Head peokohad ja mis teeb neist hea peokoha - tegija vaatenurgast ? - Peokohad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Mis teeb ühest peokohast hea ? Kas hind, peokoha suurus, personal ? Mis on see salajana komponent, mis mõnel peokohal laseb olla läbi aastate "sigahea" ja miks mõned peokohad on ning jäävad keskmisteks ?

Ma kavatsen seda teemat vaadata praegu läbi tegija silmade, mitte läbi noorpaari omade - lihtsalt on asjad, mida tegija näeb võibolla natuke teisiti, kui noorpaar. Aga uskuge - väga palju valitakse peokohti selle järgi, kuidas tegija arvab peokohast või kuidas Pulmad.ee arvab peokohast. Panen kirja esimesed viis asja, kuidas mina vaatan peokohta.

Ma toon siin ka julgelt näiteid, et neid häid kiita.

Esiteks - backstage

Heas peokohas võetakse ka tegija vastu nii nagu oleks ta noorpaari külaline ning see on alati nii ning noorpaar ei pea selleks alati eraldi isegi kokkuleppima. Hea näide on nii Taagepera Loss, Graniit Villa Padise Mõis ja Vihterpalu Mõis. Ükskõik kuna sinna minna, siis alati on olemas nö backstage ning koht kuhu ka tegija saab asjad panna.

Teiseks - kuulatakse

Hea koht arvutab pulmaisaga läbi kuidas kuhugi midagi paigutada, kus mis tegevused toimuvad ning kuidas paigutada lauad. Nad kuulavad, mida pulmaisa ütleb ja arvab. Nad ei jää oma arvamusele kindlaks, kui pulmaisa leiab parema lahenduse. Head näited on Taagepera Loss, Viimsi Peokeskus, Padise Mõis ning Vihterpalu Mõis.

Kolmandaks - maine ja head tegijad

Hea koht teab, et noorpaar maksab arve, aga tegijad teevad ka peokohale maine. Nad oskavad väga hästi soovitada häid tegijaid, kes ei tee ka kohale häbi (veel vähem noorpaarile). Head näiteid on Taagepera Loss, Padise Mõis, Vihterpalu Mõis.

Neljandaks - üks saal

Hea peokoht teab, et hea pidu saab toimida enamasti ainult siis, kui kõik mahub ühte saali või kahte saali (tingimusel et see teine saal on inimestel nö ees ja sealt peab mingil põhjusel läbi minema). Head näiteid on Taagepera Loss, Padise Mõis, Vihterpalu Mõis, Trofee jahimaja, paljud Eesti talud.

Viiendaks - personal

Hea peokoht teab, et nende kõige tähtsam vara on nende personal ja see kuidas personal oskab ka ilma juhtideta tööd teha. Veel parem, kui juhid teavad, et kui sündmus on nende poolt kokku lepitud, siis on ka peokoha poolt kohal see juht, kes peo kokku leppis. Mitte asetäitja. Samuti kuulavad nendes peokohtades inimsed seda mida palub teha pulmaisa (kui see on nende oma maja reeglitega kooskõlas), oskavad muuta käigupealt plaane (kui vaja) ning leiavad lahenduse alati kui vaja.

Head näiteid on Taagepera Loss, Padise Mõis, Vihterpalu Mõis, Kopli Madise talu.

Ja võite küsida ükskõik millise tegija käest - enamus vastab, et nii Taagepera Loss kui ka Padise Mõis on eranditult parim valik ka tegija jaoks. Ja selle eest suurimad tänud neile.

Lugupidamisega

Virgo
Pulmad.ee