Suurepärane koostöö Teie pulmaisaga! - Planeerimine

Sisestas golomb,
Blogide kategooria: 

Suvine pulmahooaeg 2014 hakkab lõppema, mõtted liiguvad juba aastale 2015, mil nii mõnigi noorpaar on valikute ja vajaduste ees pulmade korraldamisel. Otsustasin, et kirjutan, milline võiks või isegi peaks olema üks mõnus ja tore koostööprotsess pulmaisaga.

Toon välja 10 punkti, mida silmas pidada, et koostöö väljavalitud pulmaisaga õnnestuks ning et rõõmutunne säiliks peale Teie pulmapidu mõlemal osapoolel.

Väärtused ja eetika.
Esmalt pööraksin tähelepanu sellele, et viisakus, teineteise mõistmine ning vastastikune lugupidamine on meie koostöös kõige tähtsamad komponendid. Juba esimene kontakt, olgu selleks e-kiri või telefonikõne on minu jaoks oluline. On tõeliselt tore, kui need väärtused saadavad meid ürituse korraldamise algusest ja kestavad meil ka pärast pulmapeo läbiviimist.

Selgus.
Selleks, et pulmapidu kujuneks Teile parimaks, kogu üritust valitseks harmoonia, siis on oluline, et noorpaar on oma otsustes ja valikutes kindel. Selle saab tagada juhul, kui enne pulmapidu on pulmakavas/memos kajastunud lahtiseid küsimused või lahendamata probleemid saanud lahenduse. Vastasel juhul võib see Teie pulmapäeval panna osalisi ja ka meie töösuhteid proovile. Ootamatud kavas tehtud muudatused, mis on tingitud vähesest teadmatusest, toovad kaasa stressi ja teinekord ka kahjuks ebameeldivaid muudatusi. Kuid seejuures ei saa alati järgida kava, ootamatud üllatused ja jooksvad küsimused tekivad ikka. Seega olge kliendina siiski konkreetne ja pulmapäeval abivalmid ning teadlikud oma soovidest. Vajadusel vastake oma pulmaisa küsimustele konkreetselt, kui endi vastu ausaks jäädes, kas siis sõnadega „jah, me teeme või tahame seda“ või „ei, me ei tee või ei taha seda“. Selline käitumine võimaldab pulmaisal täita Teie ja külaliste ootused.

Usaldus.
Usaldage oma valitud pulmavanemaid. Need pulmaisad, kes siin, pulmad.ee-s, esindatud on ja juba vähemalt 10 aastat seda tööd hingega teinud, omavad kogemusi ja teadmisi, kuid olulisemaks veel sellest, nad võtavad enda peale ka vastutuse teha Teie pulmapäevast kõige õnnelikuma sündmuse Teie elus! Seetõttu ei tohi hetkekski unustada, et pulmaisa amet on vägagi läbipaistev. Ma olen kindel, et siinsed tegijad ei soovita midagi sellist, mis on kohatu, ebakvaliteetne või mille kohta puudub täpne informatsioon või mis võib kahjustada Teie imelist, ainulaadset ja kordumatut pulmapidu.

Tihe suhtlus.
Pulmakava koostamise ajal tuleb olla pidevas dialoogis pulmaisaga, täiustades omapoolsete ideedega pulmakava/memo. Seda tööd ei tohiks jätta viimasele minutile, sest 11 aasta ulatuses minu kogemusi on näidanud, et kiirustades tehakse palju vigu ja lõpptulemus võib olla meile mõlemale seetõttu lihvimata ja justnagu midagi jäi puudu. Et nii ei juhtuks, võtke oma kaaslasega aeg maha ja mõelge kord, kaks või ka kolm korda rahulikult kõik punktid meie pulmakavas/memos läbi ning lisage kõik oluline, soovid ja mõtted, sinna nii enda kui ka pulmaisa jaoks kirja.
Igal pulmaisal on oma käekiri ja töökorraldusprotsess noorpaaridega, kuid isiklikult mina olen avatud Teile 24/7. See tähendab seda, et olen kättesaadav igapäevaselt nii telefoni teel, facebookis, skypes, lisaks vaatan iga päev oma postkasti, püüan Teile esimesel võimalusel alati ka vastata. Olge julged suhtlema oma pulmaisadega! Kirjutage või võtke ühendust kui on mingeid küsimusi, isegi kui nad tunduvad Teile imelikud või vähetähtsad. Pulmakava/memo täiendamisel aitan Teid pidevalt ja meeleldi ning ei pahanda üldse kui esialgu mõneti probleemide ees seisate ja abiga minu poole pöördute, sest selleks ma ju olemas olengi.

Kodune töö.
Soovitan kõikidel noorpaaridel viia end kurssi pulmadega seotud kodulehekülgede-, foorumite- ja blogidega. Nii kujuneb ka parem arusaam või ettekujutus oma pulmapäeva kohta. Külastage enda poolt väljavalitud artistide üritusi ja esinemisi. Kuulake ansamblite muusikat ja vaadake ka nende videosid, lugege nende kohta informatsiooni. Otsige erinevaid alternatiive, mis sobiks nii tulevasele härrale, prouale kui ka pulmakülalistele. Üheks võimaluseks on osaleda üritustel, kus kesksed teemad on pulmad ja sellega seonduv. Miks mitte juba täna panna ennast kirja pulmad.ee kokkusaamise üritusele 27. septembril 2014 Taagepera lossis (kui seal on veel vabu kohti) või siis külastada Eesti Meelelahutajate Liidu poolt korraldavat infopäeva, mis toimub arvatavasti aprillis 2015 Õnnepalees.

Kvaliteet.
Kui valite pulmaisa, erinevaid üllatusartiste, bändi või DJ-d, muud teenust pulmapeole, siis tuleb mõista et „hea ja odav“ ei pruugi olla alati parim lahendus. Öeldakse küll, et elus on kõik võimalik ja ehk saabki leitud ka see odav tegija, kuid kõva kokkuhoid ja liigne tagasihoidlikus paistab tänapäeval pulmakülaliste meeleolus väga selgelt välja. Pikema planeerimise tulemusel võib heast ja odavast saada väga hea ja optimaalne lahendus, mis pakub rõõmu ja naudingut kõikidele Teie kaunil Päeval.

Rollid.
Soovin äramärkida seda, et pulmapäeval ei tohi hetkekski unustada, et nii peigmehe kui ka pruudi roll on pulmapeo ajal kõige tähtsam ning selleks rolliks tuleb Teil ennast ette valmistada. Ja kui nüüd küsida, kes selle rolli väljaõpetamisega tegelema peab, siis vastus on sellele lihtne – muidugi Teie poolt väljavalitud pulmaisa! Meie kohtumiste ja kava täiendamise eesmärk pole vaid teineteist näha, peokohta vaadata ja pulmamemo/kava koostada/täiendada. Selle protsessi käigus räägin ma Teile oluliselt ka Teie rollist pruudina ja peigmehena. Te olete siiski pulmapäeval eeskujuks kõikidele oma pulmakülalistele ja Teie käitumisest, olekust, suhtumisest ja suhtlemisest teiste inimestega oleneb Teie pulmapeol väga ja väga palju. Siinkohas tõepoolest on hea võrrelda Teid kuninga ja kuninganna rollidega, kuid oskus olla tõeline kuningas ja kuninganna, see on oskus mida tuleb viimistleda ja millesse osata ka sisse elada.

Teadlikkus.
Soovin rääkida Teile ühest trendist, kus noorpaar delegeerib kogu pulmaplaneerimise protsessi pulmakorraldajast sõbrannale, emale või veel kellegi kolmandale.
Oluline, et noorpaar oleks teadlik sellest, mis on Teie pulmapäevaks valmis või mis veel tegemata. Minu töös on tulnud ette olukordi, kus noorpaar on soovinud ainult enda pulmapeo nautimist delegeerides kõik muud kohustused ja korraldusküsimused enda poolt valitule pulmakorraldajale. Kui pulmakorraldajal puuduvad kogemused või ta on üks Teie abivalmis külalistest/sõbrannadest, siis sellistel juhtudel on minu töös esinenud palju ebameeldivaid juhtumeid. Igal juhul arvan, et hea koostöö käib ikka pidevalt noorpaariga just otse suheldes, kuid pulmakorraldaja, kes on teadlik oma tööst ja noorpaari soovidega, on kindlasti aegajalt pulmaisale väga suureks abiks.

Pulmaisa maine.
Lõpetuseks soovin ma rääkida Teile veel ühest tähtsast asjast. Selleks on pulmaisa maine. Kahjuks on kuulda olnud arvamust, et pulmaisad tulevad Teie pulmapidu läbi viima ainult raha pärast. See ei pea kindlasti minu ja paljude minu kolleegide puhul paika! Ehk on tõesti kuskil selliseid pulmaisasid, kes vaatavad Teie pulmapäeval pidevalt kella, mõtlevad saadavast palgast ning kiirest kojujõudmisest. Kuid mina isiklikult loodan väga, et see on kõigest pigem ebameeldiv erand. Aga et see tõesti niimoodi ei juhtuks, peame tegema Teiega pidevalt koostööd, usaldama teineteist ja tuletama endale meelde neid asju, millest ma kirjutasin Teile selle blogi esimeses punktis.

Arvatavasti täiendan koostöö teemat siin veelgi. Seejuures ootan ka minu teistelt headelt kolleegidelt/pulmaisadelt arvamuste ja kogemuste osas täiendusi.

Kauneid pulmapidusid, armastust ning õnne Teile soovides,
Pulmaisa/õhtujuht Ilja Golomb
www.mikrofon.ee
tel. 55 614 260