Kui sõbrad aitavad organiseerida - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Ühesõnaga... sõbrad on väga head organiseerijad ja kui nad on nõus aitama, ei saa ju vastu hakata. Ja ei soovita ka. Aga ikka tahaks pulmaisana ja õhtujuhina paar teemat ülesse võtta, kus soovitaksin kõikidel noorpaaridel pigem kuulata pulmaisa juttu, kui organiseerivat sõpra :) ja leida see kompromiss, kui pulmaisa ütleb, et asi ei ole nii hea kui paberil paistab.

Ja seda juttu ei kirjuta ma üldse mitte sellepärast, et sõbrad midagi kehvasti teevad, vaid pigem sellepärast,et nad pingutavad üle. Aga üle pingutamine organiseerimise ja kava koostamise ajal on ilus, sest paberil tunduvad asjad väga ilusad, kuid praktiliselt 100% juhtumitel jäävadki need asjad paberile või siis seavad peo loogilisele kulgemisele suured piirid.

Toon ühe näite: käisime koos noorpaariga ühes mõisas ja kaasas oli ka noorpaari väga hea sõber, kes vastutas kogu organiseerimise poole eest. Käies siis läbi kogu mõisa ja kuulates organiseerijat rääkimas, kuidas iga ruumi kohta oli eraldi plaan koos eraldi tegevustega koos eraldi kellaaegadega koos eraldi vajaminevate asjadega, siis ei suutnud ma lõpuks vastu pidada ja mainisin, et see on võimatu nii läbi viia, kuna külalisigi pole nii palju ja kuna plaanitud oli ära kasutada vist kõik toad ja saalid mõisas, siis kaotame need külalised lõpuks üle kogu maja ära ning lõpptulemuseks on tühi peosaal...ja pidulisi otsiv pulmaisa... igavusest haigutav noorpaar. Vastuseks öeldi, et aga sina oled pulmaisa, sina pead sellega hakkama saama!?

No ei pea :)  - kui etteantud on mõtlematult tehtud plaan, siis ei suuda pulmaisa ega keegi teine peost asja teha.

Minu ideeks oli ka selle eelpool mainutud juhul koondada tegevused ühte saali (nii ansambel kui ka muu tegevus), et ka noorpaaril oleks külalistega mõnus olla. Ma ei olnud selle kavaga kuni lõpuni nõus ning kompromissile minnes (enam ma seda ei tee), saime peo ühte saali ja ansambli teise. Ei jäta mainimata, et ansambliks oli väga hea ja tuntud ning mõnusat jazzi viljeleb Eesti bänd. Ning tegelikult oli kurb vaadata, et tänu erinevatele ruumidele mängis ansambel tühjale saalile (nad ei mänginud isegi mitte taustaks, vaid otseselt tühjale saalile).

Niipalju siis sellest - mainimata ei saa ka jätta seda, et igas pulmas on keegi, kes pole rahul mitte millegagi ja kes arvab, et on igal juhul parem kui noorpaar ja parem kui pulmaisa ja et kui tema oleks teinud siis oleks ja oleks ja oleks.

Kokkuvõtteks järgmised soovitused:

  • Sõbrad pole üldse kehvad organiseerijad pulmade puhul - tuleb ainult nende entusiasmi mõnigatel juhtudel alla tõmmata peo enda hästi minemise eesmärgil
  • Kui pulmaisal on midagi tehtud kava kohta öelda, siis enamustel juhtudel on see ka tõsi - proovige leida siis kompromiss, mis rahuldab kõiki osapooli.
  • Kui sõbrad/sugulased organiseerivad, siis tuleb neile kindlasti rõhutada, et võttes sellise vastutuse, kestab see vastutus ka pulmapeo jooksul, mitte ainult enne. Pahatihti just see osa unustatakse, ollakse peol külalisena ning osad organiseeritud asjadest jooksevad tänu sellel umbe.
Tervitades,
Virgo Jaani, Pulmad.ee