Miks võtta oma pulma mängima DJ? - Muusika, Tegijad

Sisestas Tõnis Kotsar,
Blogide kategooria: 

Olles tegutsenud meelelahutusturul juba aastaid, on nii mõndagi kogetud, nähtud ja õpitud. Räägingi veidi pulmadest läbi DJ silmade. Juubelid, sünnipäevad ja firmapeod on pulmapidudest mõnevõrra erinevad ning vajavad veidi teistmoodi lähenemist. Sellest mõnel muul korral.

Pruutpaar alustab pulmade planeerimist väga varakult, sest korraldamist vajavaid asju on tõepoolest väga palju. Et tähtsal päeval kõik sujuks, on heade tegijate leidmine ning oma nägemuste ja soovide paika panemine väga tähtis. See kõik eeldab aega ja koostööd.

Hetkel, aasta 2015 kevadel, broneeritakse tegijaid juba 2016 aasta pulmadeks. Pole harvad ka juhused, kui alustatakse läbirääkimisi 2017 a. pulmapidudeks. Meie suved on lühikesed kuid kaunid ning loomulikult eelistavad pruutpaarid just seda aega oma elu parima päeva läbiviimiseks. Paraku tähendab see ka teataval määral nn. rebimist parimate paikade, korraldajate ning esinejate peale. Aeg on ju piiratud. Tegelikult julgen soovitada rohkem julgust ka talviste pidude korraldamiseks – miks mitte kasutada meie põhjamaa lumeilu, et luua maagiline meeleolu. Professionaalsed tegijad suudavad korda saata imesid.

Kuid nüüd lähemalt - miks võtta oma pulma mängima DJ?

Professionaalne pulma-DJ on turvaline valik, et tagada muusikaline meeleolu kogu pulmapäeva arenedes. Päevasel ajal on just DJ see, kes suudab luua meeldiva helitausta külaliste saabumisel ning täita aega sel ajal, kui bänd puhkab (või kui bänd puudub üldse, siis täidab hea DJ vabalt ka selle ülesande). Samuti teeb DJ koostööd pulmaisaga, toetades teda kokkulepitud muusikpaladega mängude läbiviimisel või muude tegevuste juures. Kogenud pulma-dj teab, millal on aeg muusikaks või millal vajab seltskond vaikust, et ükski kõne ei jääks pidamata ja ainumaski tähtis soov kuulmata. DJ arvestab pruutpaari muusikaeelistustega, ta teab sinu pulmavalssi, arvestab sinu külaliste soovidega, suudab muusikavalikus hoida soovitud teemat või ajastut ning kõige tähtsam – ta nö. „loeb“ rahvast ning areneb koos peomeeleoluga pakkudest just seda, mida seltskond õhtu kulgedes soovib. Enamasti kestavad pulmapeod varaste hommikutundideni – ka sel juhul on DJ parim valik sest kui bänd lõpetab, võtab peoseltskonna tantsitamise üle just tema. Või kui bändi pole üldse, hoolitseb DJ kogu õhtuse/öise tantsu eest.

Tihtipeale hoolitseb ka heli- ja valgustehnika eest DJ (kui ei ole kokku lepitud teistmoodi). Kui see on nii, siis esinejatest tuleb DJ kohale kõige esimesena, et enne külaliste saabumist panna paika heli ja valgus. Mõnikord, lisaks esinemisalale, on vajalik kogu peoruumi või -ruumide kujundamine valgusefektidega. Tegelikult on see väga hea mõte, sest õhtuhämaruse saabudes loob maitsekalt suunatud erivalgus maagilise meeleolu. Vastavalt peokohale olen eelnevalt alati uurinud millised on pruutpaari soovid valgustuse osas – niimoodi koostöös tellijaga on saavutatud väga kauneid tulemusi. Muidugi on selline valguskujundamine aeganõudev töö ning pulmades kasutan enamasti partneri abi, kes sel ajal kui mina tegelen heliga, on suure osa valgustamisest võtnud oma õlule.
Loomulikult ei saa sellist teenust oodata igalt DJ-lt. Kuid, kuna meelelahutusvaldkonnas tegutsejatel on ajaga tekkinud hulgaliselt kontakte, saab kogemustega tegija aidata teil leida heli- ja valgustehnika väljarentijaid/paigaldajaid või võtta see asjaajamine üldse enda peale. Mõttekas on juba varakult kokku leppida oma ootused ja vajadused ning välja selgitada teenusepakkuja võimalused ja oskused. Nii on võimalik vähendada pettumuse riski miinimumini.
Soovitan kindlasti uurida, millise helitehnikaga DJ (bänd vm.) välja tuleb. See peab olema professionaalne ja olgem ausad, ka välimus loeb. Kindlasti ei sobi kaunisse lossi – või mõisapulma päevinäinud, kulunud ja määrdunud kõlarikomplekt. Eriti kontrastselt mõjub see siis, kui lilleseadjad ning korraldajad on näinud vaeva kaunite ruumikujunduste ning dekoratsioonidega. Loomulikult on peopaigad ja ootused erinevad ning alati pole nõudmised nii kõrged.

DJ on sama oluline mutrike kogu sündmuse kujunemise juures, nagu kõik teised tegijad/korraldajad, kes annavad oma parima, et pulmapidu õnnestuks ja erilisena meelde jääks.

Minust.

Olen abielumees ja kasvatan koos oma armsa kaasaga nelja poissi.
Muusika kogumist ja uurimist alustasin tegelikult väga varases nooruses – muusikal on alati olnud eriline koht minu elus. Mingil hetkel lisandus melomaaniale soov ka teistele pakkuda seda, mida endale juba päris paras ports kogunenud. DJ oli sündinud ☺ Ei läinud kaua, kui hobist kasvas elukutse. Viimastel aastatel olen era- ja firmapidude kõrval leidnud erilise väljakutse pulmade näol. Auga on välja teenitud tiitel "Pulmad.ee Aasta Tegija 2014" "Pulmad.ee Aasta Tegija 2015"

Tõnis Kotsar

Tõnis Kotsar
Kasutaja Tõnis Kotsar pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Sept 2012 - 14:56
Re: Miks võtta oma pulma mängima DJ?
8 Juuni, 2015 - 10:26

Artikli autorid Tõnis Kotsar ja Eve Rahno-Kotsar