5.pisiasja, millele mõelda enne pulmapäeva - Planeerimine

Sisestas Nelli Kerde,
Blogide kategooria: 

Blogimises on olnud üks väike paus, seega võtsin eile õhtul kätte ja kirjutasin üles esimesed pisiasjad, mis minu enda pulmade korraldamise juures oleks peaaegu ununenud. Need ei ole kindlasti asjad, mis igas pulmas peaksid olema, vaid pigem pisiasjad, millele mõtlemine võib kergelt ununeda. Loodan, et see nimekiri on Sulle abiks!

1. Tordilõikamise komplekt- esmapilgul on tegemist üsna mõttetu lisakulutusega, samas on ilusa komplekti näol tegemist vahvate mälestusesemetega, mis leiavad tulevikus erinevate koduste ürituste käigus ikka ja jälle kasutust. Miks mitte graveerida tordilabidale ja noale nimed ja pulmakuupäev :)

2. Vihmavari- mis siis saab kui teie pulmapäeval otsustab taevas õnnest nutta? Hea õnne korral leiate mõne vihmavarju, kuhu alla koos mahute. Kui teie taotlus ei ole just punase triibulise vihmavarjuga pulmapiltidel olla, siis soovitan igaks juhuks varuda üks valge vihmavari. Valides veidikene suursugusema, pitsilise või hoopis kivikestega kaunistatud varju, võite seda kasutada ka fotosessioonil vahva aksessuaarina.

3. Õlasall või boolero- tihti on pruutkleidid üsna avatud lõigetega, seega soovitan mõelda ka kleidiga sobiva õlakatte peale. Isegi siis, kui teie pulm toimub südasuvel, võivad õhtud jahedad olla ning hiljem võib väike pisiasi pulmapiltidel silma riivata.

4. Kontsakaitsmed- kui kannate oma pulmapäeval kontsaga kingi, soovitan kindlasti endale soetada kontsakaitsmed. Need säästavad näiteks fotosessiooni ajal ebamugavast “maasse vajumise” tundest. Ühtlasi säästavad kontsakaitsmed peokingi ning siseruumidesse minnes ei ole kingakontsad mulla ja murulibledega kaetud.

5.Pulmalilled- üsna kurb on vaadata kuidas külaliste poolt hoole ja armastusega valitud lilled seisavad pulmapeo ajal kurvalt nurgas veeämbrisse kokkusurutuna. Mõelge läbi, kes saaks lilled peokohta toimetada ning mis nendega seal saab. Kui teil on palgatud florist, siis minule endale meeldib variant, kus toodud lilledest tehakse üks suur ühine seade. Teine variant on varuda suurel hulgal vaase või näiteks paelaga pidulikuks muudetud klaaspurke, kuhu saab lilled ilutsema sättida.

Nelli Kerde
Pulmadeks.ee e-pood
www.pulmadeks.ee
Fb: Pulmadeks
Pinterest: Pulmadeks

Juuli-August
Kasutaja Juuli-August pilt
Võrgust väljas
Liitus: 1 Aug 2013 - 17:49
Re: 5.pisiasja, millele mõelda enne pulmapäeva
22 Aprill, 2014 - 17:16

Lilledest veeämbris :) Minu arvates see oleneb pulmapeo stiilist. Kui stiiliks on midagi maalähedast või nö rustic, siis on lilled hallides veeäbrites täitsa omal kohal ning tihti isegi just valitud stiilielement. Muidugi oleneb "serveerimisest", aga kõike saab ka ilusasti teha, ka lilli ämbritesse panna :)

Lihtsusega võidab hulga rohkem kui suure uhkusega

tuuli101
Võrgust väljas
Liitus: 11 Juuli 2014 - 14:03
Re: 5.pisiasja, millele mõelda enne pulmapäeva
30 Juuli, 2014 - 13:00

Kõik super soovitused ja ma olen täpselt sama meelt. Ainus, mida endal ei olnud, olid kontsakaitsmed, sest nimelt olin endale ostnud kiilkontsaga kingad, et vältida kontsadega muru sisse vajamise probleemi. Ja külaliste lilledest valmisid meil kohapeal seaded, see oli super kaunis! Tordilabida komplekt on kapis mäletuseks. Ja mul olid mõlemad - nii õlasall kui boolero ja mõlemad läksid ka käiku, sest külm oli :) Ja ma olen enam kui kindel, et vihma ei sadanud sellepärast, et me olime ette valmistunud - vihmavari oli olemas ja ka pildistamise jaoks oli välja mõeldud, et mis saab vihma korral :)

entr0py
Võrgust väljas
Liitus: 30 Nov 2014 - 08:33
Re: 5.pisiasja, millele mõelda enne pulmapäeva
10 Detsember, 2014 - 22:45

Minu jaoks tundus ainukesena hea valik boolero, kuna õlad on paljad. Vihmavarju vast ei lähe tarvis, kuna pulm toimub talvel, kuid teistel võib sellest abi olla kui pulm satub õigesse hooaega! :P