Milline on itaallaste pulm? - Pulmad mujal maailmas

Sisestas Pulm Itaalias,
Blogide kategooria: 

Milline on itaallaste pulm? Selles postituses kirjutan pikemalt peamistest erinevusest, mis on silma jäänud Itaalia pulmade puhul.

Enamik Itaalia pulmi (100% nendest mitmetest Itaalia pulmadest, kus oleme osalenud või mida oleme teinud) algab kirikliku tseremooniaga. Kiriklik tseremoonia on tavapäraselt 1.5h pikk (pruutpaar istub) ning see on hea info juhuks kui keegi peaks suvist Itaalia pulma külastama. Tseremooni lõpus ootavad külalised noorpaari väljas ja paari saabudes visatakse nende suunas riis ja/või konfette . See sümboliseerib viljakust, heaolu, rikkust.

Nüüd natukene pulmapeost. Loomulikult on peamine tegevus süüa palju väga head toitu aga ka tähistada meeleoluka peoga seda olulist päeva. Õhtu lõppedes lõikab noorpaar tordi lahti ja pruut viskab oma buketi nagu on kombeks ka Eesti pulmades.

Üks oluline erinevusi pulmade puhul on väikeste kingituste ehk bomboniere ja/või confetti (suhkruga kaetud mandlite) kinkimine. Viimasel ajal on meenete kinkimine ka Eestis populaarne, kuid siin Itaalias on see peaaegu kohustuslik traditsioon, milleta ei möödu ükski õige pulmapidu. Itaalias on palju poode, mis keskenduvadki vaid erinevate bomboniere`de tegemisele (huvi korral võid guugeldada neid sõnu ja vaadata pilte).

Üks minu lemmik osa Itaalia pulmas on see, kui lähimad sõbrad valmistavad ette naljaka ja südantsoojendava video eraldi pruudist ja peigmehest, mida näidatakse üldjuhul peale õhtusööki. Video idee seisneb õnnesoovide edastamises ja ühistele jagatud hetkedele tagagasivaatamisel. See pole kindel traditsioon Itaalias, kuid nii tehakse paljudes kohalikes pulmades ja võib olla üks „üllatuskingitus“. Vahel on osaliselt kaasatud ka pruutpaari ennast, küsides samu küsimusi eraldi teineteise kohta vms. Seega pole sellise video tegemisel kindlaid reegleid, kuid oluline on, et video oleks lõbustav ja südantsoojendav.

Pulmamängude mängimine või ka triki korraldamine noorpaarile on tõepoolest väga klassikaline osa Itaalia pulmast, kuid ei kuulu enam iga pulma juurde. Paljud paarid (oleneb regioonidest jne., Itaalia on suur) eelistavad selle osa vahele jätta ning keskenduda vaid peole, mis saab suurema hoo peale tordi lahtilõikamist.

Loodan, et see kirjutist annab hea lühida ülevaate Itaalia pulmast. Kui oled huvitatud itaallaste pulmapeo nägemisest, siis vaata Facebookis- Pulm Itaalia -lehel olevat 07.04.2016a postitatud videot. Väga armas, lõbus ja südamlik video kohalikust pulmast.