Agentuurid ehk Pulmade korraldajad ehk Kas kasutada nende abi või mitte (Vol II) ? - Planeerimine, Tegijad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Nagu lubatud eelmises kirjatükis (aga ammu), siit tuleb teine osa agnetuuride kohta ning läbivaks teemaks on ikka ja jälle see, et kas kasutada neid, sest ma näen järjest rohkem, kui raske on meie kiires ajas ise oragniseerimisega tegeleda. Kuika minul on mõnes mõttes tekkinud raskusi leidmaks seda põhilist punkti, miks kasutada agentuuri :)  - mul läheb järjest raskemaks näha, et mis on see lisandväärtus, mida agentuurid siis noorpaaridele pakuvad ? Meie lehel nad kirjutada ei julge, kui kirjutavad siis aliaste alt ja tavaliselt jõuab siia info nende tegevuste koha pealt kolmandate isikute suu läbi ja on tavaliselt moonutatud.

Et olla aus enda vastu, siis ütlen kohe, et Eestis on päris mitu ainult pulmade organiseerimisele suunatud firmat - Anni Lill (www.annilill.ee), vanim ja suurim ning kindlasti ka kogenuim ja Pulma ja Peokorraldaja - uus ja agar, kuid kogemust peaks olema tänu firma omaniku taustale ning neid tekib juurde nagu seeni peale vihma :)

Selles kirjatükis aga pigem kirjutaks sellest, et mida mitte kasutada pulmade organiseerimisel.

Kui võimalik, siis ärge kasutage pulmade organiseerimisel 

  • Sõpru - see tundub väga mõnus ja lihtne lahendust olevat, kuid tavaliselt puudub neil piiri tunne peo koha pealt. Nad teevad kava sellise, mis neile meeldib ning ei suuda hallata kogupilti. Nii et üldiselt ei ole sõber hea valik enale abiliseks. Kindlasti on erandeid, ei vaidle vastu - no kui ikka sõber on kuskil väga hea projektijuht, siis mis saab olla meil tema oskuste vastu :) Aga muidu on sõber pulmas ikkagi külalisena ning ma olen näinud mitmeid kordi, kui see vaene sõber jääb pulmapeost ilma või siis tema organiseerimisest jääb pulmade jooksul järgi ainult mõtteline osa, kuna ta on lihtsalt natuke purjus ja ei suuda enam lihtsalt aru saada mis toimub. See kes organiseerib, see ka vastutab...
  • Vanemaid - ainult üks põhjus miks ma seda ei soovita ja selleks on see, et vanemad tahavad oma lastele loomulikult parimat, kuid see parim kipub vahest minema sinna kanti, mis on nende enda mälestused pulmadest ning tehakse ning organiseeritakse asju mis lihtsalt noortele ei sobi :) või siis ei sobi praeguse ajaga.
  • Kõike tegevaid pulmaisasid - mitte et ma nende vastu oleksin, kuid ma ei saa aru kuidas pulmaisa organiseerib noorpaarile pulma ning on ka seal pulmas pulmaisa. No ei jõua ju kõike seda teha korraga ja veel nii et oleks meeldejääv ning pidulik. Mõelge ise - oragniseerimise puhul pead sa vastutama kõige eest ning olema alati seal kus just mingi tegevus toimuma hakkab ehk siis cateringist muusikani. Samuti ei saa ma viimasel ajal kuuldub põhejndusest, mida üks pulmaisadest oma klientidele räägib, et misk on teda kasulik kasutada kõige jaoks - tema teeb pulmaajal ka oksjoni, kus ta teenib noorpaarile väga suure osa pulmadele kulutatavast rahast tagasi. Tule jumal appi - kas see on siis pulma põhi tegevus ? Pidage mind siis laisaks, aga mina ei oska nii tobetat põhjendust leida ning ei taha kunagi ka üksinda ühtegi pulma organiseerida (konsulteerida võin ma alati hea meelega).
  • Ühemehe firmasid (siia alla kuuluvad kõi dj-d, floristid, bändimehed jne kes kõik teavad täpselt kuidas teie pulmi korraldada) - neid tekib nagu seeni peale vihma ning kui te vaadate nende veebilehti, siis te tunnete need firmad/tegijad ära järgmiste kriteeriumite alusel:
    • nad teevad kõike - alates firmapidudest lõpetades sünnipäevadega
    • nad vahendavad kõiki - 99% on kindel, et nende poolt vahendatavete tegijate nimekirjas on Rock Hotell ja 2QS :) (võibolla enam ei ole kah)
    • kuskilt teksti vahelt tuleb välja et tegelikult on nad siis kas muusikud või floristid või dj-d.

Kõik ootaks siia nüüd siis kommentaare, sest need nõuanded peaksid elama ajas :) ja muutuma vastavalt sellele, kuid kuidas muutub ka turg.

Tervitades,

Virgo

eggi
Kasutaja eggi pilt
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2006 - 02:26
Re: Agentuurid ehk Pulmade korraldajad ehk Kas kasutada nende ab
17 Juuni, 2008 - 02:59

Salakuulaja jutt ka õige, aga siis üks konkreetne kogemus, millest ehk väike tendentsi veeretus. Pean silmas vanemate abi pulmade ise-korraldamisel.
Pulmakorralduse võttis pruudi isa enda peale. Tegu oli küll vägagi orgunnimisvõimelise mehega, aga pidu tuli rohkem tema maitset mööda kui et pruutpaari meelt mööda. Mitte küll halb pidu, kaugeltki mitte, aga elemendid, millest pulmapäev kokku löödud oli, ei läinudki pruutpaarile nii korda nagu plaanitud oli, kahjuks. Milles siis asi?
Tegu oli isa ainukese tütrega, kes nüüd isakodust välja lendab. Isa suurest silmarõõmust ilma jäämine oli isale suur löök. Ja ta nii hirmsasti tahtis pulma ise orgunnida. Mõistetav ka ju.
Nii et, kui sa kipud olema oma vanemate ainuke silmarõõm, siis oht on, et neid oma pulma orgunnima pannes/jättes/paludes/lastes keeratakse vint (kergelt) üle.
Aga samas, neilt seda viimast rõõmu - teid aidata - ära võtta pole ka kergete killast.

lugupidamisega,
Ivo Eggi

lugupidamisega,
Ivo Eggi