Kui ma pulmaisana peaksin valima endale pulmaisa! - Pulmaisad

Sisestas golomb,
Blogide kategooria: 

Tervitus!

Annan ka oma hinnangu sellele, milline peaks olema üks hea pulmaisa. Minu jaoks on tore anda sellist hinnangut tänu sellele, et ma ise pole veel peigmees olnud ja selline valik tuleb kindlasti ühel päeval ka minul teha. Seega, mille järgi mina teda, pulmaisa, valiksin?

Kogemused ja antud hinnangud

Minu arvamuse kohaselt ei tohiks Pulmaisa/pulmavanem olla algajast mängujuht! Mida rohkem ja mida erinevamaid kvaliteetseid üritusi on ta läbi viinud, seda suuremaks kujuneb tema vastu austus ja usaldus. Mitmekülgsus ja positiivne tagasiside klientidelt annab juurde hoogu nii pulmaisale kui ka pulmavanema otsivatele noorpaaridele. Kogemustega pulmajuht suudab asju korraldada nii, et noorpaaril pole põhjust muretsemiseks ei enne pulmapäeva ega ka selle olulise päeva vältel.

Pulmaisa, pulmavanem - need on sõnad mis iseloomustavad kedagi, kellel on laiad teadmised erinevates valdkondades. Ta peaks olema tark ja lahke, rõõmus inimene, seega võiks arvata, et elus omandatud erinevad haridustasemed annavad inimesele juurde ka elutarkust ja võimet hakkama saada pulmade korraldamise käigus ette tulevate probleemide ja olukordadega. Hea pulmaisa on kindlasti hea psühholoog või inimeste tundja, ta peaks oskama töötada gruppidega, neid oskuslikult juhtima ja elama panema. Kasuks tuleb ka erinevate rahvuste ja kultuuride, tavade ja kombestike tundmine, oskus kõnelda sujuvalt erinevaid keeli ja oskus neid erinevusi, mis maailmas leidub, liita üheks kõlavaks tervikuks. Pulmavanem peab olemas olema kõigile: noorpaarile, nende vanematele, külalistele, esinejatele.

Välimus ja eetikanormid

Kallid riided on muidugi kenad ja uhked, kuid eelkõige tuleks meeles pidada, et pulmaisa ei tohiks olla peigmehest ilusam mees, kuid soliidne välimus, triigitud särk ja hästiistuv ülikond on kindlasti eeliseks, sest mõelge, see on ju nii elementaarne, tegemist on esindusinimesega.
Kindlasti taunin ma erinevaid pahesid, sealhulgas alkoholi liigtarvitamist, mis võivad olulisel päeval muutuda segavateks teguriteks erinevate vastutusrikaste tegevuste juures. Pulmaisa peab suutma vastutada selle eest, et ürituse kordaminekut ei takistaks hoolimatusest tingitud probleemid. Pulmaisal ootan kindlasti mõistvat suhtumist, rahulikku meelt, selget ja korrektselt, kuid samas kaasahaaravat kõnemaneeri. Ebameeldiv oleks olla olukorras, kus pulmaisa ärevusest või mõnest muust asjast tingituna tõstab häält või kõneleb ebaviisakalt noorpaari või külalistega. Küll aga meeldiks mulle kui pulmaisa on ülemeeliku seltskonnaga konkreetne, kuid jällegi mitte liiga ülbe.
Ootan, et pulmaisal on kontrolli all ja ettevalmistatud kõik vajalik, näiteks tagavara riided, kontrollitud oma auto, helistatud veelkord üle noorpaarile, kokkulepped kindlad ja kaasas võetud isegi see, mida ehk planeeritud polnud. Teisisõnu peaks pulmaisa ennast korda tegema nii vaimselt kui ka füüsiliselt!

Müügitöö

See on oluline osa pulmaisade töös, kuid seda täites tuleb tajuda mõistlikkuse piire. Noorpaaril peaks jääma vabadus otsustada ja valida. Kui võimalik pulmaisa hakkab ettevalmistuste käigus peale suruma oma DJ/ansambli ning muid teenuseid, siis mina lõpetaksin sellise pulmaisaga koostöö. Seda lihtsalt põhjusel, kogemustega pulmaisa suudab hakkama saada ka siis, kui meelelahutajad on talle tundmatud koosseisud või juhul, kui need puuduvad pulmast.

Suhtlemine

Isiklikult arvan, et koostöö pulmaisaga algab pärast Teie esimest e-maili või telefonikõnest ja see peaks kestma olema kahepoolselt aktiivne kogu ürituse planeerimise ja toimumise aja vältel. Selge see, et kõigil on kiire ja pulmaisadel suvel graafikud pingelised, kuid vaatamata sellele ei tohiks noorpaaril jääda mulje, et Pulmaisa on neid unustanud või lausa ignoreerima hakanud.

Korralduslik pool ja pulmavanema eripärad

Vaata pulma kui tervikliku lahendust. Just sellise tunnetuse saamiseks on vaja head pulmaisa, kes Teiega koos töötab läbi enne pulmapidu terve pulmakava, paneb valmis kõik rekvisiidid, aitab noorpaari leida vajalike lahendusi jne.

Mängud ja kombed

Eks igal pulmaisal on oma käekiri ja arvamus, kuid mängutegevuste kohapealt peaks pulmaisa jääma siiski soliidseks ning andma endale aru, et tegemist on pulmapeoga, see tähendab, et tegevused peaksid olema erineva žanriga ning kindlasti veidi erinema teiste pulmaisade mängukavast. Lisaks peab pulmaisa suutma arvestada ja austada ka noorpaari pakutud mänge, mis küllaltki tihti õigustatult läbi viidud saab. Siinkohal minu nägemus võimalikust mängude ja tegevuste plaanist. Alguses, peale pidusöögi söömist, peaks olema tegevus, mis lubaks inimestel laua taha istuma jääda, kuid see ei tähenda seda, et tegemist peaks olema ainult viktoriiniga. Hiljem võiks toimida laululine osa, sest inimesed üldjuhul ikka armastavad laulda või siis mõni aktiivsem ja kaasahaaravam tegevus. Seejärel võiksid tulla juba tantsumängud, kuni kogu pulmarahvas on kaasatud ja naudivad olemist täiel rinnal. Kuid intiimsemad tegevused, mängud söögi ja joogiga ning igasugused muud vallatud tegevused, need las jäävad tagavaraks siiski mõnele teisele üritusele.

Hind

Hinnast tähtsaim on hoopis see, et Te teete oma pulmaisaga koostööd ja see klapib Teil ideaalselt. Kui aga hind on pidevas muutumises või nõutakse ootamatuid lisatasusid, siis lõpetage parem see koostöö kohe ära. See teema on pälvinud pulmaisade valiku puhul palju kriitikat, kuid üle 650 euro aastal 2015 ei maksaks mina ja rohkem ma seda teemat kommenteerida ei soovi, sest see pole siiski pulmaisa valiku puhul kõige tähtsam. Siiras, aus ja teineteist toetav koostöö - see on kindlasti oluisem!

Suhtlus pärast pulma

Väga paljude noorpaaridega suhtlen mina tänaseni ka pärast pulmapidu ning mul on selle üle väga hea meel, et ma ei olnud Teie pulmas ainult teenusepakkuja, vaid korraldusaja jooksul on meist saanud ka väga head sõbrad, kes meenutavad ja mäletavad Teineteist hea sõnaga. Tore on jälgida Teie seiklusi ja tegevusi, jälgida Teie pere arengut. Elu on näidanud, et neid ühiseid pidusid/üritusi tuleb sellise suhtlemise ja koostöö tulemusel ka hiljem.

Ilusat algavat pulmahooaega Teile kõigile!
Pulmaisa Ilja Golomb

tel. 55 614 260
www.mikrofon.ee