awekas - kohaotsingud - Planeerimine

Sisestas awekas,
Blogide kategooria: 

Oma mehega oleme koos olnud juba 7 aastat. Meil on peagi kolmeseks saav poeg. Mingil ilusal suvisel päeval lihtsalt otsustasime et aeg on kätte võtta pulma teema ja see asi peab korraldatud saama. Esialgu tegime seda suure saladuskatte all, et võimalikult palju asju saaks ennem ära korraldatud/broneeritud, kui sõpradele-sugulastele oma plaanid teatavaks teeme.

No tegelikult on tegu üsna keskmise pulmaga. Koos n.ö. pulmameeskonnaga umbes 80 inimest laua taga. See tähendab meie jaoks et perekond ja parimad sõbrad. Hakkasime kohta otsima.

Olen juba oma hingelt selline printsess, et esimene mõte oli mõisapulm. Koht – Harju – Lääne või Pärnumaa.

Veel tingimustest: alkoholi tahaks ise osta, ööbimisvõimalus (soovitavalt mitte telk või kämping) peaaegu kõikidele külalistele, mitte väga kaugel Läänemaast või Tallinnast, ilus, mitte väga ülemõistuse kallis (sellega välistasime enda jaoks Vihterpalu).

Kuna ma uskusin, et ka talupulm võib olla printsessilik ja ilus, siis ei välistanud ma sugugi seda ideed. Arvan siiani, et see on puhtalt organiseerimise ja ideede küsimus. Nii jäigi esimesena sõelale Luhtre talu Märjamaal. Siis aga selgus tõsiasi – pidu peab toimuma õues. Selleks on küll spetsiaalne katusealune, aga ehmatav oli see idee alguses siiski.

Hakkasime otsima edasi. Ega erilist valikut polnudki. Võtsime ette mõisad. Sõelale jäi seekord Vihula mõis. Ma olin vägagi vaimustatud sellest ideest, aga kui sõitma hakkasime siis sõit tundus väga pikk ja koht ei tekitanud minus selliseid emotsioone nagu ma ootasin. Ja nii see jäigi… hakkasime uuesti otsima

Tunde veetsin internetis ja lõpuks otsustasin, et lähen ikkagi Luhtre tallu kohapeale ja vaatan üle, mis see on. Läksime ja armusime mehega mõlemad sellesse kohta. Seal oli kõik olemas. Ja mis mulle meeldis - kõik oligi selline, nagu interntis nähtud pildid lubasid. Pererahvas on seal väga sõbralik. Koht väga ilus. Hinna sees näiteks kaunistused, hommikusaun, kingitud lilledest lilleseaded. Ja katusealune tundus järsku väga ruumikas ja isegi armas. Nagu ma ütlesin – on vaja ainult kõvasti ideid ja seda mul jätkub. Talupulm ei tähenda kohe seda et kõik müttavad mudas ja lürbivad kannust õlut.

BellaKrissu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Märts 2007 - 16:33
Re: awekas - kohaotsingud
15 Jaanuar, 2008 - 11:15

Aga tead, mis on talupulmas hea- kui on ilus ilm ja õues on võimalik tantsida, saab kingad jalast visata ja muru peal paljajalu tantsida- usu mind, kui inimesed juba kingad jalast võtavad, tähendab see seda, et nad on nagu üks suur sõbralik perekond ja tunnevad ennast hästi :) Talus peetav pulm võib väga mõnus ja hubane olla!

Mõnusat pulmade organiseerimist sulle! Ja palju õnne!

arx33
Võrgust väljas
Liitus: 11 Sept 2006 - 09:17
Re: awekas - kohaotsingud
15 Jaanuar, 2008 - 12:57

Täpselt nii! Ja uskuge, sellise peo parimad pidid/videolõigud saab teise päeva hommikustest toimetustest:))

Arvo
Video-ja fotoabi

Videograaf Arvo * Infokataloog>Video
GSM 53264364

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: awekas - kohaotsingud
15 Jaanuar, 2008 - 11:53

No minul oli ka tõeline talupulm, ja see oli väga mõnus, ilm oli soe, talu oli meil jõeääres, kõik said tantsida mõnusas õhtus, öösel oli suur lõkke süütamine jõe ääres, mis oli väga ilus, ja kogu õu oli meil küünlaid täis , nii et see oli väga ilus ja inimesed tundsid ennast vabalt ja said väga ilusa mälestuse:)

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: awekas - kohaotsingud
15 Jaanuar, 2008 - 13:05

Minul tuttavad tegid ka talu pulma ja see oli super. Juhtus ilm ilus ja katusealune oli ka igaks juhuks olemas. Sisetunne peab ikka ütlema ksa koht on õige või vale. Ju siis juhtus, et see koht on just teile sobiv:) Edu korraldamisel:)

Kata555
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 00:36
Re: awekas - kohaotsingud
15 Jaanuar, 2008 - 14:14

Aga kui sajab vihma? Katuse aluse all eriti olla ei tahaks....kui veel vihm väikese kaldega on... Ja meie suve ei tea ju keegi ette...pärast on tuuline ja vihmane... siis istud viisakusest katuse all vihmakeepides? Õhtul lapsed kõik ära külmunud ja kõik tahavad kähku kähku koju...
Mina koha valikul mõtlen välja kõige jubedama stsenaariumi ja kui see tundub ilus siis selle koha võtangi. Minu meelest peaks koht olema selline, et saaks olla nii sees kui väljas...ntx lauad igaks juhuks sees ja siis tantsida ja mänge mängida saaks ju väljas kui ilus ilm on:)
Mina ei tahaks ilma peale loota! Kui tuleb ilus siis on see supper...kui vihma tibutab...ei juhtu siis ka midagi...sees kea soe ja kuiv :)

murka
Kasutaja murka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2007 - 16:08
Re: awekas - kohaotsingud
15 Jaanuar, 2008 - 14:44

No meil oli olemas kohe vana aida alune, mille tegime korda ja tanstuplats oli ka aida katuse all ja siis oli suur telk ka ning öösel hakkaski vihma ka tulema, kuid see pidi pulmas hea enne olema:) aga oli tantsukoht meil katuse all ja istumine ka , nii et kõik läks väga kenasti:D

http://www.kardaan.pri.ee/maris/kutsed/

Bride2008
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aug 2007 - 15:09
Re: awekas - kohaotsingud
15 Jaanuar, 2008 - 18:15

Kus teil registreerimine või laulatus toimub? Meil ka pulmad samal päeval:) Äkki satuvad autod üksteisest mööda sõitma:):):)

awekas
Kasutaja awekas pilt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 15:01
Re: awekas - kohaotsingud
15 Jaanuar, 2008 - 21:54

Laulatus toimub Lihula kirikus. Seal on mu sünnikodu ja see on umbes 60 km. siis Luhtre talust.

19.07.08

19.07.08

awekas
Kasutaja awekas pilt
Võrgust väljas
Liitus: 26 Juuli 2007 - 15:01
Re: awekas - kohaotsingud
15 Jaanuar, 2008 - 19:24

atähh toetuse eest, väga hea oli lugeda praegu ...

Aga mis käib vihmakeepide ja tuule kohta, siis kui väga väga vaja siis seal on olemas aidaalune, kuhu normaalselt mahub 40 - 60 inimest ära, et siis äärmise vajaduse korral suudaksin ka mina oma külalised sinna ära mahutada...

Ja hetkel ma arvestan et tegu on ikkagi juuliga. Õhtuse jaheduse peletamiseks mõtlesin korra, et kingiks külalistele pleedid. Äärde saaks kirjutada oma nimed ja kuupäeva. Aga see läheks kahjuks liiga kalliks.

19.07.08

19.07.08