Filosoofiline Mõtisklus Eesti Pulmatrendid aastal 2013 - Planeerimine, Pulmaisad, Pulmakülalistele, Pulmareisid, Ruumide kaunistamine, Traditsioonid

Sisestas Virgo Jaani,

Tervitus-

Mis on Eesti Pulmatrendid 2013 ? Kas neid üldse on ? Või kes loob Eestis trende ? Oot oot, tõesti, kes loob Eestis pulmatrende ?

Kas me võiksime võtta aluseks selle, mis mujal maailmas kirjutatakse (enamasti USA portaalides ning inglisekeelsed keskkonnas) või looks ise midagi ?

Küsimusi on rohkem, kui vastuseid. Aga üks vastus, mis mulle endale kohale jõudis on see, et trende loovad need, keda loetakse mingil teemal. Ehk siis pulmade puhul võiks ju olla selleks Pulmad.ee :D.

Ja võiks seda iga aasta vähemalt ühe korra hooaha alguses, hiljem lausa aasta alguses. Ja siit see siis tuleb. Filosoofiline mõtisklus Eesti Pulmatrendid 2013

Eesti Pulmatrendid aastal 2013.

Planeerimine

Seda planeerimist teevad nii pruut kui peigmees koos. Ei ole enam sellist aega, kus peigmees noogutas ning pruut tegi, peigmees maksis ja pruut oli õnnelik. Tehakse mõlemad koos. Me oleme Pulmad.ee-s, tehes noorpaaride koolitusi, et alates 2012 aastas alguses, kui me alustasime koolitustega, olid 80% ulatuses meie koolitustel ainult naised, nüüd on see number 60%. Tullakse paaridena, nii nagu peab.

Kui vaja suuremat sündmust planeerida ja organiseerida, siis järjest rohkem usaldatakse neid kes teavad, kuidas seda suuremat sündmust planeerida. Ja nende spetsialistide all ei mõtle ma ainult pulmakorraldajaid (kelle olemasolu Eestis on minu jaoks kaheldav ning häid tegijaid on maksimaalselt 3).

Pulmapidu

See pidu tehakse endale. Mitte teistele. Ei kuulata enam niipalju, mida teised ütlevad. Ainult ise. Võibolla palutakse abi teistelt ja need teised siis ka aitavad, mitte ei virise, et niigi palju tööd on...

Aga tuleb arevstada ka teistega, eriti kui onb vanemaid külalisi ning näiteks taimetoitlasi.

Külalised

Soovitaksin kohe lugeda minu eelmisel aastal kirjutatud blogi, mida saate lugeda siit http://pulmad.ee/pulmad/pulmablogid/kulalistest/minu-kallis-sober-ja-armas-pulmakulaline-vaike-palve-sulle

Ja lisada see ka igale pulmakutsele, et oleks selge kuidas asjad võiksid käia.

Muuseas, ärgem unustagem, et ka meie ise oleme aegajalt "Need kuradi külalised" ja kui me ise käitume ebakultuurselt, siis miks peaksid ka meie külalised käituma kultuurselt. See tuleks meelde jätta ning trendiks teha !

Riietus

Mugavus, mugavus, mugavus. Eristumine, eristumine, eristumine. Lihtsus, lihtsus, lihtsus. Teie päev, kus just teie olete õhtu nael. Leidke just selline värv, selline riie, selline ülikond, mis käib teie pulmatundega kokku !

Tegijad

Kasutatakse tegijaid, kes on nõus arveid esitama või kes teevad lepingu. Kasutatakse tegijaid, kes on ennast tõestanud. Arvestatakse, et vanemad tegijad on ja jäävad kallimaks - sest nad on kogemuselt lihtsalt paremad. Arvestatakse, et noored on niikuinii aktiivsemad ning pakkumad ennast paremini.

Mul on paari vanema tegijaga olnud vestlusi, kus tuntakse muret, et neilt ei võeta enam pakkumisi, kuigi ollakse Pulmad.ee kataloogi jne. Ma oskan tõdeda ainult seda, et olemine tähendabki seda, et sa oled passiivne. Valitakse neid tegijaid, kes on ka ise aktiivsed enda näitamisel. Kus iganes see siis ka toimub - Pulmad.ee-s või FB-s.

Muusika

Järjest rohkem kasutatakse suuremaid bändi kooseise ja ei võeta enam pulmadesse Kümme Tegijat Ühes mehi. Ei võeta enam selliseid mehi, kes mängivad pilli, on pulmaisad, on organiseerijad ja on ka toitlustajad. Sest kui see nii on, siis ei jää ühelegi tegevusele normaalselt aega.

Ja proffessionaalselt muusikut iseloomustab samuti tema poolt tehtav enesereklaam ning ausus. Muusika on kvaliteetne ning kvaliteetset muusikat üksinda teha tavaliselt ei saa. Minu arvates saavad 1-2 mehelise bändindusega hakkama Eestis umbes 5-6 inimest. Ja kõik. Tahate, teada, kes nad on, siis küsige meilt ning me ütleme.

Foto ja video

Soovitus - võtke kohe kindlasti fotograaf, kellel on kogemust. Ja kogemust just pulmadega. Kuigi sõbravõtmine on samuti populaarne, siis siis see ei ole enamasti parim variant. Ei hakkagi siin rääkima miks, sest enamasti öeldakse, et "Aga meie pulmas olid küll väga ilusad pildid..."

Usun, aga ülejäänud 10-s pulmas olid väga kehvad, sest sõber unustas ära et ta on ka tööl...

Pulmaisa

Ise teate kas teda vaja on. Mina ja Pulmad.ee teab, et enamasti on. Mida rohkem rahvast, seda rohkem ka on vaja.

Mida me kindlasti ei soovita, on kasutada pulmaisa, kel puudub korralik referents. Ja selle referentsi all ei mõtle ma seda, et tal peaks olema ette näidata suur hulk pulmi, vaid seda, et ta on aktiivne noorpaaride aitaja ka üldises plaanis. 

Liiga minu kapsa aeda ? Olen aus, täpselt nii see ongi, aga kuidas te siis valite tegija, kui ta ei kirjuta ega reklaami ennast ?

Noorpaar ise

Võtke rahulikult. Tehke pulmapäev endale just kõige tähtsamaks päevaks. Mitte päevaks, kus peate jooksma punktist a punkti b ja kogu aeg on kiire.

Ja nagu alguses juba öeldud - kõige tähtsam trend on see, et planeerite seda sündmust koos, aitate ükseteist ja olete üksteisele toeks.

Lugupidamisega,

Virgo Jaani
Pulmad.ee