awekas - ansambli otsingut - Muusika

Sisestas awekas,
Blogide kategooria: 

Kui peaaegu kõik tähtsad broneeringud olid tehtud , puudus vaid üks - ansambel. Meil oli väga selge ettekujutus, et mida me täpselt tahame. Kindlasti ei tohtinud olla see tavaline süldibänd. Mitte, et meil selle vastu midagi oleks... otse vastupidi. Lihtsalt oma pulmas tahtsime midagi muud. Otsisime midagi rokilikumat. Siin kohal ei tasu ära ehmatada, nagu näiteks pisut vist isameeski tegi – mõte ei ole kuulata oma pulmas räiget keevitamist või hard –rocki vaid ikka sellist igihaljast. Lihtsalt sellisel muusikal ja meie suhtel on oma taust. Sellel muusikal oleks meie pulmas kindlasti oma kindel tähendus. Just rokipidude tantsuplatsil sai „noorena“ tihti imestatud kui ühel lainel me tegelikult oleme ja kui hästi me tegelikult sobime. Oma kohtumise esimesel aastal sai paari peo raames rokitud selliste ansamblite saatel nagu nine lives http://www.hot.ee/ninelives/, või siis who cares ja Speed Free. Alustasimegi siis nendest ansablitest.

NIne lives ei vastanud hinnapäringule , Who cares on vist põhimõtteliselt laiali läinud ja Speed Free – no omal ajal laulis seal härra Padar ise... siis ta veel nii suur hitt ei olnud. Noh ja härra enam seal ei tegele ja üleüldse nii see ansambel meile ei vastanud. Ehk siis kui segaseks jäi siis Padarit me tellida ei jõuaks, aga selle ansambli väärtus tollel ajal oligi selles noores energilises poisis, kes iga laulu sisse pool ennast pani.

Vahepeale tuli intsident, et ühes pulmas, enne pruutpaari saali astumist, lubasin vabatahtlikult kiiresti lilled vaasi panna. Samal ajal tegi bänd heliproovi ja järsku tundsin.. .see ongi ju see... täpselt seda oma otsin.. järsku läks lahti sagimine... keegi teatas „Tulevad“... ja kohe võttis bänd teised tuurid ja kogu eelnevast rokimaigulisest ansamblist sai sekundiga lihtne aga hea süldibänd. Tegin pillimehega vahepeal juttu ja uurisin et kuskohast on pärit see esimese otsa repertuaar ja sain tema ühe teise ansambli kontaktid. Aga sain ka teada, et reeglina sellised ansamblid ei olegi pulmadest huvitatud ja ega ehk külalisedki sellist muusikat pulmas ei oota. Aga mina ei tahaks oma külalisi alahinnata.

Kuulasin ka läbi kuskilt leheküljelt paarkümmend erinevate eesti ansamblite demo... see tekitas peavalu... süldibändid on tegelikult toredad ja nende järgi on peol täiesti mõnus tantsida... aga järjest demosid kuulata oli piin... peale suure peavalu ei leidnud ma sealt midagi. Siit moraal – kui kuulete kuskil head ansamblit siis võtke otse kontaktid – interneti kaudu on väga raske osida, sest see mis on lindisatud, pole pooltki see, mis reaalsuses.

Peale pikki otsinguid jäid sõelale järgmised ansamblit – Lehmakommionud, Boogie Company, Sleepwalkers ja Purple gang

http://www.boogie.jnpp.ee/ -
http://www.sleepwalkers.ee/index2.php
http://www.biit.ee/purplegang/
http://www.lehmakommionud.com/

lehamkad olid kinni ja väga hea, et olid sest nad tõesti olid ka kallid. Ja Boogie meie päringule ei vastanud. Tegin pisikese uuringu oma potensiaalsete külaliste seas ja hetkel on meil broneeritud sleepwalkers, seda siis koos soolokitarristiga .

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: awekas - ansambli otsingut
18 Jaanuar, 2008 - 15:04

Bänd on raske valik ja lisaks on nendel ka nii tihe graafik. Meil on bänd broneeritud ja me selle süldiga rahul. Aga eks olen kokku puutunud ise selliste pidudega, kus muusikat kuulates avastad, et ma ei kuulaks seda tegelikult üldse, aga kuna on hea seltskond ja hea pidu, siis tantsid ükskõik mis muusika järgi.Ise oeab rahul olema ja muu tuleb iseenesest:)

snegurotska
Kasutaja snegurotska pilt
Võrgust väljas
Liitus: 21 Aug 2007 - 09:14
Re: awekas - ansambli otsingut
18 Jaanuar, 2008 - 16:00

mina ei julgeks valida bändi keda ise kuulnud ei ole. minul õnnestus saada töökaaslase poeg kes oli meil ka suvepäevadel mängimas ja olen nendega rahul. bändi nimi on Amadeus.

Bride2008
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aug 2007 - 15:09
Re: awekas - ansambli otsingut
18 Jaanuar, 2008 - 16:10

Meie bändil on õnneks repertuaar suur ja lai, on nii sülti kui ka rockilikumaid lugusid. usun, et jääme väga rahule. peaasi, et külalistel lõbus oleks ja põrand tühi poleks:)

Ticky
Võrgust väljas
Liitus: 8 Juuni 2007 - 21:04
Re: awekas - ansambli otsingut
18 Jaanuar, 2008 - 18:35

Meil ka üks arutluse objekte oli bänd.. Põhjus selles, et väga palju ei tahtnud bändi peale kulutada kuid samas ei tahtnud ka midagi kehva..

Bänd ongi natukene võibolla süldikas, kuid kohalikud ja meile meeldivad.. Ja mis vahet seal on, kas on sült või plaadimuusika või mida iganes peamine, et pidu läheks käima ja kõigil oleks fun :)

ahsaraks
Kasutaja ahsaraks pilt
Võrgust väljas
Liitus: 28 Juuni 2011 - 05:10
Re: awekas - rockilikum bänd
25 Veebruar, 2012 - 05:56

Lugesin seda nüüdseks juba vana blogi, kirjutaja on tõenäoliselt oma tolleaegse mure ammu unustanud, pidu õnnelikult peetud. Aga sarnase probleemiga võivad teisedki peoplaneerijad põrkuda, sellepärast võtan sel aastatetagusel teemal lühidalt sõna.
Sõnum on see, et "tavasüldist" veidi rokilikumat liini ajab ka ansambel "Ah sa RAKS!". Tegu pole siiski "päris" rocki, vaid selle üsna tantsulise osaga. Ja bänd on muidugi suuteline ka tavalisi tuntud (pulma)laule mängima.

Edu kõigile!

Meelis
Ans. "Ah sa RAKS!"
meelis.ahsaraks [at] hot.ee