Loetud päevad... - Pulmad mujal maailmas

Sisestas IvyWalker,
Blogide kategooria: 

Mõne nädala jagu päevi veel ja nagu tulevane peig ütleb, ongi vallalispäevadel lõpp. Võtab kohe pisara silmanurka (no, ei mingit nillimist siis!).
Aga üldiselt pulmade korraldamine on hakanud küll kulgema nii imetabaselt, et lausa uskumatu. Kui varem hakkasin otsima juba uut tegijat, sest vana hea Pia Mourdant-Smith oli kadunud, siis nüüd tuleb tunnistada, et selle inimese otsa sattumine oli ikka suurimaid õnnestumisi terve aasta jooksul.
Eks ta alguses oli jah üsna lõunamaise tempoga, aga tarvitses mul mainida, et meie reisi alguseni on jäänud 39 päeva, kui korraldaja võttis üles tuurid nagu F1 ralliauto.
Iga päev saatis ta lausa mitmeid kirju, mida ta on teinud, kust ta jälle kuulis mingit põnevat asja, kust sai soodukat, mis ta veel välja on mõelnud. Super! Neid kirju pole mõtet ümber jutustada, pigem ühildan need üheks suureks plaaniks, panen kujutlusvõime tööle ja räägin, kuidas see päev peaks välja nägema.

25. mail astume La Plantationi neljatärnihotelli, lõõgastume. Seal ootab meid ees parneo (mingi kleidiks seotav rätik), T-särk, puuviljavaagen. Kui päev otsa basseinides hullamisest saab küllalt, asume veetma oma viimast ööd vallalisena uhkes toas.
Hommikul võtame viimased päiksevannid, virgutame end, sööme ning hakkame sättima, s.o. kella 13 paiku. Kuna peigmees pole veel kleiti näinud, siis juhatatakse ta eraldi ruumi. Samal ajal sätin mina end oma toas, abiks pidi tulema ka üks teenija, kes aitab kleidi korsetipaelad kokku tõmmata, et ribid südant kõditama hakkaksid. Eelnevalt on võimalus ka kohvrites kortsunud riided ära triikida, mille kallal peig oma toas askeldada saabki kuni ma meigin ja soengut sätin.
14.30 paiku ühineb meiega ka fotograaf Anthea, kes meie ettevalmistusi jäädvustama hakkab.
Seejärel visatakse marmortrepile pikk punane vaip, millel ma hakkan uhkes üksinduses sammuma, peig all ootamas. Palusin eriti pildistada mehe nägu, kes loodetavasti oma leivaahju imestusest pärani ajab.
Seejärel teeme mõningaid ilupilte. Kusjuures, vahetus läheduses toimuvad ühe hotelli remonditööd, mille tegevuse palub korraldaja tseremoonia ajaks lõpetada- vauuu.
Veidi enne kella nelja asume me rannale, kus väikse paadikesega teeme mõneminutilise sõidu kai peale, kus on uhkelt ära kaunistatud tseremooniakoht. Juba kaugustes hakkavad kõlama viiulitrio esitluses Pachelbeli Canon in D helid.
Kohale jõudes tervitab meid paaripanija, kes räägib armastusest ja hoolivusest. (Kõige hullem ülesanne oli mul mõelda välja tekst paaripanemiseks ja tõotused. Otsisin internetist päris head variandid ja mehega koos mõtlesime teineteisele ilusad tõotused. Nädal aega valmis, aga asja sai!).
Sõrmustepadjaks on merikarp täidetud Mauritiuse pehme liivaga. Vahetame need tõotustega, kinnitame suudlustega ning kuuleme taas kaunist viiulitriot. Seejärel lööme kokku klaasid, mille vahuveinine sisu on muideks hotelli poolt, lisaks ka kanapee aka snäkivaagen ning loomulikult pulmatort. Kõike seda jäädvustab ikka veel fotograaf.
Siis sõuame tasa paadiga tagasi kaldale, värskendame end hotellis ning asume kaariku ja hobuse juurde teele.
Veel viimased pildid Anthealt ning kuulutame kaarikust oma rahulolu ja rõõmu. Pärast tunnikest sõitu oleme taas hotellis ning valmistume pidulikuks õhtusöögiks rannal. Meid teenindab õhtul privaat-ülemteener, taustaks mängib harf ja kitarr, ainult meile.
Menüü pidin igatahes detailselt ära tõlkima, et mingit üllatust ei tuleks.
Eelroog: Grillitud köögiviljasalat pesto marinaadis, poolkuivad tomatid marineeritud küüslaugu ja parmesaniviilakutega.
Põhiroog mulle: Röstitud lambaribi õrna vürtsiga, shiitake ja teriyaki risotto, küpsetatud küüslauguviilud ja küpsetatud rosmariinimahl.
Talle: Tournedos riffahvenast soojal prantsuse ubade salatil, kirsstomati salsa kahetooniliste oliividega, emulgeeritud karrilehed valge võiga.
Magustoit mulle: Kuumad šokolaadibrownid pähklipuupähklite ja pistaatsiatega, serveeritud Amarula kreemiga.
Talle: Karamelliseeritud puuviljaork, vaarikašerbett.

Kolm tunnikest naudime roogi ja muusikat ning kauni õhtu lõpetame hotellis, kus meid ootab roosilehtedega mullivann. Mingil hetkel jääb loodetavasti aega ka pildid saata koju sõpradele, sugulastele ja vanematele: hei-hei, me ei läinudki Jurmala spaasse, vaid oleme miljoni kilomeetri kaugusel ja jumala abielus!
Pärast pikka päeva ja ööd ärkame voodikeses, kuhu on meile toodud honeymoon specialina söök voodisse. Ah, mis sa hing ihkad veel. Mõned päevad hiljem saame ka fotod CD-l kätte ja ongi kõik!

Minu ainus mõte on see, et kas mul või kogu maailmal jätkub raha või tänutunnet, et armsale Piale selle kõige eest tasuda. Üksinda organiseerides poleks ma tõesti sellist asja suutnud teha. Ei kujuta ettegi.

Aga plaanid on paigas ja loemegi siis päevi. Mina tahaks veel paari uut meigitarvikut, ehteid, pesu (mõlemile), reisikohvrit ning ongi kõik. Ühesõnaga töö on tehtud ja nüüd pole muud, kui hakata kohvreid pakkima. Kuigi ma pole seda maininud, siis mul on tegelikult töökoht ka olemas, aga viimaste päevadega jääb aega üha napimaks sellele mõelda. Sunnin ja teen, aga aeg tiksub üha kurjemalt takka.

pulgajäätis
Kasutaja pulgajäätis pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Veebr 2008 - 15:58
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 13:07

Kallis IvyWalker!
Ma loen alati suure põnevusega teie blogi. Küll oskab ikka mõni inimene huvitavlt sõnu ritta seda. Mitte ei taha, et teil pulmad juba nii kähku tulevad :P, kes siis meil siin torediad lugusid kirjutab!
Soovin teile head reisi ja ilusat pulmapäeva!

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 15:50

Oi, suured tänud, pulgajäätis! Ma kusjuures ise mõtlesin ka, et kui kogu kraam läbi on, siis polegi nagu põhjust kirjutada midagi, mille ootusärevalt teistele lugemiseks võib riputada.
Pulmad.ee rahvas vist tavalise proua memuaare ikka lugeda ei viitsiks :-D

luuna2x
Võrgust väljas
Liitus: 30 Dets 2006 - 21:42
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 14:07

Oehh.. tahaks veel abielluda :D
Loodan südamest, et kõik lubatu saab ikka teoks ka :$ Pthui-pthui-pthui... niiiiii romantiline.. Ja PS! ära siis unusta meid piltidega kostitada ;)

Ma juba ootan, kuidas sa mõni tund enne lennule astumist ka kirjutad kuidas teil on :D

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 15:53

Noh, alati on võimalus abielutõotuseid uuendada - selliseid tseremooniaid tehakse sama pidulikult ;);)
Ja kui ma just pärast pikka reisi pruuni ja abiellunumana häbelikuks ei muutu, siis no mõned pildid ikka saab.
Järgmine jutt tulebki vist enne reisile asumist. Vahepeal ei tohiks vist midagi suurt juhtuda.. Kui just pulmakorraldaja ei teata, et ta tegelikult novembrist saadik mulle aprillinalja teeb või ei küsi, kas me ikka Austraaliasse tuleme...

mekamurka
Kasutaja mekamurka pilt
Võrgust väljas
Liitus: 23 Nov 2008 - 19:04
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 14:16

Nii armas....
ma juba mingi päev tagasi mõtlesin, et varsti peaks Teie päev koitma....
loodan, et kõik läheb hästi .....:)

mirabella
Kasutaja mirabella pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Juuli 2008 - 18:17
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 14:47

Sa oskad nii ilusti kirjutada, et ma juba hakkan peaaegu kahetsema, et ma ei viitsinud ise selle Mauritiuse- asjaga tegeleda. Aga ma südamest loodan, et see päev tuleb teil just selline!!! Mul hakkasid isegi delfiinid Su paadisõidukirjelduse peale paadi kõrval hüppama :D

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 15:55

Alati on veel olemas kaunid saared nagu Kreeta ja Havai või miskit muud, kus romantilisi tseremooniaid korraldada võib ;)
Ma sisimas loodan, et päev tuleb isegi veelgi erilisem... Mjaa... delfiinid võiksid ka päikeseloojangul kail taustaks laulda..

mirabella
Kasutaja mirabella pilt
Võrgust väljas
Liitus: 3 Juuli 2008 - 18:17
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 18:19

no saartega olen juba hiljaks jäänud :) meie päev tuleb Eestis, rannakülas, ja ka peaaegu ainult meile :) loodetavasti saab ka romantiline olema vaatamata palmide puudumisele ;)
aga hoian pöialt siis delfiinide kohapealt :P

kull
Võrgust väljas
Liitus: 16 Märts 2008 - 17:41
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 15:56

Tundub väga romantiline ja ilus pulm tulevat, väga hästi kirja pandud. Juba põnevusega ootan pilte ja juttu teie imearmsatest pulmadest. Head reisi ja kaunist pulmapäeva!

Lindake
Võrgust väljas
Liitus: 11 Mai 2008 - 23:09
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 16:26

Minul tulid igal juhul pisarad silma :)

sicy18
Kasutaja sicy18 pilt
Võrgust väljas
Liitus: 9 Dets 2008 - 14:08
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 16:39

Nagu muinasjutu loeks, nii kaunis:)

Fubai
Kasutaja Fubai pilt
Võrgust väljas
Liitus: 14 Nov 2008 - 19:40
Re: Loetud päevad...
4 Mai, 2009 - 16:58

Nii ilus on see juba praegu, ainult jutuna. Ma nii tahaks juba pilte ja emotsioone, mis seal kohapeal on. Mul on nii hea meel, et kellegil nii ilusad ja romantilised pulmad on. Jõudu ootamiseks:)

Meie päev 28.03.09

IvyWalker
Kasutaja IvyWalker pilt
Võrgust väljas
Liitus: 4 Nov 2008 - 17:00
Re: Loetud päevad...
5 Mai, 2009 - 21:42

Tänud kõigile väga armsate kommentaaride eest :) Selgus, et järgmine blogi tuleb sajandi tüdrukuteõhtust. Ainuke saladusse pühendatud sõbranna tegutseb tõsiselt vägeva õhtu nimel (ei tea, kas oodata või karta..).