9 kuud on liiga hilja ehk siis kuna alustada pulmade organiseerimist? - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Tänane teema on seotud organiseerimise alustamisega ning teema on just praegu aktuaalne.

Ütlen kohe alguses välja selle, et minu kogemuse põhjal on 9 kuud liiga lühike aeg, selleks et oma pulmad nii teha, et saada endale parimad tegijad/peokohad.

Miks siis nii?

Alustame sellest, et pulmade organiseerimisel on kaks etappi - esimene on tegijate valimine ja teine on siis juba nende tegijatega suhtlemine, et pulmapäev endale sobivalt ülesse ehitada.

Esimese etapi kõige tähtsamad tegijad on fotograaf, pulmaisa, bänd/dj ja peokoht. Need on need, keda Eestis ei just kõige rohkem ning mida varem te alustate, seda kindlam on see, et saate parima.

Fotograaf

Häid tegijaid on palju, kui väga häid tunduvalt vähem. Enamasti tahavad noorpaarid just väga häid. Enamustel fotograafidel on ka muid töid peale pulmade ehk siis te ei konkureeri mitte ainult teiste noorpaaridega vaid ka teiste tööpakkumistega ning mida varem alustate seda kindlam on see, et saate endale soovitud tegija.

Pulmaisa

Kui fotograafe häid on palju ja väga häid fotograafe natuke vähem, siis pulmaisasid, neid kõige paremaid, on Eestis umbes 15...Ja noorpaare on...umbes 1000 sellist, kes teevad endale suurema peo. Ehk siis kui need 15 teevad tõepoolest iga suvise nädalavahetuse alates mai keskel kuni septembri lõpuni st 38 pulma, siis suudavad need 15 täita ainult 570 noorpaari tahtmise.

Bändid ja DJ-d

Olukord on veel hullem, sest pea kõik noorpaarid, kellega mina olen kokkusaanud tahavad 3 ansamblit - Onud, James Werts World Project, Sleepwalkers. Ansambleid on veel, aga häid on tõsiselt vähe (sellesse nimekirja võibolla ainult 4-5 tükki juurde). Ja kui keegi tahab mõnda neist 2015 aasta juulikuusse, siis ma kardan, et ollakse juba hiljaks jäänud. DJ-dega on olukord lihtsam, aga Eesti pulmades on kord olukord selline, et tahetakse enamasti live muusikat.

Peokoht

Kui tegijaid (ie inimesi) tuleb ikka juurde ja valikut on, siis peokohtadega on lugu hull, mis hull - peokohti, mis mahutavad 70-100 inimest, on vähe. Väiksemate peokohtade kohta informatsiooni napib. Konkurents on nii teiste noorpaaride kui ka firmadega - olukord on selles mõttes noorpaaride kasuks, et firmad hakkavad oma suvepäevi organiseerima umbes 3 kuud enne sündmust, noorpaarid ikka enamasti kõige hilisemalt 6 kuud enne.

Ehk siis suur palve kõigile - alustage oma organiseerimist selle va neliku broneerimisega ning alustahe 12 kuud enne. Tehke see ära ja siis võite natuke puhtata ning edasi minna planeerimisega juba 9-6 kuud enne pulmapäeva.

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Arcelly
Võrgust väljas
Liitus: 14 Juuli 2014 - 10:14
Re: 9 kuud on liiga hilja ehk siis kuna alustada pulmade...
15 Oktoober, 2014 - 13:15

Täpselt nii ongi, meie plaanime pulmi augusti alguses, ja juba on kohtadega jube tuuga. Eriti just laupäevase päevaga. Hirm tuleb peale, kas leiamegi midagi sobivat... Bänd ja pulmaisa on meil juba kokku lepitud, fotograafi leiab ka, aga koht...

Esko Tepper
Kasutaja Esko Tepper pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuli 2013 - 23:34
Re: 9 kuud on liiga hilja ehk siis kuna alustada pulmade...
21 Oktoober, 2014 - 23:31

Pean siinkohal Virgoga nõustuma. Kui tahate teatud osalisi oma pulma, siis on 9 kuud broneerimiseks liiga lühike aeg. See käib siiski vaid suve kohta. Eriti juuli ja august on pulmade suhtes aktiivsed kuud ja sinna on raske hiljem headel tegijatel vabu kuupäevi leida. Kevadel, sügisel ja talvel on see natukene lihtsam.

Siiski ei tasu unustada, et alati võib küsida ka siis, kui tundub, et asi on lootusetu. Näiteks ansambel Sleepwalkersi kalendris on mõned 2015 aasta juulikuu nädalavahetuse päevad veel praegugi vabad. Laupäevad enam mitte aga reedeks pulmi planeerides võib asi õnnestuda. Olen kuulnud, et nii mõnelgi populaarsel pulmaisal on seis samasugune.

Kokkuvõttes kehtib ikka reegel, et mida varem, seda parem. Vaid varakult broneerides saate oma peole kõik soovitud tegijad kokku. Vastasel juhul peate ikka mingeid järeleandmisi tegema, sest keegi soovitutest on ikka kinni.

Tervitades,
Esko
Ansambel Sleepwalkers
www.sleepwalkers.ee

entr0py
Võrgust väljas
Liitus: 30 Nov 2014 - 08:33
Re: 9 kuud on liiga hilja ehk siis kuna alustada pulmade...
10 Detsember, 2014 - 22:43

No meie planeerime 3 kuud ehk pulmapäevani. Põhiplaneerimise teen mina, kuna mehel on enda arvates aega maa ja ilm. :D Kleit on tellitud, fotograaf on broneeritud, sõrmuste ostmiseni on aega. Tegin nimekirja, mida vaja on ja nii pean järge. Kuna registreerime kahekesti, siis suur muretsemine, stressamine ja jooksmine jääb meie puhul ära.

terake9@hotmail.com
Võrgust väljas
Liitus: 15 Dets 2014 - 21:28
Re: 9 kuud on liiga hilja ehk siis kuna alustada pulmade...
17 Detsember, 2014 - 14:31

Meie viisime avaldused sisse 27.10.2014. ja pulmad toimusid juba 12.12.2014 ja seda kas me ültse suuri pulmi peame otsustasime alles 29.10.2014. Kõik õnnestus väga hästi.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: 9 kuud on liiga hilja ehk siis kuna alustada pulmade...
17 Detsember, 2014 - 14:33

[quote=terake9 [at] hotmail.com]

Meie viisime avaldused sisse 27.10.2014. ja pulmad toimusid juba 12.12.2014 ja seda kas me ültse suuri pulmi peame otsustasime alles 29.10.2014. Kõik õnnestus väga hästi.

[/quote]

Tervitus-

Ma olen teiega 100% nõus, kasvõi sellepärast, et teie kuupeävad sattusid aega, kus on tegijaid saada - talv ei ole kõige pingelisem hooaeg. See aasta 12.12 oli veel lihtne päev, nädal hiljem oleks juba teil keeruline olnud :D

Tervitades

Virgo
Pulmad.ee

Margo Hussar
Kasutaja Margo Hussar pilt
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aug 2012 - 11:22
Re: 9 kuud on liiga hilja ehk siis kuna alustada pulmade...
23 Jaanuar, 2015 - 17:42

Väga konkreetne ja asjalik seletus- Tänud Virgo!
Eks endal on ka alati natukene raske öelda noorpaaridele, kes hinda küsivad, või kohtumist veel edasi lükkavad- kiire on selle asjaga... Sest ma ei ütle seda sellepärast, et noorpaari tagant kiirustada, vaid ikka omast kogemusest- liiga pika mõtlemise korral jõuavad teised paarid konkreetse broneerimisega ette ja... siis pole enam kedagi süüdistada... tuleb küsida uued hinnad ja kokku leppida teised kohtumised teiste tegijatega... aeg aga kulub ja kulub... pulmapäev aga läheneb ja läheneb... aga suvistel kuupäevadel... eriti juulikuus- pole ka 2 aastat ette broneerimine pikk aeg...

Margo Hussar
55649220
www.margohussar.ee