Pruudi rõivad - Mood

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tänapäeva pruutidele tundub väga võõrastav lasta endale õmmelda punane pulmakleit, kuid ometi oli see keskaja populaarseim pruutkleidi toon. Valge kleidi kandmine oli tunnistus aadliklassi kuulumise kohta.

Alles 19. sajandi lõpupoole levis kõikjal komme riietada pruudid valgesse. Valget peeti mõrsja puhtuse ja süütuse sümboliks. Valge oli ka rõõmu värv. Nüüdisaja pruutkleidimood annab võimaluse riietuda täiesti erakordselt ja suursuguselt. Valida saab paljude erinevate toonide ja tegumoodide vahel. Kleiti saab osta, laenutada või lasta õmmelda, nii nagu Teile endale rohkem sobib. Laenutustest leiab ilusaid kleite ka lilleneidudele.

Traditsiooniliselt kuulub kleidi juurde ka loor. Loori algne tähendus oli kaitsta mõrsjat pahade vaimude eest, ning hiljem sai sellest puhtuse ja süütuse sümbol. Tänaseks on loori sümboolne tähendus peaaegu kadunud ja peakatet kasutatakse rohkem ehtena. Peaehtena kasutatakse palju ka lilli, diadeeme, kroone, linte ja muudki huvitavat, mida Te ainult suudate välja mõelda...