Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1 - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

See on nüüd teema, mida me siin oleme ääri veeri puudutanud - noorpaarid rohkem ja tegijad vähem. Ma võtan siis endale selle ülesande, et natuke ka reaalselt aidata noorpaare, kuidas siis teha nii osavalt kui võimalik oma pulmad, aga nii et te ei kaotaks oma pulma särast palju. Ma ei saa alati lubada, et kõik minu poolt pakutav ka 100% toimib, kuid igaljuhul on see vähemalt natukene abiks.

Ja kõigele sellele käib juurde külaliste koefitsent .) ehk siis mida rohkem külalisi seda kallimaks lähevad ka kõige odavamad pulmad ning mida vähem külalisi, seda odavamaks lähevad ka kõige kallimad pulmad.

Arvestage siin ka sellega, et ma proovin mõelda pulmadele, mis on tehtud sellise noorpaari poolt, kellel ei ole seda va raha segada nagu ratsahobuse sxxxa, vaid ikka noorpaarist kes on ihu ja hingega selle raha kogunud ja nad tahavad saada selle raha eest maksimumi. Mida see blogi kohe kindlasti siin ei selgita, on see, kus noorpaaril on a la 10 000 krooni raha ning ta tahab 100 inimesele odavat pulma või kus sellele blogile vastatakse kommentaarina, et aga me tegime oma toas ja saime 1500 krooniga hakkama. Need mõlemad variandid on kohe kindlasti võimalikud, kuid mina ei oska kahjuks aidata.

Esimene samm

Jagage oma pulmakulud kolmeks - asjad/tegijad ilma milleta ei saa kuidagi hakkama, asjad/tegijad, mis võiksid olla, ning tegijad/asjad ilma milleta on võimalik oma pulmad igaljuhul teha.

Mis need asjad/tegijad, ilma milleta te hakkama ei saa, võiksid olla ? Panem nad siis siia ritta:

1. Peokoht - vist ei saa, kuigi alati saab kasutada koduõue, kui see võimalus olemas on. Samas on koduõue kasutamine ka riskantne sest selle ilusaks ja kauniks tegemine ning lõppkokkuvõttes võibolla telgi rentimine viib hinna ülesse. Aga jah ilma peokohata ei saa vist.
2. Gatering ehk siis toitlustamine - kui toit on peokohast, siis on asi lahendatud. Kui mitte, siis tuleb mõelda, kust toit võtta. Kõige odavam - emmed issid ja sõbranned hakkima - kindlasti on super toit ja söök, kuid ma ise tean, et see on variant mida kasutatakse harva ning ainult siis kui külalisi on kuskil 20 kandis (va ükskord, kus ma tean, et kogu suguvõsa keetis ja vaaritas nädal aega 150 inimesele ning ma pole eriti veendunud, et see odavam tuli kui tellides)
3. Riigile minevad maksud :) - riik võtab oma igaljuhul
4. Pruudikleit - kuigi ma alguses mõtlesin, et see võiks olla asi, mis võiks olla, aga ei pea, siis sain ma ka aru, et ükski pruut vist ei loobuks võimalusest kanda pruudikleiti (parandage mind kui see nii ei ole).
5. Tort - kuigi selle võiks ka rahulikult järgmisesse gruppi liigitada, ei usu ma, et keegi tordist loobub.

Need viis on siis asjad ilma milleta te oma pulmapidu minu arvates ei tee, tehke või tina. Ja loomulikult sõltun peokoha ja toitlustuse hind külaliste arvust, mida ma ka alguses rõhutasin.

Paneme siis siis kirja ka asjad/tegijad mis võiksid olla:

1. Pulmaisa - well, kui on ikka eelarve väike, siis see on osa, kust kindlasti kokku hoida. Ja ma rõhutan siin - ma ei soovita kohe kindlasti odavaid tegijaid võtta asemele, kui kedagi headest ei saa. Parem paluge siis sõpradel aidata meelelahutusega (kui seda üldse tahate). Ja ärge võtake pulmaisa üldse - Eestis kehtib kahjuks see, et mida odavam seda kehvem. Ja odav hakkab minu jaoks umbes 3000 - 4000 kroonist. Ma ka põhjendan miks sellest summast - selle summaga ei ole pulmaisa jätkusuutlik ehk tal puudub igasugune võimalus investeerida nn "mänguasjadesse" ja enda arendamisse. Mis mänguasjad need siis on ? Ühel heal pulmaisal on olemas oma helitehnika (raadiomikrid vähemalt ja neid on kaks), kõik mängudeks vajaminev (ja topelt), proffessionaalsed transpordikastid (mitte kilekotid ja seljakotid), kõik mida on vaja muusika mahamängimiseks. Ma räägin ühes teises blogis lähemal ajal, ka sellest miks keegi just niipalju maksab nagu ta maksab ning seal räägin sellest eraldi.
2. Fotograaf - samad sõnad nagu pulmaisa puhul. Kui eelarve piirab, ärge võtke, laske parem oma fännidest sõpradel pildistada. Kuid odavat (ma ei oska siis täspelt öelda, uued tegijad lasevad praegu meelega hinda alla, et turule trügida) ma ei soovita. Põhjuseks sama mis pulmaisa puhul ehk siis tegija pole jätkusuutlik. Kui fotograaf küsib 3000 krooni (või siis 5000 krooni), siis ei kujuta ma ette, mis raha eest ta endale tehnika muretseb, et häid pilte teha.
3. Lilled ehk siis floristi teenused - jälle asi, ilma milleta võika hakkama saada, kuid võibolla raske. Kindlasti on suguvõsades palju neid, kes suudavad lilli kenasti vaasi panna ja niimoodi vaadate saab ka ilma folristita hakkama.
4. Peigemehe ülikond - see siis on ka asi mis võiks olla, aga ei pea, sest alati saab ju leida mingi vanem kena ülikond (vanem selle mõttes,et seda on kantud :) ) ja ei pea kohe uut ostma
5. Transport - siin saab kindlasti kokkuhoida, sest auto ei pea kohe kindlasti ju olema limusiin või vana uunik. Aga ükskord elus erilise autoga sõita pole ka ju patt ? Nii et mõelge - kindlasti saate hakkam, kuid kas on ikka vaja :)
6. Ansambel - sama nagu pulmaisaga ja minu jaoks isegi veel raskem teema, sest hea ansambel koosneb kahest osast. Mehed ja siis tehnika millega mehed mängivad. Ja kui me isegi jätame välja, et mehed tahavad ka ise midagi teenida, siis ma ei kujuta ka siin ette tegijaid kes saaksid tulla alla 5000 krooni, sest kõik ju maksab. Ja hea ansambel annab pulmale ikka palju juurde.
7. DJ, Video, Ilutulestik, Ruumide kaunistamine - need on ka asjad/tegevused ilma milleta saab väga hea ja kena pulma, kuid nende võtmine annab pulmale palju juurde.

Need kuus - saate hakkama ka ilma, igaljuhul saate, kuid mina kohe kindlasti ei soovita asendada häid tegijaid odavatega ainult kohe sellepärast, et nii öeldakse. Põhjused, miks keegi on kallim on mitu ja esmane on kindlasti see et nad investeerivad osa raha tulevikku.

Ja viimane osa - nendeta saate 100% ilma hakkama, ilma igasuguste probleemideta. Siin ma pean ma küll loobuma nimekirjast :) sest siia alla käivad siis kõik mis üle jääb nendest esimesest kahest ning igal noorpaaril on võimalik valida,mida ta liigutab kolmandasse gruppi, teise gruppi või siis esimesse. Mida aga kindlasti liigutada kolmandasse gruppi ehk pole vaja, see on

maxx
Võrgust väljas
Liitus: 14 Okt 2008 - 13:40
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
3 Aprill, 2009 - 14:32

Täitsa nõus jutuga. Kuid mõned mõtted siiski..
3000.- eest saab 2009 juuniks professionaalse pulmafotograafi täiesti vabalt. Fotograafid ei teeni leiba ainult pulmadega, vaid teevad tööd ka igapäevaselt. Samuti mõjub siin muidugi ka see, kui kaugelt pulmakohast fotograaf leida ja kas on ka natuke tutvusi. Ja praegusel ajal mõjutab muidugi nõudluse ja pakkumise suhe pulmaliste kasuks, sest tundub, et paljud pigem ei kuluta hetkel raha pulmadele. Olen viimastel nädalatel võtnud kümneid pakkumisi kõikidele pulmaelementidele ja saanud tulemuseks, et 80% on nõus hinnas vastu tulema 10-30%. Ma ei pea end türklase moodi kauplejaks, lihtsalt eelarve seab piirid ja soovime leida olemasolevate vahenditega võimalikult parima lahenduse.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
3 Aprill, 2009 - 16:46

Pigem nõustun ja muuseas ma ka sellepeale mõtlesin kirjatüki kirjutamisel. Aga teeme siis nii, et kommentaarina sinu arvamus kohe kindlasti arvestatud (ma ei hakka kohe blogi muutma, aga pärast võib seda ka teha).

Tänades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
3 Aprill, 2009 - 16:57

Ega pruudikimbust ka kuhugi pääse :P Ja kui pruudikleit on kohustuslik, siis ega meeski saa kõrval teksades olla.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
3 Aprill, 2009 - 18:35

Nõus, avastasin et olen selle va kimbu tõepoolest unustanud - kuhu sinu arvates see panna ? Kas igaljuhul vajalik kulu või kulu, millest saab loobuda ?

Meestega on selline kergem asi, et kui tõepoolest eelarve piirab, siis on vist pea igal mehel üks korralik tume ülikond ju olemas, pruudikleidiga on selline lugu, et seda vist ei ole :)

Ja ülikond on ju ära märgitud :9

tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Kleit
Kasutaja Kleit pilt
Võrgust väljas
Liitus: 11 Aug 2007 - 14:08
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
4 Aprill, 2009 - 17:00

Kimp peaks igal juhul olema. Tean inimesi, kes on kahekesi registreerimas käinud ja lisaks sõrmustele on pruudil kimp ka olnud (pruutkleiti samas jällegi polnud, oli hele kostüüm). Samas ei pea ju kimbule palju kulutama, eriti suve ajal, kui saab teha seda (kas või ise) metsalilledest või enda/kellegi lähedase aias kasvavatest lilledest.

Meie muinasjutt algas 09.08.08

Meie muinasjutt algas 09.08.08

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
4 Aprill, 2009 - 19:12

Ma usun, et paljudele on kimp vajalik kulu, milelst loobuda ei saa. Ja kellel tõesti eelarve piiratud, siis saab ka väga odavalt kimbu - peaasi, et oleks näpus. Mulle isiklikult pole kimbust suurt sooja ega külma.
Ma mõtlesin, et ülikond rohkem hädavajalik kulu. Meilgi üsna eelarve piires korraldamine, aga peigmees ei tahtnud kuidagi olemasolevaid riideid selliseks kordumatuks sündmuseks selga ajada. Ja ega ma isegi tahtnud, et ta juba kantud riietega oleks. Et kui on uus päev ja uus elu, siis oleks ka 90% asjadest uued.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
5 Aprill, 2009 - 12:57

Jälle :) me räägime erinevatest asjadest - ma ju ütlesin kohe alguses, et see säästupulma idee vol1 on ülesse seatud nii, et alguses jagame asjad gruppidesse ja siis vaatame kuidas kuskilt kokkuhoida.

Kui tahetakse kokkuhoida, siis ei ole olemas hädavajalikke kulusid, vaid tuleb lihtsalt vaadata, et kas lihtsalt on raha :)

Kui te ise ei taha mõne asja pealt kokku hoida, siis ei ole ka säästupulmast ka juttu :) Pealegi, sinu puhul ei saa vist ju üldse säästupulmast rääkida :D

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
5 Aprill, 2009 - 14:57

Universaalset vastust säästupulmadele on väga raske anda. Ma võin öelda, et sellelt ja sellelt ei saa säästa, Sa ütled, et peabki säästma. Igal paaril oma ettekujutus säästmisest ja mingit absoluutset tõde leida on raske.
Meie plaan oli ka säästupulm teha... hetkel muidugi on see natuke paisunud... natuke!

kuraditosin
Võrgust väljas
Liitus: 24 Veebr 2009 - 14:49
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
3 Aprill, 2009 - 19:57

Minu meelest peaks kuuluma kindlasti olemas olevate asjade alla ka sõrmused. Iseasi mis hinnaklassist jne aga olema peaksid. Sest need mitmed- mitmed paarid kes ju vaid registreerivad ka ilma uhke kleidita kannavad ikka sõrmuseid. Vist

unistus09.09
Võrgust väljas
Liitus: 7 Veebr 2009 - 22:48
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
3 Aprill, 2009 - 22:30

Kui on kleit, siis on ka juuksur - soengut nüüd vaevalt väga ise tehakse. Meiki olen küll kuulnud, et pruudid on teinud ise. Loor oleks ka kategoorias, et esimesel korral võiks ikka olla. Kui on juba mitmes pulm, siis seda ei kasutata eriti:)

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
4 Aprill, 2009 - 19:30

Kui ma abielluks Eestis, siis oleks soeng tõesti paratamatult üks lisa.. Kuna aga võõral maal tseremoonia, siis soengu teen ise. Juba lugesin saitidelt, et konkreetsel maal ollakse soengumoega väga maas ajast... Kurb ka vaadata takkajärgi kauneid pulmapilte, kus kaunis kleit ja peig ning pruudi peas surnud vesirott..

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
4 Aprill, 2009 - 21:27

Tervitus-

Ei, soeng pole kindlasti see osa, mille peale säästuajal peaks paratamatult mõtlema. Vastasel juhul hakkab meil see säästuaja idee käest minema. Kui on vaja kokku hoida, siis ilusa soenguga saab iga endast lugupidav sõbranne vist hakkama ?

NIng loor ka kindlasti mitte - me ju räägime kokkuhoiust :) siin aga on kaks asja ilma milleta saab imeilusa pulma nii et pole aru saadagi :)

Soeng ja loor siis gruppi kaks ja isegi pigem gruppi kolm :)

Tervitades,

Virgo

__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
5 Aprill, 2009 - 11:22

Kohe näha, et meeste mõtlemine :-D
Nii tähtsaks päevaks ei usalda mina oma soengut küll mitte Ü-HE-GII sõbranna hoolde. Aga asi on ka minu usaldamatuses tähtsaid ülesandeid mitte-proffidest sõpradele delegeerida.
Kena soengu võib ka paarisaja krooniga saada ja see vast kedagi ära ei tapa. Selge on see, et enamik pruute tahab sellisel päeval välja näha nii, nagu mitte ühelgi teisel päeval aastas või isegi elus.
Kui mina plaaniks säästupulmi, siis soeng kindlasti säästu alla ei läheks. Mis ei tähenda seda, et ma laseks paarituhhise soengu pähe teha. Lihtsalt - igal juhul profil teha! Säästmine on see, et lased teha odavamas salongis, mitte ülikallis.
Sõbrannal lasta soengut teha... heheeeeeee....

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
5 Aprill, 2009 - 12:53

Tervitus-

Ma arvasin, et keegi ütleb, et see on meeste mõtlemine :) ja ma olin juba vastused valmis mõelnud :)

Aga ei, see ei ole meeste mõtlemine (jätame selle kohe siit välja, muidu hakkavad mehed ütlema, et kõik muu on ju naiste mõtlemine) - me räägime siin ju kogu aeg säästupulmadest ning kokkuhoiust ja soeng on üks nendest !

Ma ei räägi ju sorakil juustega registreerimisele minekust, vaid lihtsalt sellest et juuksur ei tee 1000 kroonist seongut. Kõik...

Kui nüüd on ka veel teisi, kes arvavad et soeng pole see osa, millelt kokku hoida, siis mina enam kokkuhoiust ei räägi. Siis võib sama vabalt ka pulmaisalt mitte kokku hoida ning ka fotograafilt (ja ometi viisin just mina, ise pulmaisa, need teise gruppi,öeldes et need on kohad kust kokku hoida).

Tervitades,

Virgo

Millegi

________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
5 Aprill, 2009 - 14:11

Ega soengu teha laskmine ei pea tähendama kohe tuhhist tegemist - vot see on meeste mõtlemine, et ilus asi, mida naine tahab peab tingimata ülikallis olema :-P
Ma tegin nt. keskkooli lõpuks 275 eeguga vääääega kena soengu juuksuris.
Ja pigem maksan need 300 krooni, kui lasen sõbrannal endale mingi tondi pähe keerata. Paratamatult pole mul tutvusringkonnas juuksureid ja õnneks on mul kõik sõbrannad sellised, kes ei tahakski teha pulmaks soengut - liiga suur vastutus, nagu nad ise ütlevad! Üks ei tahtnud mul isegi kleidi trukki ümber õmmelda, sest kartis, et pärast rikub terve kleidi ära.
1000 eeku soengu peale..... mnjaaa... Hakkaks rahast kahju...

sõstrasilm
Kasutaja sõstrasilm pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Märts 2009 - 23:52
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
5 Aprill, 2009 - 21:57

-300-ga saab väga ilusa soengu :)

Just Married:)!!!!!

sõstrasilm
Kasutaja sõstrasilm pilt
Võrgust väljas
Liitus: 22 Märts 2009 - 23:52
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
4 Aprill, 2009 - 19:51

Saab säästa küll. Me saime väga uhked riided (kleidi ja ülikonna) ülisoodsalt. Koos kõikide aksessuaaridega kokku kahepeale mingi üle 4000. Meigi teen ise ja soeng tuleb selline nagu avataril (see on ilus õrn ja trendikas ning ei maksa ka nii palju kui need kilukarbisonksid). Meiki soovitan ka kosmeetikute kooli minna proovima. Mõni neist tegijatest on päris osav ja sääst on sulle garanteeritud. Sõrmuste eest maksime küll palju, aga need on ka igat senti väärt. Soovitan vaadata Eks Kaubamajas on üks kullapood, kus lai valik, nii hinna kui tegumoe suhtes. Ülejäänud toit ja meelelahutus on meil sõprade poolt organiseeritud. Kindlasti soovitan palju palju lugeda foorumeid ja googeldada enne kui shoppama tormate, sest mina olen näiteks väga palju asju enne valmis uurinud, et säästa saaks. No ja tavaliselt saangi, sest mõttetu ringi tuiskamine on ju ka raha ning aja kulu.

Just Married:)!!!!!

Georg
Võrgust väljas
Liitus: 28 Aug 2008 - 12:22
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
5 Aprill, 2009 - 14:40

Ma lisaks siia ka ühe sellise nüansi nagu Aeg.

Selge on see, et juuli ja augusti kuu nädalalõpud on nö. kõige popim aeg. Seetõttu on sellal kõik peokohtadest kuni tegijateni suhteliselt jäiga hinnapoliitikaga... Igal muul ajal on aga läbirääkimisruumi märksa rohkem ja aegajalt teevad mõned head tegijad ka ise üsna märkimisväärseid kampaaniaid. Hiljutisteks näideteks meie enda kevadine kampaania (terve Loss 65-le koos hommikusöögiga 19 000 eest) ja ühe Eesti hinnatuima pulmaisa iseendaoksjoni siinsamas pulmad.ee-s. :)

Tervitades,
Georg von Taagepera

Liidya
Kasutaja Liidya pilt
Võrgust väljas
Liitus: 19 Jaan 2009 - 13:29
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
7 Aprill, 2009 - 10:22

Kogu jutt on õige, aga ainult fotograafi osas vaidleks vastu. Mina leidsin FEK Foto, kellel on lausa oma firma ja ateljee. Tema oli nõus minu pulmapildid ära tegema 1500,- eest.

unistus09.09
Võrgust väljas
Liitus: 7 Veebr 2009 - 22:48
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
7 Aprill, 2009 - 23:40

Ma olen ühte säästupulma näinud - hoiti kokku kogu grupi nr 1 pealt (välja arvatud sõrmused, pruudikimp), kleidi võttis pruut oma kapist, aga ta leidis need 250 krooni, mida maksta juuksurile, et ikka soeng oleks peas. Ei suuda sõbranna ühtegi soengut teha nagu siin allpool juttu ka on. See kahjuks on meeste mõtlemine ja soengud ei ole kallid:) kallis on värvimine ja lõikus:)

gigake
Võrgust väljas
Liitus: 27 Aug 2008 - 15:08
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
24 Aprill, 2009 - 16:16

Fofograafile üle 5000 EEK maksta ühe õhtu eest oleks juba paras absurd ja raiskamine. Tehnika, millega professionaalseid pilte teha, kestab aastaid ja aastaid, seega saab selle ka väga vabalt 3000 EEK palga eest. Ja pulmade pildistamine pole fotograafile ainus töö.
Väita, et 3000 EEK fotograaf on säästukas, on ikka väga vale väide! Ja teiseks, mitte tehnika ei tee pilti, vaid fotograaf!

Tiit_S
Kasutaja Tiit_S pilt
Võrgust väljas
Liitus: 8 Jaan 2009 - 14:47
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
8 Mai, 2009 - 11:56

Sama võiks väita, et pulmaisale 10k+ maksta on absurd, kuna ka tema tehnika kestab aastaid. Kahjuks on ka fotograafidega nii kujunenud, et tuntuimad maksavad ikka kõvasti üle 5k. Samas enda pulmas pildistab tuttav pulmafotograaf ning see on vast ainus võimalus, kuidas odavat piltnikku saada.

Ei ole paremaid halvemaid aegu, on ainult hetk, milles oleme praegu!

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
8 Mai, 2009 - 16:26

Tundub, et sa ei tea fotograafiast vist eriti midagi?!
Tegelikult on ikka nii, et ainult heast fotograafist super piltide saamiseks ei piisa - ükskõik kui hea ta on! Osade võtete jaoks on vaja eritehnikat. Loomulikult peab ka fotograaf hea olema, sest kui fotograafil pole nn silma ja/või ta ei oska oma head tehnikat kasutada, siis ei tule sellest midagi head välja. Aga kui tegu on hea fotograafiga (kes teab fotograafiast ka palju ja fototehnika kasutamisest palju), siis annab hea tehnikaga teha ikka väga väga ilusaid pilte (mida ilma selle tehnikata see sama fotograaf ei suudaks).

Külaline
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
8 Mai, 2009 - 19:26

pole ka nõus sellega, et odavama tehnikaga ei saa häid pilte. loomulikult ei räägi siinkohal mingitest digiseebikatest.

pulmafotod siiski töödeldakse hiljem selliseks nagu need on.

üle 5000 ei maksaks mina küll mingil juhul.

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
9 Mai, 2009 - 00:32

ütleksin siinkohal, et mis kellegi arvates hea on (ehk kes milliseid pilte heaks peab).

quean
Kasutaja quean pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Dets 2008 - 15:15
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
18 Mai, 2009 - 10:35

Ma ka ei väida, et odavama tehnikaga häid pilte saada ei või, aga kvaliteedi vahe võib tekkida küll. Ja isegi fototöötlusprogrammiga ei saa halva kvaliteediga pilte selliseks nagu on profikaameraga tehtud piltide kvaliteet.
Ja fotograafi koha pealt tahtsin veel ära mainida, et profifotograaf oskab ka valgust püüda nii, et pildid veel ilusamad jäävad. Paraku hobifotograafid seda teha tihti ei oska.
Ma ei tee siin kedagi maha. See on lihtsalt minu arvamus.

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

"Once in awhile, right in the middle of an ordinary life, love gives us a fairy tale"

mirju
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2008 - 12:35
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
27 Aprill, 2009 - 21:42

Tänavu meil jällegi pulmad majas.Nimelt tahame korraldada noorpaarile,kes küll tegelikult abielus juba eelmise aasta septembrist,kuid seoses maja ehitamisega lükkasid pulmaplaanid edasi tänavu augusti algul üllatuspulma,kuhu tulevad kõige lähemad sugulased mõlemalt poolt.Nende unistuseks oli korraldada traditsiooniline vana eesti pulm ja selle peavad nad ka saama.Tänu nooriku manalateele läinud vanatädile on olemas rahvariided,mis just temale pärandati.Peiule saame riided laenata.Pulmapeo viime läbi arvestades vanu traditsioone.Toitlustusega osaliselt lihtne,sest pulmakülalised võtsid vanasti pulma kaasa koduseid roogi ja eks osa teeme ka ise.Kuna on vana traditsioonide järgi,siis jäävad ära väga peened toidud ja seega kokkuhoid missugune.Peo oleme plaaninud lähedal turismitalus ja see on ka üsna odav,ilmselt tänu tutvustele.
Tol ajal polnud muret soengu ega meigiga ning see tähendab suurt kokkuhoidu,kuigi natuke tuleb ikka väljanägemise eest hoolitseda.
Kui pulmad kord läbi,eks siis oska rohkem pajatada.Muidugi on eelarve ikka olemas ka,kuid siiani tundub olema päris mõõdukas.
Kõike ilusat!

katsv
Võrgust väljas
Liitus: 5 Juuni 2008 - 19:26
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
28 Aprill, 2009 - 09:56

Tänaseks pulmad organiseeritud ja tulid keskmiselt säästlikud. Kuid mõtteid mõlgutades ja tähtsuse ritta lisades oleks minu jaoks asjad, millest loobuda ei saa:
1. sõrmused
2. toit
3. õhtujuht
4.elav muusika (armastame kohutavalt tantsida ja ei tulnud kõne allagi neist loobuda)
Asjad, mida saavad aidata teha sõbrad või mis võib vahetada odavama variandi vastu oleks sellised:
1. Koht (ei pea olema ju mõis vmt)
2. Pildistamine (meil pildistas ametlikku osa profifotograaf, eelpool mainitud VEKfotost, hiljem pildistasid sõbrad)
3.Auto
4. Lilled
5. Iluteenused (mina oleks nõus küll ise soengut ja meiki tegema, mul on suht lühikesed juuksed ja ma saan sellega hakkama suurepäraselt, seekord käisin küll juuksuris))
6. Rõivad (kuna mul on hea ja soodne õmbleja siis lasin lastele ja endale teha kleidid, mida kanname ka hiljem ja mehele lipsu ja vesti, ülikonna ja särgi võttis kapist vana, samuti olid meil vanad kingad, ainult lastele uued sest nende jalg oli kasvanud vahepeal)

Egni
Võrgust väljas
Liitus: 17 Mai 2009 - 12:52
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
18 Mai, 2009 - 00:24

Tuliste vaidluste koha pealt ütlen, et ... kokku saab hoida külaliste pealt ja kokku ei hoia me meie pealt. See on meie päev.
Auto, rõivad, lilled, fotod, sõrmused jne on üheks elu tähtsamaks päevaks. Meie ümber peab olema ideaalne.
Mälestus peab olema veatu.

Tegelikult tahtsin öelda, et kui raha ei ole, siis tuleb seda endale tunnistada, mitte hakata neid, kes oma tööd teevad hästi halvustama. Äärmiselt inetu käitumine.

Fotograafia alalt võin öelda, et kuna mu parim sõber on tippfotograaf, siis ma oskan paari sekundiga teha vahet odava ja kalli tehnika töödel.
Mina igal juhul nende asjade pealt kokku ei hoia. Samuti ei taha ma sõbrannade soenguid, meiki jne. Meigi kohalt võin öelda, et olen olnud ise pulmas, kus meik maksis 150 krooni. Seda oli näha. Kvaliteetse materjaliga ikka nii odavat meiki ei tee. Pruudikimbu isetegemine üldse halb enne olema. Kord elus lasta teha paberitega floristil endale 1500 kroonine lillekimp, on seda siis tõesti nii palju. Muide, ei taha kedagi hirmutada, aga lillepoodides on suur osa iseõppinud floristid. Mina igal juhul väga valin, et kus midagi teen. See veel puuduks, et lilled enne päeva lõppu ära väsivad. Olen ka seda näinud.

Ja ühe kohustusliku elemendi lisan veel - STILIST. Ma veel ei tea mis see maksma läheb. Aga hetkel olen asjadega just seal maal kus ilusapäeva õnnestumiseks on mul selle inimese vastu karjuv vajadus.

See, et kas külalistele annan 300 või 1000 krooni eest ninaesist on hoopis kokkuhoiu koht. Tuliste vaidluste koha pealt ütlen, et ... kokku saab hoida külaliste pealt ja kokku ei hoia me meie pealt. See on meie päev.
Auto, rõivad, lilled, fotod, sõrmused jne on üheks elu tähtsamaks päevaks. Meie ümber peab olema ideaalne.
Mälestus peab olema veatu.

Kui pole raha, siis minu isiklik soovitus:
1. Pildid. Tehe vähemalt stuudios paar pilti. See ei ole nii kallis. Muid pilte las siis teevad need sõbrad, kellel kätt, silma ja tehnikat on.
2. Seong. Päris pruudisoengu võib asendada piduliku soenguga. See on oluliselt odavam.
3. Meik. Meigi kohalt soovitan siiski mitte kõige odavamat teha. Kuigi jah pruudimeik on palju kallim.
4. Auto. Jätke igasugu keerutamised ja tiirutamised ära. Auto võiks tellida vaid registreerimise ja peokoha vahele. Saab odavamalt. Lihtsalt jäävad ära auringid jne.
5. Pruutkleidi võib asendada heleda piduliku kleidiga. Oluliselt odavam.
6. Peokoht. Tehke pulmad suvel. Erinevate kohtade valik on laiem. Seega leiate kindlasti odavama koha. Seal küll võib olla parajalt sebimist nõude, linade ja toitudega. Aga kui pole palju rahvast, siis ei ole hullu. Palgake paar usinat memme sööke ja laudu kata. Ja ongi valmis. Pole vaja rahvale peeneid suupisteid pakkuda. Saab ka lihtsate toitudega hakkama. Kangemast kraamist pole mõtet ka kedagi maani täis joota.
7. Sõrmused. Need võik ikka pikalt ette olla juba ostetud. Siis nad ürituse eelarvet ju väga ei mõjuta.
8. Pruudikimp. Lillede valik määrab kõik. Laske teha hooaja odavamast lillest. Ja jätke lauakaunistusteks kingitavad lilled.
9. Kõige olulisem. Ärge planeerige oma eelarvesse külaliste majutust!

Ise ma eelnevaga nõus ei oleks. Aga need on loogilised kärped, mis hoiavad kindlasti palju raha kokku.

trinxu
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2009 - 00:25
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
20 Mai, 2009 - 00:49

Arvan, et kohad, kust kokkuhoida oleks nt.
1. külaliste arv (ei pea kutsuma vanatädi lellepoega, kellega ainult suguvõsa kokkutulekutel kohtute. Samas leian ka, et ei ole vaja kutsuda kõiki kaaslastega. Kui ikka mõnel vahetuvad need tihkemini, kui sokid, siis ei ole nad ka MEIE pulmas olulised. Meie tutvusringkonnas oleks see täiesti ok variant)
2.Florist. ka lilleseade kursustelt leiab asjaarmastajaid, kes teevad hea töö, kuid suurt hinda ei küsi.
3.Pulmaauto. Kellelgi tuttavatest ikka on mõni eksklusiivsem sõiduk, mida saaks kasutada
4.Riided. Nagu keegi juba enne mainis, siis võib abielluda ka pidulikus valges kleidis. Ka kaheosaline komplekt on praktiline, sest maksab kindalsti vähem kui pruutkleit ning on hiljem ka eraldi kantav.
5. Fotograaf. Registreerimise ja salongiseeria laseks teha profil, peo pildid tuttaval amatöörfotograafil.
6.Käiku lasta kõik sõbrad ja tuttavad ning nende tutvused. Eesti nii väike, et kõik tunnevad kõiki. Ka 100 krooni siit ja sealt teeb lõpuks päris arvestatava summa kokku!!!!!!!!!!

Rosenose
Võrgust väljas
Liitus: 20 Okt 2008 - 11:19
Re: Kuidas teha pulmi odavalt ehk pulmadest säästuajal :) vol.1
18 Juuni, 2009 - 09:14

Teen see aasta katsetuse KUI odavalt võib saada korralikud pulmad 60 külalisega - nn. the full monty.
Väga palju teen ma ise ja tutvused on käiku pandud - iga viimne kui üks.
Odavatest pulmavanadest niipalju, et meie pulmavana on järgiproovitud mehe õe pulmas - oli täiesti viimasepeal, tegeleb meiega palju, oleme juba aasta aega pidevalt ühenduses ja aitab meid kõiges, milles võimalik - seda 3000 krooni eest!
Kui pulmad läbi, võin teile öelda, palju kulus, nii, et põhimõtteliselt ükski asi ei jäänud tegemata :)