kiired ajad, aga küll jõuab.
Fotograaf: loomulikult tahaksin oma pulmas näha professionaalset fotograafi, kes meie pulmast imeilusad pildid teeks, kuid hindasid uurides on kõik nii kallid. Samas ei taha ka, et peaks kedagi külaliste seast sellega piinama, ja kvaliteedis ei saa ma ju ka kindel olla. Uurisin ühe kauge tuttava käest, mis ta sellest arvaks, kui tuleks minu pulma fotograafiks. Ta pole küll professionaalne, kuid tegeleb fotograafiaga hobi korras. Ta pakkus oma hinna ning see sobis meile. Kuid ma siiski kardan veidi, kuna ta pole kunagi pulmadest pilte teinud, mine tea.. äkki ei oska meid õigetesse poosidesse suunata, või õigel ajal pilti teha.. Loodan, et pabistan asjata. Tänu temale saaksime palju odavamalt ka hiljem pildid ilmutatud...
Videomees: raha eest kedagi tellima ei hakka, selle ülesande saab küll keegi külalistest. Kui kuupäev lähenema hakkab võtan kellegagi ühendust ja arutan seda asja, kes oleks nõus.
Auto: nii mina kui ka mees sooviks sel päeval limusiini, kui tõenäoliselt ei suuda me seda endale lubada. Aeg näitab täpsemalt. Muidu mõtlesin, et siis saaksid vanemad ka meiega limusiinis sõita ja nad ei peaks eraldi autoga tulema. Kui üks päev isaga Õnnepaleest mööda sõitsin, nägime kaunistatud limusiine seal ootamas, siis ta ka mainis, et vot sellega tahaks kord elu jooksul küll sõita. Arvatavasti valime pulmaauto välja tuttavate autode seast.
Toitlustus: paar kuud tagasi uurisin hindade kohta, midagi kindlat pole veel. Kuid arvan, et tuleb kohalik toitlustaja, nii tuleb odavam jällegi transpordi rahade suhtes. Ei tea, millal oleks õige aeg toitlustaja kinni panna.. ja menüüd arutama asuda?
Alkohol: ostsin juba paar nädalat tagasi ära, kuna hinnad pidid ju uuest aastast tõusma.
Tort: tahaksin traditsioonilist torti, ehk siis korrustega. Aga korrustega on ju kahte varianti: üks kus on vahekorrused, nii et kihid üksteisega kokku ei puutu.. ja teine, kus on siis tehtud kihid üksteise peale. Teine variant näeb minu meelest ilusam välja, kuid kui hakata seda lõikama ülevalt poolt.. siis alumised kihid on ju kaunistuseta, kuna järgmised kihid on eelnevate peal.. Keeruline. Variant oleks ka tellida suur tavaline tort, lihtsalt pulmakaunistustega, kuid minule ei annaks see õige pulma tunnet.
Sõrmused: need ostame tema kodumaalt. Ja meil ei tule traditsioonilised sõrmused, kuna tema usk ei luba kulda kanda, siis tema sõrmus tuleb hõbedast, minul kullast. Natuke mind häirib see, kuid mis teha. Samas oleks variant tellida minule valgest kullast sõrmus, siis jääks sama mulje, kuid mul kõik teised sõrmused kollasest kullast.
Kutsed: tulevad punased ning plaanin ise teha. Materjal on enam-vähem juba olemas ka. Olen aeg-ajalt tiimarist miskit ostnud, mida saaks kutsete peal ära kasutada. Õiget kutsete välja nägemist veel ei tea, samuti ei tea veel, kuidas kõike sõnastada... Laudadele plaanin teha ka kutsete sarnased, väiksed punased nimekaardid, nende kujundus on mul juba tehtud.
Dekoratsioonid: Kuna pulmaruum on väga suur, siis tuleb välja mõelda kuidas seda kaunistada. Meie pulmavärvid on valge ja punane. Ehk siis tuleb neist midagi teha. Olen juba ostnud veidi valget siidist, veidi läbipaistvat riiet, millega pindu kaunistada. Kaubamajast leidsin ka armsad südamekujulised õhupallid, proovisin ühe ka täis puhuda, kaks korda puhusid ja käis pauk. Loodan, et pulmapäeval nii kiiresti katki ei lähe. Krepp-paberit kavatsen varuda, sellega saab kindlasti midagi teha. Tahaks punaseid teeküünla aluseid osta. Enne jõule Maximas nägin, aga need tundusid mingi defektiga ja jäi ostmata.
Laudade paigutus: tuleb traditsiooniline U-kujuline laud. Ainuke asi, mille pärast muretsen on, et kuidas inimesi lauda paigutada.. Tavaliselt on ju nii, et pruutpaar ja nende vanemad istuvad kõrvuti nii öelda pealauas, ja külalised siis kahes teises pikas lauas, mis saavad alguse pruutpaari lauast. Minu vanemad on kindlalt kohal... Temal võib-olla tuleb isa, see pole ka kindel.. Aga see näeks imelik välja, kui minu kõrval on minu vanemad, tema kõrval aga tema isa.. ja võib-olla pole tedagi.. Äkki panna sel juhul minu vanaemad tema kõrvale (vanaisasid pole enam)? Toolide puhul oleks ma tahtnud kõikidele valgeid katteid, ning kaunistada veel punase lehvikuga, aga kuna peokoha toolid on teist laadi, ning sellist varianti ei võimalda, siis jääb see ära. Ja peame leppima nende hallide toolidega.
Pulmaküünal: alguses mõtlesin, et mis see ära ei ole, teen ise! Aga kui ostsin vajalikud asjad, et kodus proovida, tõdesin, et mina seda ei tee. Selleks peab ikka olema rohkem kunstiannet. Minu proovitöö küll ilus polnud. Kuigi pulmadeni ~ pool aastat aega, arvan, et tellin küünla juba varsti ära. Siis vähemalt olemas.
Kingitus: Soovime raha, aga ma pole veel mõelnud, kuidas paigutame selle koha kuhu ümbrikke saab panna. Üks mõte on mingi ilus korv ära kaunistada ja siis sinna, aga samas mulle meeldis see idee, mida kunagi kanal2-s nägin, et oli laegas, kus oli mitu erinevad vahet, kuhu sai ümbrikku a`la „naisele igaks hommikuks lilled” jne.. See on omamoodi armas ja naljakas pärast uurida, kes kuhu panustas. :)

Ainuke asi, mille pärast ma tõeliselt muretsen on see, et kas mees saab pulmapäevaks Eestisse. Kuna on olnud viisaga jamasid, 2 korda on ta siin käinud.. Alati pean tegema viisakutse, muud moodi teda siia pole võimalik saada. Nüüd soovisime, et ta tuleks aastavahetuseks siia, kuid kahjuks ei saanud viisat. Arvan, et sellepärast, et Eesti ühines Schengeniga.. ja piirid lahti, äkki arvatakse, et läheb nüüd kes teab kuhu ja jääbki.. See viisa süsteem ajab ikka täiesti vihale. Kõik andmesüsteemid on ju olemas, kus saab jälgida, mis inimesega tegu, ja mis elu ta oma maal elab. Kõik peaks ok olema, aga ikkagi Eesti riik mängib oma mänge... Plaanisime, et ta tuleb aastavahetuseks, siis järgmine kord aprillis, et siis minna Õnnepaleesse ja päev kinni panna ( siis oleks 3 kuud ette).. ja järgmine kord tuleks juulis..pulmadeks. Nüüd, aga teeme nii, et jätame aprilli ära, ja hakkame varsti viisat taotlema juba juuli jaoks, et asi ikka kindel oleks. Käisin perekonnaseisuametis, seal öeldi, et on võimalik abielluda ka vähem kui kuu ajaga, aga sel juhul peab näitama viisat, et ta peab varsti tagasi oma maale minema. Teine variant oleks, kui ma oleks rase. Aga hetkel seda küll ei plaani, kuna kool vaja lõpetada. Ma ei kujuta ette, mis siis saab, kui ta ikkagi viisat ei saa. Kõik asjad on ju broneeritud. Loodan, et jõuame selgusele, enne kui kutseid peab laiali saatma hakkama. Peame mõtlema positiivselt ja lootma, et kõik hästi läheks.

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Kihlumisest kuni tänaseni..
3 Jaanuar, 2008 - 13:29

Hästi mõnus pikk ülevaade:) Kenasti kirjutatud! Ja kui mehe vanemad ei saa Eestisse pulma, ehk paned oma isa enda kõrvale ja oma ema tema kõrvale istuma:)?

Kalbim
Võrgust väljas
Liitus: 1 Juuli 2007 - 20:12
Re: Kihlumisest kuni tänaseni..
3 Jaanuar, 2008 - 13:33

Jah, see oleks täitsa mõeldav ja hea idee. :)

Atukas
Võrgust väljas
Liitus: 3 Jaan 2008 - 09:35
Re: Kihlumisest kuni tänaseni..
3 Jaanuar, 2008 - 14:52

Väga pikk ja põhjalik ülevaade! Väga ettevõtlik neiu! Nagu ütleb lauluviis " Ei takista vallid, ei takista kraav, kui kokku tab saada üks õnnelik paar"!! Ma loodan, et sellest saab teie mõlema unistuste pulm ja kõik õnnestub nii nagu plaanisid!!

Kalbim
Võrgust väljas
Liitus: 1 Juuli 2007 - 20:12
Re: Kihlumisest kuni tänaseni..
3 Jaanuar, 2008 - 15:25

Aitäh! Ma ei osanudki seda lauluviisi algul endaga seostada, aga tõesti.. Sõnad on tähendusrikkad. Ja tuleb kindlasti nüüd meie pulmalaulude nimistusse lisada. :)

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Kihlumisest kuni tänaseni..
4 Jaanuar, 2008 - 12:00

kuna endalgi pulmaplaanid täiehooga käivad, on nii hea lugeda kuidas teistel läheb. Usun, et teil laabub kõik kenasti ja pulma päev tuleb täiuslik:)Edu korraldamisel