Millal broneerida fotograafi/tegijaid? - Planeerimine, Fotograafia

Sisestas Maris Arulepp,
Blogide kategooria: 

Kirjutan seda artiklit kurva südamega, sest nii paljud just mind oma pulma jäädvustama soovinud pruutpaarid on ukse taha jäänud. Miks? Sest nad on oma broneerimisega hiljaks jäänud.

Mees palub teid, või teie meest oma abikaasaks. Nõustute. Hakkate planeerima. Koht, toit, lilled, pulmaisa, bänd. Panete soovid ja mõtted paberile kirja. Tore, aga see ei kindlusta teile just neid tegijaid, keda soovite.

Minu kogemus näitab, et pooled, mind endale pulma pildistama palunud pruutpaaridest, kes alustasid oma kirja lausega "Me tahame teid oma pulma fotograafiks.." , ei saanud seda, sest olid oma broneeringuga hiljaks jäänud, kuupäev oli juba ennem neid broneeritud.

Selle artikliga tahan kõigile hingele panna, kui te teate, mis tegijaid te tahate oma pulma, siis neid broneerida ei ole kunagi liiga vara! Näiteks selle aasta hitt-kuupäev 10.07.2010 broneeriti nii minul, kui ka ilmselt paljudel teistel tegijatel juba eelmise aasta sügisel ära, mõnel ehk varemgi. Ning juba järgmiseks aastaks on mõned pruutpaarid end kirja pannud.

Ka teised tegijad on julgelt kutsutud siia arvamust avaldama, millal oleks õige aeg tegijaid broneerida? Kas on olemas liiga varajast broneerijat? Minu arvates ei ole. Mida varem te tegijaga suhtlete, seda suurem tõenäosus on, et te tema ka oma pulma saate.

Väga kurb on vastata pruutpaaridele ei, kes veel kuni kuu ja on ka olnud paar päeva ennem oma pulmi, küsivad, kas ma saaksin nende pulma pildistada. Vahepeal juhus naeratab, ning ma saan neid kas juurde mahutada või on mul päev vaba. Kuid see on kahjuks olnud vaid mõni harv kord.

Seega kallid noorpaarid, broneerige julgelt varem!

Fotograafid Maris Arulepp ja Raido Saar
http://pulmafotod.weebly.com

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Millal broneerida fotograafi/tegijaid?
23 Juuli, 2010 - 11:14

Tervitus-

Paljud ei usu seda, et nii varakult tuleks broneerida, kuid mida aeg edasi, seda varakumaks broneeringud lähevad.

Kui veel 5 aastat tagasi oli selleks ajaks 6 kuud, siis praegu on see 12 kuud, millega tuleks arvestada, kui broneerite peokohta, fotograafi, ansamblit või pulmaisa.

On ka erandeid ning on kuupäevi, kus noorpaar tuleb ning broneerib sind ainult 1 kuu enne pulmi, kuid need onb tõepoolest ainult erandid ning neid ei ole palju.

Ehk siis 100% nõus Marisega :)

Tervitades.

Virgo

__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee
www.twitter.com/pulmad

Starius
Kasutaja Starius pilt
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aprill 2010 - 11:12
Re: Millal broneerida fotograafi/tegijaid?
23 Juuli, 2010 - 14:01

Olen eelpool tooduga täiesti nõus. Sellist viimasele hetkele asjade jätmist on liiga palju. Organiseerimist ja planeerimist tuleks alustada juba ca 1,5 - 1 aasta enne ürituse toimumist, et tagada kõigi elementide ideaalne kokkusobivus. Kui eelkõige rääkida pulmadest, siis on see ju üritus, mis ideeliselt peaks toimuma üks kord elus ja seega peab kõik olema ideaalne. Ideaalsust saavutataksegi asjade planeerimise läbi, muidugi arvestades ka finantsilisi võimalusi. Oleks vast juba aeg, et muuta arusaama: kleit osta paar päeva enne, lilled samal päeval jne.... On ju piisavalt infot, millele tuginedes planeerida vajalike detailide soetamine jms. Näiteks: kleit - 6 - 4 kuud enne; lilleseade - 4 - 3 kuud enne; toitlustus/tort - 12 - 8 kuud enne jne.
Samuti võiks enam tähelepanu pöörata etiketile - kui nädal enne muretsetakse veel teemadel - kuidas tantsida valssi või kuidas katta lauda, siis on ikka väga midagi korrast ära.

Pulmalill OÜ
Võrgust väljas
Liitus: 6 Jaan 2009 - 11:35
Re: Millal broneerida fotograafi/tegijaid?
23 Juuli, 2010 - 14:08

Tubli Maris!
Oleme isegi pikalt mõelnud antud teemal kirjutada. Meie pakutava floristiteenuse juures on veel üks asi, millele noorpaarid võiksid oma plaane tehes mõelda.
Kui teie lemmiklilleks on näiteks pojeng, piibeleht või tulp ja te kindlasti soovite pulmapäeva antud lilledega ehtida - siis võimalusel võiks antud lillede õitseaega pulma kuupäeva valides arvesse võtta. Või siis vastupidi - valige pulmalilleks teie pulma ajal õitsev lill. Sellisel juhul on meil võimalik noorpaarile pakkuda parima hinnaga külluslikku dekoori.
Vaatamata sellele, et lill ei ole eelarvest suurim kuluartikkel, on dekoor tihtilugu just piduliku meeleolu loojaks ja fotode ilmestajaks. Oleme enda tööst teinud fotosid stiilis ENNE ja PÄRAST, siis saame ise ka oma töö olulisusest parima ülevaate.

Broneeringu puhul ei ootagi kohe täpset tellimust, oluline oleks varakult fikseerida kuupäev, ning anda teada peokoht ning orjenteeruv maht.

Sujuvat planeerimist kõigile,
Anu ja Aire, Pulmalill OÜ

Kristiina Disain
Võrgust väljas
Liitus: 22 Jaan 2007 - 13:36
Re: Millal broneerida fotograafi/tegijaid?
23 Juuli, 2010 - 22:12

olen täiesti nõus. Minu ala on pulmakutsete valmistamine (infokataloogis: käsitöö ainulaadsed pulmakutsed) ning omalt poolt soovitan varakult mõelda ka pulmakutsetele. Paljud jätavad nende tellimist viimaseks hetkeks, kuna tekst ei ole veel valmis või külaliste nimekiri ei ole koos. Tegelikult võib kutseid varakult valmis teha ning hiljem lisada tekstiga vahelehe kutse juurde. Kutsed peaks laiali saatma ca 4-5 nädalat enne pulmapäeva ning võiks ka arvestada ca 1,5-2 nädalaga, mis võtaks nende valmistamine hooajal. Nimekaartide/lauanumbrite/lauaplaanide tellimist võiks jätta hilisemaks - 2-3nädalat enne pulmi.

Kõik see kehtib nende puhul, kellel on olemas kindel visioon oma kutsetest. Kui teil on erisoove, siis nende täitmine võtab ka rohkem aega :)

Tänan tähelepanu eest :)

Kristiina

Aare
Võrgust väljas
Liitus: 5 Okt 2007 - 20:21
Re: Millal broneerida fotograafi/tegijaid?
23 Juuli, 2010 - 23:50

Minule tundub see probleem küll veidi kummaline. See, kui fotograaf on sunnitud noorpaaridele "ei" ütlema, sest ta on juba hõivatud, tähendabki ju seda, et ta töötab mitte vähem oluliste inimeste heaks. Ja kui ta just seda uut küsijat aidata ei saa, siis küllap aitab teda keegi teine. Häid tegijaid ei olegi nii vähe.

Kui ka aasta aega varem tegijad broneerida, tähendab see ikkagi seda, et keegi, kes küsib päev hiljem, soovitud tegijat ikkagi ei saa. Mina küll ei oska eristada oma tellijate hulgast neid, keda peaks üles kutsuma: tellige mind ikka hästi varakult.

Meilgi on olnud varajasi broneerijaid (1,5 aastat) aga ka paar juhtu paarikümne aasta jooksul, kus meid kutsuti ühel juhul pulma juhtima ja muusikat tegema eelmisel hilisõhtul ja teisel korral lausa samal päeval, kui pulmarahvas peomaja õuel ootas, et mis saab edasi, sest pulmaisa-pillimees vedas seda noorpaari lihtsalt alt. Õnneks saime aidata. Eilegi helistas keegi, ütlesin ei olen homme ühe pulmaga juba hõivatud ja üldse ei kurvasta, et oleks see küsija ometi varem küsinud. Nii ongi: tegijaid on piisavalt, kui ei tee üks, teeb keegi teine ja üks noorpaar, juubilar või suvepäevi pidav firma ei ole teisest olulisem.
Siiski on õige, et kui varem planeerimisega alustada, on võibolla lihtsam tegijaid leida ja asjadega õigeaegselt valmis saada. Kuid on olnud ka juhus näiteks kolme nädalaga organiseeritud pulm suurepäraselt õnnestus.
Aare Mäeorg

atalmar
Kasutaja atalmar pilt
Võrgust väljas
Liitus: 5 Mai 2009 - 22:20
Re: Millal broneerida fotograafi/tegijaid?
24 Juuli, 2010 - 00:47

Nõus!
Meie hakkasime kohe siis pulmi planeerima kui tuttavaks saime :)

Vähemalt aasta aega ette tuleb ikka kõike teha. Kuigi kõik ei suhtu sellesse nii. Näiteks pruutpaaride salongis arvatakse, et sa oled hull kui tuled rääkima, et pulmad on järmisel suvel. Teada värk on see, et parimaid peokohti ja pulmaisasid tuleb kindlasti aasta aega ette bronnida.

Andresj
Kasutaja Andresj pilt
Võrgust väljas
Liitus: 17 Märts 2009 - 22:08
Re: Millal broneerida fotograafi/tegijaid?
24 Juuli, 2010 - 17:13

Kurva südamega "ei" ütlemise asemel võib ka öelda, et "mina olen sellel päeval küll juba hõivatud aga julgen soovitada..."

mul on näiteks 5 fotograafi numbrid alati kaasas, kelle kvaliteeti ma usaldan ja kontaktid saan kohe noorpaaridele anda kui ise seda tööd vastu võtta ei saa. Ehk siis "ei" asemel proovin ikka aidata :) Nagu siin eelnevalt juba mainiti, ükskõik kui vara broneering tehakse, tuleb lõpuks keegi, kellele pead ära ütlema.

Andres Jalak

http://stuudio.com/pulmad/

Kuidas pildil suurepärane välja näha? Profifotograafi nipid, vaata videot.
Kvaliteetsed pulmaraamatud: Fotoraamat

Triplex
Kasutaja Triplex pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Sept 2009 - 08:42
Re: Millal broneerida fotograafi/tegijaid?
3 August, 2010 - 23:47

Ilutulestiku teenuse tellimisel soovitan küll vähemalt üks kuu enne ühendust võtta.
See on seotud eelkõige ilutulestiku teostuseks vajalike lubade vormistamisega kohalikes omavalitsustes.
Suvel on puhkuste aeg ja paljud omavalitsused on istungeid edasi lükanud.
Kui on aegsasti teada, siis jõuab vajalikud load vormistatud ja politseiasutusi ning päästeametit teavitatud.
Need on seadusest tulenevad nõuded ilutulestiku teostusel.

Tervitades,

Herki Heil
Triplex Eesti OÜ

Herki Heil

retzu
Võrgust väljas
Liitus: 21 Veebr 2012 - 16:30
Re: Millal broneerida fotograafi/tegijaid?
21 Veebruar, 2012 - 19:44

Täitsa õige jutt !

Sinust ja minust saab meie - kõige ilusam aeg elus :)