Päev enne pulma!!! - Planeerimine

Sisestas golomb,
Blogide kategooria: 

Tere!

Seda blogi ajendas mind kirjutama üks väga murelik pruut - no nii murelik, et tahaksin tema kohta kasutada lausa sõna "närviline", kuid pulmaisa eetikat jälgides ma niimoodi Teile siiski ei ütle.

Nimelt sai alguse lugu sellest, et saime mai kuus esimest korda kokku ja panime paika süsteemi, kuidas hakkame ühiselt koostama kava, kuidas toimub interneti vaheline suhtlus, mitu korda ja kus saame kokku jne... Tegemist oli kakskeelse pulmaga. Kuid peale kava koostamist ja mitmeid telefonikõnesid hakkas asi minema igasugustest raamidest välja.

Eriti läks hulluks asi nädal ja täpsemalt päev enne pulma, kus pruut oli niivõrd paanikas, et nõudis praktiliselt kogu kava muutmist kuni selleni välja, et tahtis täpselt teada, kuidas ta autosse istub ja kuidas ta autost välja tuleb ning mis kell ulatatakse talle kahvlit ja mis kell viiakse minema tema taldrik ning neid eriti tobedaid küsimusi tuli tal aina juurde. Peigmees aga tundus olevat rahulik.

Pidu siiski oli lõbus ja seal suutis ka pruut olla rahulik ning võttis ennast kenasti kokku osaledes aktiivselt kõikides toimingutes, kuid minule kui pulmaisale ja peokorraldajale jääb ikkagi õhku rippuma küsimus: milleks on vaja mõnedel klientidel ja noorpaaridel enne pulmapidu ennast kui ka teisi niimoodi ülesse kruttida ja üleüldse mida üritatakse sellise käitumisega saavutada eriti kui probleemi kui sellist ei ole ja kõik toimib plaanipäraselt?

Jään Teie kommentaare ootama!

Lugupidamisega,
Pulmaisa Ilja Golomb

www.golomb.ee
ilja [at] golomb.ee
tel. 55 614 260

Pitser-T
Kasutaja Pitser-T pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2009 - 17:12
Re: Päev enne pulma!!!
31 August, 2011 - 21:50

Tere Ilja!

Lugesin Su mure ja jäin selle üle mõtlema.
Olen minagi kuigipalju kokku puutunud sellist laadi murega ja veel rohkem olen seda kõrvalt näinud.
Ma ise arvan, et asi on selles, et kuna enamike inimeste jaoks on siiski tegemist ühe tähtsaima sündmusega nende elus, siis nad tahavad, et see oleks viimse detailini ideaalne. Selline, mida nad on näinud televiisorist, lugenud raamatutest ja millest nad on juba pikka aega unistanud. Sellises olukord muudab aga mõned inimesed nö. "närviliseks" ja nad lihtsalt mõtlevad ja reageerivad üle.
Kahjuks ei oska anda muud targemat soovitust kui üritada neid inimesi lihtsalt rahustada ja öelda, et kõik läheb hästi.
Siiski oskan mõne soovituse anda noorpaaridele:
1. Usaldage pulmaisa. Uskuge mind, see on nende töö ja neil on hulgaliselt kogemusi ja nad teavad, kuidas seda teha. Ja nad teavad ka seda, mida teha siis kui peakski mõni misiganes põhjustel natuke nihu minema.
2. Ärge muutke plaane viimasel minutil. See teeb asjad ainult hullemaks. Kuna nii pulmaisa kui ka kõik teised Teie pulmadega seotud inimesed on ilmselt rohkemal või vähemal määral (sõltub tööst) teinud ettevalmistusi, siis on väga keeruline ja aeganõudev neid viimasel hetkel täielikult ümber muutma hakata.

Ja taaskord: usaldage oma pulmaisa.

Parimat,
Merle Trestip
ansambel Pitser - T