Natuke shokiteraapiat enne pulmi :) - Planeerimine

Sisestas Solarineiu,
Blogide kategooria: 

Kuna pulmapäev juba läbi, siis meenutada seda on nüüd juba isegi natuke naljakas, aga olgu see siis hoiatuseks tulevastele noorpaaridele. Esiteks – me ei soovita kasutada selle firma teenuseid ja teiseks – tehke kõik sellised „ohtlikumad“ asjad natuke varem, kui paar päeva enne pulmi, siis on aega probleeme lahendada, kui need peaksid ilmnema.

Jutt käib siis keemilisest puhastusest. Kuna peigmehe ülikonna ostsime välismaalt, siis loomulikult läks see transpordi käigus kottis kortsu. Ilmselgelt triikrauaga selliseid asju ei triigita, nii mõtlesimegi, et viime keemilisse, las triigivad ära. Läksime siis Mustika keskuses asuvasse puhastusse. Küsisin, kas on võimalik ülikond LIHTSALT ära triikida, puhastada pole ju vaja, kuna see uus. Öeldi, et jah, ikka saab. Järgmine päev tõin ülikonna kohale. Tööl oli teine teenindaja, kes mu palve peale ainult triikida vastas suhteliselt ülbelt „me selliseid teenuseid ei osuta“. Ütlesin, et eile mulle väideti, et saab ainult triikida. Jällegi uhkelt küsiti „Ei tea kes see küll ütles nii“. Jätkasin, et ma tõesti ei oska nime öelda, aga see teenindaja, kes eile oli ütles nii. Selle peale vastati, et „Tema ütlebki, et saab ainult triikida, aga me ei osuta selliseid teenuseid“. Ok, vahet ju pole, palusin siis keemilist puhastust teha, selle käigus nad ju triigivad kah. 135 krooni nagu ka ei tapa :)

Järgmisel päeval tulime järgi. Ulatan teenindajale tseki, tema otsib ülikonna ülesse ja hakkab pihta....“Teate, meil tekkis siin väike probleem. Me hakkasime TRIIKIMA....“ Mismõttes hakkasite triikima? Pidite ju puhastust tegema, miks siis alustati triikimisest? No okei. „...hakkasime triikima, ja ilmnesid mingid plekid. Pidime keemilise puhastuse tegema“. Küsin, kas plekid välja ka tulid? Selle peale öeldi, et jah, tulid. Huhh, mõtlen, vähemalt korras. Yeah, right....Me tegime keemilise ära, ja pintsakul SULASID KÕIK NÖÖBID ÄRA!!! Kusjuures pükse nad ainult triikisid, nööbid olid alles. Umbes 5 minutit seisin vist lihtsalt shokkis. Pulmadeni on 1,5 päeva. Selle peale tuli kusagilt kardina taga üks noormees (vist mingi juhataja) ja igatahes jutt oli siuke, et tegelt me oleme ise süüdi. Et esiteks seal need plekid olid (kuigi keemilise eest oli makstud) ja üldse, ta ütles, et „nad nagunii oleksid teil ära sulanud peale pulmi, kui oleksite puhastusse andnud“. Sellepeale oli mul veel julgust vastata, et jah, seda küll, aga ma ei peaks seda probleemi lahendama 1,5 päevaga. Küsisin, et mis siis saab. Noormees ütles, et tema käis ühes nööbipoes ja ostis asendusnööbid. Aga kuna heledaid ei olnud ühesuguseid suuri ja väikeseid (suured on pintsakul ees ja väikesed varrukatel), siis ta ostis sellised, nagu leidis. MUSTAD! Heledale ülikonnale! Kujutage nüüd seda pilti ette...Igatahes niipalju mõistust oli mul juba tagasi, et ütlesin talle selgelt, et neid nööpe me siia ülikonnale külge ei õmble. Tema ütles, et tema siis ei tea, ta käis kahes poes ja ei leidnud midagi. Mul hakkas 15 min pärast pediküür samas majas, läksin ise sinna ja mees läks linna peale nööpe otsima. Leidsime isegi suht normaalsed lõpuks. Nööbid isegi maksti kinni ja lubati külge õmmelda. „Tulge homme järgi“. Järgmisel päeval tuleme kohale, pintsakul on ilusti nööbid küljes, aga pükstel....ei ole....selle peale vastatakse, „aga me ju rääkisime ainult pintsakust ja sulasid ju ka ainult pintsakul“. Ma ei viitsinud enam vaielda ka, ütlesin mehele, et need 3 nööpi pükstel saan ka ise ära vahetada. Vot siuke lugu.

Kusjuures varrukal tuli üks nööp peo lõppedes ära.....

Eks ka meie viga, et nii hilja peale jätsime selle asja ja oleks viitsind nendega rohkem jamada, siis ehk saaks ka need 135 krooni tagasi, aga ei viitsinud oma ja nende närve/aega raisata. Peigmees nägi välja võrratu ja sinna me enam oma riideid ei vii :)

Bride2008
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aug 2007 - 15:09
Re: Natuke shokiteraapiat enne pulmi :)
3 September, 2008 - 15:44

eriti toreda kohtlemise osaliseks said. ma vist oleks sellise asja tarbijakaitsesse andnud juba põhimõtte pärast. Niimoodi kliendiga ei ülbitseta ja millepärast ikka keemilisse riideid viiakse kui ikka plekkide eemaldamiseks enamjaolt ja veel eriti siis, kui sa oled juba selle teenuse eest nagunii maksnud.

soovitan sul edaspidi Magistrali Sauberlandi viia, saad odavamalt ja väga hea teenindusega koht;) ma ise viisin oma kleidi ja mehe ülikonna sinna triikida ja midagi ei suanud üles ega kukkunud küljest.

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Natuke shokiteraapiat enne pulmi :)
3 September, 2008 - 16:40

õudne :S

Õnneks oli meil renditud frakk härrale Diplomaat salongist ja kättesaamisel oli kõik viks ja viisakas. Ja minu klit oli puu peal rippudes ise end sirgu ajanud :)

Mõtlesin nüüd takkajärgi peale pulmi, et kleit oleks vaja ära pesta, aga mul pärlid seal peal... ei tea milline koht võiks seda niimoodi pesta, et kleit näeks peale pesu ka selline välja kui viies :$

minnimiki
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aprill 2007 - 11:38
Re: Natuke shokiteraapiat enne pulmi :)
3 September, 2008 - 20:30

mul sõbranna viis enda oma viru keskuse alla (seal kus bussiterminal vms) ja tehti väga korralik töö. kavatsen enda oma ka sinna viia.
---
07.06.08

---
07.06.08

minnimiki
Võrgust väljas
Liitus: 6 Aprill 2007 - 11:38
Re: Natuke shokiteraapiat enne pulmi :)
3 September, 2008 - 20:31

Nüüd, kui kõik see läbi, on kindlasti lõbus ja naljakas mõelda selle peale :)... mul oli küll naljakas lugeda ja hea teada, kuhu minna ei tasu!

aga tore, et kõik ikkagi hästi läks :)
---
07.06.08

---
07.06.08

minny
Kasutaja minny pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2007 - 10:54
Re: Natuke shokiteraapiat enne pulmi :)
4 September, 2008 - 07:59

Ma üldse ei imesta...tuleb välja, et nii mitmeteski keemilistes puhastustes ongi vist selline suhumine, et klient ise on süüdi kõiges. Ma ka viisin kuu aega tagasi oma uue Zara jaki keemilisse, täpsemalt siis Järve keskuses asuvasse keemilisse puhastusse (olgu öeldud, et varem on see jakk ühe korra keemilises käinud aga kuna tegemist on valget värvi jakiga siis määrdub see väga ruttu, nii et kuigi jakk oli korra keemilises juba käinud, siis teist korda jakki keemilisse viies oli jaki ostust möödunud umbes kuu aega).....tagasi anti mulle jakk Järve keskuse keemilisest puhastusest nii, et vooder oli totaalselt täiesti ribadeks! Ja sõna otseses mõttes ribadeks.....80% õmblustest olid kõik lahti ja vooder lipendas. Ma sain ka suht shoki ja ütlesin, et sellist jakki ma tagasi ei võta - seepeale asuti mind süüdistama...esialgu üritati väita, et see vooder oligi juba ennem katki aga kui ütlesin, et jakk on täiesti uus ja ennem ei olnud isegi ühtegi niiti väljas siis võeti uus teooria kasutusele ja väideti, et zara riided ongi sellised, millel kohe õmblused keemilises lahti lähevad. Ma vaatasin neid selle peale ikka täiesti lolli näoga ja ütlesin, et see jakk on juba varem korra keemilises käinud ja sellega pole absoluutselt mitte midagi juhtunud. Seepeale olid nad hetke vait aga nad ei jätnud oma jonni ja ütlesid, et nemad on teinud kõik mis nad tegema pidid ja kogu lugu – võtku ma oma jakk ja olgu rahul või vahetavad nad voodri ära kui selle neile kinni maksan. Kuidas saab selline suhtumine olla? Mis mõttes tegid nad kõik mida tegema pidid? Kas ma maksin siis voodri ära lõhkumise eest? No lõpuks suutsin ma välja pressida juhataja numbri, keda muidugi ei olnud võimalik nädal otsa tabada aga lõpuks juhatajaga pikalt rääkides oli ta nõus poole voodri vahetamise rahast kinni maksma ja nii pidin mina voodri vahetamise eest maksma 200 eeki. Muidugi sellega kogu kammaiiaa ei lõppenud….kui mind siis kuu aega hiljem lõpuks jakile järgi kutsuti ja kohapeal jakk üle anti, selgus, et jaki vöö on ära kaotatud. Täitsa lõpp ikka. No õnneks suutsid nad lõpuks selle vöö ka üles leida, sest mina ütlesin, et mina ennem oma jakki sealt keemilisest minema ei vii kui saan selle tagasi koos vööga.

PS: Ma ei soovita seda Järve keemilist puhastust kellegile, sest see ei ole ainus negatiivne kogemus mul selle keemilise puhastusega. Ükskord viisin sinna ka oma ilusa helekollase kleidi, kus peal oli paar plekki. Keemilisse andes ütlesin, et need on šokolaadiplekid ja teenindaja kes kleidi vastu võttis ütles, et nendest plekkidest saab jagu. Ok, läksin siis lõpuks kleidile järgi ja selgus, et kleit oli veel hullem kui siis kui selle keemilisse viisin – šokolaadiplekid olid endiselt peal (mõtlesin, et ok ei tulnud välja siis ei tulnud) aga mind häiris see, et kleidile oli tõmmatud mingi tume triip (tundus nagu pastaka triip olevat) aga kuna kleit on helekollane siis paistis see triip eriti hästi silma ja ma ei olnud nõus kleiti tagasi võtma vaid palusin selle uuesti ära puhastada. Uuesti sellele järgi minnes olid kõik plekid kadunud – nii shokolaadiplekid kui ka see must triip mis oli ennem kleidile tekitatud. Vaatasin imestunult kleiti ja teenindaja ütles, et eelmisel korral nad lihtsalt pesid kleiti aga nüüd tegid nad keemilist puhastust ja see võttis kõik plekid välja. What a fak? Sellel kleidil on selgelt kirjas, et tohib teha AINULT keemilist puhastust – kuidas nad said seda kleiti niimodi pesta? Kui kleidil oleks kirjas olnud, et seda võib pesta, oleks ma seda ise kodus pesumasinas pesnud aga seal oli selgelt kirjas, et ainult keemiline puhastus. Ma ei saa aru kuidas saab nii ebaprofessionaalselt oma tööd teha. Nüüd ma enam seal Järve keskuse keemilises ei käi…..käin hoopis Viljandi maanteel asuvas keemilises – olen siiani väga rahul – kui sinna mingi plekkidega asja viin ja nõu küsin siis nad kohe vaatavad esimese asjana eseme silti, et kuidas puhastada seda üldse võib jne.

Nüüd pärast pulmi olen hakanud mõtlema, et kas on olemas ka mingi spetsiaalne keemiline puhastus kus puhastatakse pruutkleite? Kuskil peavad ju need pruutkleitide rentijad oma kleite puhastama. Mul kleit muidu üldjoontes puhas aga kuna kleidil oli pikk saba siis see küll täitsa must. Küsisin oma Viljandi mnt keemilisest puhastusest pruutkleidi puhastuse kohta infot ja nemad ütlesid, et pruutkleitidega on selline lugu, et tavaliselt on kleitidel peal igast litrid ja muud kaunistused mis võivad keemilises ära sulada. Kuna mu kleidil on tikandite sisse tikitud litrid ja pärlid siis ei julge ma katsetama hakata kuna tegemist on ikkagi Riina Põldroosi disainerkleidiga mis läks mulle maksma kokku pea 30 000 eeki ja ma tahan seda kleiti igal oma pulma-aastapäeval selga panna. Nüüd ei teagi kuidas kleiti puhtaks saada....äkki keegi oskab midagi soovitada?

* * *

Astu naerdes läbi elu ja Sa leiad, et oled õnnelik :)  

23.08.2008

* * *

Proua ARU alates 23.08.2008

http://www.pulmad.ee/node/8475

ksydameke
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aug 2008 - 13:21
Re: Natuke shokiteraapiat enne pulmi :)
4 September, 2008 - 08:56

Jeesus-siit lugedes suutid sina veel enam vähem normaali piires rajulikuks jääda----olexin vist ära minestanud v midagi:):)
Tubli naine!!!

annik314
Võrgust väljas
Liitus: 27 Märts 2008 - 16:40
Re: Natuke shokiteraapiat enne pulmi :)
4 September, 2008 - 10:29

Minul on täpselt analoogne lugu rääkida... õnneks ei juhtunud see minuga enne pulmi, kuid siiski...
Pärast pulmi otsisin meeleheitlikult kohta, kus saaks korraga puhastada oma kleidi, alusseeliku, kingad ning mehe ülikonna koos selle juurde kuuluvaga (ülikond+vest+lips+triiksärk). Kuna absoluutselt ükski suurem keemiline puhastus Tallinnas ei olnud nõus vastu võtma minu alusseelikut ja kingi, siis loobusin nende keemilisest puhastusest ja jätsin ülejäänud kraami Pirita Sauberlandi.
Kui asjadele järgi läksin oli minu pulmakleit pakitud ühte kilekotti ja peigmehe ülikond koos kõige muuga teise kotti. Kuna Sauberlandi lett oli väike ja minu seljataga oli juba tekkinud väike järjekord, ei hakanud riideid kohapeal üle vaatama - uskusin, et küll kõik on korras. Koju jõudes tabas mind aga tõeline üllatus - nimelt olid kadunud peigmehe ülikonna nööbid + vesti nööbid :D :D Tegelt tundus see isegi päris naljakas, kui mehe vesti riidepuule hakkasin riputama ja avastasin, et terve pikk nööbirida on saladuslikult kadunud :D Ega asi siis sellega ei piirdunud...mehe lips oli endiselt samasugune nagu enne puhastust, nii et pidin seda koduste vahenditega ise puhastama hakkama. Mis aga kõige kurvem, mehe triiksärk oli täitsa kaduma läinud. Ise me seda kindlasti kuskile ära ei kaotanud, kuna kohe pärast keemilist pakkisime need riided kodus lahti. Kahju on, sest tegemist oli ilusa ja kalli särgiga... :( (õnneks ei olnud kadunud kallis ülikond :D)
Riietega rohkem probleeme ei olnud (kleit oli õnneks normaalselt puhastatud ja kõik litrid ja tikandid olid endiselt alles), kuid seda lugu kirjutades meenub mulle, et algselt kirjutati mulle Sauberlandis suurem arve, kui hinnakirja järgi ette oli nähtud (u 300 krooni suurem). Kuna olin sularahana võtnud kaasa täpse vajamineva summa, tegin kohapeal kohe sellest probleemi ning kui teenindaja uuesti hakkas arvet üle vaatama, avastas, et tõepoolest on märkinud osad teenused arvele 2x.
Nii et minu soovitus oleks võimalusel vältida Pirita Sauberlandi.
P.S Oma riidest kingad, millel olid tikandid ja pärlid sain suurepäraselt puhtaks fairyt ning sooja vett kasutades.

little
Re: Natuke shokiteraapiat enne pulmi :)
4 September, 2008 - 17:36

Väga hea, et Sa seda kirjutasid, kuidas kingad puhtaks said. Mul on ka tekstiilist - litritega ja pärlikestega. Seega, panen ka oma kingad siis Fairyga likku.

Aga meie riided puhastati perfektselt Tallinnas Linnu tee Hüper rimis asuvas keemilises puhastuses. Ja kõik nööbid ja riideesemed jäeti alles :)

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Natuke shokiteraapiat enne pulmi :)
4 September, 2008 - 11:10

ohh heldust mis sekeldused, enne pulmi niigi muret palju ja selline vahva lugu veel lisaks, aga hea, et see ei rikkunud teie päeva.