Pruutkleit ja ülikond - võtta või jätta - Planeerimine, Igasugust, Riietus, Kleidid

Sisestas Starius,

Lugedes foorumeid ja blogisid teemadel keda, mida ja kuidas pulmade ettevalmistamisel valida, millelt kokku hoida ja mille arvelt kokku ei tasuks hoida, mõtlesin, et panen kirja ka oma väikesed tähelepanekud. 

Pulm on eriti pidulik sündmus kõigi abiellujate jaoks. Olenemata sellest, kas koos on oldud-elatud lühikest või pikka aega ja olenemata sellest, kas peres on juba lapsed või veel mitte. 

Abiellumine on piisavalt oluline märgis, mistõttu ka üldjuhul on planeerimine pikemaajaline protsess, kus tuleb arvestada nii võimaluste, soovide , traditsioonide kui kõikvõimalike muude asjaoludega. Mis aga paljuski silma on hakanud, on see, et kõigepealt planeeritakse - ostetakse - lepitakse kokku pea kõik muu välja arvatud riietus. Riietus kipub jääma üheks viimaseks kuluartikliks, mida soovitakse - loodetakse leida suhteliselt viimasel hetkel ja poolmuidu. 

Loomulikult leidub usinaid pruute, kellel on pruutkleit välja valitud isegi enne, kui pulmadest juttugi on olnud, on pruute, kes esimese asjana asuvad kleiti otsima, aga on ka väga suur osa pruute, kes kleiti hageb alles kuu või isegi mõni päev enne pulmapäeva.  Lootusega, et midagi ikka leiab. 

Paljudel juhtudel pole pruut isegi mõelnud, millist kleiti ta soovib - pikkus, materjal, lisandid jne. , isegi üldplaani pole :( . 

Ja siis külastatakse poode/salonge vaat, et kohapeal formuleeritud sooviga - midagi lihtsat, ilma selle ja selle ja selle ja selleta. Kui esitatakse suunavaid-täpsustavaid küsimusi, siis keskmine vastus oleks - ma ei tea, eks ma vaatan ; peaasi, et oleks odav jne. 

Teine n.ö. grupp pruute on selliseid, kellel suure otsimise käigus on tekkinud väga hea ettekujutus, millist kleiti tahetakse. Kõik sitsid-satsid on paigas, kangas ja toon on valitud, ehk isegi kingad juba olemas - .  Ainult, et maksta kas ei saa või ei tahaks. Ja soovidest nagu ka loobuda ei tahaks.... 

See, et eelarve on kitsuke ja rahakott õhuke, ei ole midagi ennekuulmatut , pea kõik abiellujad koguvad pulmadeks pikemat aega. 

Kuna pruutpaari riietus on üldlevinult pulma värvi ja teema andjaks elemendiks, ning soovituslikult hakatakse riietust valima ca 6 - 8 kuud enne, siis oleks vägagi tervitatav, et seda võetaks arvesse ka meil Eestis. Et kohe planeerimise alguses, kõrvuti fotograafi, peokoha, toidu jm. kõrval , pannakse paika ka riietus, mitte ei loodeta ülejääkidest midagi saada.

Üldjuhul peab ütlema, et sama jutt kehtib ka meeste riietuse osas. Mõneti jäävad mehed isegi veel mannetumasse olukorda, pole ju haruldased juhud, kui mehel on sõbra või mõne sugulase käest laenatud ülikond, igapäevased puuvillased sokid jne. jne. Parimal juhul on kingad soodukaga ostetud (väga positiivne seegi). 

Jääb nagu tunne, et "hea, et sedagi sai"... Nagu polekski pulmad kahe inimese , vaid ainult pruudi elu kõige oluliseim üritus....

Prioriteedid, planeerimine, valikud - on väga lai teema, aga ülaltoodust tahaks anda pigem üleskutse pruutpaaridele -

Näidake rohkem välja üksteise ja iseenda väärtustamist - ka riietusega. Oma soovide üle hakake mõtlema kohe alguses ja tegutsege ka kohe algusest peale, ärge jätke asju viimasele hetkele. 

Väärtustage riietuse olulisust vähemalt sama palju, kui fotograafe, videomehi, peokohta, transporti jne. pulma osasid, sest lõppkokkuvõttes saate te täpselt seda ja nii palju, kui te maksnud olete. Kui te ise seda ei väärtusta, ei tee seda teie eest ka keegi teine.

Ja alati, kui teil abi või nõu on vaja - siis tuleb seda teil ise küsida, mitte oodata, et keegi teie mõtteid loeks või ära arvaks. 

Alati ei pruugi kõik lihtne olla odav ega kõik kallis olla keeruline (seda ka riiete juures).

Seniks kõigile julget pealehakkamist ja edu!

Starius salong

crizzy19882
Kasutaja crizzy19882 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2010 - 01:32
Re: Pruutkleit ja ülikond - võtta või jätta
22 Märts, 2011 - 14:47

Selliseid asjalikke blogisid väga huvitav lugeda! Kusjuures täitsa õige jutt. Tean omast käest. Oskan kommenteerida ühte tuttavat, sain just hiljuti teada, et ta planeerib abielluda. Aga jutu käigus tuli välja et pulmad planeeritud juulisse.
Mis kõige üllatavam oli, et nad isegi ei mõtle veel ei koogi, riiete ega muu sellise peale.Selle peale hakkasin oma käitumise peale mõtema, sest ise hakkasin planeerima aasta aega ette :)

Aga jah riietus on ka väga oluline kuna see ikkagi ju sündmus, mis eelkõige ikkagi kord elus, muidugi oleneb mitte kõik ei abiellu üks kord.

Edukat planeerimist kõigile :)

MJK
Kasutaja MJK pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2010 - 21:06
Re: Pruutkleit ja ülikond - võtta või jätta
23 Märts, 2011 - 09:38

Eelkõige tuleb väärtustada teineteist. Ja juusiis ei ole suurel armastusel vahet milline see koogike nüüd on või kes kus istub-see tegelikult ei oma nii suurt tähtsust, mõne jaoks muidugi omab. Ise mõtlen küll kes ma 3 kuu pärast abiellun, et tõesti ma olen üliõnnelik et mu kõrval on super mees kes mind armastab tigmimusteta ja igas asjas toetab ja muu ei olegi oluline. Igaksjuhuks märgin et meil on kõik pulmadeks olemas ja ainuke koht kust me kokku ei hoidnud olid sõrmused. Riiete koha pealt me arutasime et päris 700 eurost pruutkleiti ikka ei osta ja ülikonna peale ei kuluta üle 200 euro ja nii läkski-saime kaunid riided väga mõistliku hinnaga. Minu pruutkleit ei läinud üle 300 eurigi maksma mis on minu arust positiivne ja lõppkokkuvõttes mitte mingi ese ei näita teise inimese vastu armastust ega ei kujunda ka abielu!

crizzy19882
Kasutaja crizzy19882 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2010 - 01:32
Re: Pruutkleit ja ülikond - võtta või jätta
23 Märts, 2011 - 11:32

Sul on õigus :)!