Kuidas valida pulmaautot ? - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Pulm on sündmus, mis jääb meelde kogu eluks igale pruutpaarile. Niisamuti jäävad meelde kõik elu üht tähtsündmust kaunimaks muutnud detailid. Kahtlemata on noorpaarile meeldejääv ka auto, milles nad pulmateekonna läbivad. Pulmaauto valikut võib mõjutada mitu kriteeriumi – nii isiklik side, tutvused, rahakoti paksus kui soov ekstravagantsuse järele.

On Eestiski olnud pulmi, kus pulmaautoks on rekka, kus sees on õnnelik noorpaar, kes tutvunud hääletamisel või tuletõrjeauto päästeametnike pulmamasinana. Parve või paadiga saabumine abieluranda, kus külalised ootamas, on samuti meeldejääv. Ebatraditsioonilised sõidukid on ehedaks näiteks, kus mängib rolli eelkõige isiklik side pulmaautoga ja ootamatus; olles sümboolne liikumisviis, millel on oluline roll armastusloos.

Otsides pulmaautot erinevate teenustepakkujate hulgast tuleb endale selgeks teha, mis stiili või tüüpi auto peab olema. Kas on selleks limusiin, mõne autotootja tippmudel, stiilne uunikum või muu tähelepanuväärne liikumisvahend.

Limusiin on nüüdseks muutunud standardiks nii pulmades kui nädalavahetuste ööelus. Kui oled tihe pulmakülaline olnud, siis pole ime kui külastatud pulmad eristuvad vaid noorpaari ja külaliste poolest – rutiinne Õnnepalee, valge limusiin ja turismitalu. Siiski on limusiin õige valik, kui soovitakse tunda ennast esiletõstetuna ja sõita koos suurema hulga lähedaste inimestega. S-klassi Mercedesed ja muude autootjate tippmudelid on kõik ääretult mugavad liikumisvahendid, kuid siiski ei eristu need üldisest liiklustaustast.

Üha enam on noorpaarid valima hakanud meeldejäävaks sõiduks uunikume, alates esimese massauto staatust omava Ford T-ga kuni aristokraatliku Jaguari või nõukaaegse tippmudeli Volgani välja Nagu enamus vanade asjadega, nii tekib ka uunikumile oma hing, mis võimaluse korral jutustaks paljust meeldivast mis minevikus on olnud. Kui limusiiniiga sõidab reeglina palgaline juht, siis uunikumi roolis on tihtipeale omanik ja nii mõnelgi korral on auto taastamine olnud tema enda kätetöö.

Suhtesepp pakub noorpaaridele pulmaautoks vana Volgat aastast 1961. Õigusega kannavad Volga istmed diivani nimetust, istumine on tehtud nii mugavaks, uute autode istekohad ei kannata võrdlustki. Auto on oma pika eluea ajal saanud mõningaid uuendusi, mis suurendavad reisijate mugavusi. Nii on istumise all nahast istmed ja põhjamaa karge kliima tarbeks ümber ehitatud soojendussüsteem. Ja turvaliselt viib edasi põlvkond noorema Volga mootor. Auto on värvitud stiilselt kahevärviliseks – musta autot ehib valge katus sarnaselt esimestele tootmisest tulnud Volgadele. Kahevärvilisena on lahendatud ka nahkne interjöör. Muuseas, aastal 2004 võitis just see iludus Volgade iga-aastasel kokkutulekul publiku preemia. 2008. aastal toimunud kokkutulekul, mille teemaks oli Volga kui pulmaauto, tegi hindamisel antud auto puhta töö - neljast külastatud vallast vaid Albu vald andis teise koha, ülejäänud omavalitsustes toimunud hindamistel saavutati hinnatav esikoht! Julgeme väita, et pulmaautona paremat Volgat ei ole võimalik Eestist leida.

Pulmasõit ei pea alati lõppema jõudmisega peopaika. Alati on võimalik tellida auto järgi pulmapeo lõpuks või järgmiseks hommikuks. Mõnikord on võimalik jõuda kokkuleppele, et pulmaauto jääb peopaika kuni lõpuni ning autojuhile on ettenähtud koht pulmalauas.

Pulmaauto valimisel on kindlasti üheks kriteeriumiks juhi professionaalsus. Naabrimees on uhke liisinguautoga ei pruugi osata arvestada kolonnisõidu eripärasid - kuidas parkida või sõita rohelises laines. Suhtesepa Volgas on kindel koht ka noorpaari esmaabi pakil, kust võimalik abi leida maha unustatud pulmalintide korral või kui pruudi kleit vajab haaknõelaga kiirkorras kohandamist. Ja kui mõni eestlane oma ebatraditsioonilise söekusega korraldab ootamatult tee sulgemise, leidub Volga pagasiruumis alati mõni „valveviin“. Kogenud pulmaautojuht oskab alati arvestada noorpaari vajadustega, vahel tuleb selle nimel eirata isegi mõningaid liikluseeskirja peatumise ja parkimise nõudeid. Ka autode järjekord pulmarongis on oluline, reeglina järgnevad pulmaautole noorpaari vanemad.

Pulmalinte pulmakülalistele jagab tavaliselt pulmaisa, juhul kui teda ei ole siis tuleks see eelnevalt kellelegi edasi delegeerida. Pahatihti kipub noorpaar selle asemel, et nautida pulmaliste õnnesoove, pulmi üleorganiseerima ning soovivad linte ise jagada. Vajadusel võib kasutada ka pulmaautojuhti, kes saab näiteks väiksemas kirikus toimuva pulma korral tseremoonia ajal lindid autodele külge siduda.

Pruut istub tavaliselt taga paremal pool, see tagab reeglina pruudile otsema tee autosse istumiseks. Kui pulmaautoga sõidab ka pulmaisa, siis pruudi aitab autosse ja sealt välja tema ning peigmehele avab uksed autojuht. Kui pulmaisa ei ole, siis pruudi aitavad autosse peigmees koos autojuhiga, samuti avab ning sulgeb ukse peigmehele autojuht.
Kokkuvõtteks tuleb valida pulmaauto valida vastavalt oma südamehääle järgi – siis on see just selline, mis jääb mälestustes meeli paitama aastateks.

Kristo Pals
www.suhtesepp.com