Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine osa: planeerimine - Planeerimine

Sisestas JJJ,
Blogide kategooria: 

Nüüd oleme me siis kihlatud. Õigemini tänaseks oleme olnud juba täpselt 5 kuud kihlatud(meie kihlumisest saab lugeda siit: http://www.pulmad.ee/node/15796). Ja pisut üle 9 kuu on jäänud meie tähtsa päevani. Me abiellume 10.07.2010.

Algselt tahtsime abielluda 14.08.2010 (ja tahame seda siiani, sest see päev on meie jaoks oluline). Kuid juba mai kuus selgus, et meie valitud peokoht on sel nädalavahetusel juba hõivatud. Valida oli kas eelneva või järgneva nädalavahetuse vahel. Nendest ei tahtnud ma kumbagi. Võtsin hoopis kalendri ja vaatasin kas on ehk järgmisel suvel mõni "ümar" laupäev (nt 5, 10, 15 jne), ikka tagamõttega et selline kuupäev jääb ehk paremini mehele meelde :D. Juulis oli täitsa olema 10. kuupäev. Otsustatud! Pisut hiljem avastasin, et ka see on üks nendest nö "maagilistest" päevadest ehk siis 10.07.10. Meie jaoks see muidugi rolli ei mängi (kui ma saaks kõik samad tegijad ja sama peokoha mis praeguseks juba planeeritud 14.augustiks, siis oleksin ma mõtlemata nõus kuupäeva muutma, et keegi, kes väga tahab seda nö maagilist päeva saaks selle).

Kuna mehega oleme mõlemad mitmeid üritusi organiseerinud ja mulle väga meeldib ise nokitseda, siis organiseerime pulma algusest lõpuni ise. Ja paljud asjad valmistan samuti ise (kutsed, kohakaardid, lauaplaanid, pudelite sildid, ametimärgid, vanemate kingituse, sõrmusepadja, laulikud, külalisteraamatu, pulmalehe, lauakaunistused jne jne jne).

Organiseerimist alustasin põhimõtteliselt kohe peale kihlumist. Sest mõtetes olin juba eelnevalt oma pulmade peale mõelnud. Olime mehega selleks ajaks pea 5,5-aastat koos olnud ja meil on 2 lastki juba olemas :)

Praeguse seisuga on meil siis olemas:
-pulmade kuupäev 10.07.10
-registreerija
-registreerimispaik Haapsalu Piiskopilinnuse peaväravatorn (http://haapsalulinnus.ee/?id=1188)
-viiulimängija registreerimisel
-pulmaisa Martin Liivet (www.mlpeoagentuur.ee)
-fotograaf Eduard Laur (www.filmari.ee)
-bänd Absolut Lühis (www.zone.ee/absolutlyhis)
-peokoht Tuksi Tervise- ja Spordikeskuses. Meie päralt on kogu keskus koos köögi, saunade ja majutusega. Peokohaks saab ilmselt peahoone, ilusa ilma korral suur terrass sealsamas küljes (http://www.spordibaasid.ee/index.php?id=229)
-suur pulmaküünal Tartust Kodusalongist
-pulmakleit (Muinasjutupeo Salongist Tartus)
-kingad (Muinasjutupeo Salongist Tartus)
-spetsiaalsed vaasid lauakaunistuste jaoks
-välja oleme otsinud ka paar oksjonile minevat asja
-ametinimed on välja mõeldud ja ka pulmaisaga juba kinnitatud

Rohkem kohe hoobilt ei meenugi..

Hetkel on pooleli järgmised asjad:
-kutsete ja kohakaartide kavand (sain täna just kätte viimase detaili nende tegemiseks, seega alustan täna õhtul)
-pulmaleht (kujundan jooksvalt, aga u pool on valmis)
-sõrmusepadi (kuna sinna läheb sama detail nagu kutsetele ja kohakaartidele, aga see on hõbedane ja sõrmused kuldsed, siis ei saa hetkel edasi teha, tuleb otsida sarnane kuldne detail, Muidu ikka ei lähe üldse kokku; aga välja on lõigatud kangad ja tuleb vaid kokku õmmelda (kohe kui sobiv detail olemas))
-vanemate kingitus (täpsemalt esialgu ei räägi)
-minu kaelaehe ja kõrvarõngad (need teeb tuttav inimene vastavalt minu soovile)
-ametimärgid (kujundus on valmis, pole jõudnud toorikuid ära tuua veel)

No ja siis on muidugi veel palju-palju ideid ja plaane, mis kõik ootavad teostamist. Teha on veel palju, aga õnneks on aega ka piisavalt :)

Oluline on nüüd edasi panna paika toitlustus. Ilmselt tuleb kokk koos abilistega samast ettevõttest, kus meil peokoht on. Oleme tema toitudega kursis ja hind on meile sobiv. Lihtsalt siiani pole veel ametlikult paika midagi pannud nendega.

Mehe ja laste riided, kosmeetikute-juuksurite ajad, alkoholi ostmine jms jäävad ilmselt järgmise aasta algusesse. Kohati tundub, et mõne asja jaoks lihtsalt on liiga vara veel, samas arvestades kuidas läks meie esialgse kuupäeva ja peokohaga, siis ei ole vara midagi.

Mis veel? Külalisi oli meil esialgses nimekirjas 85 (neist u 20 lapsed). Kuna aga nii suurele massile ei ole piisavalt ruumi, siis oleme seda vähendanud u 65-ni. Pluss juurde tulevad ju tegijad nagu fotograaf, pulmaisa, bänd jne)

Hetkel vist ei oskagi muud lisada. Küll aja jooksul meenub ja kirjutan juurde. Aga naudin iga hetke sellest organiseerimisest ja ootan väga meie tähtsat päeva :)

kull
Võrgust väljas
Liitus: 16 Märts 2008 - 17:41
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine (ja ilmselt kõi
6 Oktoober, 2009 - 20:43

Teil on juba väga palju asju tehtud ja olemas! Lugedes Teie juttu, tuleb meelde enda pulma organiseerimise aeg. Palju põnevaid ideid ja ärevust Teile Teie ettevõtmistes! Kindlasti saab Teie pulmapäeva olema erakordselt kaunis ja meeldejääv.

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Teine (ja ilmselt kõige pikem) osa: planeerimine
6 Oktoober, 2009 - 21:31

Väga armas, et minu sünnipäeval midagi nii ilusat toimub! :D Muretut planeerimist siis teile ja sõudmist abielusadama poole! :)

Pitser-T
Kasutaja Pitser-T pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Juuni 2009 - 17:12
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine (ja ilmselt kõi
6 Oktoober, 2009 - 21:38

Päris palju juba tehtud ju. Väga tublid olete. Õnne ja edu Teile.

Merle Trestip
Unisax

Flicka
Kasutaja Flicka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 25 Aug 2009 - 08:10
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine...
6 Oktoober, 2009 - 22:18

ma abiellun sinust vaid nädal hiljem ja olemas on vaid peokoht ja 15 pudelit veini :D

patupyyga
Võrgust väljas
Liitus: 7 Juuli 2009 - 00:07
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas
7 Oktoober, 2009 - 08:44

Tõesti palju juba tehtud, väga tubli!!! Jõudu ja jaksu:)

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu..Teine osa:planeerimine
7 Oktoober, 2009 - 22:59

Aitäh :) Ise naudin väga kogu seda planeerimist ja organiseerimist. Ja kui alguses arvasin, et äkki saab liiga kiiresti kõik tehtud kui põhitegijad juba ka paigas on, siis olen nüüdseks veendunud, et olen endale täpselt sobivas tempos. Tänu sellele et põhitegijad ja -kohad on põhimõtteliselt kõik paigas, on süda kergem ja võin rahuliku meelega tegeleda kõige muuga, mille kallal saab oma näppudega nokitseda. Ehk siis detailid-detailid.. :) Details are everything :)

anaj
Võrgust väljas
Liitus: 8 Okt 2009 - 13:50
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine osa: planeerimi
8 Oktoober, 2009 - 14:02

huh.meil juunis pulmad. olemas: bänd, peopaik, fotograaf. vaatan, et olen omadega ikka graafikust maas täitsa:D

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine osa: planeerimi
12 Oktoober, 2009 - 13:30

Oh ega sellepärast graafikust pole :) Eks igal ikka oma graafik. Kuna meil kulub väga suur aeg isetehtavate asjade peale, siis on meil lihtsalt viimane aeg nendega alustada :) Oleks ma läinud kergema vastupanu teed ja mitte ise nokitsenud, siis ilmselt ei oleks meil tegijadki veel paigas :)

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re:Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.Teine osa: planeerimine
15 Oktoober, 2009 - 01:30

Käisime pühapäeval peopaika vaatamas. Ruumid on väikesed :S St see oli juba ammu selge, et kui ilma tõttu peame sees olema, siis tuleb pidu kahes ruumis. Ühes söömine-joomine, teises tants ja tagaajamine :) Nüüd käisime siis laudu paigutamas, et teada saada kuidas ära mahtuda ja tegelikult on päris kitsas.. Kui ruumile ring peale teha laudadega nii, et sisse jääb tühi plats (kus siis pulmaisa saab rääkida, ehk mõned mängud läbi viia ja isegi avavalss õnnestuks seal ära tantsida, siis mahuks nibin-nabin ära vähendatud nimekiri* külalistest. Teine variant on aga moodustada laudadest 4 pikka rivi ja kahe keskmise rivi otsa panna 2teistpidist lauda, kus siis meie istuksime. Sellise variandiga mahuks ära põhimõtteliselt kõik nimekirjas olevad inimesed. Aga siis ei ole pulmaisal kohta, kus rääkida (kahe saali ukse vahel saaks muidugi ka, aga see ei ole väga hea variant) ja peale söömise seal ruumis muud teha ei õnnestu.
Keeruline-keeruline.. Väljas on aga imeilus terrass, mida annaks paari kaunistusega veel ilusamaks teha. Sinna mahuks ka ära kõik inimesed, kes nimekirjas on.
Nüüd siis tulebki otsustada kuidas siseruumiga saab - kas variant 1 või variant 2, sest vihmaga on see meie plaan B.

*vähendatud nimekirja näol on tegemist selle nimekirjaga, kus algsest nimekirjast on juba hea hulk nimesid maha kriipsutatud.

Muidugi tegelikult ei saagi täpsemalt enne 5 kuud otsustada - siis peaks olema selge kes on oma kaaslasest lahku läinud, kes uue kaaslase leidnud jms, sest kutsed tahan kohe peale avalduste viimist laiali saata.. Appiii.. ainult 5 kuud veel avalduste sisseviimiseni :O :D

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re:Ühe unistuse täitumise imearmas lugu..Teine osa:planeerimine
3 November, 2009 - 15:07

Hakkasin täna pulmalaulikut koostama. Kujundusidee on paigas. Aga laule mille vahel valida on meeletult. Ilmselt teen valiku lauludest, mis mulle meeldivad, siis saadan bändile üle vaatamiseks (et kas nad ikka neid kõiki mängida oskavad ja äkki oskavad mõnd head lugu veel soovitada, mis kohe meeldegi ei tule, või siis vastupidi - oskavad oma kogemustele tuginedes mõne laulu välja jätta). Lugusid tuleb u 20 ringis laulikusse, kindlasti kõiki nendest ei jõua laulda, aga osad ikka :)

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine osa
13 November, 2009 - 15:27

Sain eile kätte lillekorvid lilleneiudele :) ohh.. jälle üks käegakatsutav asi olemas :)
Kaua otsisin, aga tasus end lõpuks ära - suured korvid ja täpselt sellised nagu tahtsin 75.-/tk ;)

Pilks76
Võrgust väljas
Liitus: 12 Sept 2007 - 21:13
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu
21 November, 2009 - 18:23

Väga tore aeg see korraldamise aeg...meenus kohe enda aeg kaks aastat tagasi.....imeline on see abiellumise päev igatahes ja edu teiele...tundub, et palju ju juba tehtud.

MayBride
Kasutaja MayBride pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Veebr 2009 - 14:59
Re:Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.Teine osa
23 November, 2009 - 09:19

Nii tore et kõik ladusalt teil läheb, kohe aastaks mõnusat tegevust selle pulmade korraldamisega, ise ka nii naudin seda.
Juba ükspäev tekkis mul sinu lugu lugedes küsimus maagilise kuupäeva suhtes :)) Oskad sa seletada mis 10.07.10 kuupäeva "maagiliseks" teeb ? Uudishimust lihtsalt, kuna ma mitu päeva nuputan icc :))

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re:Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.Teine osa
27 November, 2009 - 11:46

Kusjuures minu jaoks ei ole see sugugi mitte maagiline kuupäev ;) Samuti ei ole maagilised minu jaoks ka need 10.10.10, 09.09.09 jne. Maagilised kuupäevad minu jaoks on hoopis need mulle tähendusega kuupäevad (nagu näiteks 14.02, mil me oma tulevase kaasaga esimest korda kohtusime ja samast päevast ka kohe kokku jäime - kuna talvepulmi ei taha, siis suve maagiliseks kuupäevaks oleks olnud 14.08, mis on täpselt pool aastat edasi meie tutvumispäevast; või siis 06.05, mis ühest küljest on mu snnipäev, aga teisest küljest on see päev, mil mu armas elukaaslane mind endale naiseks palus; jne jne jne)

Sõna "Maagiline kuupäev" minu blogisse on tulnud puhtalt pulmaisa sõnavarast, kui ta rääkis, et tal selleks kuupäevaks peale meie juba mitu soovijat ja siis avastas, et see on selle suve nö ainus "maagilise kuupäevaga" nädalavahetus.

Rahuldab see vastus? ;)

Meie jaoks on 10.07.10 lihtsalt ilus ümar kuupäev. Kuna ma ei saanud enda jaoks tähendusega kuupäeva, siis eelisatasin just seda ümarat numbrit seal alguses mõnele muule numbrile (kusjuures see, et aastanumber ka '10 on, selgus mulle palju hiljem kui pulmapäev paika sai pandud) :)

MayBride
Kasutaja MayBride pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Veebr 2009 - 14:59
Re:Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.Teine osa
6 Jaanuar, 2010 - 09:24

Juu see oli siis pulmaisa jaoks tähendusega kuupäev :)) Maagilist ma arvan üldsuse jaoks ei saa see olla ;)
Minu jaoks on ka tähtis et kuupäev oleks tähendusega ja meie pulmapäevaks valitud kuupäev ongi olnud juba aastaid kuupäev mida tähistame, nimelt ongi see kuupäev sama mil esimest korda kohtusime ja pärast seda hakkasid kohtumised igapäev kuni kokkukolimisega :)

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine osa
27 November, 2009 - 11:58

Kuna olen hetkel taas muusika lainel, siis hakkasin otsima lugu meie avatantsuks. Meil seda nö "oma lugu" kahjuks ei ole, seega tuleb leppida lihtsalt mõne ilusa ja hingemineva looga.

Me ei suuda siiani otsustada kas kas avatantsuks on aeglane valss või rumba (tantsime mõlemat ja ka natuke rohkem kui ainult põhisammu).
Aeglane valss on traditsiooniline ja ilus, kuid kuna seeliku alumine osa tuleb küllaltki suur (ja selle alla veel rõngastega alusseelik), siis kardan, et ilusad ja graatsilised pöörded ja muud detailid ei õnnestu väga edukalt. Ilmselt kui kleit üks hetk käes ja alusseelik olemas, siis tuleb alusseelikuga proovida tantsida seda.

Rumba on tants, mida mõlemad väga naudime. Ja rumbalugusid on oluliselt kergem leida kui aeglase valsi omasid. Kuid ta pole siiski traditsiooniline avatants. Ilmselt jääme siiski aga just selle juurde.

Ilusaid lugusid on palju, kuid neid, millel ka tähendus ilus, oluliselt vähem (enamus on ikkagi murtud südametest).

Äkki saan siit häid lugude soovitusi mõlemasse gruppi (nii rumba kui aeglane valss). Ja mainin ka seda, et Saaremaa valssi hästi ei tahaks. Hea oleks kui saaksin mõlema tantsu kohta nii eesti- kui inglisekeelseid soovitusi.

Edelweiss nt on ilus lugu ja aeglaseks valsiks sobiv, kuid ma ei suuda leida enda jaoks seda ilusaimat esitust/esitajat)
Rumbaks on mul praegu mõttes Barry Manilow "Can't smile without you" (http://www.youtube.com/watch?v=rXeIF6Qk7DM), mis mingil määral pisikest rolli meie ühises ajaloos mängib.
Muid variante pole eriti leidnud, ehkki olen lapanud vastavaid teemasid ja kuulanud laule.

Seega kõik soovitused on teretulnud!

PS! Fotograafile on nüüdseks ettemaks tehtud ja tema on kindlalt paigas :)

PPS! Hiljuti kuulsin, et uuest aastast pidi alkoholiaktsiis tõusma, seega oleks vist mõistlik pulmaalkoholi juba praegu varuma hakata..

maarj228
Kasutaja maarj228 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 12 Okt 2009 - 16:11
Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine osa: planeerimine
5 Jaanuar, 2010 - 17:23

Olen väga kade, et sulle see detailidega tegelemine nii palju meeldib. Mulle ei meeldi see kohe üldse ja seega on pulmad päris suures osas stressiallikas. Tahaks, et oleks nii palju raha, et võtaks pulmakorraldaja kes kõik korda ajaks...

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine osa
31 Jaanuar, 2010 - 19:05

Ma ei kujuta jällegi ette, et keegi teine otsustaks minu eest kõik minu pulmaga seonduva.

Aga saan aru jah, et paljudele ei meeldi ja mul on kahju, et see Sulle stressi tekitab. Aitaks kohe hea meelega kuidagi kui saaks :)

ave
Võrgust väljas
Liitus: 14 Sept 2008 - 21:34
avavalss
7 Jaanuar, 2010 - 21:08

Soovitan avavalsiks oma lemmiklugu."Ukuaru valss"."Absolut Lühis"on terve eelmine aasta seda "harjutanud"ja uskuge nõrganärvilised nutavad.
Toetun kogemustele:)Ja pulmas on väga oluline,kes pulma veab ja kes tantsuks mängib.Teil on vedanud!

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re: avavalss
31 Jaanuar, 2010 - 19:07

Aitäh! Ma ise loodan ka, et tegime õige valiku. Ja usun, et tegime :)
Seda Ukuaru valssi peaks kuulama ehk tõesti on see just see õige lugu :) Aitäh soovituse eest!

JJJ
Võrgust väljas
Liitus: 4 Aprill 2008 - 10:46
Re: Ühe unistuse täitumise imearmas lugu.. Teine osa:
31 Jaanuar, 2010 - 19:20

Vahepeal on asjad jälle edenenud. 16.jaanuaril ostsime sõrmused ära :) Täiesti traditsioonilised! :) See oli kohe algselt minu soov ja ehkki vaatasime ka kõikvõimalikke kaunistuste, nikerduste, erinevate kuldade ja kivikestega variante, siis just need traditsioonilised tundusid Need Õiged olevat :) Mati Kullaärist sis need sõrmused. Teenindajaks oli naisterahvas ja jäime teenindusega väga rahule :)
Lasime kohe ka graveeringud sisse teha, sest meil siin käib kullassepp korra kuus ja siis sõrmused kuu aega läinud enne kui tagasi saab. Ei raatsi enam kuhugi ära saata. Tallinnas läks pool tundi ja korras. Muidugi imestati küll, et "nii vara tahate juba graveeringuid, pulmad ju alles suvel", hästi tobe minu meelest selline teenindaja poolne suhtumine. Kui pulmad on planeerimisel, sissemaksud põhiasjadele kõik tehtud, seega kõik on ju paigas, siis miks peaksin ootama viimast minutit igasugu pisiasjadega (nagu graveerimine) - nii unustab ju lõpuks midagi tegemata.

Tegelikult otsisime mehele ülikonda ka, aga juba teises poes sai selgeks, et enne märtsi lõppu, aprilli pole mõet heledat ülikonda otsida. Ehk siis tuleb tagasi minna.

Minu kleit sai lõpuks tellitud :) Saabuma peaks nüüd vast veebruari keskpaigas või lõpuks. Kingad ka olemas.

Reedel alustasin kutsete tegemist. Idee ja kavand mu enda omad. Loomulikult ei suutnud ma minna kergemat vastupanu teed ja arvutis kujundada, vaid nikerdan ise. Ühe kutse tegemine võtab aega nii poolteist tundi, seda ilma sisemise paberita, kuhu tuleb tekst (seda ei saa enne teha kui aprillis avaldused viidud ja registreerimise kellaaeg 100% paigas). Siiani olen valmis saanud 3 kutse põhiosa (laste kõrvalt rohkem lihtsalt ei jõua, seda enam, et muid tegemisi on ka palju-palju).

Siis otsustasime eelmine nädal mehega, et uurime ikkagi Tallinnast professionaalset teenust lilleseadete ja ruumikaunistuste jaoks. Saime väga meeldiva vastuse Marianne lilleärist ja praegu suhtleme nendega sel teemal edasi. 100% kindlad ei ole, et sealt võtame, aga mõtted liiguvad sinna poole küll.
Esialgselt plaanisin ise hakkama saada, aga hakkasin kartma, et suure tõenäosusega ei jõua ma seda teha (ise oleks selle siis eelmisel päeval ära teinud, nemad teevad pulmapäeval).

Hetkel jälle pulmalainel ja nii mõnus on olla :)