Eelkutse ja päriskutse ehk kuidas alustada pulmade planeerimist ? - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Juba ammusest ajast on teada vanasõna: “Kaua tehtud kaunikene”. Kindlasti olid selle aja inimestel omad põhjused, millest selline vanasõna on tekkinud. Praegusel aja pulmi korraldades tasub kindlasti seda vanasõna meeles pidada, kuna see aitab ära hoida palju segadust ja mõtetut kiirustamist enne pulmi.

Klassikaline soovitus on, et pulmi peaks hakkama organiseerima umbes 6 kuud varem. Kui võtta eeskuju aga välismaalastest, kes kõigis oma toimingutes teevad arvestusi pika perioodi peale, siis võiks pidu hakata planeerima isegi aasta ette. Põhjus väga proosaline: suurem osa inimesi korraldab pulmad suvel ja ka suurem osa inimesi puhkab suvel. Siit tulebki väikene vastuolu, mida kannataks ära hoida organiseerimise varasema alustamisega.

Täiesti põhjendatud on küsimus, et kas aasta jagu ette teatatud pulmapidu ei kipu ununema!? Maailmapraktikas kasutatakse kahe kutse saatmise põhimõtet. Kohe peale kuupäeva fikseerimist saadetakse kõikidele külalistele laiali eelkutse. Eelkutse meenutab nii kujunduselt kui mõõtudelt rohkem postkaarti ja tema selle on umbes järgmine:

Palun reserveerige üks ilus päev, et saaksite võtta osa meie abielu registreerimisest ja sellele järgnevast pulmapeost 27 juulil 2012.a. Haapsalus

Kati ja Karl

Eelkutse kõige olulisemateks eesmärkideks on:

  • jätaksite külalistele võimalise oma suve ise planeerida ja ei seaks neid lihtsalt fakti ette
  • tõstaks reaalselt võimalust, et pulma saabuvad kõik kutsutud külalised

Põhikutse saadaksite ca. 3 kuud enne pulmapidu ja see oleks juba konkreetsem ning sisaldaks täpset informatsiooni registreerimise alguse ja kõigi muude pulmapidu puudutavate nüansside kohta.

Varakult planeeritud pulmapeo eelisteks on ka see, et saate valida täpselt selle peopaiga, mida hing ihaldab ja selle esineja, keda olete alati oma pulma mängima soovinud. Kõige raskem on kindlasti peopaigaga, kui Teil mõlgub meeles mõni konkreetne mõis või muu peenem koht. Julgen oma kogemustest väita, et tänaseks on kõik kuulsamad mõisad vähemalt poole oma nädalalõppudest järgmisel suvel välja müünud. Suvel on ju kahjuks ainult 12 nädalalõppu.

Tervitades,

Virgo Jaani, Pulmad.ee

katake8
Võrgust väljas
Liitus: 10 Juuli 2007 - 11:27
Re: Kuidas alustada pulmade planeerimist
10 Juuli, 2007 - 11:46

minagi mõtlen nii,kaua tehtud kaunikene:) aga eks abiväge oleks jah vaja.