Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub - Planeerimine

Sisestas tammetõru,
Blogide kategooria: 

Nagu ka pealkiri ütleb, siis alguses tundub planeerimine lihtsam olevat kui see tegelikult on. Algselt otsustasime, et abiellume aastal 2011, aga siis mõtlesime, et milleks oodata, et teeme jägmise aasta suvel. Hakkasin siis ruttu ruttu peokohti üle vaatama. Valisin välja 10 sobivat kohta ja saatsin neile hinnapäringud. Lõpuks tuli vastus 8 kohast (Laitse loss ja Nelijärve puhkekeskus ei ole siiani vastanud). Sain siis vaikselt hakata nimekirjast kohti maha tõmbama (mis oli juba sel kuupäeval kinni, mis oli liiga kallis). Nii jäi järgi 3 kohta (üks nendest on nii igaks-juhkus-tagavara). Kahe kohaga olen jõudnud ka juba kokku leppida ajad, millal läheme ruume ülevaatama. Tuleb välja, et peokoha broneerimisega tuleb tõesti juba hiljemalt 1 aasta enne tegelema hakata, sest kohad võivad juba kinni olla, nii juhtus näiteks Männiaru puhkemajaga, mis meile sobival kuupäeval juba kinni oli.
Seejärel valisin välja 4 pulmaisa, kellele sai ka kirjutatud. Üks nendes pole siiani vastu kirjutanud. Aga pole hullu, vastasid just need pulmaisad, keda ma kõige rohkem ka tahtsin. Ühega olen jõudnud kohtumise paika panna, teisega veel läbirääkimised käivad.
Hetkel pole rohkem planeerimisega edasi tegelenud, sest tahan nende 2, pea kõige tähtsama asjaga ühele poole saada ja siis jätkata planeerimist.

Probleem, mis peokoha broneerimisega ilmnes oli see, et kui minu hinnapäringule vastati, siis öeldi, et saame 20% soodustust, kui teeme ettemakse selle kuu jooksul. Nende saadetud kirjast lugesin välja, et ettemaks on 50% kogu summast. Kui asja hiljem üle täpsustama hakkasi tuli välja, et saame niipalju soodustust ainult siis, kui maksame kogu rendi kohe sellel kuul. Et siis tekkis väike arusaamatus. Uutele planeerijatele võin soovitada ainult seda, et kindlasti küsige kõik üksikasjalikult üle, et hiljem mingeid möödarääkimise ja arusaamatusi ei tekiks. Nii on endal lihtsam ja säästab närvikulu :)

Kui nüüd peokoha ja pulmaisaga ühele poole saada, siis ma ei taha teada, mis probleemid edasi toimuma hakkavad... kindlasti siis, kui lähen kleiti või kingi otsima, siis selgub, et valged pidulikud kingad on Tallinnas ja üldse terves Eestis täielik defitsiit, valged sukad on raudselt siis lettidelt täielikult kadunud, sellist loori nagu ma tahan enam ei eksisteeri ja ei tehta,jne jne jne.

Aga olenemata kõigist probleemidest, mis on tekkinud ja võivad edaspidi tekkida, on enda pulma planeerimine ikkagi üks kõige toredamaid ja rõõmu tekkitavamaid asju üldse :)

Fubai
Kasutaja Fubai pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Nov 2008 - 19:40
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
12 Oktoober, 2009 - 09:40

Jõudu planeerimisel! Asi ei ole tegelikult väga keeruline, mina nautisin seda aega täiel rinnal, selline planeerimine ja prganiseerimine on mu lemmik :)

Meie päev 28.03.09

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
12 Oktoober, 2009 - 10:26

Planeerimine võibki vahel veits keeruline ja paras närvikulu olla, aga ära häälesta end nii negatiivselt - nn ära kutsu kohale seda, mida sa ei taha. Parem alusta sellest, mida sa tahad. Korda endale, et planeerimine läheb libedalt ja kergelt, et leiad just sellise loori, kleidi ja kingad nagu sa alati unistanud oled jnejne. Usu mind siis läheb ka kõik just nii nagu soovid. Edu planeerimisel!

patupyyga
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2009 - 00:07
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
12 Oktoober, 2009 - 10:29

Mina märkasin planeerides seda, et kui mingi asja saad oodatust odavamalt ( nt sõrmused lasin oma kullast teha), siis see rõõm, selle üle ei kestnud kaua, sest mingi teine asi osutus oodatust kallimaks (nt.graveerimine) ja raha kulub ikka ühepalju:(
Kuna meil on hilissügisene pulm, siis jääme tipphooajast välja ja samas on see ka hindadele positiivselt mõjunud.
Naudi seda aega, sest see on ainukordne:)
Päikest silmadesse ja südamesse!!!

Valgeke
Võrgust väljas
Liitus: 16 Juuli 2009 - 12:01
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
12 Oktoober, 2009 - 12:25

Minul läheb planeerimine ausalt öeldes üsna valutult, aga asi on vist selles, et abiellume veebruaris:)
Aga edu Sulle, Tammetõru, edaspidiseks!

kull
Võrgust väljas
Liitus: 16 Märts 2008 - 17:41
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
12 Oktoober, 2009 - 12:42

Minule ka selline asjade organiseerimine väga meeldib. minu meelest oli see super aeg. Eks oli ka neid hetki, mil mõistus tahtis kaduda ja silmist vesi voolas. Vahepeal tundsin, et ei saa enam kuidagi ise hakkama aga veidi aja pärast oli ikkagi kõik ok. Meile olid ka toeks minu õde, ja sõbranna, kes alati appi tõttasid, kui ise enam ei jaksanud. Kõige hullem vast ongi see, kui keegi tegijatest viimasel hetkel alt ära hüppab. Meil õnneks sellist asja ei olnud.
Soovin Teile kannatust ja mõnusaid meeldejäävaid hetki oma tähtsat päeva planeerides! Kõik läheb kindlasti hästi!

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
12 Oktoober, 2009 - 15:18

Mina planeerisin meie pulmi aasta. Selle aja jooksul juhtus igasugu asju. Õnneks jah, keegi ära ei öelnud ja saime mida tahtsime :) Mõnes kohas ka väikeste mööndustega :P

Hea, et oli pikk aeg planeerimiseks, sest siis just kui silme eest hakkas mustaks minema ja mõistus kaduma ning oli käega löömise tunne, sai aeg maha võetud ja herr Virgo Jaani sõnu (kuskil siin foorumis kunagi mainis), et meenutage mille kõige nimel te seda teete.

See tõi jälle maa peale tagasi :D Meil mehega abilisi ei olnud ja saime ilusasti oma korraldamistega hakkama.

Jõudu ja jaksu ning pikka meelt! Samas ka konkreetsus ja sära silmadesse! :)

linda210
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2007 - 16:47
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
12 Oktoober, 2009 - 15:23

Mulle ka meeldis tohutult pulma organiseerimine! Aga mul oli eelnevaid kogemusi, mitte küll pulmade osas, aga muude ürituste osas. See on õige, et ette ei tohiks küll negatiivselt mõelda, et see või teine asi ei õnnestu või seda või teist ei ole saada. Küll leiad kõik, mis vaja ja isegi kui lõpuks kõik ei kulge plaanipäraselt, ei tohi enda tuju sellest rikkuda lasta. Kasutage kindlasti ka oma sõprade abi! Palju edu kõigle planeerijatele!

tammetõru
Võrgust väljas
Liitus: 19 Aug 2009 - 10:37
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
12 Oktoober, 2009 - 17:46

Aitäh kõigile heade soovituste ja sõnade eest! Tuju läks jälle paremaks ja planeerimise rõõm tuli ka tagasi :)

MayBride
Kasutaja MayBride pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Veebr 2009 - 14:59
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
13 Oktoober, 2009 - 16:29

Meie naudime mehega väga oma päeva korraldamist, väga rahustab see et hakkasime ka suht vara organiseerima ( veebruar 2009 , pulm mai 2010) ja kõik probleemid, mis seoses korraldusega on ka tekkinud, on lahenenud positiivses suunas. Kõige enam on probleeme tekkinud kohaga, kuna kontaktinimene on seal 3 korda vahetunud :( ja igakord on infot erinevalt edasi antud aga oleme suutnud nüüd lõpuks kõikidest tingimustest õigesti arusaada :)

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: Planeerimine polegi nii kerge kui alguses tundub
18 November, 2009 - 18:34

Pole olemas seda, millest kaks üksteist armastavat inimest jagu ei saaks!
Hea, et teil on veel palju aega planeerimiseks!
Kindlasti soovitan sul teha nimekiri asjadest mida on vaja teha ja mida vaja osta!
EDU TEILE! :)

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 25.10.2008(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08