Mida teha, et leida sobiv ansambel? - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Kui rääkida esialgu kõige “tavalisemast” peost, kus peetakse pulma, juubelit, suvepäevi, siis on selge, et sellel peol võib olla rahvast erinevatest põlvkondadest. See tõstatab esile küsimuse. “milline ansambel oleks sobiv?”.

Te vajate sellisel juhul ansamblit, kes mängib tantsumuusikat, mis oleks üsna laialdase valikuga just muusikastiilide poolest- valsid, rumbad, ballaadid, rock’n roll’d jne. Kui vastus tuleb ansambli poolt ühene: “me teeme muusikat seinast-seina.”, siis soovitan kindlasti välja selgitada, kas see ansambel sellisel juhul mängib üleüldse tantsumuusikat. Kuna tegemist ei ole stiilipeoga, siis mõnusalt tantsimise asemel võite hoopis kuulata jõulist heavy’t või jazz’i. Kahtlemata on need head variandid, aga kas need sobivad tantsumuusikaks?

Ma usun siiralt, et ei. Peo iseloomu ei pea alati määrama vanusest lähtuvalt, kuna olenevalt õhtust ei või iial teada, kas peolised meelsamini discotaks või tantsiks valssi. Pulmade puhul ei pääse kindlasti avavalsist, seega peab pulma mängima tulev ansambel olema selline, kelle repertuaar sisaldab valsse ja soovitavalt ka rahvalikke laule, mis võib olla toeks ühislaulmisele. Loomulikult lisab ansamblile väärtust see, kui pillimehed oskavad pilli mängida ka ilma fonogrammita.

Kindlasti tasub esitada ka küsimus. “mida ansambli poolt välja öeldud hind sisaldab?”

Esialgu odavam hind võib hiljem tekitada arusaamatusi, kuna tuleb juurde maksta nii transpordi, kui ka helitehnika eest.Samad küsimused kerkivad esile ka siis, kui korraldate stiilipidu. Sellisel juhul peab arvestama ka stiilile vastava ansambliga.
Kui tegu on rahvusvahelise üritusega, siis võiks ansambli repertuaar sisaldada välismaiseid klassikalisi- kui ka tänapäevaseid hitte.

Autor: Jaak Linnas, ans. ''Mehed ei nuta''