Saast...aga ikkagi oma - Peokohad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Pole jälle pikalt miskit kirjutanud. Ehk siis kogusin mõtteid, et neid korraga paberile laiali kirjutada. Tegelikult on pealkirjas kõik öeldud...Saast, aga ikkagi oma saast, vabandan kohe keelekasutuse koha pealt, aga muudmoodi ei saa ju vastavalat ajakirjanduse reeglitele teid lugema.

Ja kirjutan ma jälle teenindusest ning suhtumisest.

Just peokohtade suhtumisest noorpaari, sest mida aeg edasi, seda rohkem tekib mul tunne, et astume hoopis tagasi.

Tagasi sinna aega, kuis häid peokohti sai lugeda ühekäe sõrmedele ning peokoha omanikul oli õigus öelda tingimusi, mis tema tahtis.

Võibolla on see ka seotud sellega, et paljud meie peokohtade omanikud on ka nende kohtade juhid ning viimasel 15 aastal pole puhanud mitte ühtegi päeva ?

Millest selline suhtumine siis peokohtades ja miks midagi ei muutu ?

Esmaselt raputan ma natuke tuhka nii enda kui ka noorpaaride pähe - me oleme Eestlased ning Eestlastele on kombekohane halbadest asjadest eriti mitte rääkida. No juhtus, mis teha...ega nad paha pärast... Seda arvan aegajalt ka mina, sest ma ei saa alati ju kirjutada nimeliselt, sest äkki nad ei telli siis reklaami ju ?

Samas on Pulmad.ee samasugune ajakirjandus nagu iga teine - kui tegija solvub, et me ütleme tema kohta asja eest natuke halvemini kui keskmisele eestlasele kombeks, siis on see tema probleem - hea tegija võtaks ennast kokku ning parandaks enda toimimist ning ka meie muudaksime kohe ka suhtumist, kui tegija nii teeb. Sest see on õige lähenemine.

Ning kui tegija ei taha ennast peale seda ka ennast meie juures näidata, siis ei oska meie seda tegijat ka kuidagi aidata ja vist isegi ei taha ka. Mingi kvaliteet peab ju säilima ka tegijate juures ja neid häid pole ka Pulmad.ee-l häbi pakkuda.

Noorpaaride kohta see reklaamimärkus ei käi, aga ma küsin noorpaaridelt nii - mis kasu on sellest et te kirjutate oma probleemidest mingites kinnistes FB gruppides, kus saate siis teada, et ka teistel on nii juhtunud ?

Vastan ise: mitte mingit kasu !

Esiteks on need grupid loodud enamasti teiste noorpaaride (või siis pruutide) poolt ja enamasti ju puudub neil igasugune kogemus, kuidas neid asju lahendada. Teiseks, kasutegur on täiesti null ka sellepärast, et ei ole minul neid gruppe aega vaadata ning tegijad ei ole nendes gruppides niikuinii, sest neid kinniseid gruppe on rohkem, kui tegija jõuab jälgida. Ja isegi kui tahaks neid jälgida, siis pole mind mitte kordagi ühessegi nendest gruppidest kutsutud, et ma saaksin aidata.

Ma ei ole nende gruppide vastu, see on armas, et neid tehakse, aga see ei muuda midagi paremaks...

Ehk siis väga esmaselt oleme selles "Saast, aga ikkagi oma" probleemis süüdi nii mina kui ka noorpaarid.

Aga mind ei huvita kunagi eriti see miks mingid asja juhtusid, vaid see mida teha, et asjad läheksid paremuse poolt.

Ning siit ka ülessekutse kõigile noorpaaridele ja ka tegijatele.

Noorpaarid, palun.... ...kirjutage Pulmad.ee foorumis probleemidest tegijatega nii, et oleks teada, kes on tegija. Kindlasti rääkige seda nii, et faktid oleksid tõestatavad. Kõik sellised asjad nagu, et mulle tundus et tegija polnud hea või et ta ei võtnud kohe telefoni ei ole tõsiselt võetavad ning need me kustutame kohe !
...paluge oma valitud tegijatel ALATI allkirjastada TEGIJA KUTSE-EETIKA, see ei ole tuumateadus ning kõik, mis seal kirjas, on tavaline eetika, mille järgi iga inimene peaks käituma ?
...kirjtuage alati ka kõik, mida tegijad teile on positiivset pakkunud, seda alati nimeliselt ja seda alati tänades. Saavad ka teised teada, miks mõni tegija on parem kui teine.

Tegijad, ma palun... ...kirjutage ka teie oma tegemistest ning tulge andke Pulmad.ee foorumitest nõu. Tean, et aega on ainult 24 tundi ööpäevas ja igalepoole ei jõua, aga kammoon. Teie kliendid on ju siin ?
...et kui teie kohta tõesti tuleb mingi probleemne kirjutis, siis vastake sellele ning lahendage seda kohe, mitte ärge oodake, kuni sellest tekib veel suurem probleem.
...allkirjastage TEGIJA KUTSE-EETIKA, nagu juba eelpool mainitud - see ei ole tuumateadus ning kõik, mis seal kirjas, on tavaline eetika, mille järgi iga inimene peaks käituma. Ka meie, tegijad.

Loodetavasti jõuab see nüüd pärale ning me saame Eesti pulmaturgu veel paremaks ning toredamaks ning ma ei pea enam kunagi sellist pealkirja ühelegi blogile panema.

Lugupidamisega

Virgo
Pulmad.ee

Raen
Kasutaja Raen pilt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Aprill 2008 - 14:13
Re: Saast...aga ikkagi oma
15 Juuli, 2014 - 18:16

Mitte küll otseselt täienduseks Virgo postitusele, aga samasse teemasse -

Mul endal ka neil päevil peres pulmad tulekul, seega on mul olnud hea võimalus vahelduseks olla ka kliendi rollis. Ja imestada, millist udu ajavad teenusepakkujad ja millist peitusemängu mängitakse. Ja olnud ka aega mõtiskleda, miks üldse tekivad arusaamatused noorpaaride ja teenusepakkujate vahel.

Väike konflikt ja vastuolu on tegelikult sellesse suhtesse juba eos sisse kodeeritud - noorpaari jaoks on nende sündmus ainulaadne, erakordne ja "kogu-maailma-ajaloo-kõige-tähtsam-päev". Teenusepakkujale aga ... üks paljudest tööpäevadest.

Nii ongi, et sel ajal kui noorpaar ootab teiselt poolelt kõike võimalikult palju, püüab teenuse pakkuja ... ärme siis ütleme, et võimalikult vähe anda, aga ta püüab lihtsalt oma võimaluste piirides hakkama saada.

Ja probleem ei seisengi siin minu arvates niivõrd selles, et tellija soovid oleks liiga suured ning tegija võimalused liiga väiksed, vaid et tegijad ei väljenda piisavalt selgelt, mida nad teevad ja suudavad, mida aga mitte. Arusaadav ka - ütled mõne soovi kohta "ei" ja vb kaotad kliendi. Pigem öeldakse ähmane "jaa" ning loodetakse, et küllap hiljem kuidagi asjad laabuvad.

See võib isegi toimida, eriti, kui kõik jääb viimasele hetkele ja noorpaaaril lihtsalt pole enam ümbermängimiseks aega. Või kui satub olema leplik noorpaar. Reeglina aga tuleb sellest paksu pahandust ja pettumust, sest, nagu öeldud - see päev on noorpaarile maailma kõige tähtsam päev.

Seepärast olen ma ise nii alati talitanud ja soovitan teistelegi - mõelge ise väga täpselt enda jaoks välja, kui palju te suudate teha ja kui palju te olete nõus panustama, ning selgitage seda ka vastaspoolele.

Kõik tehingud ei saa lõppeda ega peagi lõppema alati diiliga! Hea maine maksab palju enam!

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Saast...aga ikkagi oma
15 Juuli, 2014 - 18:27

Tervitus-

Maine ja emotsioon ongi see põhiline, mida tegija müüb - eriti peokoht. Ja kui seseda emotisiooni hakatakse kohe alguses ise põhjalaskma, siis loodan mina alati, et noorpaar võiks valida kellegi teise.

Teine probleem on aga ka selles, et ega meil neid peokohti eriti palju ju ei ole ja kui sa kellelegi ära ütled, siis äkki enam nii head ei saa.

Aga selline hall "jaaaaaa" on ikka kõige kehvem vastus ka minu arvates. Kurjam, mingi selgroog võiks ju kõigil olla?

Tervitades,

Virgo

tuuli101
Võrgust väljas
Liitus: 11 Juuli 2014 - 14:03
Re: Saast...aga ikkagi oma
16 Juuli, 2014 - 14:38

Olen ka ühes kinnises pulmagrupis Facebookis. Üldiselt on selle grupi jutud pigem teistsugused - palju pilte, detailide osas nõuküsimisi ja sellist tüüpi isiklikke arutelusid, mida avalikult netti riputada ei taha. Mõni üksik teema on sattunud ka selline, millest siin blogis juttu, seega postitasin FB gruppi selle lingi ja üleskutse tegijate puudujääkidest siin foorumis rääkida.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Saast...aga ikkagi oma
16 Juuli, 2014 - 16:50
tuuli101 wrote:

Olen ka ühes kinnises pulmagrupis Facebookis. Üldiselt on selle grupi jutud pigem teistsugused - palju pilte, detailide osas nõuküsimisi ja sellist tüüpi isiklikke arutelusid, mida avalikult netti riputada ei taha. Mõni üksik teema on sattunud ka selline, millest siin blogis juttu, seega postitasin FB gruppi selle lingi ja üleskutse tegijate puudujääkidest siin foorumis rääkida.

Tervitus-

Nagu ma ka ütlesin, neid gruppe on palju ja see on täiesti tore.

Suurimad tänud, et sa seda tegid (lingi postitamine) - tegelikult olen ma 100% veendunud, et enamus, kes selle grupis on ka Pulmad.ee lugejad, nii et täiendame üksteist igaljuhul.

Tervitades,

Virgo