Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal - Planeerimine

Sisestas Sass Nixon,
Blogide kategooria: 

Reeglina on PULM sündmus, mida korrata ei saa. Siit tuleb paraku meelde üks kurb anekdoot –pruutpaar saadab külalisi ukselt koju ja ütleb: “vabandage, kui seekord ei meeldinud, teeme järgmine kord parema pulma….”

Saan aru, et praeguse surutise ajal on turule tulnud tagasi tegijad, keda nn rikkal ajal keegi ei soovinud kasutada, kuna neil puudusid teatud kogemused pulmapidude läbiviimisel.

Lugupeetud noorpaarid! Enne, kui teete otsuse, kes on see persoon, kes Teie pulma läbiviima hakkab tehke väike kalkulatsioon ja ka turuuuring.

Ma arvan, et sellest ei piisa, kui maili teel küsite pulmavanemalt tema hinda. Saades vastuseks odava hinna –ei saa pimesi sellise pulmavanema kasuks otsustada. Kohtuge eelnevalt vähemalt kahe, kolme pulmavanemaga. Korraldage nn casting. Siis omavahel kodus saate juba otsustada, kes võidab castingu.

Castingutel noorpaaridega oleme ikka kuulnud, üht koma teist mõne täiesti tundmatu tegija kohta, kes teeb pulma imeodava raha eest –omamata pulmavanema kogemusi jne… Et umbes, mis seal ikka võtan pesunööri kaasa ja hakkan sellega erinevaid mänge läbiviima. Lõbus on sellel hetkel ehk ainult nn pulmavanemal endal. Saage pulmavanemaga kasvõi kord kokku ja Te võite veenduda, et see 1000 -2000 krooni, mida küsib pulmavanem rohkem on õigustatult küsitud. Oma pikaajalise pulmavanema tegutsemise juures olen kuulnud, et kahju, et me võtsime endale odava pulmavanema. Kõige drastilisemad lood on aga, kui pulmavanem, keset pidu umbjoobes magama viiakse.

Ei vaidle vastu, kindlasti on ka häid ja odavaid pulmavanemaid, kuid praktika on näidanud millegipärat vastupidist. Odav hind pole just kõige parem argument. Pealegi saate ju alati hinnas kokku leppida.

Artiklit siia kirjutama ajendas aga noorpaari kiri, kus küsiti ainult hinda ja saades hinnapakkumise –ei tulnud enam vastustki.

Austatud noorpaarid –meie pulmavanemad teeme oma tööd südamega. See töö pole kergete killast. Kuigi kõrvaltvaatajale nii võib ju tunduda…
Ning lõpetuseks uskuge, õige pulmavanem tuleb alati Teiega kohtuma, et lahkesti seletada Teile mida ta pakub Teile, küsitud summa eest.

Parimate soovidega,
Sass Nixon,
Pulmavanem, õhtujuht, DJ

Liblikake
Võrgust väljas
Liitus: 21 Juuli 2008 - 11:11
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 08:32

Ma saan sellest kõigest aru, aga siiski, maksta terve minu kuupalk ühe õhtupooliku töö eest on pisut liig.

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 16:53

Jep, nõustun Libikaga. Kui ma saaks ka vastuseks 15 000, siis ei saadaks ma kirja vastu.. Okei, oleks võimalus saada 1000-2000 alla, aga mida see päästab? Ka 10 000 ühe ürituse eest ühele inimesele eest maksta on minu jaoks liig, mis liig!
Mõistan, et kõik üritavad kehva majandusaega üle elada, aga miks ei tohiks seda teha ka pruutpaarid?
Samamoodi võib õigustada parim fotograaf, et pigem valiga kallis, aga parem. Õigustaks ka pulmamuusik, et valige kallis, aga parem. Õigustaks toitlustaja, valige kallis, aga parem jnejnejne.
Loomulikult on suuremas osas (aga mitte kõik) kallid ametikandjad ka oma raha väärt. Aga kui pruutpaar peaks ainult sellest lähtuma, siis sellisel juhul poleks üldse võimalik odavaid pulmi pidada. Fakt on ju see, et kuskilt maalt on piir ja kuskilt tuleb hakata kokku tõmbama.
Seepeale ütleb pulmaisa, aga no tõmmake, aga mitte pulmaisa arvelt. Ja selle peale ütleks hoopis fotograaf, et mälestus jääb ju kogu eluks pildile ja selle arvelt ka ei saa tõmmata jne jne jne. Nokk kinni, saba lahti...
Ehk siis igaüks otsustagu hetkel siiski oma rahakoti järgi.. Loomulikult, kui raha pole tähtis, siis pole mõtet ka sente lugeda ja parimatest tegijatest loobuda!

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 10:08

Tervitus-

Ma pole meelega viimasel ajal sõna võtnud hindade teemadel, aga nüüd vist om aeg, et ma ka oma arvamuse ütlen.

Sassi jutus tuleb välja üks asi - küsimus ei ole ju kallis hinnas, vaid õiglases hinnas :) ning küsimus on selles seltskonnas, kes võtab tõepoolest hinda alla nn omahinna, kes teeb arveta ja kes ei investeeri oma tegevuse parandamisse. Nendega on pulmaisadel, kes on võtnud pulmaisa töö endale 100% põhitegevuseks, väga raske konkureerida.

Ning tõepoolest, noorpaaril, kes teeb oma pulmad ainukest ja viimast korda, on võibolla keeruline terasid sõkaldest eraldada. Pole aega, pole võrdlusmomenti (Pulmad.ee aitab kindlasti siin) ja see ongi Sassi mure.

Hind loomulikult sõltub rahakotist, kuid ka mind ärritab(võibolla pole see õige sõna), kui keegi, ilma mind teadmata ning nägemata, ütleb et "ma lihtsalt ei maksa, kuna ma arvan et pulmaisa pole sõltumata oma tegevusest seda hinda väärt" (meil oli siin üks teema selline) ehk siis põhimõtteliselt ei maksa. Ma olen ka sellega nõus, kuid öelge seda siis kui te olete tõepoolest arutanud pulmaisa varasemate noorpaaridega ning siis alles otsustage ka olete nõus maksma või mitte. Ma lugesin Sassi loo läbi ja tundub et foorumist blogiks konverteerides on üks lõik kaotsi läinud - Sass kirjtuas sinna veel, küsige pulmaisa eelmiste noorpaaride käest, et kui hea ikka pulmaisa on. Referentsid toimivad.

Selles liigasuurest hinna teemast veel - kõndisin pulmamessi ajal ühest peokoha boksist mööda, kus naised just arutasid seda teema (just, seda sama Pulmad.ee teemat) ja need peokoha naiste sõnad olid umbes sellised, et "kuidas need pulmaisad ikka niipalju julgevad küsida" ja "niipalju raha on ikka mõtetu" ja "mina küll ei maksaks" jne. Naerma ajab see, et üks neist tuli teisel päeval minuga rääkima sellest, kuidas nendel oleks võimalik noorpaaride pealt rohkem teenida, sest nad teenivad nii vähe. Väga eestlasik :) onju...

Loodan et te ei kisu minu sõnu nüüd kontekstist välja - ma rõhutan, et makstav hind sõltub alati rahakotist ehk palju on võimalik kulutada erinevatele tegijatele ning sellest mida te oma selle kõige tähtsama päevaga endale öelda tahata. Mitte ainult hinnast - ükskõik milline hind siis see ka pole - vaid nendest kahest faktorist.

Ja kui see on tõepoolest noorpaarile kallis, siis ei saagi seda nn kallist pulmaisa (või mis iganes tegijat võtta). Kuid tegijatel on õigus küsida kohe kindlasti õiglast hinda ja ka siis selle hinna ümber tingida ja noorpaaridel pole õigust enne juba solvuda selle peale et keegi on liiga kallis.

Head tegijad küsivad alati rohkem, sest nad on seda väärt - kes on head tegijad - no võtke alguses arvesse vähemalt meie aasta tegijad. Noorpaaride poolt valitud, nii et midagi see ju peaks ka ütlema.

Lõpetuseks - hea tegija teab ka seda, kuna on aega hinda alla tõmmata, nii et peale pakkumist - rääkige temaga veel üks kord :)

Lugupidamisega,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

merike777
Võrgust väljas
Liitus: 11 Veebr 2009 - 17:44
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 12:05

Meie pulm on augustis ja pulmavana hinnaks on 4000.-
Pulmavanaks on üks hää vana tegija Heino.
Aga see hind on ka meie jaox viimane piir.

Aini
Võrgust väljas
Liitus: 20 Mai 2008 - 23:01
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 12:32

Siit tulebki välja Virgo kommentaar, et kõik ei saa endale lubada tipptegijat. Pole ju võimalik sõita Porchega, kui teenid keskmist palka ning samuti pole võimalik elada keskmise palga puhul 150m2 majas Viimsis. Põhiline mõte selles blogis on siiski see, et pole mõistlik otsustada ainult hinna põhjal. Kindlasti tahaks iga noorpaar pulmavana 3 tuhande krooni eest ja osad pulmavanad on ka selle raha eest nõus esinema. Mõte on ikkagi selles, et kui teil on kolm pulmavana, kes küsivad näiteks 3, 5 ja 6 tuhat, siis kohtuge nendega ja otsustage ise, kas nad on oma hinda väärt - mõnikord võib ka 3-tuhandene olla Teile paremini sobiv, aga tasub siiski kohtuda ja seejärel otsustada.

Uhti
Võrgust väljas
Liitus: 20 Juuni 2008 - 18:47
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 12:36

Ootasin huviga, kas siin tuleb ka vastuseid.

Mina kui majanduslikult mõtlev inimene ei saa aru, kuidas ma peaksin kulutama ühe pulmaisa peale 10 000 krooni. Minuarust pole pulmaisa vabandus ka see, et see on minu põhitöö (minu andmetel on neid reedeid ja laupäevi üle ühe aastas :P). Miks ma peaks poole oma kuupalgaks maksma kellegi õhtu palgaks?
Selle koha pealt võin öelda, et olen jah kooner. Samas on keskmisest tunduvalt kallimad sõrmused muretsetud (eks igaüks leiab ise mille eest ja kui palju maksta).
Lihtsalt minu jaoks on asjal halb maik juures, et üks mees/naine teenib pool minu kuupalgast ühe õhtuga.

Endale on leitud kiidetud tegija õhtut juhtima. Läbi tutvuste ja number on alla 5 tuhande mis peame tema teenuste eest maksma, minuarut mõistlik.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 13:13

Nii imelik kui see ka ei tundu, olen ma sinu kommentaariga nõus lihtsalt sellel põhjusel, et see on sinu arvamus Cool

Sa kohe kindlasti ei pea seda tegema, kuid nagu sa ka ise ütled - sõrmuste peale kulutasid sa rohkem kui vist algselt plaanisid. No järelikult on see sulle tähtsam ja kõik.

Samas ma ei tea muidugi ühtegi kiidetud tegijat kers võtab alla 6000 (no tõepoolest ei tea, sest ükskõik kellega ma tegijatest räägin, siis kõik võtavad vähemalt 6000 Laughing, seda nad räägivad muidgi ju mulle), kuid kindlasti ollakse nõuas sõpradele ja tuttavatele tegema teise hinnaga.

Aga millega ma sinu kommentaaris nõus ei ole - halb maik sellepärast, et keegi teenib pool sinu kuupalgast. Hmmm...Kas see mitte hoopis kadedus ei ole ?

Kui ma viimasel ajal loen igasuguseid palkadega seotud artikleid meie nii veebi- kui ka ajakirjanduses ja vaatan aegaajalt kommentaare (nii negatiivseid kui positiivseid), siis mul tekib alati ainult üks mõte - need kes sellist palka saavad (va 99% riigikogulasi ning mõned riigiettevõtete juhte, kes on määratud poliitikute poolt) on ka selle nimel palju teinud, et seda saada (uskuge mind, sellise palga saamine ei ole lihtsalt vedamine), nad on selle nimel ka paljust loobuma pidanud (uni ja normaalne pereelu on vähemalt kaks asjaSmile )

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Uhti
Võrgust väljas
Liitus: 20 Juuni 2008 - 18:47
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 17:41

Ei Virgo, see ei ole kadedus. See on asi millest ma lihtsalt ei taha aru saada :P Kuidas ikka ühe nn SHOW päeva eest selline summa (eks me kõik peame eeltööd tegema, et hästi esineda)

Eks tutvuste kaudu saab ka hea tegija hinna alla..lõppude lõpuks käsi peseb kätte ja saab ju omalt poolt millegi muuga aidata kui vaja.

Kes tahab midagi saavutada see peabki millestki loobuma, ei saa kõike korraga teha. Mingi eluetapp on see uni, mingi aeg jällegi pere on kannataja pooleks. Sinna ei saa midagi parata, eks inimene määrab ju ise mille poole lendab kõrgemale ja kaugemale.
Riigikogu on lihtsalt heal söögil :)

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 13:08

Mina arvan, et pulmaisad võivad küsida nii palju, kui nad enda töö väärtuseks peavad. See, kas pruutpaar on nõus ka seda summat maksma või mitte, on juba pruutpaari asi.
Minu meelest pole aga õige öelda, et ainult ühe "õhtupooliku" vms eest ei ole mõtet sellist summat maksta - minu jaoks ei ole pulmaisa töö ainult üks õhtupoolik/õhtu. Meie pulmaisa on meil korraldamise juures oma nõuga vägagi abiks olnud, lisaks on meil ka pulmas veidi keerulisem (söömine ja tants toimuvad eraldi saalis - 100 külalist - et rahvast koos hoida läheb vaja kogemusi - mida arvan, et just meie pulmaisal on. Lisaks oleme saanud ja saame ka veel oma pulmaisaga enne pulmi kokku - need kohtumised ei ole poole tunnised, vaid mitme tunnised. Seega kuulub tema "töötundide" sekka lisaks pulmapäevale ka kõik need tunnid, mis ta meie peale "kulutanud" on. Lisaks arvan, et pulmapäeval teeb pulmaisa tööd vägagi aktiivselt (intensiivselt) mis võib võrduda nii mõnegi inimese töönädalaga - intensiivsuse poolest.
Mis ma selle kõigega öelda tahan - meie pulmaisa on teinud juba meie jaoks nii palju, et mina leian, et meil pole kahju talle maksta ka veidi kõrgemat summat. Kindalsti aga võin öelda, et kõikidele pulmaisadele ma seda summat ei oleks nõus maksma.
Seega soovitan ikka pulmaisadega kokku saada enne kui otsustate, kas ja kui palju olete nõus maksma.

Uhti
Võrgust väljas
Liitus: 20 Juuni 2008 - 18:47
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 14:37

Ma ei mõelnud seda ühte õhtupoolikut halvasti. See üks õhtupoolik peab pulmaisa särama mitu tundi järjest. Teised päevad saab omaette nokitseda ja omas peas plaani pidada.
Eks see tõesti oleneb inimesest, mina tean kuidas ma pean nädal aega tööl rabama, teen ka õhtuti tööd vajadusel...seega minu mõõdupuu on teine võrreldes mõne teisega.
Kõik oleneb ju seltskonnas peokohast ja peo tüübist. Kuid tõesti 15 000 selle eest maksta on minuarust liig mis liig.

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 15:44

Ega ei arvanudki, et seda halvasti mõtlesid :), aga siin foorumis on seda ka minu meelest korduvalt nn halvatahtlikult öeldud.
Ka minu töö koormus on kõrgem, aga tean ka inimesi, kellel mitte ;)
Ja olen ka nõus, et 15 000 ei maksaks ka meie aga siin foorumis räägitakse just tihti peale 10 000.- tasust, et seda ei maksaks mingil juhul - selle ja 15 000.- vahel on suur maa.

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 16:10

Tervitus-

Siit aga tulebki välja see et paljud teist ei teagi (ega vist ei peagi teadma), kui palju läheb hea pulma tegemiseks. Alustame sellest et nädalas on 40 töötundi. Räägin ainult endast :)

Minul läheb nädalavahetuse kahe pulma peale minimaalselt 2 x 14 (transporid aeg võiks ka veel lisaks olla paar tundi) pluss nädala sees ettevalmistav aeg umbes 4 tundi. Lisaks administreerimine (ehk arved ja raamatupidamine) umbes 2 tundi ning siis ka minu tavatöö (seda pole küll palju hetkel tänu majanduskriisile) ehk siis kokku läheb mul tavatöö peale 35-40 tundi.

Kokku siis igasuguse töö tegemise peale kokku 69 tundi.

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Uhti
Võrgust väljas
Liitus: 20 Juuni 2008 - 18:47
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 17:36

Ise pean end küll suhteliselt teadlikuks inimeseks, sest oma eelmisel ametikohal olin ürituste korraldaja...seega olen ikka kursis küll kuidas kliendile arvet esitada.

Pean ütlema, et seda enam on mulle arusaamatu hiilgama suured tasud, kui inimene teeb veel tavatööd ka (igapäevast). See läheb rubriiki Mart Viisitamm- keegi peab ju normaalset palka ka peres teenima :)
See mille nimel mina käin kaks nädalat tööl maksan ma ühele inimesele õhtujuhtimise eest (eelnev ettevalmistus ka sees), järgmine asjamees küsib sama summat...ja nii need summad kogunevad. Ja tõesti kõik siis väidavad, et nemad on kõige olulisemad ja selle pealt kokku hoida ei tohi.
Saan täiesti aru, et igaüks üritab ära elada, aga tihtipeale tundub see ikka ulme mis küsitakse.

Kuna meil on registreerimine ja pidu ühes kohas, registreerimine hakkab õhtul kell 19 ja peale siis pidu, siis tundus minu jaoks südaööni pulmavana tasuna 12 000 ikka räigelt suur. Järgmine küsis lausa 15, pidin pikali kukkuma. Lõpuks sain tõesti kiidetud pulmavana läbi tutvuste ja hea hinnaga.
Samamoodi tegid fotograafid, alguses ikka lajatasid nii et pilt läks silme eest mustaks. Lõpuks kui hakkad ise küsima, et nii kaua ja seda ja seda vaid tahan, et kas endale ei tundu natuke palju see summa mis küsid, siis hakatakse summasi ümber vaatama. Lisaks siis oma ulmehindades ei tahetud norm suuruses faile kaasa anda ega midagi.

On asju mille pealt ma kindlasti kokku ei hoia, samas on asju mille hinnast ma aru ei saa. Võibolla ka ei taha aru saada, aga see on ju juba minu isiklik mure :)

Hetkel on eelarve umbes 100 000 krooni ja 60 inimest...minuarust ei ole väga suur säästuüritus- lihsalt olen palju erinevaid pakkumisi küsinud ja teinud pakkumiste vahel valikud.
Minu jaoks olulistelt asjadelt pole kokku hoidnud (sõrmused, koht, riided, fotod)
Ja osad asjad olen lihtsalt normaalse/hea hinnaga saanud (pulmavana, toitlustus, joogid).

Sass Nixon
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2008 - 11:42
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 13:17

Lp. Liblikake ja lp.IvyWalker!

PULM on kahe inimese suursündmus -ja nimetada seda lihtsalt ÕHTUPOOLIKUKS on natuke vähe. Mina ja minu abiline pulmades ja paljud endast lugupidavad pulmavanemad ei tee mitte õhtupoolikuid - vaid JUHIVAD noorpaari ilusamat päeva ning sellele järgnevat PULMAPIDU. Sest pulmad algavad laulatamisest/registreerimisest. Paljudel juhtudel on registreerimise/laulatuse alguseks 13,00 jne. Selleks ajaks peab pulmavanem juba valmis olema -võtma inimesi vastu, suunama... See kõik on töö. Ja kui Te arvate, et mis seda ikka teha siis, ütlen et ikka on küll. Suhelda võhivõõraste inimestega, olla hea psühholoog jne. PULMAPIDU algab pulmarongis -mis vahest on ehk pulma raskeim osa -sõltuvalt noorpaari soovidest ja ettenägematutest juhustest tee peal. Hea pulmavanem võtab igat pulma, kui uut väljakutset ja ei korda ennast. Tean, et on olemas ka väga häid pulmavanemaid, kes aastaid ühte ja sama programmi teevad -aga, kui neil see hästi välja tuleb siis on ta ka seda sama programmi järjekordselt põhjalikult ülevaaadanud ja sobitanud noorpaariga. 15 000 krooni küsime eesti/inglise pulmade eest ja seal töötame me kahekesi, sest pulma lõpptulem on kvaliteetsem, kui teha üksinda. Paljud tõsiselt võetavad pulmavanemad on hakanud kasutama oma sündmuste läbiviimise juures tehnilisi abivahendeid. Kas on need tema isiklikud või renditud -käib see hinna sisse siiski- (helivõimendi, videoprojektor,kaamerad, dj -set, valgustus). Ei küsi me ka eraldi kütuseraha, kui just teise Eesti otsa Tallinnast sõita tarvis pole( 100 km, kuulub hinna sisse). Ja... juba päev enne hakkan ma isiklikult tegema viimaseid ettevalmistusi, helistan veelkord noorpaarile -vajadusel ja võimalusel saan ka noorpaariga kokku.
Igas seltskonnas on aga positiivne ja negatiivne liider. Pulmavanem peab selle positiivse vahel 200 vahel 30 inimese seast üles leidma -see on minu läbiviidud pulmades alati nii. Sest koostöös noorpaariga ja pulmapeo käigus leitud positiivse liidriga/liidritega saab maha pidada meeletult ilusa ja kauaks meeldejääva pulma. Õige pulm on selline, kus aeg lendab ja ei veni. Vaatad, et kell oli alles 18,00 juba 21,00 jne... Ja, et aeg ei veniks, et inimesed tunneksid ennast ühtse tervikuna -ja samas noorpaari aukülalistena, ongi pulmavanem rakendanud töösse oma jõu, teadmised, oskused. See on VAIMNE töö. Võrrelge kasvõi psühholoogi, advokaadi jne. tööga. Ja ülalmainitud isikud töötavad tunnihinna alusel. Meil läheb ju kirja aga terve päev ja küsime konstantset hinda. Ja toetudes Virgo sõnadele -pole meiegi mingid metslased -ka meiega saab tingida, kuid teatud piirini. Sest ka meie peame väljapuhkama, taastuma, varuma vahendeid jne jne jne. Ilma rahata meile aga teenuseid ei osutata.
Ja majandussurutise ajal pole mõtet elada oma viha pulmavanema, fotograafi jne peale välja. Olge sõbralikud ja vastake pulmavanemale või teistele tegijatele ka siis, kui Teile hind ei sobi. See teeb mõlemal poolel tuju heaks -loomulikult, kui Te just tegijale sõimukirja ei saada. Tehke teistele seda, mida soovite, Teile tehtavat. Kurjust ja vihkamist on niigi palju!
Ja oma mõttekäigu lõpetuseks ütlen, kallid noorpaarid! Pulmavanema, fotograafi, videomehe jne palgad on Teie jaoks ju ühekordne väljaminek. Sest abiellutake ju kogu eluks. Ehk järgmine kord on selline väljaminek Teil hõbepulmades, kuldpulmades.
Päikest ja armastust alanud kevadel!!!

Parimate PÄIKESELISTE soovidega,

Sass Nixon,
Pulmavanem, õhtujuht, DJ

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 16:52

Täiesti mööda on sellist postitust minule suunata - lausa solvav!!
Ütlesin ma kordagi, et pulmaisad, fotograafid, toitlustajad pole oma hinda väärt ja ma ei tea, kui palju nad vaeva näevad??
Ma ise elan juhtumisi ühe pideva pulmas tegutseva inimesega koos ja mulle pole vaja lahti seletada seda suurt vaeva ja pingutust, mida teha tuleb. Ja see polnudki koht, mille üle mina vaidlesin!!
Ja ka ma pole öelnud, et see on lihtsalt tavaline ÕHTUPOOLIK! Olen ise abiellumas ja tean ka väga hästi, kui eriline ja kordumatu see sündmus on!
Ma isegi ei viitsi teist korda oma postitust lahti seletada.. Soovitan lihtsalt selle ühe korra uuesti ja MÕTTEGA läbi lugeda. Soovitan ka see pöördumine minu pihta ära muuta!

Sass Nixon
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2008 - 11:42
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 17:54

Lp.IvyWalker!

Kõigepealt vabandan, kui midagi valesti kirjutasin. Ma adresseerisin kirja kahele inimesele, kes blogivaidluses minuga oponeerisid. Esiteks Teie kommentaar, mille siia panen:

Jep, nõustun Libikaga. Kui ma saaks ka vastuseks 15 000, siis ei saadaks ma kirja vastu.. Okei, oleks võimalus saada 1000-2000 alla, aga mida see päästab? Ka 10 000 ühe ürituse eest ühele inimesele eest maksta on minu jaoks liig, mis liig!

Mina palusin oma postituses olla sõbralikud ja vähem viha ja elementaarne kirjaviisakus näeb ette kirjadele vastamist. Keegi pole isegi vaevunud küsima, mida see 15 000 kroonine honorar sisaldab, keegi pole vaevunud küsima mida sisaldab 10 000 kroonine honorar -ja siis olen mina kõiges süüdi. Ma kordan -olen lahkesti nõus Teile lahti seletama millised on väljaminekud pulmavanemal, kes teeb asja südamega. Eesmärgiks pole olnud mul tõepoolest kellegile siin haiget teha ja järsus vormis öelda, et ma ei vastaks sellisele kirjale ja tsiteerin taas Teid : on minu jaoks liig, mis liig!
Ma ei tea, kes pulmavanadest on Teile liiga teinud, et Te sellisel seisukohal olete. Paljudele noorpaaridele pole see 10 000 probleem. Ja siiani on oldud minu ja abilise tööga rahul. Kindlasti on inimesi, kellele ma ei meeldi ja vastupidi. Kuid leian, et siinses blogiruumis saame kõik omavahel sõbralikult, ilma järskude väljaütlemisteta ja sõbralikult selgeks räägitud. Püüdkem olla sõbralikumad ka nende suhtes, kes majandussurutise ajal ei ole nõus poole odavamalt esinema -vaid ehk 1000 -2000 krooni odavamalt. Kirjutage mulle privasse ja kordan -heameelega seletan, mida saab 15, 10, 7, 8 ja ka 6 tuhande eest. Loomulikult paneme pulmavanema teenust pakkudes välja oma parimad paketid, võimalused, omadused jne. Seega ka hind selline. Kui ma teen 15 000 kroonist pulma -on mul alati abiks teine pulmavanem, korralik helitehnika (rendihinnad erinevad sõltuvalt saali suurusest -aga korralik ca 2000 EEK). Videomikserpult, videoprojektor, videokaamerad, valgustehnika. Kaubik. Pean tunnistama, et see kõik on kallis ja osad asjad on mul ka liisingusse võetud -seega pean ma ju kuskilt teenistust omama. Seda tehnikat kasutan ma erinevate mängude läbiviimisel. Kui ma jätan aga kõik need segmendid välja ja tulen kohale mängukastiga, kus ainult paar tehnilist mänguvahendit siis ei ole kindlasti mu hind 10 000. Ja ka saan üksinda teha inglisekeelset pulma -ka siis pole hind 15 000. Nii lihtne see ongi. Lihtsam on ju küsida, kui vihastada ja negatiivsust välja näidata. Kallid inimesed, mida rohkem oleme me positiivsed -seda kiiremini saab meid palju ja saame üle kõikidst raskustest! Vähem vihkamist, rohkem armastust! Olen teinud ka täiesti tasuta pulma -lihtsalt sellepärast, et noorpaar oli ülipositiivne - üliõpilased, laenud peal jne....Kõik on ju läbirääkimiste küsimus.
Veelkord vabandan!

ja ikkagi PARIMATE PÄIKESELISTE JA KEVADISTE soovidega,

Sass Nixon
sassnixon [at] hot.ee
sass [at] sassnixon.com

PS: Virgo, kui olen siin tõesti kedagi solvanud või haiget kellegile teinud -siis palun kustuta mu postitused.

Parimatega,
Sass

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 18:32

Tervitus Sass-

Kindlasti kohe mitte pole sa kedagi solvanud :) Sul on oma arvamus ja teistel oma :) Kuna sa esimest korda nn blogisid siin suurelt, siis "welcome to the club". Ega siin sulle lihtsat elu ei pakuta - kannata ära :)

Ning oma arvamust tuleb välja öelda, see teebki (minu arust) amatöörist proffi - julgust peab olema ning natuke ka kirjaoskust :)

Nii et ära muretse, kannata :) nüüd ära see dzinn mille sa pudelist lasksid.

tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
3 Aprill, 2009 - 21:10

Minu pahameel oli ainult seoses sellega, et kogu see pikk seletus oli mulle suunatud - selle kohta, mida ma polnud üldse väitnudki.

Kui pulmaisa saadab mulle lühidalt vastuse, et 15 000 on õhtu juhtimine, siis miks ma peakski vastama? Ok, aitäh info eest vastan küll, aga mida mul veel edasi arutada? Mina ju tean oma pulmaeelarvet ja ca 25% sellest ainult ühele isikule maksta on MINU jaoks liig. Iseasi veel, kui inimene teeb muusikat ja keerutab plaate lisaks :P
Kui Sa tõesti teed erinevad paketid vastavalt tehnikale-ajale jne, siis võiks seda ju kohe kirjutada. Arvata on, et selline summa ehmatab pooled inimesed ära - eriti veel praegusel ajal ja siin pole mitte midagi pahandada seepärast.
Ma ei ole öelnud midagi selle kohta, et see summa on jabur - on inimesi, kes võivad olla väärt ka neljakordset summat, aga MINU jaoks on seda paraku palju. Ja kuna minu tutvusringkonnas on veel kamaluga pulmaisasid, siis seda enam.

Kas on siis raske teha selline stampmeil, kuhu on kija pandud, mida hind sisaldab ja mida saaks väiksema hinna eest teha?
Mina teen üsna palju meilidega töö ja mul pole ka aega pulmakorraldamise puhul saata igale inimesel 10 meili, et mida üks või teine asi tähendab või sisaldab. Mind isegi pahandab see, et kodulehekülgedele ei või orienteeruvaidki hindu üles panna, et tööd kergemaks teha. Kui ma vahetan tööga seoses ca 30-40 meili päevas, siis pulmade puhul praagin ma kohe ebasobivad välja, et tööd kergemaks teha.

Sass Nixon
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2008 - 11:42
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
4 Aprill, 2009 - 00:05

Lp. IvyWalker!

Otse loomulikult on meil(administratiivsete küsimustega tegeleb mul abiline -siis jääb endal rohkem aega loomingule keskendumiseks) olemas stampmeil :). Seal ilusti kõik kirjas, mis kui palju maksab. Ja näiteks 15 000 krooni sisse kuulub loomulikult ka plaadikeerutamine ja seda profitasemel tehnikaga. Vabal ajal teen ju DJ tööd, tänagi jooksen peale kirja postitamist Kuku Klubisse, kus juba viies aasta resident DJ olen. Samas võin julgelt öelda, et on vähe neid pulmavanemaid, kes ka plaati mängivad :). Sest nagu pulmavanemad enamjaolt teineteist tunnevad, tunnevad ju ka DJ -d teineteist :). Aga, et meil kõigil süda rahul oleks riputan ma siia blogiruumi ilmselt pühapäeval ülesse ka need nn stampmeilid. Probleem tekkis ju ikkagi sellest, et põhjalikule hinnapakkumisele ei tulnud mingit vastust. Vabandan, et ei saa seda täna ja homme teha -peale Kuku diskot väike uni ja siis sünnipäevapidu läbiviima.
Seega soovin ilusat nädalavahetust ja rõõmu südametesse!
Ja väga loodan, et kui vihma sajab -siis südames paistab päike!

Parimate soovidega,
Sass Nixon

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
4 Aprill, 2009 - 20:26

Sellisel juhul ei näe ma üldse mingit probleemi selles, et pruutpaar midagi vastu ei kirjutanud. Kui nemad said enda jaoks info kätte, jusiis neil polnud rohkem huvi ja kogu mosh. Paljud koguvad mitu nädalat niimoodi infot ja alles seejärel otsustavad kellegi kasuks.
Kui üldinfo on käes, siis nagu mainisin, siis ega mulgi pole aega iga asjapulgaga 10 täpsustavat meili vahetada. Kui on suur häda ja vajadus, siis küll. Aga jusiis said nemad enda jaoks vajaliku infi kätte.

Liblikake
Võrgust väljas
Liitus: 21 Juuli 2008 - 11:11
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
7 Aprill, 2009 - 08:56

Mina pole samuti öelnud, et keegi oma hinda väärt ei ole. Nõustun, et sõna õhtupoolik ei olnud kõige õigem, aga see oli üldistav.
Iga inimene tahab, et tema pulm oleks elu ilusaim sündmus, aga kui ikka ei ole võimalik maksta kuupalka pulmaisale, siis pole midagi teha. Samas suhtuda, et siis saab kohe jama tegija, see ei ole õige. Tean ühte hinnatud tegijat, kelle hind on alla 5000 krooni. Tema kohta ei ole ühtegi halba kommentaari, ainult positiivsed.

Minu arvamus on, et eks iga inimene teab, mis hinda küsib ja iga inimene teab, mis hinda maksab. Kui aga inimesel ei ole võimalik maksta, siis ei ole mõttet ka tema otsust halvustada ja öelda, et hea tegija saad ainult kõrge hinnaga.

Georg
Võrgust väljas
Liitus: 28 Aug 2008 - 12:22
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
4 Aprill, 2009 - 14:29

Mina leian, et igal tegijal on õigus küsida täpselt nii palju kui ta oma väärtuseks peab ja igal tellijal on õigus teha valikuid oma võimalustest lähtuvalt. Kurjustavad kommentaarid on siin liiast.

Paika loksuvad sellised asjad ikka (ka majanduslanguse ajal!) tänu vanadele headele nõudluse-pakkumise ja hinna-kvaliteedi vahekordadele.

Minu seisukoht on, et kui rahakott vähegi lubab - tuleks valida NÕUTUD tegija! Kui ei luba - tuleb leppida kellegi vähemnõutuga ja natuke rohkem erinevatele riskidele mõelda...

Olgu ka öeldud, et imeodav hind ja kõrgelt kiidetud aastatepikkused kogemused pulmavana CV-s ei tähenda veel ammugi mitte seda, et oletegi leidnud ideaalse pulmavanema. Olen kohanud "tegijaid", kelle paljukiidetud kogemused mitte ühestki otsast ei paista... Seepärast tõepoolest - kohtuge palun oma pulmapeo õnnestumise eest vastutavate inimestega! Uurige nende tausta oma tutvusringkonnas ja pulmad.ee-s ning ärge leppige lihtsalt "käib kahh" variantidega. Teie Pulm ei ole see koht! Kui tahate, et pidu oleks meeldejääv valige neid tegijaid, kes Teile endale meeldivad!

...ja olgu need valikud Teile kerged!:)

Kena kevadet soovides,

Georg von Taagepera

maikas
Võrgust väljas
Liitus: 18 Aug 2008 - 11:33
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
4 Aprill, 2009 - 17:53

Kuna ka meil on see pikk ja oluline protseduur - pulmavanema valimine seljataga, siis mõned tähelepanekud, ka omalt poolt.
Hinnakäärid on ikka tõesti tohutud: pakkumised siis alates 4000-19000. (ca 28 inimest oli esialgses nimekirjas kokku) (see kõige kallim pakkumine oli küll nii, et selle raha eest saab ka kahemehe ansambli kaasa).
Kõigepealt suhtlusest - kuidas muidu üldse infot saada kui ikka esialgu meili teel pärida. Ainult puhast hinda ma küll küsida ei soovita -siis jääb kõik nii ebamääraseks ja lõpuks võib hind palju muutuda kuna sõltub ajast kohast jms. Soovitan kohe jagada nii palju infot kui võimalik, et siis selle põhjal on parem pulmavanemal oma pakkumist koostada (et kus, mis ajal jne.) Suhtlemise poole pealt võib öelda, et tegijaid on seinast seina - on neid kes üldse ei vasta, on neid kes ütlevad, neid pole kunagi selliste päringute peale tellitud, tulevad ainult tuttavate soovituse peale???, on neid vahvaid kes pakuvad kohe nii lahedaid asju välja, kirjutavad meeleoluka ja lõbusa pakkumise (tuju läks kohe nii heaks lugedes paari õhtujuhi "reklaami" - no nii positiivse vastuse saad, et tekib tahtmine kohe kaupa teha - kuid siiski kohtuda on ka ülioluline. Kirja teel poleks eluilmas kedagi julenud ära valida. Oleks kusagil umbkaudsed hinnaklassid, mida selle eest saab jne, siis ju ei tülitaks nii paljusid oma päringuga, kuid "guugeldades" netis nii üht kui teist kuskilt loetud/siit leitud tegijat ei leia lihtsalt palju infot, ning tuleb küsida - seega mõne pahameel päringu üle on üllatav - tehku siis endast väga informatiivne netileht, kust ma kõik teada saan. Mõned inimesed jätsin välja ka leitud info ning piltide põhjal - lihtsalt isiklikud eelistused, mitte nende professionaalsus vm. lihtsalt ei tahtnud päris pensionäri;) välimuselt kiilakat jm. Tuhlasin foorumites - mitte, et sealt puhast kulda info osas leida võib, aga kui ikka neli eri inimest on juba kirjutanud, et joomisega probleem - siis sellise inimese jätan ka kohe nimekirjast välja.
Järgmise sammuna leppisin kohtumised kokku nendega, kes kirjade järgi väga meeldima hakkasid ja hinnaklassi enam vähemgi võiksid sobida (kohe ei hakanud kedagi hinna pärast välja praakima, sest ehk on kauplemisruumi vm.) et siis vaadata kuidas asjad sujuvad - omavaheline klapp ja asjadest sama arusaam on kõige olulisem minu jaoks.
Need kõige kallimad, mida ma teadsin, et ikka hammas lihtsalt peale ei hakka st. 12-19000 maksvad õhtujuhid jätsin tõesti kohe hinna pärast välja - kuid loomulikult saatsin kõigile ka sellekohase viisaka teadaande koos vabandustega! Kõige ebaviisakam on inimestele mitte mingit tagasisidet anda, kindlasti peab ikka teada andma, mida te otsustate, inimene ei hoia siis kuupäeva asjatult kinni. Ja kui lubate, et teatate sellel kuupäeval siis nii toimigegi!
Kohtumine paneb ikka kõik paika - küll erinevaid inimesi on palju. Mõni on nii konkurentsikartlik, et peale pooletunnist vestlust kui olin teada andnud, et kohtun siiski ühe inimesega veel ja annan siis teada mida otsustan - keerati demonstratiivselt kogu info paberil nutsakuks kokku ja virutati suure kaarega prügikasti, et jätta muljet, tema ainult on tegija ja kui te veel sordite siin, siis käige kuu peale! Vot selliseid naljakaid tegijaid on... ja siis teine inimene on selline, et tõesti klapp tekib kohe, sümpaatne, hea suhtleja, mõtteid loetakse poole pealt ja kõik sujub - tähendab leidsime endale sobiva, oleme ühel lainel. Ning kuna kõik ideaalselt juba sujub, põhimõtteliselt on otsus tehtud, siis paar kohtumist lõpuks ma tühistasingi ära lihtsalt selle pärast, et milleks inimeste aega raisata ja ka enda oma, kui ma tean, et sobiv tegija on leitud!
Põhiline on ikka viisakas suhtlus ja lubadustest kinni pidamine, enamasti oli see otsingu protsess positiivne ja häid tegijaid tundub meil siin ikka jaguvat tõesti.
Lõppude lõpuks jäi ka meie pulmavanema jaoks mõeldud honorar väga mõistlikuks - ei saanud ta kõige kallim kuid mitte ka kõige odavam variant, tulemus ületas meie ootusi igal juhul.
Võin öelda aga niipalju, et pulmavanema otsimine oli võrreldes ansambli otsimisega "käkitegu" see ansambli otsimine on kümme korda hullem ;) ;) ;)

Virgo Jaani
Kasutaja Virgo Jaani pilt
Võrgust väljas
Liitus: 10 Aug 2006 - 16:48
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
5 Aprill, 2009 - 13:49

Tervitus-

Mina olen tavaliselt kõikidele oma noorpaaridele lausa soovitanud, et tuleb saada ka teiste pulmaisadega kokku.

Ja seda "paberi nutsakuks keeramise" tunnet olen muuseas ise tundnud :), olen aus, aga seda alati kolmel põhjusel:

1. Siis kui meilis kirjutatakse, et tahetakse konkreetselt mind ja mitte kedagi teist (see on ka konkreetselt meilis kirjas), aga kohapeal selgub, et ei ikka on veel 4 kanditaati.
2. Veel hullem variant minu jaoks, seda siis kui tahetakse mitmekeelset pulmaisa ning ma tean et teised kandidaadid ei oska ühtegi nendest keeltest mida vajatakse.
3. Ning maailma kõige kehvem variant - on juhtunud umbes korda viis :) - sa lähed kohale ning peale tere, öeldakse sulle otse, et me sind niikuinii ei võta, sest sa oled meie jaoks liiga kallis/mittesobiv/liiga tuntud/vähe tuntud, kuid me tahame kuulda, et mida sina meie pulmadega ette võtaksid...

Vot need kolm varianti on alati sellised mis minul tõepoolest hinge täis teevad :) - lihtsalt väike vahepala :)

Tervitades,

Virgo
__________________________________
Ma teen seda tõepoolest heast meelest...
www.pulmad.ee
www.pulmaisa.ee
www.svadba.ee
www.weddings.ee

Sass Nixon
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2008 - 11:42
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
5 Aprill, 2009 - 17:52

Pühapäevane tervitus ka minu poolt!

Lisan Virgo kolmele punktile ka ehk neljanda -mida on ehk ka teiste pulmavanematega juhtunud:
Niisiis saad noorpaariga kokku. Räägite, märkamatult on möödunud kaks tundi, noorpaar ütleb, et kindlasti oled sina meie pulma läbiviija. Sellel hetkel on sul ju loomulikult hea meel. Siis istume veel tunnikese, et täpsustada pulmakava detaile ning siis kostab noorpaar, et käed lööme kindlasti -aga saada meile meilile pulmakava, mis kava! -stsenaarium, kus kõik mängud lahti seletatud, kellaajad paika pandud jne jne jne. Loomulikult usaldan ma inimesi, kui olen kolm tundi nendega vestelnud ja juba järgmisel päeval on neil põhjalik meil pulmakava/stsenaariumiga postkastis. Sellise stsenaariumi koostamine võtab aga aega, kuna olen briifingul piisavalt tähelepanelik noorpaari suhtes ja panen kõik noorpaari soovid ja mitte soovid kirja. Niisiis olen teinud terve õhtupooliku tööd -välja mõelnud stsenaariumi, kuidas võiks pulmapäev välja näha. Ja jään ootama vastust. Vastust aga ei, tule ega tule... Siis lõpuks helistain noorpaarile ja sain vastuseks, et vabandame aga me leidsime teise tegija, et ta vähe soodsamalt teeb. Olin sellele noorpaarile andnud ka kõikide koostööpartnerite kontaktid -fotograafi, lilleseadja, cateringi jne.
Ja mis siis lõpuks selgub... Et minu koostatud kava kasutas teine pulmavanem e. mind lasti lihtsalt julmalt üle. Kuidas ma seda tean -aga lihtsalt -videomees helistas mulle ja ütles, et see pulmavanem, kes neil pulmas oli, oli kangesti minu käekirjaga. Lõpuks näidati mulle ka videot! Ja ma olin shokis!!! Täpselt see, mida olin stsenaariumis kirjutanud!!!
Peale sellist ideevargust ( nu ei oska seda muudmoodi nimetada) -pole ükski noorpaar saanud kirjaliku kava/stsenaariumi enne lepingu sõlmimist.
Jah castingul/briifingul seletan ma küll kõike mida suudan pakkuda ja kui tekib huvi -enamuses on ka huvi tekkinud -sõlmin noorpaariga lepingu ja siis saab noorpaar kava ja kõik muu, mis lepingus ette on nähtud. Selle pulmavanema nimi on mul ka teada, kuid eesmärk pole siin kedagi maha teha -vaid hoiatada, et klient pole alati kuningas -sekord oli klient kelm. Kindlasti ütleb nüüd keegi minu blogi kommentaariks, et loll saab peksa ka kirikus -jah olen nõus -seekord olin ise süüdi, et liiga palju inimesi usaldasin. Peale kõike selliseid ebameeldivusi võtsin endale abilise, kes oskab ja teab, kuidas asju ajada, et ei juhtuks enam selliseid situatsioone.

Aga ikkagi kõigile ilusat kevadet!

Parimate soovidega,
Sass

Aare
Võrgust väljas
Liitus: 5 Okt 2007 - 20:21
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
6 Aprill, 2009 - 18:16

Tõesti on see väga halb tunne kui oled palju aega kulutanud, et noortele anda head nõu. Ka meil Aimega on juhtunud, et oleme oma kodus noorpaari kenasti vastu võtnud, vaadanud klippe videotest, kuulanud meie pakutavat muusikat, andnud soovitused ja ka omakoostatud nõuandelehe ja lühikava. See tasuta konsultatsioon ja minu lahke proua koogikesed on aga olnud lihtsalt ajaraiskamine, sest varsti saan teada, et keegi teeb odavamalt. Eetiline oleks tõesti tagastada meie ideed. Aga küllap on ka teisi kellega kokku saadakse ja alles siis valik tehakse. Arvan, et sel juhul peaks noorpaar juba enne mainima, et see on alles nn maakuulamine, mitte aga kokkulepete sõlmimine. Aga, et hinnad on erinevad, sinna pole parata, see kõik oleneb mitmetest asjadest. Meie näiteks käime ühise meeskonnana, ühise trantspordiga, seetõttu on sõidukulu üks, mis muidu oleks kolmelt eraldi sõitjalt ja pulmaema on ka ühtlasi ansamblisolist ja samas osalen mina ring- ja laulumängude saatmises kitarriga mööda muru joostes ja videotegija on ka koos meiega. Nii see lihtsalt on, et keegi tuleb paberipoogen taskus ja teeb ka asja vahvasti ära, teine aga tassib kõiksugu toreda tehnika kohale, et super-asi teha. Kliendid aga on rahul, igaüks just nii nagu tellis.

Liblikake
Võrgust väljas
Liitus: 21 Juuli 2008 - 11:11
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
7 Aprill, 2009 - 08:47

Ükski pruutpaar ei tee oma valikut enne esmast kohtumist. Esmane kohtumine ongi selleks, et tutvuda ja vaadata, kas põhimõtted ja inimesed omavahel klapiksid.
Kui teie olete oma kõik mõtted ja ideed kohtumisel välja käinud, siis olete selle otsuse ise teinud, keegi pole sundinud.

Sass Nixon
Võrgust väljas
Liitus: 8 Veebr 2008 - 11:42
Re: Pulmavanema hindadest
7 Aprill, 2009 - 12:03

Jah Teil on 100% õigus! oma kirjatükis nimelt unustasin lisamast, et see nn ideevargus toimus 4 aastat tagasi, peale mida ma tänu abilisele olen pääsenud edaspidi nn ülelaskmistest. Ja oponeerin ka esimese, teise ja kolmanda kohtumise koha pealt. Kui hakatakse pulma korraldama kuu enne sündmust -ega siis pole eriti valikut või mis? Vahel juhtub, et pulmavanem on vaba -no see on nagu loterii. Ja see juhus oligi selline, et ma olin sellel kuupäeval vaba -ja lisaks veel, et nad olid juba ka teiste vabade pulmavanematega rääkinud... Aga see selleks, see juba unustatud teema -lihtsalt lisasin Virgo ebameeldivuste jadasse oma ebameeldiva kogemuse.
Ja siis veel... pole mina ega mu kolleegid, kunagi väitnud, et ala 5000 kroonised tegijad on viletsad -seda on meile väitnud noorpaarid ise. Ma tean mitut alla 5000 kroonist pulmavanemat, kelle ees ma alati mütsi maha võtan, kuid kahjuks peab nentima, et selliseid tegijaid on vähe -varem või hiljem soovivad ka nemad oma töö eest teistsugust summat. Turg reguleerib ja loksutab kõik paika. Ja tõesti, kui ma näen, et tegemist on noorpaariga, kes on südamlikud ja pole arrogantsed -siis olen alati ka tingimistele avatud olnud, kuni sinnamaani, et olen isegi täiesti tasuta pulma teinud -aga sellest olen ma juba siin blogiruumis rääkinud.

Päikeseliste tervitustega,
Sass Nixon

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
5 Aprill, 2009 - 11:33

Mina mainiks ka seda ära, et kuigi pulmaisad (loomulikult) mahitavad tellima kallimaid tegijaid, kes enamjaolt on igat senti väärt, siis mina ei laidaks (nagu siin pidevalt tehakse) odavaid tegijaid ära.
Ise olen õnnestunud tutvusringkonda saada mitmeid pulmades tegutsevaid inimesi. Mõned võtavad rohkem, mõned vähem. On ka paar inimest sellist, kes on tõesti oma ala tipptegijad, aga võtavad VÄGA vähe raha. Asi on lihtsalt selles, et nad ei julgegi rohkem küsida. Nad on rahul oma tavatööga (a'la fotograaf pulmas on tegelikult fotograaf ateljees) ja vahel harvem käivad tellimuse peal väljas, kuid sealjuures palju tasu ei võta. Käsi südamel - inimene teeb oma tööd sama profilt kui see, kes kordades rohkem küsib!
Seega pole mul objektiivse vaatlejana alati väga hea lugeda neid kommentaare, et vähem võtvad tegijad on sisuliselt ka viletsamad.
Saan aru, et igaüks proovib raskel ajal rabeleda välja, aga suured tegijad - ärge materdage neid teisi ka päris maapõhja. Ja ma olen juba vähemalt viies eri teemas lugenud, et vähem raha nõudvad on enamjaolt ka viletsad!

ltsherepanov
Võrgust väljas
Liitus: 12 Jaan 2008 - 19:54
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
7 Aprill, 2009 - 16:16

Eks iga inimene valib tapselt sellise pulmaisa nagu ise soovib.
Aga kindlasti oleneb ju koik pulmadest, kui pikk pulm, kui palju rahvast, millised mangud ja yritused on planeeritud, kas on yhe voi kahe keelne jne.
Ma arvan et iga inimene ise teab kui palju tal on voimalus pulmaisa peale raha panna ja teab ka seda mis sorti pulmaisa ta soovib ja mis hinnaklassis.
Ja mina taiesti hindan seda et pulmaisa too ei ole ainult yx ohtupoolik niisama mikker kaes ringi kaija ja nalja teha voi mida iganes. See on raske too et teha pulampev meeldejaavaks nii pruutpaarile kui ka kylalistele.

1001
Võrgust väljas
Liitus: 6 Juuni 2008 - 09:10
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
13 Aprill, 2009 - 18:16

Minu meelest on see 15 000.- ka ikka väga palju makstud.
Lugedes neid postitusi ja teemasid pulmavanematelt, tekib kohati selline võrdlusmärgi sarnane asi pulmavanema ja kinnisvaramaakleri vahel. Ka nemad põhjendavad oma vahendustasu sellega, et telefon ja sõiduvahend jne. Aga hinnast, mida küsitakse saaks helistada terve aasta ja sõita autoga tuhandeid kilomeetreid.
Pulmavanemad-eriti tipp tasemel ja nõutud tegijad ei saaks ja ei tohiks küll kurta siin, et seda vaja maksta ja toda vaja maksta. Oma finantseering peaks ju ka alguses olema, et asjaga üldse turule tulla ja seda, et esimese kuuga saaks oma tehnika ja tilu-lilu makstud on suht ebanormaalne.
Lisaks häirib mind Teie suhtumine odavatesse tegijatesse. Seegi annab sama halva maigu Teist nagu mõnest laisast kinnisvara maaklerist. Kas Teil läheb siis tõesti nüüd nii kehvasti, et tuleb hakata juba siin teisi maha tegema? Varsti hakatakse ka nimesid nimetama vist!
Pigem loen välja Teie kadedust odavamate tegijate vastu kui vastupidi!
Ka on tunda Teis seda ülbet ja üleolevat hoiakut, mida peaksite kindlasti muutma. Kipute vist unustama, et pruutpaar on tähtsamal kohal kui Teie. Pruutpaar teeb oma valiku ja Teie asi on ennast müüa. Mitte hoida oma nina püsti ja teha nägu nagu oleks Teil täitsa savi kas Teid tahetakse pulma või mitte, sest Te olete nii tähtis nina, et järjekord on ukse taga. Tulge maapeale tagasi ja muutke oma suhtumist kui soovite ka raskel ajal turule jääda, mitte ärge laimake siin teisi - odavamaid tegijaid!
See küll minu isiklik kogemus ja arvamus ja jätan kõigile õiguse seda arvamust toetada või maha laita!

Kassiproua
Kasutaja Kassiproua pilt
Võrgust väljas
Liitus: 2 Märts 2007 - 20:20
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
14 Aprill, 2009 - 13:30

Mul on olnud halb kogemus, sõbrannade pulmades, 2 korda sama väga tuntud pulmaisaga. Hinda küsis tõesti kordades rohkem kui minu pulmas tegutsenud pulmaisa, kuid kvaliteeti ei näinud pooltki nii palju. Lisaks ilmnes tal peo lõpupoole väike viinaviga ning tema tuli külalistel magama viia. Selline häbilugu on küll rääkida.

riina24107
Võrgust väljas
Liitus: 15 Juuli 2009 - 22:17
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
13 September, 2009 - 09:54

Ma siis kirjutan siia nüüd ka oma halvad kogemused.Meie abiellume järgmisel suvel aga juba praegu otsisime endale pulmaisa-ema nii siis kirjutasin nii mõnelegi,et meil oleks valiku võimalust.Neid oli kuus.Enamus vastasid kirja teel,et jah minul see kuupäev vaba,et võiksime kokku saada ja rääkida-tore mõtlesin.Ühelt pulmaisalt sain vastuse et minu õhtu maksab 10000 kui teile minu hind sobib siis võtke ühendust ja saame kokku-no ei ma mõtlesin-kirjutasin vastu, et mis ma selle raha eest siis saan siis tuli-1.kohtumine pulmarahvaga 2.pulmalintide jagamine jne.Kirjutasin siis viisakalt vastu,et selline suhtumine mulle ei sobi.Et algul võiks ikka kokku saada ja rääkida ja kuulata, mis on meie mõte ja mis tema ja ,et alles siis räägitakse rahast.aga kohe esimeses kirjas 10000 võta või jätta loomulikult ma talle rohkem ei kirjutanud.
Teiseks oli halb-samas huvitav kogemus ühe pulmaemaga-kirjutasime mitu kirja ja siis ta lõpuks otsustas,et kuna tal on Viljandis ka kokku saamine siis tuleb ka ta see samapäeva hommik Pärnusse,et saaksime siis kokku.Pakkus välja Kaubamajaka Hessburgeri-no tänan ei,siis saime seal samas hiina toidu kohvikus kokku.Jah esialgne mulje oli enam vähem,kui ta meile ütles,et oma kava ta meile ei räägi, et jäägu see saladuseks ja eks paistab mis saama hakab-see tundus imelik,kuidas siis saan ma teada mis mu pulmas toimub ja millises järjekorras ja kui olime rääkinud nii umbes 1,5h siis tahtsin teada palju ta raha ka küsib vastas et 5000 õhtu eest-sobib mõtlesime me kaasaga .Siis lisas ta et ja transbordi eest tahaks ta saada lisaks 2170krooni-selge mõtlesime me, et aus pole hullu,kuna ta peab nii mõnigi kord meie juurde tulema ja pulmapäeval ka ja siis tuli suurim shokk-hakkas siis arvutama ja ütles,et kas tänase päeva eest kirjutan ma teile arve ka välja-hea külL, palju siis tänase päeva eest. Ta ütles ,et 4kr km siis tahab saada 1400krooni.Siis oli ka kõik. Ma ei tahtnud enam midagi kuulata ja otsusatsin,et ostan tal paagi täis ja kadugu.Tema see peale et mul on paak täis,tahaks raha.Kuna ma ise sõidan Tallin-Pärnu mnt pea igapäev siis tean et max mis kulub on 300krooni ja ma ei usu et Tartust Pärnusse sõita rohkem kulub.Võtsin rahakotist 500kroonise panin lauale ja ütlesin et rohkem ma teile ei maksa ja rohkem ma teiega ei räägi ka.Ja nagu eelpool mainitud oli tal veel kokkusaamine Viljandis.Kui küsisin,et kas nemad maksavad siis ka 4kr km et see teeb ju ka 700 krooni,siis vastas et nende käest ma ei võtta.Minu teada peaks selliseid asju enne kokkusaamist rääkima oleksin võinud ka ise Tartusse sõita ja temaga rääkida ja ma arvan et see ongi pulmaisade-emade risk.Aga lõpuks ta raha ei võtnud vastu ja palus ka vabandust,et oleks pidanud seda meile siiki telefonis ütlema, et kui tulen tahan saada 4kr km.Aga jah nüüd saatsin ka teamle kirja,et oleme otsustanud ja teda me ei vali.
Samas tahtsin ka öelda,et meilgi pole kahju maksta 10000 kui pulmaisa-ema on seda väärt ja arvan,et oleme leidnud selle õige Aarne Pärna ;D Suured suured lootused on tema peal ja esma kohtumine jättis väga väga hea mulje.

katz1616
Võrgust väljas
Liitus: 27 Juuli 2009 - 11:35
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
14 September, 2009 - 11:30

tere,
teema algataja,kuna teie pulmad on,meie käisime ka just eile sama pulmaisaga kohtumas ja temagi tuleb meie pulma 10.07.2010.Tundus,et temaga tuleb väga huvitav ja lõbus pidu.Ta kohe oskab rahva käima tõmmata,olen seda ka teistelt paaridelt kuulnud.

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
14 September, 2009 - 12:13

hmm.. kellele see kirjutis teie poolt ikkagi mõeldud oli?

Antud teema teemaalgataja ongi meil pulmaisa Sass Nixon.
Või oli antud üllitis kellelegi teisele mõeldud?

bridetobe
Võrgust väljas
Liitus: 5 Aprill 2009 - 00:15
Re: Pulmavanema hindadest majanduskriisi ajal
14 September, 2009 - 19:42

Minu arvates voivad pulmaisad kysida nii palju raha kui nad soovivad olgu see voi 30 000, kui nad on minu arvates seda vaart, siis ma olen nous seda maksma. Ja pohiline kriteerium meie jaoks on see, et pulmaisal oleks lisaks ohtujuhtimisoskustele ja headele ideedele taktitunnet, stiili ja vaarikust. Ma ei maksaks kindlasti isegi 5000 krooni pulmaisade eest kes tunnevad vajadust kembelda ja vaielda verinoorte pruutidega online foorumites. Lihtsalt selline markus, sest kahjuks just need pruutpaarid, kes saavad endale lubada suuremaid summasid, ei vaataks selliste pulmaisade poolegi ,kes tunnevad et neil on vaja pidevalt endale reklaami teha ja oigustada miks nad kui palju mille eest kusivad.