Mis kell alustada pulmapeoga ? - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Pulmapeo algus on minu jaoks alati olnud väga tähtis, et see saaks pulmaplaanis täpselt paika. Kõige lihtsamalt öeldes - alustad liiga vara ja väsitad kõik külalised ära ning alustad liiga hilja ning ei jõua midagi teha :)

Mis kell siis alustada ?

Viimase aja kogemus ütleb, et kui kell 17.00 pihta hakata ja kui peokoht on ka lähedal, siis jõuab keskkööks täpselt niipalju teha, et rahvas on mõnusalt väsinud, kuid mitte tüdinud ning ka noorpaar on jõudnud külalisetega mõnusalt aega veeta.

Kui peokoht on kaugemal, tuleks peoalgus paika panna (soovitan umbes kella 18.00 ajal) ning sealt siis tagasi arvutada kilomeetreid tunnis - kuna pulmarong sõidab tavaliselt umbes 70-80 km tunnis ehk minutis 1.3 kilomeetrit :)  - nii täpselt vist ei saa me kunagi plaani paika.

Kindlasti märgib oma rolli ka see, millised kellaajad on vabad perekonnaseisuametis, kuid seda annab organiseerida teile positiivselt  - tuleb lihtsa varem kohale minna ja mitte jätta avalduste viimist viimasele minutile :)

Kui aga on keegi juba varem jõudnud teile sobiva kellaaja ära võtta, siis tuleks väga täpselt mõelda, kuidas vahepealne aeg täita. Soovitan juba kutse peal öelda näiteks, et peale registreerimist saame kokku kell 18.00 peopaigas. Või leppida kokku pulmaisaga,mida vahepeal teha - kuid kui registreerimise/laulatus ning peo vahepeal on aega liiga palju, ei suuda ka parim pulmaisa kogu aeg rahvast rakkes hoida ning kahjusk kipub ka rahvas sellest kiiresti väsima.

Aga minu soovitus on alati selline, et alustage pidu pigem hiljem, kui varem. Kui te loodate et tänu varasemale algusele (näiteks kell 15.00 või kell 14.00) on pidu pikem ja teil lõbusam, siis minu kogemus ütleb pigem, et pidu lõppeb varem ja teie olete rohkem väsinud.