Ruumide valik ja laudade paigutus - Planeerimine

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Selle artikli kirjutamisel on kasutatud ja vabalt refereeritud Anne Karu poolt koostatud ja kirjastus 'Perioodika' poolt trükitud 'Väikest Pulmaraamatut'.

Peopaik, kus külalisi on kitsas ruumis palju, ei taga mõnusat olemist kellelegi, samuti ei taga seda ka suur ja kõle ruum. Seepärast arvestage tuumi valides, et inimese kohta peaks jääma 1.2- 3 m2. Korrutades ruutmeetrid inimeste arvuga, saame parima ruumi peopidamiseks.

Suurema ruumi puhul saab tegevust liigendada ja sellega ka ruumi hubasemaks muuta, väikse ruumi puhul seda kahjuks teha ei saa.

Lauas arvestada kohasuurust 60*40cm. Selleks soovitame peokohas lauad ära mõõta, rehkendades igale külalisele kohalaiust 60 cm. Väiksema kohasuuruse puhul tuleb külalistel küünarnukkidega lauanaabreid toetada ja see pole sugugi meeldiv.

Laudade paigutamisel arvestage reeglit et üks laud on pealaud ning teised on körvallauad. Pealaud asetatakse ruumis kõige paremasse ja nähtavamasse kohta. Selleks arvestatakse ruumis: tegevust, mis seal toimuma hakkab ukse asukohta aknaid.Laudade paigutamise võimalusi näete järgmisel joonisel.

Laudade asetus

Ruumide valikul pidage meeles alati, et üks suur ruum, kuhu kõik inimesed korraga ära mahuvad on alati parem, kui liigendatud ruum.

Valiku tegemisel arvestage kindlasti seda, kui palju inimesi teie pulma tuleb - võttes ruumi kuhu mahub 100 inimest, kuid kutsudes ainult 50 külalist, tundub ruum liiga kõledana :)