Ehted? Ehted! Ehted. - Mood

Sisestas Kai Kuusik-Greenbaum,
Blogide kategooria: 

Kellel meist ei oleks tekkinud kunagi küsimust milliseid ehteid kanda – teatrisse, peole, sünnipäevale, pulma? Esiteks riietuse ja ehte sobimine omavahel ja teiseks meeldimise ning kivi/metalli sobimise küsimus võib ikka parajat peavalu valmistada. Veatu stiilitunnetus ei peagi olema kaasasündinud. Seda saab kasvatada teadlikult ning arendada pannes tähele moetrende, kust saab aimu, mis sobib sinu välimuse, iseloomu ja elustiiliga.
Omaenda stiili loomine ei ole just kerge. See tee võib olla täis väärsamme ja erinevaid katsetamisi, kuid need, kes tahavad olla edukad selles ettevõtmises on määratud edukuseleJ

Keegi ei ole ideaalne ning me ei saa kontrollida seda, mis Loodus meile andnud on, kuid igaüks võib anda ja teha endast parima, õppida olema kaunis ja väljendada enda ainulaadset individuaalsust.

Kuna ehteid peetakse selleks väga eriliseks asjaks, mis annab meie välimusele nii vajaliku lõpuefekti (finishing touch) ja teeb meie tuju heaks, kui ka lükkab meie enesehinnangut kõrgemale, oleks mõistlik vaadata üle kuidas ikkagi ehteid kanda võiks. Kui sa ei ole kindel, millised vääriskivid sulle parimad on või mida milliseks sündmuseks kanda, ei ole kunagi liiga hilja õppida.

Seega, ehete puhul on põhikriteeriumiteks sinu Vanus, Pikkus ja Kehaehitus.

Kõrvarõngad
Kui su pikkus on võrdne sellele, mis on praegused moestandardid ja lisaks sellele on sul kaunis luigekael, võid sa vabalt kanda pikki rippuvaid kõrvarõngaid. Need näevad välja eriti kaunid koos siledate juustega.

Kui, kontrastiks, oled sa pisike ja mitte eriti pikk, on su sõpradeks väikesed kõrvarõngad, mis ei tundu sinu küljes rasked. „Nööpkõrvarõngad”, eriti koos vääriskivida on suurepärased lühikesel naisel lopsakate juustega.

Sõrmused
Sõrmused on ehted, mida eelistavad paljud naised nii selle esteetiliste väärtuse kui ka sümboolse tähenduse tõttu. Õrnasid teemantsõrmuseid kantakse harilikult sõrmuse sõrmes. Ära kunagi pane kahte või rohkemat sõrmust ühte sõrme. Sõrmuseid, millel on rohkem kui 10k kivi, kantakse tavaliselt nimetissõrmes. Parim valik noortele naistele saledate käte ja sõrmedega, on kanda midagi sobivat – väike peenemaitseline 2k sõrmus.

Käeketid
Käekette kantakse ainult paremas käes. Kui see koosned lülidest ilma vääriskivita keskel, kanna seda oma käel vabalt. Ja vastupidi – kui keti keskel on vääriskivid, ära lase sellel oma käe ümber vabalt tiirelda..

Prossid
Prossid on tänapäeval väga moes. Ausalt öeldes, on nad tänavu igal pool. Taas peaksid noored tüdrukud kandma väiksemaid prosse. Lihtsalt lilli või midagi sarnast, kantakse vasakul pool, 10-15 cm õlast allpool või krael. Teemant prossid sobivad ühevärviliste kleitidega – eelistatult mustaga. Kuid kui su kleidil on mõned nööbid, peaks pross asetsema neist 5-7cm kõrgemal. Ka kaelas oleva kerge salli võib kinnitada prossiga. Tahtes midagi ekstravagantset, kanna prossi oma vöökohal, eeldusel, et su kleidi disain ei ole sellega vastuolus.

Mitte kunagi ära kanna teemantprosse mantli krael või teksa.-või nahktagiga. Samuti ei ole hea seda kanda igapäevaste, kootud või spordiriietega.

Kaelakeed ja ripatsid

Kaelakeede ja ripatsite suurim küsimus ja dilemma on kas kanda neid kõrge kaelusega või madala lõikega kleitidega. Sinu otsusevabadus on hea maitse piirides – eksperimenteeri ja otsusta mis sulle paremini sobib.

Ja lõpuks, kuidas kombineerida erinevaid ehteid? Kui sul on ehete komplekt, mis koosneb kävõrust, sõrmusest, kaelakeest ja kõrvarõngastest, kanna neid sellise printsiibi järgi: „kõrvarõngad+käevõru”, „kaelakee+sõrmus”. Väldi rohkema kui kahe sõrmuse kandmist samal ajal. See näeb välja ülepakutud. Mis puutub teemantitesse, on see vääriskivi ülekaalukalt õhtuseks kandmiseks.

Vaadates edasi ehteid pruutide seisukohast, on üks elu põnevamaid aegu on tõenäoliselt (peale laste saamistJ) abiellumine ning selleks ettevalmistamine. Moe seisukohast on tänapäeva pruutidel tohutult lai valik, alates pruutkleitidest kuni juukseaksessuaarideni.

Pruudiehete trendid: Värv
Olgu see siis midagi sinist, midagi šampanjakarva, mis harmoneeruks su kleidiga, või fuktsia – lisage kindlasti värve ja iseloomu oma ehetesse. Need päevad, mil ainult pärlid või selged kristallid olid „pruudile omased”, on möödas. Värvi lisamine oma aksessuaaridele on suurepärane võimalus tuua välja sinu enda isiklik stiil oma pulmapäeval.

Ärge unustage, et nii Swarovski kristalle on võimalik saada paljudes ernievates värvitoonides, samuti on tohutu valik naturaalseid värve vääriskividel ja magevee pärlitel. Ei tasuks unustada ka musta. Mustade helmestega kaelakee on väga jõuline ja dramaatiline seisukoht, kuid samas mõjub efektselt.

Võib-olla kõige parem valik on värviline kristall, mida võib hiljem ka peale pulmi teiste riietega kanda.

Pruudiehete trendid: lühtrilaadsed ehted

Austria kristallifirma Swarovski on laialt tuntud parima kristalli tootjana maailmas. Selle lõige ja selgus on võrratud, mistõttu kasutatakse Swarovski kristalle nii palju ka pruudiehetes. Kas te teadsite, et Swarovski teeb kristalle ka kroonlühtritesseJ?

Swarovski lühtri kristallid on sama ideaalselt lõigatud kui pruudiehete komponendid, kuid need on suuremad ja jõulisemad. Swarovski kroonlühtrite kristallid on suurepärased ripatsid kaelakeedel, kõrvarõngastel ja käevõrudel.

Kroonlühtrite „tilkasid” on paljudes eri kujudes ja värvides. Armastatud on ananassi, markii ja kaheksanurksed kujud.

Pruudiehete trendid: tagasi kulla juurde

Kui disainer Mandy Greenan hakkas valmistama tellimuse peale kristallist pruudiehteid aastal 2000, oli ta tihti probleemi ees, kus kullast kihlasõrmusega või kuldsete elementidega tema kleidis või teistes ehetes, ei tahtnud, et ta ülejäänud ehted oleksid kuldsed. Kas metalle segada on hea tava? Need naised ei tahtnud kuldseid aksessuaare, punt, ja viisid disaini ja disainerid lõputult kimbatusse.

Kiirustades tänapäeva, on kuld teinud comeback-i Miski selle metalli värvi rikkuses ja soojuses on meid taas selle juurde tagasi toonud.

Nüüd võib saada kuldse look’i ilma kulda kasutamata. Näiteks on suurepärane võimalus kasutada hõbedat kuldsete kividega. Käsitööna valmistatud pruudiehteid võib teha täpselt selliseid nagu te ise soovite ning enamusel juhtudel pole kullaga ka probleemi.

Lõpuks, on palju erinevaid kuldseid ehteid, millest peaksid inimesed teadlikumad olema. Enamus inimesi teavad, mis on 10k, 14k, 18k ja 24k kuld. Karaat näitab seda palju on puhast kulda metallis – mida kõrgem number, seda puhtam kuld. On olemas ka kullaga täidetud ja kullaga kaetud ehteid. Kullaga täidetud ehted on tehtud nii, et kiht kulda on sulatatud teise metalliga ja see näeb välja nagu päris kuld. See on palju väärtuslikum kui kullast plaat, mis tavaliselt tuhmistub ja võib isegi naha roheliseks muuta!

Pruudiehete trendid: naturaalsed ehted

Lehed, lilled, väädid… loodus on inspireerinud pruudiehteid ajast mil esimene pruut pani lille oma juustesse.

Õue-või aiapulma või lihtsalt loodust armastavale pruudile on lehtede ja/või lilleelementidega disainid ideaalsed.

Pruudiehete trendid: rannapruudid

Tähelepanu rannapruudid: teil on samuti ehete võimalus. See, et te abiellute rannas, ei tähenda seda, et te ei võiks kanda ehteid, isegi peavõru.

Suure tõenäosusea kannate te üsna lihtsa lõikega pruutkleiti. Seega võite valida oma lihtsa kleidiga midagi üsna õrna ja naiselikku, võib-olla kaunis kaelakee, mille keti osa teil selja peale alla läheb? Või panna ikkagi päris kaelakee suurepäraste lühtritaoliste kõrvarõngastega ja lihtsa müntidest pärlikäevõruga? Rannapruutidele sobivad müntidest ehted eriti hästi.

Teine võimalus on kasutada ära lihtsat kleidi ja kasutada lõbusat ja täidlast vääriskividest kaelakeed.

Kuigi moedisainerid ei soovita sätendavaid tiaarasid rannapulma, ei tähenda see seda, et sina, kui see ikkagi sinu soov on, seda kanda ei tohiks. Disainerite sõnutsi on rannapulm lihtsalt casual ja lõbus, mis lubab ka pulmas oma aksessuaaridega „lõbutseda”

Pruudiehete trendid: naiselik filigraansus

Kerge, õhuline, naiselik – filigraansed ehted on pruudiehete klassika. Modernsed filigraansed ehted ühinevad lühtristiiliga ja sünnivad ootamatud seosed nagu näiteks sulgedega prossid jne. Kandes sügava V-kaelusega kleiti, kuid tahtmata midagi liiga palju välja paista, võib asetada sulgedega prossi kaeluse V lõppu suled ülespool. Imekaunis, stiilne ja lõbusJ

Vääriskividest lähemalt

Me kõik teame, et erinevatele kuudele vastavad erinevad vääriskivid. See tähendab, et igal aasta kuul on 1 (või mitu) vääriskivi, mida loetakse vastavas kuus sündinud inimesele sobivaimaks. Sünnipäeva vääriskivi kutsutakse ka sünnikivideks. Oma sünnikivi kandmine võib tuua sulle õnne või su enesetunnet parandada.

Jaanuar – Granaat
Granaati on saadaval kõikides võimalikes värvides, välja arvatud sinine, kuigi tõenäoliselt seostatakse granaati siiski rohkem punase värvitooniga. Granaat on hinnaline vääriski ja on saanud nime granaatõuna seemnete järgi. Ka juba Kreeka mütoloogias on viide granaadile, mida assotsieeriti mõnedes kultuurides ka illuminatsiooni ja tulega. Asteegid kasutasid granaate, et parandada tule potentsiaalsust ja tervendada ja valgustada inimesi.

Veebruar – Ametüst
Ametüst on üks kvartsi vorme. Selle värv varieerub kahvatulillast tumelillani. Ametüsti arvatakse kaitsvat oma kandjat mürgituste ja alkoholijoobe eest. See kivi toob ka vaikust ja hingerahu.

Märts – Akvamariin
Parimad akvamariinkivid on need, mis on meresinist värvi ning milles pole mitte mingeid muid jälgi teistest värvidest. Akvamariini arvatakse kaitsvat meremehi nende rännakutel merel ja need toovat õnne ja varandust selle kandjale. Selle kivi nimi on tuletatus Ladina sõnadest „Aqua”, mis tähendab vett ja „Mare”, mis tähendab merd.

Aprill – Teemant
Kõikidest maailma kividest kõige tahkem/tugevam. Teemandid on tavaliselt värvitud ja koosnevad süsinikust. Kaua on olnud teemant tugevuse ja võitmatuse sümboliks ning see on olnud lemmikkivi nii kuningate kui teiste võimsate inimeste seas. Tänapäeval on teemant kingituseks armastuse väljendamiseks.

Mai – Smaragd
See kivi on saadaval kõikides rohelistes toonides, kuid ideaalselt selged ja vigadeta smaragdid on haruldased ja väga kallid. Iidsetel aegadel uskusid inimesed, et smaragd parandab nägemist ja annab psüühilisi võimeid. Smaragdil arvatakse olevat ka võime kaitsta selle kandjat rännakul.

Juuni – Pärl
Pärlid tekivad orgaanilisel teel austri kaitsemehhanismi tulemusel siis kui võõrobjekt siseneb molluski karpi. Pärli tegemise protsess kestab seitse kuni kaheksa aastat. Pärleid on paljudes erinevates toonides, kuigi kõige levinum on valge. Pärl on vooruslikkuse, tagasihoidlikkuse ja puhtuse sümbol.

Juuli – Rubiin
Kallim kui teemant, on rubiin samuti väga tugev ja vastupidav kivi. Suured rubiinid ja rubiinid ilma võõrlisanditeta on haruldased. Kivil arvatakse olevat tervendavad võimeid, ning samuti on rubiin Hindu kultuuris tuntud kui kõikide vääriskivide isand.

August – Peridoot
Selle kivi värvid varieeruvad kollakasrohelisest kuni selge heleroheliseni, kus teatud valgustingimustest Peridoot näeb välja kui smaragd. Seda kivi kasutatakse tervendavatel eesmärkidel, et kaitsta närvilisuse ja õudusunenägude eest.

September – Safiir
Safiire on kõikides värvitoonides, välja arvatud punane. Kõige populaarsemad safiirid on tumesinised ning peale teemanti on safiir järgmine kõige võimsam kivi. Legendi järgi kirjutati kümme käsku safiiri sisse. Arvatakse, et safiiri kandjal on võime näha tulevikku.

Oktoober – Opaal
See kivi on üks kaunimaid, kuid vajab suurt hoolt. Opaali teatakse puhtuse ja süütuse sümbolina.

November – Kollane Topaas
Topaas on läbipaistev kalliskivi, kuid kõige kallim topaas on veinikollast värvi. Topaas oli iidsel ajal tundmatu vääriskivi, kuid sellele omistatakse võimet selle kandjat rahustada.

Detsember – Türkiis
Üks vanimaid vääriskive, mille värv varieerub taevasinisest sinakas-rohelise ja roheliseni. Toob turvalisust ja õnne selle kandjale.

Allikad:
http://magazine.gem-fashion.com/wearing-jewelry.html
http://www.tigerlillyjewelry.com/
http://www.psychic101.com/crystals/birthday-gemstone-fact-chart.html

muska23
Kasutaja muska23 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Märts 2008 - 10:51
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
16 Juuli, 2008 - 12:35

väga õpetlik ja hariv blogi.. tänud!!

Mõni Hetk On Elus Ilusam Kui Teine
Mõni Hetk On Kohe Väga-Väga Ilus

Mõni Hetk On Elus Ilusam Kui Teine
Mõni Hetk On Kohe Väga-Väga Ilus

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
16 Juuli, 2008 - 14:28

Väga hea sisuga blogi,
sain väga palju kasuliku teada :)

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 25.10.2008(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08

kummikomm
Võrgust väljas
Liitus: 17 Veebr 2008 - 18:10
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
16 Juuli, 2008 - 17:34

hmmm. järelikult ma pole lihtsalt vanaks jäänud, et mulle pärlid on hakanud meeldima ;) (kunagi üldse ei meeldinud). tuleb välja et need mu sünni"kivid" :)

Kai Kuusik-Greenbaum
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aprill 2007 - 19:34
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
16 Juuli, 2008 - 18:05

Sama siin:) Ma arvasin ka kunagi, et pärleid hakkan kandma siis kui vanaks jään, kuid võta näpust, praegu kanda pärlikeed pole mingi probleem:) Ja sünni"kivid" on need minulgi:)

lill
Kasutaja lill pilt
Võrgust väljas
Liitus: 9 Märts 2008 - 19:28
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
16 Juuli, 2008 - 19:18

Tänud blogi eest. Mul just ehete otsimine käsil.

rjad
Kasutaja rjad pilt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Dets 2007 - 15:08
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
16 Juuli, 2008 - 22:27

Küll oled tubli jälle üks huvitav ja silmaringi laiendav lugemine. Safiiriga kokkupuude puudub, ei tea kas peaks kandma hakkama, ikkagi minu kivi ju ;)

mirju
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2008 - 12:35
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
17 Juuli, 2008 - 10:32

Oled väga armsalt kõigest kirjutanud.Tänud selle blogi eest.
Meie pere pulmas kandis pruut väiksemaid rippuvaid kõrvarõngaid milles pärlid ja kristallid.Tiaaras oli ka selline kombinatsioon ja kaelaehtes samuti.Ainult käevõru oli pärlitest.Kõik sobis talle väga.Juuksuris tulu just selline otsus,kui soeng valmis sai ja arvan,et täiesti õige.
Kõike ilusat!

musu
Võrgust väljas
Liitus: 7 Okt 2006 - 17:45
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
17 Juuli, 2008 - 19:54

näed siis, ma oleks pifdanud kandma rohelisi ehteid ehk siis smaragde, aga mul olid punased hoopis - korallid ja muu sihuke ninn-nänn.

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
22 Juuli, 2008 - 19:59

Väga tore, palju vajalikku infot. Ei saa peale abiellumist ka kuidagi ilma pulmad.ee`ta.

maarja1712
Võrgust väljas
Liitus: 10 Juuli 2007 - 14:15
Re: Ehted? Ehted! Ehted.
25 Juuli, 2008 - 17:21

mina oleksin pidanud kandma tykiisi:) aga kandin ehtsaid parleid. aga monus lugemine ja tulevikus ehete valimiseks(endale v teistele) vaga hea nouanne.