Mida nõuda videooperaatorilt? - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Kui Teil seisab ees isiklik pereüritus, on kõikide muude sagimiste kõrval vajalik mõelda ka selle ürituse jäädvustamisele. Jääda lootma sellele, et keegi külalistest nagunii seal pildistab või võtab videosse, on küllaltki kahtlane ning võib kaasa tuua hilisema tõdemuse, et see oli küll hästi korraldatud üritus, aga kahjuks pole ühtegi korralikku mälestust.

Siin soovitaksin kindlalt tellida professionaalne fotograaf ehk siis videosalvestus. Seda juba sellepärast, et fotograafid ja video-operaatorid on käinud kindlalt sadadel ja sadadel analoogsetel üritustel ning üldjuhul teavad juba peast ürituse kulgu-kulminatsioonihetki ja tänu sellele jäädvustavadki õiged pildid. Lihtsalt kohal olev pildistav külaline ei jõua selleks hetkeks “ärgatagi”, kui hetk möödas on.

Samas, kui tellida fotograaf ja ka videosalvestaja, tuleks ta tellida nendest firmadest, kes on tegelenud ürituste korraldamisega juba pikemat kaua aega ning suhtuvad tõsiselt oma töösse, sest palju on tekkinud “juhuprofessionaale”, kes kauni jutu ja odava hinnaga meelitavad. Nende tulemus aga on valdavalt kesine, ikka peate kusagil materiali ümber töötlema, kui see veel võimalik on.

Tellides videosalvestust, ei tasu ennekõike mõelda hinnale, mille arvelt ehk saaks kokku hoida, vaid sellele, millist lõpptulemust te soovite 10 aasta pärast vaadata. Kindlalt tehke selgeks ka videoformaat, millel salvestis säilib ja mida “loevad” Teie makid. Mitte kõiki CD le salvestatud videoid ei toeta DVD mängijad ja mitte kõiki VHS kassette ei ole kodused videomakid võimelised mängima.