Kas ja milleks mulle sõrmusepadi? - Planeerimine, Sõrmused

Sisestas Nelli Kerde,
Blogide kategooria: 

Milleks mulle sõrmusepadi?Üks armas noorpaar jäi Pulmadeks.ee laos sõrmusepatjade juures seisma ning aru pidama, milleks seda sõrmusepatja ikka kasutatakse. Astusin nende juurde ning jõudsime üheskoos selgusele, kas sõrmusepadjal on nende pulmades kohta. Selle vestluse ajendil räägime tänases pulmablogis sõrmusepadja vajalikkusest.

Mis on sõrmusepadi?

Klassikaline sõrmusepadi on ~15cmx15cm suurune kaunistatud riidest padjake, kus on sõrmuste kinnitamiseks paelakesed.

Sõrmusepadjale kinnitatud abielusõrmused toob tseremooniale tihti mõni noorpaari lähedane väike noormees või neiu. Sõrmusepadjal võib sõrmuseid enne sõrme panekut hoida ka paaripanija, nii on sõrmused väärikalt oma õiget hetke ootamas. (Sõrmusepadjal olevatest sõrmustest võiks fotograaf ka mõne ilusa pildi teha.) Ühes koertesõbra pulmas tõi sõrmusepadja koos abielusõrmustega saali aga hoopis noorpaari koer, miks mitte oma külalisi mõne vahva uue lähenemisega üllatada J

Millist sõrmusepatja eelistada?Roosidega sõrmusepadi

Sõrmusepadjal võiks kindlasti olla pael või veel parem kui kaks paela, millega abielusõrmused kenasti padjale kinnitada. Olen müügil näinud ka kinnituspaelteta sõrmusepatju, kuid neid ma ei soovitaks, sest sõrmused kipuvad sealt ebamugavalt maha libisema.

Millal ei ole sõrmusepadjal mõtet?

Sõrmusepatja ei ole mõtet soetada siis kui peigmehel on kindel soov, et sõrmuseid hoiaks enne pulmi näiteks isamees või mõni teine tema jaoks tähtis inimene. Sellisel juhul soovitame sõrmustele valida kaunis karp, millega saaks need paaripanija kätte ulatada.

Valge hõbedase kaunistusega sõrmusepadiAga kui mulle ei meeldi sõrmusepadi?

Kui Te ei kujuta sõrmusepatja oma pulmades ette, siis võib sõrmused asetada näiteks hõbedasele alusele või hoopis mõnele muule esemele (talupulmas näiteks puidust kettale).  Võite ise sõrmustealuseks valmistada pitsi mustriga kaunistatud taldriku või hoopis karbikese. Ideid ja juhendeid leiate meie Pinteresti lehelt.

Loodan, et Pulmadeks.ee pulmablogi aitas teil selgusele jõuda, kas sõrmusepadi on teie pulmade jaoks vajalik aksessuaar.
Nelli Kerde
Pulmadeks.ee e-pood
www.pulmadeks.ee Fb: Pulmadeks Pinterest: Pulmadeks