Mängud meie pulmas - Mängud

Sisestas Vana tegija,
Blogide kategooria: 

Otsustasin panna kirja siia ka mängud, mida meie pulmas mängiti. Kuna meil pulmaisa ei olnud, siis mängude väljamõtlemisülesande sai endale mu äiapapa elukaaslase tütar.
Välja nägi see siis nii, et iga mängu puhul pidi pruut ja peigmees endale valima võistkonna (kas siis 3 või kuus liiget).

1. Üksteisest u 5meetri kaugusele pandi kaks tooli ja kolm võistlejat ühele poole ja kolm teisele poole. Toolidel oli väike taldrik makaronidega (toored) ja igaühel tavaline joogikõrs. Mõte oli siis selles, et võistlejad pidid makaroni imema kõrre külge kinni ja siis jooksma sellega teise taldriku juurde ja sinna panema. Kui vahepeal makaron maha kukkus pidi tagasi jooksma ja uue võtma. Võistlus käis niikaua kuni võistlejad olid omavahel poole vahetanud.
2. Laual oli üksteise kõrval väikesed taldrikud (mõlemal võistkonnal taldrikul samapalju makarone) . Esimene võistleja pidi makaronid kiirelt ühelt taldrikult teisele saama. Järgmine võistleja pidi ära jooma klaasitäie morssi ja kolmas võistleja pidi sööma puuvilju ja paar kommi(üks sektor õuna ja pirni ning kaks Kalevi kommi).
3. Õhupallide täispuhumise võistlus. Võistlejad pidid nii kiiresti kui suutsid oma õhupallid täis puhuma. Asjal oli veel nõks ka, õhupalli pidi katki puhuma…
4. Õhupalli edasiandmine. Kuus võistlejat istusid toolidel ja pidid käte abita õhupalli edasi andma jalgadega (põlvedel) nii, et see vahepeal maha ei kukuks, muidu pidi otsast alustama. Ja tagasi pidi õhupalli saama nii, et palli anti lõuaga edasi (palli hoiti lõua all).
5. Pruut ja peigmees pidid valima enda võistkonnast ühe võistleja, kelle siis pandi toolile istuma. Ja siis tuli välja, et juuste külge pidi ühe minuti jooksul nii palju juuksekumme panema kui mahtus…. Pruudi võiskonnas oli meesterahvas see kellele hakati neid kummikesi pähe panema…
6. Ühel jalal hüppamine. Ja silmad kinni. Eks pange inimesed ühel jalal silmad kinni hüppama kui paar pitsi juba hinge all :p
7. Tool, toolil viinapudel koos pitsiga. Mõte oli selles, et üks jooksis valas pitsi täis, teine jooksis jõi ära ja niikaua kuni kõik said valada ja juua…Võitis see võistkond kes sai esimesena ringi peale.

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Mängud meie pulmas
14 Detsember, 2007 - 11:59

Äge! Sain oma mängude listi paar lõbusat tegevust juurde ;)

Vana tegija
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 10:05
Re: Mängud meie pulmas
14 Detsember, 2007 - 13:02

Eks ma selle mõttega paningi need siia kirja, et ehk saab keegi häid mõtteid ja ehk annab mõnd mängu ka ise edasi arendada ja omanäolisemaks teha :)
Ja mul sellest hea meel, et kellelgi nimekirjast kasu on :) teeb endal kohe meele rõõmsaks

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Mängud meie pulmas
18 Detsember, 2007 - 15:08

Me mängisime ühel sünnipäeval (stiilipidu ja teemaks pulm) sellist mängu, kus anti ringis edasi 0,5 liitrist joogipudelit käteta ja kes selle maha lasi, lunastas oma koha mängu tagasi ühe riideesemega. Lõpp läks muidugi suhteliselt käest ära, sest mõni oli pesus ainult aga noh, alati võib varem lõpetada või lihtsalt riides olles mängust lahkuda.

Ja üks mäng, mida kunagi aastavahetusel mängitud sai, oli see, et mängiti paarides- tütarlapsel oli käes potikaas ja noormees pani oma püksirihma külge kulbi (konksuga vars vajalik). Mängu mõte selles, et valiti välja paar, kes kõige rohkem suudab kolksutada kulpi vastu potikaant poole minuti jooksul. PS! Selle mängu juures on oht, et keegi võib solvuda ja mõelda, et issver... noorus on hukas :P

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: Mängud meie pulmas
18 Detsember, 2007 - 15:12

http://www.perefoorum.com/viewtopic.php?t=3185
Selles foorumis kirjeldavad ka kasutajad mõningaid mänge pulmadeks.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Mängud meie pulmas
5 Märts, 2013 - 23:35
BellaKrissu wrote:

http://www.perefoorum.com/viewtopic.php?t=3185
Selles foorumis kirjeldavad ka kasutajad mõningaid mänge pulmadeks.

toruloru
Võrgust väljas
Liitus: 30 Juuli 2012 - 19:15
Re: Mängud meie pulmas
15 Jaanuar, 2013 - 21:55

Olen püüdnud vältida neid õhupallide ja tikutopside edasiandmisi, sest nii mõnigi ütleb kohe - palun, ei! Küll olen eelnevalt kooskõlastatult teinud paberirullikesed, igal neist mingi tegevus, millega saab noortele kasulik olla -näiteks küpsetan noorpaarile pirukaid jõuludeks, laulan neile pulma aastapäeva hommikul kitarri saatel serenaadi, kastan ära lilled ja kasin lapsed kui nad seda vaid soovivad, jne. Nüüd kõik paberirullikesed ilusa kotikese sisse, rahvas ringi, muusika mängima ja kott ringi käima. Kui katkestan muusika, siis see, kellele kotike jäi, võtab sealt seest ühe lubaduse ja loeb kõigile ette. Lubadused jäävad mängijatele. Muide, alati läheb hästi "peale" mõne rahvaliku tantsu õpetamine, olgu selleks kas Tähekesepolka, Peremees võttis naise, või mõni lihtne seltskonnatants -Viljandis mees Pavel Bobkov õpetab igasuguseid ja neid saab mujalt ka! Mulle endale meeldib ka magusa elu mäng -see nõuab küll veidike ettevalmistust, aga teema selline, et tekitan viis erinevat kotikest, igas viis kommi. kommidelt võtan paberid ümbert, selle asemele panen värvilise paberi ja peale järjekorranumbri. Viiele võistkonnale siis ülesanne ära arvata, missugused kommid on pakis, kõige paremini arvanud saavad auhinnaks näiteks pulgakommid. Ka igasugused tantsu -lauluvõistlused on päris hästi peale läinud....