Pulmapaanika :) - Planeerimine

Sisestas minny,
Blogide kategooria: 

Hakkab juba vaikselt väike pulmapaanika tekkima :D….õnneks veel pisut aega on (pulmad augusti lõpus) :) Aga pulmakutsete saatmisega jääme algselt planeeritust veidi hiljapeale – plaanisime pulmakutsed üle anda mai lõpus või juuni alguses – aga arvatavasti jääb see hoopis juuli algusesse – ma nimelt olen hetkel hõivatud kooliasjadega ja seda pea poole juunini. Kuna kavatsen kutsed ise valmis meisterdada siis läheb ka sellele oma aeg, nii, et kiireks läheb. Kujutan juba ette et kui poole juuni pealt taas pulmaasjadega saan tegelema hakata, olen juba täielikus paanikas :D See on nii minulik :D Igaljuhul läheb viimastel pulmale eelnevatel kuudel suureks meisterdamiseks (kutsed, kohakaardid, menüüd, pulmaraamat, ametimärgid, pulmaküünal, pudelite etiketid, pulmalaulik jms) -> täitsa hirmus mõelda, et kas jõuan ikka kõigega valmis.

Enda rahustamiseks panen siia kirja tehtud ja tegemata asjad, et saaksin aeg-ajalt pilgu peale visata ja kas siis kas maha rahuneda või vähemalt osade tegemata asjade suhtes oma mõtteid mingis suunas mõlgutada :)

OLEMAS:

- Peopaik
- Kirik
- Kirikuõpetaja
- Pulmaisa
- Klaverimängija+laulja (ühes isikus) -> (mõelda veel, kas meil on laulude osas erisoove, ka võiks me korra temaga valsi läbi proovida)
- Pulmakleidi ja loori õmbleja (tean ka täpselt, millist kleiti tahan)
- Minu kuldset värvi pulmakingad (lihtsalt imelilusad!!! :) )
- Lilleneiu kuldsete täppidega linasest armas kleidike + kuldsed kingad
- Juuksur+meik (nii endale kui mehele), proovisoeng ja proovimeik tehtud (leida tuleks veel soengu jaoks mõni kaunis juukseehe; lisaks sobiv huulevärv, et peo jooksul saaks huulevärvi uuendada)
- Catering (menüü osas veel kokku leppida, samuti laudade paigutuse osas ja pulmakoogi osas)
- Kaless kahe hobusega (varuvariant ka olemas, juhuks kui väljas sajab)
- Eelkutsed saadetud
- Noormees käib leeris (see nädal tal juba ristimine)
- Käime noormehega seltskonnatantsu kursustel (vaja võtta veel lisaks pulmavalsi eratunde?)
- Kokkulepe Anneli Viik‘iga, kes teeb käsitisi valmistatud trühvlid koos karpidega (külalistele väikeseks magusaks kingituseks)

TEGELEME:

- Pulmakleidi kangas (leitud 2 valikuvarianti aga ei suuda otsustada), vaja leida ka ilusat pitsi
- Mehe ülikond (ühe kuldse-beezika variandi oleme leidnud aga ennem tuleb välja valida pulmakleidi kangas siis saame ülikonna ära otsustada)
- Fotograaf
- Pulmaöö pesu + sukad (nägin ühte sobivat pesu varianti poes aga pole veel proovinud)
- Külaliste majutus (variant olemas aga vaja veel läbi rääkida)
- Sõrmused (valgest kullast – oleme otsinud aga pole leidnud, vist laseme kullassepal teha)
- Pulmaöö numbrituba (üks variant on aga otsime veel)

POLE TEGELENUD

- pulmakutsed, nimekaardid, (menüükaardid?)
- Toolikatted? (laudlinad olemas aga veel üle vaadata et kuidas laudadele sobivad)
- Ruumi kaunistused
- Mehe kingad
- Lilled kirikusse+peokohta+kaarikule+kaunistused pokaalidele (teame kust tellime aga vaja selle kohaga asi läbi rääkida)
- Tordilabidas+tordinuga
- Ametimärgid
- Pulmaküünal
- Pulmaraamat
- Sõrmusepoisi riietus + kingad – (tahaks valgest linasest – juurde beezid või kuldsed kingad, kuldne lips ja kuldne särk vms)
- Pudelite etiketid
- Kingitused vanematele
- Kingitus abikaasale
- Pulmalaulikud
- Auhinnad mängudeks
- Ehted kleidi juurde
- Maniküür, pediküür
- Meisterdada lilleneiule peaehe (pärlitest ja paeltest)
- Ripsmepikendused
- Midagi huvitavat – pulmas võiks olla ka mingi huvitav püänt aga ma pole veel mõelnud, et mis see võiks olla
- Lindid või lipukesed autodele

Oi see viimane nimekiri sai ikka eriti pikk :O Aga nagu ma ütlesin - õnneks mul veel aega on natuke :)

suvakas111
Võrgust väljas
Liitus: 8 Dets 2007 - 15:46
Re: Pulmapaanika :)
7 Mai, 2008 - 11:53

Mind hakkas huvitama, et mis see pulmaeelarve küll on ja kuipalju külalisi plaanitud kutsuda on? Nimekiri oli tõesti pikk ja väga põhjalik.
Tundub, et kõik vajalik on kenasti kirja saanud.
Edu korraldamisel.

26.04.2008
Maailma ilusaim päev

26.04.2008
Maailma ilusaim päev

minny
Kasutaja minny pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2007 - 10:54
Re: Pulmapaanika :)
7 Mai, 2008 - 15:32

Külalisi on kutsutud ca 70 + ca 12 last ja siis meeskonna alla arvestame ca 6 inimest (pulmaisa jt) + paar lisakohta lauda - nii, et kokku arvestame 90 inimesega pulmas. Muidu oleks tulnud 100 inimest kui oleksin oma töökaaslased ka kutsunud aga nüüd pidin töölt lahkuma ja seega jäävad nüüdseks juba endised töökaaslased välja.

Eelarve osas ei oska täpset summat öelda....eelarve ongi ainus asi mis mind pulmade juures murelikuks teeb. Mina tööl nüüd ei käi ja seega peab mees pulmade finantseerimise osaga üksi hakkama saama ja kogunud me ka põhimõtteliselt pulmade jaoks raha ei ole kuna me lihtsalt ei oska pikemas perspektiivis koguda. Aga ütleme nii, et päris alguses kui hakkasime pulmi planeerima panime eelarveks 60 000 - nüüd vaadates tundub, et eelarve saab vähemalt 2 korda suurem. Aga kui pulmad käes, eks siis saan täpsemalt öelda, et mis see pulma eelarve lõpuks sai.

* * *

Proua ARU alates 23.08.2008

http://www.pulmad.ee/node/8475

suvakas111
Võrgust väljas
Liitus: 8 Dets 2007 - 15:46
Re: Pulmapaanika :)
7 Mai, 2008 - 20:46

No siis pole kuigi hull. Meie algul plaanisime 50 hakkama saada (külalisi kokku 60), aga läks pea 70. :D

26.04.2008
Maailma ilusaim päev

26.04.2008
Maailma ilusaim päev

Bride2008
Võrgust väljas
Liitus: 8 Aug 2007 - 15:09
Re: Pulmapaanika :)
7 Mai, 2008 - 11:58

eks see pulmapaanika ole teatud perioodidel täitsa tavaline. Mul pulmad juulis ja praegu püüan mitte mõelda asjadele, mida veel tarvis on:) Laupäeval lähme Tartusse mehele ülikonda otsima paljukiidetud Oliveri poest ja järgmisel neljapäeval lähme väikesele ostureisile, et mulle kingi leida ja ämmadele kostüüme. Ent samas jääb ikka veel palju pisiasju, mis puudu. Eks peale pulmaisaga kohtumist saab ka selles osas rahu südamesse, et ta ütleb, kas on vaja ja mida on vaja just oksjonile ja auhindadeks:) Loodetavasti saavad suuremad asjad korda ja kui mõni pisiasi jääbki puudu, ei juhtu ka midagi:) Peamine, et mees pulmapäeval olemas oleks:)

leiwoudw
Võrgust väljas
Liitus: 26 Märts 2008 - 07:23
Re: Pulmapaanika :)
7 Mai, 2008 - 12:12

Siin nimekirjas on tõesti palju asju. Aga leian, et paanikaks ei ole põhjust.. aega veel on.. Enamus asju on Sul ka juba tehtud. ;)
Ja nagu ma aru saan siis enamus külalisi juba teavad Su pulmadest(oled saatnud eelkutsed). Mind hakkaski see huvitama, et millised nad välja nägid? Pole kuulnudki, et keegi neid saadaks. :)
02.07.2010
Seisuga 07.05.2008.a. on jäänud 786 päeva veel meie suur sündmuseni! :) ;)

minny
Kasutaja minny pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2007 - 10:54
Re: Pulmapaanika :)
7 Mai, 2008 - 15:17

Eelkutsed oli pulmaisa idee - ise me sellele ei olekski kohe pulmaplaane pidama hakates osanud mõelda. Saime pulmaisaga esimest korda kokku vist kuskil eelmise aasta detsembri alguses ja siis ta ütles, et võiksime saata külalistele pühadeks (jõuludeks) anonüümsed eelutsed. Meile see idee meeldis :) Nii saime kindlustada, et meie külalised meile selle tähtsa päeva broneerivad. Eks paljud panevad juba varakult oma puhkuse jms plaanid paika, seega eelkutse tundus meile igati õigustatud variant. Nimesid me siis kutsetele ei kirjutanud. Kutses oli vaid tekst:

"Soovime rahulikke jõule ja üllatusterohket uut aastat. Üks üllatus on meil teile juba varuks 23. augustil 2008. Kallid sõbrad, hoidke see päev meie jaoks.

Selle teksti alla panime jälgede segamiseks veel initsiaalidena kirja "Teie sõbrad S. ja K."

Need tähed ei ole aga üldse meie esinimede esitähed vaid hoopis meie omavaheliste hüüdnimede esitähed (minu mees on Siil ja mina olen Karu....hakkasime üksteist nii kutsuma ühe anekdoodi tõttu. Mõned küll teadsid, et meil sellised hüüdnimed on aga keegi ei osanud küll kutsel neid initsiaale meie hüüdnimedega seostama hakata, nii et õnneks meie poole eriti ei vaadatud kui kutsed postiteel kätte saadi vaid "süüdlasi " otsiti enamasti mujalt (siiski väikeste eranditega) :D Eks nalja sai muidugi palju alguses....ühed minu sõbrad ikkagi võtsid meid kahtluse alla ja tegid mulle siis ühe väga rohkete ümbernurga küsimustega kõne, nii et ma oleksin peaaegu meid sisse rääkinud kuna ma ei teadnud millest jutt käib :D Aga väga napikalt pääsesin nende kahtlusasluse rollist :D Ja mehe vanemad viskavad siiani meie kutse intsiaalide üle nalja, et see S ja K on Suli ja Kaabakas :D

Nüüdseks on juba pea kõik teada saanud, et meie nende kutsete taga oleme - Eesti on lihtsalt liiga väike ja kuna me ikkagi kõige-kõige lähedasematele (perekonnale ja veel paarile häst lähedasele asjaosalisele) mainisime oma pulmade tulekust ja kuigi veel rõhutasime, et see on top sicret siis läks jutt ikkagi mingit pidi liikvele ja varsti teadsid pea kõik juba :D Mis teha, mis teha :D Nüüd on siis meie pulmad avalik saladus :D

Kutsed lasime me teha ühel mu mehe sõbral, kes töötab kujundusfirmas - pildi, mida kutsele tahtsime otsisime me ise välja kuna mehe sõber saatis meile valikuks sellised piltide variandid mis meile üldse ei meeldinud (mehe kujundajast sõbral oli just siis ka ülikiire aeg tööl, nii et ta ei jõudnud meiega põhimõtteliselt üldse tegeleda). Igaljuhul said kutsed siis sellised, et kutsete peal oli 2 valget luike ja seda pilti raamistasid valged lumehelbed (et oleks jõululikum :D Täitsa armas tuli kuigi tunnen, et nüüd need õiged pulmakutsed tahan ikka ise teha - nendel on hoopis teine maik juures, ise tehtud kutsed on kuidagi personaalsemad ja endale ka armsamad :)

* * *

Proua ARU alates 23.08.2008

http://www.pulmad.ee/node/8475

mirju
Võrgust väljas
Liitus: 14 Märts 2008 - 12:35
Re: Pulmapaanika :)
7 Mai, 2008 - 19:34

Arvan,et teil pole küll põhjust pulmapaanikaks.Olete siiani oma asjadega kenasti hakkama saanud ja küllap laabub kõik ka edaspidi.
Vaat meil tekkis algul ka väga äge ettevalmistamine,kuid nüüd on nagu maha rahunenud.Suuremalt jaolt kõik vajalik ära aetud.Meil oli ka see plaan pulmi pidada väga lähedastel teada,kuid nüüd on juba pea kõik infot kuskilt hankinud.
Kõik enda kätega tehtud asjakese on ikka armsamad,kui kellelgi lastud teha.
Kõike ilusat!

leeena
Kasutaja leeena pilt
Võrgust väljas
Liitus: 16 Jaan 2008 - 20:23
Re: Pulmapaanika :)
7 Mai, 2008 - 15:10

Äkki oleks sul võimalus endale keegi appi võtta nt: õde. sõbranna.
Tegelikult arvan, et sul aega veel piisavalt ja jõuad kõik ilusti valmis!
Edu(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev 14.02.2009(:

Mida ei saa üksi, saab koos!
Meie kaunis päev okt'08

m6mmipeebi
Võrgust väljas
Liitus: 24 Veebr 2008 - 12:23
Re: Pulmapaanika :)
9 Mai, 2008 - 22:55

Väga hea nimekiri... ma tegin oma failis värvi süsteemi, et sinistega tegelen, punased vaja teha ja rohelised valmis, aga nüüd tekib tunne, et asi on kirju ja pean vist sinu süsteemi peale üle minema:D Ja ma usun, et kui nüüd esimese asjana ruttu kutsed korda ajad, siis pole muude asjade pärast vaja muretseda. Nendega on aega. :) Sul paistab tore pulm tulevat! Ilusat päeva!

~ 11.oktoober 2008 ~

fox86
Võrgust väljas
Liitus: 10 Mai 2008 - 21:18
Re: Pulmapaanika :)
12 Mai, 2008 - 22:09

Kui seda nimekirja vaatan, olen õnnelik, et mul tuleb väike pulm ja mitte traditsiooniline suur eesti pulm. Siiski ei saa ma mööda vaadata pooltest asjadest, mis antud nimekirjas olemas ja ka minu väikses klades. :)
Edu ja külmi närve!

* 18.08.2009 *