Lõpmatud küsimused pulmade planeerimisel ja ootamatu vastus? - Laulatus

Sisestas Popsu,
Blogide kategooria: 

Hetkel käime leeris ja nagu kord ja kohus ka igal pühapäeva hommikul jumalateenistusel.

Eelmine pühapäev, 31.10, olin aga Jõhvis oma vanemate juures ja seetõttu läksin jumalateenistusele Jõhvi Mihkli kirikusse. 31.10 oli muide Usupuhastuspüha. Jõhvi kirikus ma pole käinud mitu aastat. Elutee viis Tallinnasse ja vaatamata sellele, et olen pärit Jõhvist ei ole ette tulnud juhust, et Mihkli kirikusse sattuda.

Istusin siis maha ja jäin ringi vaatama. Kõik oli täpselt nii nagu lapsepõlvest mäletasin, tundus, et mitte midagi pole muutunud, tundsin ennast jälle lapsena. Meelde tulid ka lapsepõlve mälestused esinemistest, kogu sellest tundest, mis tekib kui segunevad laulvate laste hääled ja orel... küünalde lõhn... jõulud.
Oodates millal õpetaja alustab jumalateenistusega püüdsin ennast mõttelt, et äkki peaks laulatuse tegema ikkagi siin... Siin kust olen pärit ja kus on minu kodukoht. Ida-Virumaal peaksid pulmad odavamad olema, kui Harjumaal ja meie puhul on hind niivõrd tähtis.
Lõin siis lahti oma lauluraamatu ja vajusin mõttesse, mida teha... mõne hetke pärast nägin paremast silmanurgas, et midagi liigub minu parema kõrva juurest lauluraamatu poole. See oli kollatähn-pajuliblikas!! 31.10.2010 - kui õues oli mega külm ja mega tuuline... keset kirikut minu lauluraamatu peale maandus liblikas. Mitte kuhugi mujale... vaid täpselt minu lauluraamtu keskele ja tagatipuks avas veel tiivad, nagu tahaks öelda... vaata kui ilus ma olen, vaata mind... sest järgmist sellist näed alles heal juhul mai 2011. Jäin täiesti tummaks... kas see oli märk?

Olen kaalud ja kahtlen alati nagu meeletu. Oma vaagimisega ja mõtlemisega suudan hulluks ajada ka kõige rahulikuma ja tasakaalukama inimese. Kas nüüd selle liblikaga tuli mulle kusagilt vastus minu lõpmatutele küsimustele ja kahtlustele?

Öelge, et ma olen hull ja kujutan omale ette... Või on see tõesti märk, mida peaksin tõsiselt võtma?

Popsu

dior
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aug 2009 - 19:46
Re: Lõpmatud küsimused pulmade planeerimisel ja ootamatu vastus?
6 November, 2010 - 20:48

Armas ju mõelda, et see oligi See märk, mida ootasid :) Pealegi, kui hind on niivõrd oluline ja süda ka kodukoha poole kisub, siis milleks mõelda?
Mina võtaksin seda küll kui märguannet kahtlustele.

eggi
Kasutaja eggi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 02:26
Re: Lõpmatud küsimused pulmade planeerimisel ja ootamatu vastus?
13 Detsember, 2010 - 23:58

Nii mõneski filmis on liblikas kandnud just seda märki. Meenub üks imearmas aga ka kurvavõitu lõpuga film, kus Robin Williamsi kehastatud tegelane kaotas filmi lõpupoole oma armastatu. Ja istudes mäeseljal, olles üpris nõutu ning küsides mingitgi märki elu mõttekuse järele, laskus korraga liblikas ta ette.
Mille kohta oli liblikas märgiks sinu loos? Kui sa vastust ka ei leiagi, oled ikkagi õnneseen!

lugupidamisega,
Ivo Eggi