Pulmad kahekesi? Jah! Miks mitte! - Planeerimine

Sisestas avemariaabiellub,
Blogide kategooria: 

Miks mitte? Ma olen koguaeg olnud just see väike tüdruk, kes on kogu oma teadliku elu unistanud just uhketest pulmadest- printsessi kleit, valged hobused, palju külalisi, suurejoonelisust. Kuid nüüd kui veidi vanem ja teadlikum hakkasin ihkama maalähedasi, Eesti asja! Kuid kahjuks või õnneks toob reaalsus maapeale.

Niisiis, mul ei olegi 100 külalist kuskilt võtta. Ja nagu ei tahagi seda päris pulma kleiti. Ja ei taha ka seda suur planeerimist, kuna mu eriala just ongi seotud pulmade, toitlustusega. Sama ka mu mehel. Tema ka ei taha. Niisiis tulevad meil imekaunid pulmad, ilma külalisteta.

Miks siis võibolla eelistada kahekesi abiellumist? Sest, planeerimine võtab aega vaid mõned tunnid intensiivselt netiavarustes surfamist ja ohtrat googeldamist. Ja kõik vajalik on olemas.

Alustuseks, külastus perekonna seisu ametisse, et kuupäev kinnitada. Valisime kolmapäevase päeva, et saada õnnepalee tseremooniaga paaripanekut (tundub romantilisem, kui laua taga lihtsalt allakirjutada).
Sama päeva lõunal helistasin oma lemmik ilusalongi ja panin aja kinni piduliku soengu ja meigi jaoks.
Õnneks just oli mu hea sõbranna käinud pildistamas fotograafi juures, kellega oli väha rahule jäänud. Vaatasin portfolio läbi ja sobis ka mulle tema stiil. Niisiis sai tema valitud.

Mis imeline päev see oleks siis ilma veidi ilusama kleidita? Vaatasin kiirelt eesti mainekamad disainerid läbi ja valisin sobiva kleidi, Tallinn Dollsist. Käisin mõõte andmas ja kleit saab peagi juba valmis. Täpselt minu järgi tehtud. Pole päris pulmakleit, aga palju alla ei jää. Peale registreerimist lasen kleidi lühikeseks lõigata ja kannan seda veel mitmed aastad lihtsa suvekleidina.

Nii, pulma päev on olemas, fotograaf olemas, jumestus/soeng ka olemas ja loomulikult kleit ka olemas.
Mis veel?

Sõrmused valime kõige lihtsamad ja traditsioonilisemad- mehele kollane kuld ja mulle valge kuld. Graveerime sisse täispikalt üksteise nimed.

Mehe riietus ja kingad (ka minu kingad) ostame suvalisel hetkel kaubandusest.

Kuna siiski on märksõna low budget, siis oma pruudikimbu soetan turult, mõnelt kenalt vanaproualt, kes ehk äritseb lihtsate põllulilledega- lõpliku lilleseade teen ise.

Ilusa päeva lõpetuseks võtsin välja Eesti top 50 restoranid ja valisin välja kõige kaunima (mis asuks tallinnas) restorani ja broneerisin juba varakult õdusas nurgas laua kahele.

Ja, et kuidagi hiljem perekonnale ja parimatele tuttavatele teada anda, mis me salaja korda saatsime, saadame käsitsi valmistatud kaunid kaartid väikese taskuga, kuhu mahub 3-4 pilti mälestuseks...

Mis see esialgu maksma läheb? Hetkel on eelarves ~1000€ kirjas. Ei olegi kõige hullem :)

Kui päev käes, teen uue postituse ka piltidega.
Loodan, et saan oma mõtetega kellegile inspiratsiooni anda- ehk siis abielluda saab ka kahekesi!

leenukene
Võrgust väljas
Liitus: 2 Juuli 2008 - 16:37
Re: Pulmad kahekesi? Jah! Miks mitte!
8 August, 2015 - 23:52

Olen just kahevahel - kas teha lõbus pulm maakodus või armas pulm kahekesti (lastega). Esimese puhul kardan stressi ja ebaõnnestumist (ilm, külaliste ebaaktiivsus jms). Teise puhul seda, et hiljem kahetsen, et pidu ei teinud :)

liisi85
Võrgust väljas
Liitus: 27 Dets 2015 - 22:48
Re: Pulmad kahekesi? Jah! Miks mitte!
25 Jaanuar, 2016 - 20:30

Meil tuleb ka pulm kahekesi :) minu arvates on nii kõige õigem. Ei mingeid võltse naeratusi, ei mingit närvitsemist. Lihtsalt meie kaks. Plaanid on küll vähe teised, aga loen huviga teiste ideid, kes samuti kahekesi pulmad teevad.

entr0py
Võrgust väljas
Liitus: 30 Nov 2014 - 08:33
Re: Pulmad kahekesi? Jah! Miks mitte!
29 Veebruar, 2016 - 23:50

Tegime ka pulmad kahekesti ja summa jäi umbes 1000€ . Muidugi oleks saanud odavamalt, kui poleks sviidi võtnud pulmaööks, aga abiellutakse ju kord. ;) Me abikaaasaga pole erilised seltskonnahinged, seega selline otsus kahekesti abielluda oli ainuõige meie jaoks.