Kiiretikett meestele vol.2 - Mood, Igasugust, Etikett, Riietus

Sisestas Starius,
Blogide kategooria: 

Tulge ometi mõistusele! Pulmad ja porikingad ... Appi!

Nimelt lugu järgmine - kulla mehed, porikingi ehk kevad-sügis tänavakingi pulma jalga ei panda. Punkt. Punkt. Ja veelkord Punkt.  

Vaadake, kunagi oli jube moodne kanda dressipükse (kindlasti läikivad) koos lakk-kingadega, seda eriti väiksemates elukohtades. Aga hea, et see aeg möödas on, loodan, et alatiseks. 

Seega jäägu ikka iga asi oma kohale ja pulmade kohapealt on selleks klassikaline paelkinnisega lakk-king, soovitavalt ka klassikaline ümar nina - Oxfordi lõige. Kel vähegi võimalik, siis ka nahktallaga, sest siis on king jalas kergem ja tantsimisel liikumine-libisemine parem. Aga kes panustab tagasihoidlikumalt (pole eriti hea variant, aga parem, kui poriking), siis kummitald, aga kindlasti õhukese tallaga. Kui hästi otsida, siis võib isegi nahktallaga kingad kummitallaga paari hinnaga leida. 

Mõningates kingapoodides on lakk-kingade valik päris lai, on mille hulgast valida - on kõrgendatud kontsaga, on kandilise ja pikendatud ninaga jne. Ise eelistan Oxfordi, mis on kanda kerge ja sobib universaalselt kõigile eriti pidulikele üritustele. Igasuguste uudis-stiilidega aga tuleb olla ettevaatlik, sest vähesed kannatavad ürituste kogu ampluaad ja igale üritusele vastavat jalatsit osta ????? mõtetu ja kallis....

Paelad, paelad, paelad - kui paljud mehed on laisad nagu porikärbsed....zzzzzz . Miks ma nii ütlen? Sest liiga palju näen peige ja teisi meessoost pidulisi, kellel ilma paelteta kingad jalas. Seda olenemata aastaajast või ilmast.

Pidulikul kingal on ALATI paelad. OLENEMATA kingade lõikest, stiilist, värvist. Punkt. 

Kui tsiteerida mõningaid alal tegutsejaid, kellega üldiselt arvamuses ühinen (ilma eesmärgita paista tõusikuna) - ainult laisad ja matsid kannavad paelteta kingi. Härrasmees kannab ALATI ja iga ilmaga paeltega kingi. 

Kuna lakk-kingi on saadaval ka peale musta värvi ka musta-valgega ja valgeid, siis peaks iga mees leidma omale sobiva paari korralikke kingi. 

Sellest, millise riietuse juurde, millist kinga ja kuidas valida, aga järgmine kord. Kellel kiire - võta ühendust, aitame rõõmuga.

Alati Teie

J.Jan Anderson

Starius salong