Pulmakorraldajate vajalikkusest Eesti Vabariigis ja murelik pruut - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Raha saab teenida kõige pealt ja kõigega. Pulmade planeerimine ei ole erand ja kui leidub tahtjaid, siis leidub ka inimesi, kes aitavad teil oma pulmad hästi ja kenasti korraldada. Meil on neid nö vahendajaid piisavalt palju, enamasti on nad floristid, kes aitavad ka korralduse poolega, kuid on ka neid kes ongi korraldamise endale peamiseks töövaldkonnaks võtnud.

Aga viimasel ajal on minul küll tekkinud mõte, et milleks neid ikka vaja on, neid korraldajaid. Isegi kui 5 neist teevad head tööd ning nendega ollakse rahul, suudavad 2 enda poolt pakutavaga meepotti tünni tõrva kallata.

Aga otsustage ise, ma kirjeldan ühte telefonikõnet ühele tuntud pulmakorraldajale (ei, see pole sõnasõnalt, vaid see mis jäi meelde).

Virgo: Tere, Virgo siinpool Pulmad.ee-st

PK: No tere tere.

Virgo: Kuidas läheb, tööd palju ?

PK: Ikka ikka, suvi ju, rabelemist palju, noorpaare vaja aidata, pulmi vaja korraldada.

Virgo: Ma sellepärast helistangi, ühel minu noorpaaril on mure, ta ei saa sind kätte ja külalised ei saa sind kätte.

PK: Mis mõttes ?

Virgo: No sa ei võta telefoni vastu.

PK: Võtan küll, alati võtan.

Virgo: Okei, aga siis on kuskil probleem, sest sa oled võtnud enda kanda RSVP kontrollimise ning Soome külalised ei saa sind kuidagi kätte. Mõned Eesti omad ka. Noorpaar samuti.

PK: Nojah, ma ei vasta tavaliselt tundmatutele numbritele ja ei helista tagasi neile.

Virgo: Mida ?

PK: Kõnesid on niipalju, ma ei saa kõigile ju vastata.

Virgo: MIDA ???

PK: Ja see pruutpaar on natuke närvihaige, helistab kogu aeg ja nõuab seda külaliste nimekirja. RSVP kuupäev on ju alles X nädala parast.

Virgo: Oota, tulen nüüd tagasi natuke selle koha peal, kus sa mainisid, et sa ei võta tundmatuid numbreid vastu. Sinu number on ju antud kutse peal. Kõik need 100 inimest on sulle ju tundmatud, kuidas sa seda RSVP-s teha kavatsed ehk siis kirja panna, et kas külalised tulevad või mitte ?

PK: No saadavad meiliga

Virgo: Aga seal on ju sinu number ka ?

PK: No kõik teised noorpaarid ja külalised on hakkama saanud.

Edasi ma seda jutuajamist kirjeldama ei hakka, sest siis läks mul kops üle maksa...Ei vaidle vastu, et aegajalt on noorpaarid närvis ning pruudid põevad asjade pärast, mille pärast pole vaja põdeda, kuid KAMMOON, see on nende elu tähtsaim päev. Natuke võib ikka närvis olla ja natuke võib ka ikka põdeda ka.

Ja pulmakorraldaja kõige tähtsam ülessanne on just noorpaaril südamerahu hoida, et ei läheks veel närvilisemaks kui see vajalik on.

Minu arvates peaksid kõik meie pulmakorraldajad aru saama, et nende ülesanded on järgmised:

1. Kogu pulmapäeva eest vastutamine, kui juba korraldakse
2. Olema ka ise kohal, kui nende poolt on broneeritud peokoht
3. Vastama ja ka tagasi helistama telefonidele (ka siis kui on tundmatud)
4. Kavad, bändide, laudade/toolide, ilutulestiku, tordilaua jne jne jne paigutused kokkuleppida koos pulmaisaga, mitte ainult noorpaariga. Ja kui seda on valesti tehtud, siis pulmapäeval on nende asjade õige paigutamise õigus pulmaisal, mitte korraldajal (ka mitte noorpaaril, sest tal puuduvad teadmised ning kogemus, kuidas seda kõige paremini teha).
5. Mitte igahinna eest kiita takka kõikidele noorpaari tahtmistele, vaid olla aus kõiges, mis toimib ja mis mitte (eriti ajab närvi see, et "pulmakorraldaja ütles, et saame küll 60 kuumaõhupalli külalistega korraga taevapoole lasta..." - no ei saa, uskuge ming see näeb kole välja...)
6. Võiksite oma oskusi ja teadmisi ka Pulmad.ee lehel välja näidata, ma ei ole siin viimastel aastate kedagi peale Tiia Tambergi kirjutamas näinud. 

Lugupidamisega,

Virgo
Pulmad.ee 

isadora
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2012 - 10:48
Re: Pulmakorraldajate vajalikkusest Eesti Vabariigis, ...
17 Juuli, 2012 - 16:19

Virgo, kas sa mõtlesid kuumaõhupallide all taevalaternaid? Aga jaga siis meiega, miks ei saa 60 korraga õhku lasta ja sel juhul kui palju oleks ilus/mõistlik neid korraga taeva poole teele saada külalistega? :) Mind just huvitab see küsimus seoses oma pulmadega ja pole selles osas osanud kelleltki nõu küsida. Ning kas neid on reaalne õhku lasta ka pulmamaja aiast, mis asub linnas? Aias on küll ruumi ja puud/majad jäävad eemale, aga kas sina kiidaksid sellise aktsiooni heaks?

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmakorraldajate vajalikkusest Eesti Vabariigis, ...
18 Juuli, 2012 - 11:12

Tervitus-

Kõigepealt defineerime sõna ilus - ilus on minu jaoks see, kui kõik pallid tõusevad enamvähem korraga, kui ükski pall ei lähe puudesse/põõsastesse ja kui maapinnal pole ühtegi põlevat palli. See on minu jaoks ilus.

Kuna neid laternaid on ilus saata hilja õhtul/öösel, siis selleks ajaks on inimesed kõik juba natuke purjakil (kes rohkme, kes vähem) ning selgitamine neile, kuidas seda kenasti teha, on keeruline, kui mitte võimatu.

Samuti kõrged puud, isegi väiksemat sorti tuul ning väike vihm, teevad kogu protsesse väga keeruliseks (loe võimatuks).

Mina kiidaksin heaks maksimaalselt 5 palli saatmises, kusjuures valiksime noorpaariga välja kõige adekvaatsemad inimesed, kes seda saavad teha. Samuti ei teeks ma seda kui on meil tuul, me lihtsalt ei saa palli korralikult kuuma õhuga täidetud.

Selleks, et seda palli ülesse saata, oleks vaja tervelt kolme inimest (saab ka kahega, aga kolm on kõige parem) - kaks hoiavad õhupalli ning üks süütab.

Kahega saab ka, üks hoiab, teine süütab ning kui põlev materjal süttib, siis läheb appi õhupalli hoidma.

Tervitades,

Virgo

isadora
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2012 - 10:48
Re: Pulmakorraldajate vajalikkusest Eesti Vabariigis, ...
18 Juuli, 2012 - 12:49

Kuna meie pulmapeol tuleb konkreetne lõpp, tahtsime peo lõpu millegagi erilisega tähistada, mitte lihtsalt järsku muusika kinni panna ja laiali minna. Kuna ilutulestikku ei saa linnas teha, tekkiski mul mõte, et läheks peo lõpusirgele jõudes aeda ja laseks külalistega teatud hulga laternaid efektselt korraga õhku.

Tulemas on 85 külalist ja ega ma ei arvakski, et mõistlik on kogu selle laadaga see aktsioon korraldada :D Ilmselt on päris paljud kella 03-ks ammu lahkunud, ehk siis külaliste ring on kõvasti väiksem. Mõtlesin anda igale seltskonnale (3-4 inimest) ühe taevalaterna ja süütepulga... ja siis tuleks muidugi koordineerida, et nüüd püüame süüdata, nüüd ootame-hoiame ja lõpuks siis laseme kõik koos lahti. Kui tuul või vihm on, jätaks selle aktsiooni kindlasti ära - juba ohutuse kaalutlusel, kuna asume ju linnas. Ja kindlasti usaldaks süütamisprotsessi nendele, kes üldse ei joo või vähemalt adekvaatsemas seisundis inimestele. Aga mul oli mõttes siis umbes 10 laternat teele saata. Kas sellisel mõttel oleks jumet? Ma niiii väga tahaks seda teha... viis tükki tundub natuke vähe, et ägedat efekti tekitada :) Aga ma ootakski mõne asjatundjama inimese kommentaari siinkohal - sest ma võiks ju ka oma kogemusteta peaga mõelda, et saja laterna (nagu Merle siin eespool ühe noorpaari soovist kirjutas) on täiesti ok, aga tegelikkus on midagi muud. Kas kellelgi on kogemusi või on mõne sellise aktsiooni tunnistajaks olnud - kuidas kulges?

Ja Virgo, kui sa siiski arvad, et selline aktsioon pole hea mõte, siis milliseid peo lõpetamise mõtteid sa veel näinud oled? Klassikaline on ju ilutulestik, aga see langeb meie puhul ära. Muudest variantidest ma ei olegi eriti kuulnud ja saadame-nüüd-ühiselt-noorpaari-lihtsalt-minema on igav. Kimpu ei tahaks ka lõpus visata, sest me mängime pruudipärja maha hoopis.

tiuxx
Kasutaja tiuxx pilt
Võrgust väljas
Liitus: 24 Aprill 2012 - 19:30
Re: Pulmakorraldajate vajalikkusest Eesti Vabariigis, ...
18 Juuli, 2012 - 21:53

Meie saatsime 3 tükki teele. Mind aitas minu mees- ehk tegi siis suurema töö ära- pani põlema ja aitas hoida ning lõpus mina lasin lahti. Kõige selle jooksul seletasime ise mis kavas ja miks nii ja mitte naa. Esimese lasime katsetuseks. Siis hakkas rahvas üles ärkama, ergutatui jne- teisega saatsime nime ära. Siis oli rahvas nii pöördes, et saatsime kolmanda ka ära. Ja polnud igav ega imelik, et ükshaaval, just tulid välja teatud "ennustajad", kas ikka läheb minema või tuleb tagasi ja langeb maha, kas suhe püsib(ühes pulmas oli nimega pall maha langenud ja ära põlenud ja 3aasta pärast oligi paar lahus). Meil õnneks läksid kõik minema ja saadeti neid niikaua kuni silmapiirilt kadunud olid. :D

pisipulm
Võrgust väljas
Liitus: 28 Nov 2011 - 09:33
Re: Pulmakorraldajate vajalikkusest Eesti Vabariigis, ...
17 Juuli, 2012 - 18:06

Appi, mis kõne!!! Sa oled pulmakorraldaja ja reklaamid ennast. Kuidas sulle siis helistada saab, kui sa ei vasta võõrastele numbritele? Mul võttis see lausa sõnad suust ja nüüd tõesti ei saa aru, et milleks teha lisa kulutus pulmakorradaja näol.

Pitser-T
Kasutaja Pitser-T pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2009 - 17:12
Re: Pulmakorraldajate vajalikkusest Eesti Vabariigis, ...
17 Juuli, 2012 - 18:37

Loe ja imesta....
Kuidas saab üleüldse teha sellist tööd, kui ei vastata võõrastele numbritele? Kõik kliendid on ju alguses võõrad?
Uskumatu.

Aga teemaväliselt... Virgo, Sa võiksid tõesti kirjutada kuumaõhupallidest/taevalaternatest või kuidas neid täpsemalt nimetatakse. Sest tundub, et päris paljud ei tea nende kohta suurt midagi.
Viimases pulmas, kus käisin oli kuuldavasti noorpaaril plaanis lasta õhku 100 taevalaternat..... kuna tegin seal laste programmi, siis ei olnud nii pikalt, et näha, kas sellest ka midagi välja tuli...

Tervitades,
Merle Trestip
ansambel Pitser-T

Kristiina Disain
Võrgust väljas
Liitus: 22 Jaan 2007 - 13:36
Re: Pulmakorraldajate vajalikkusest Eesti Vabariigis, ...
17 Juuli, 2012 - 18:50

Paar sõna pulmakorraldajate kaitseks (mitte küll selle juhtumiga seoses).

Mul oli kunagi ammu küll võetud pulmakorraldaja ja olen väga tänulik talle, sest tol ajal ei teadnud ma pulmadest mitte midagi ja ei olnud ka eriti aega süveneda, oligi ainult 1 kuu :-D Nii et minu jaoks oli pulmakorraldaja väga vajalik inimene. Praegu tagant järele arvan, et kui aega pulma ettevalmistamiseks on piisavalt palju (no ikka 3 kuud või üle selle) siis saaks ka pruutpaar ise kenasti uurida, surfata netis ja organiseerida oma pulmad iseseisvalt. Kui aga aega ei ole, siis pulmakorraldaja on hea abiline :)
P.S: minu pulmakorraldaja oli Helina Mõisaromantikast (tuhat tänu!)

Villa Nõva
Võrgust väljas
Liitus: 22 Märts 2010 - 11:00
Re: Pulmakorraldajate vajalikkusest Eesti Vabariigis, ...
18 Juuli, 2012 - 12:56

Tere, tere

Aitähh Sulle Virgo.

Jah, selle pulmakorraldajaga oli probleeme algusest saadik ja ka mina ei saa aru inimestest kes ennast reklaamivad aga tegelikult on koostöö null.
Kahjuks nagu tean ei olnud külaliste kõnedele vastamine veel kõige suurem probleem.
Sest ka pulmakorraldaja poolt pruudile lubatud (ja kinni makstud)pulmakleit jäi tulemata.... See võttis küll sõnatuks...

Kahju oli pruudist kes pidi pulmakorraldajat taga ajama ja oli oma muredega üksi.

Kuid positiivseks küljeks on see, et pulm sai teaoks ja oli väga , väga ilus ja ka pruutpaar ise on väga õnnelik ja rahul kõigega!

Külalised olid samuti väga rahul!

Ütlen ka meiepoolt suur, suur aitähh kõigile kes selle pulma korraldamisele kaasa aitasid.

Kaija-Ly Nuudi
"Villa Nõva", Perenaine