Milline on hea pulmaisa (vol. I) ehk mida üks hea pulmaisa oma honorari eest andma peaks ehk mis tal kaasa olema peaks ? - Pulmaisad

Sisestas Virgo Jaani,
Blogide kategooria: 

Tervitus-

Seda lugu ajendas kirjutama mitme noorpaaride mured, et ega tegelikutl ei tea, mida pulmaisa tegema peab ning mis vahendid võiksid pulmaisal kaasas olla. Ja igasugused teemad, kus siis vahetult enne või pulmade ajal ning vahetult ka pärast mingi jama on, on meie foorumis kenasti nähtaval ja saadaval.

Ma siis vaatasin oma garaazi üle ja arvasin, et hea oleks ka noorpaaril siis teada, et mida kannan kaasas mina pea igas pulmas, et ma oleks ettevalmistunud kõigeks (ja vist isegi siis mitte kõigeks).

Toon välja ka selle, palju iga asi nendest vidinatest ka maksab ning kas selle maksab kinni noorpaar või kannan kulud alati juba mulle makstud honorarist. Teiste pulmaisade kohta ei oska ma miskit öelda, kui et ootaks neid endeid tutvustavat teksti :D

Niisiis mina...

Esiteks alustame sellest, et minu honorar on tavapärasele 900 eurot, see on käibemaksuga summa ja kuna mu kõik arved liiguvad läbi firma, siis on ka kulud siin kõik igasuguste maksudega. Enne kui hakkate mõtlema, kas see on kallis või mitte, siis kahjuks ei saa ma seda ka odavamaks. Maksudeks ja investeeringuteks läheb selle summa pealt üle poole ning midagi peab jääma ka enda palgaks, et oleks motivatsioon tööd hästi teha.

Pulmaisa kast, Virgo Jaani

Mul on alati kaasas vähemalt selline käru (vt pilti siin üleval, selle amort ühe pulma kohta 10 euri), kus siis on:

1. Karbid ja kastikesed erinevate tegevuste jaoks - igaksjuhuks, kui näiteks noorpaar unustab kingikasti (ja väga tihti nad ka unustavad). Samuti on lihtsalt lahedam presenteerida mingeid asju stiilsete karpide seest, kui need lihtsalt taskust välja võtta :D Kui rääkida siis kulumisest, siis iga pulma kohta võiks neid amortiseerida umbes 10 euro jagu.

Pulmaisa kast, Virgo Jaani

Pulmaisa kast, Virgo Jaani

2. Rosetid ametimeestele/naistele, need võtan ma alati kaasa, hinnaks on 2 eurot tükk ning 99% kannan need enda honorarist, kokku läheb pulmas umbes 15 rosetti ehk siis 30 eurot.

3. Igasugused lindid - toonekurepesale, samuti natuke lisaks autolintidele, mida tavaliselt jagab noorpaar läbi minu, kuid neid jääb aegajalt väheks, siis saan alati juurde võtta (jälle kulud omast honorarist, sest see pole suur kulu).

4. Huulepulgad - hmmm :D igaksjuhuks, sest kui jagame pitseriametit, siis ei ole kohe ju punast huulepulka võtta. Need peavad olema alati uhiuued ja kindlasti kohe mittekasutatud. Neid läheb pulmas tavaliselt 2 tükki ja koguhinnaks 10 eurot.

5. Paberid, kleebised, käärid, noad, pliiatsid - alati ei lähe vaja, aga aegajalt ikka. Kogukulu per pulm umbes 5 eurot.

6. Taevalaternad (vt. alumist pilti) - jah, mul on need alati endal kaasas, vähemalt 10, kuid kunagi sellist kogust ühes pulmas ei kasuta. Kasutan kas neid või siis rakkette - tavaliselt siis nime saatmiseks. Hinnaks 5-15 eurot.

Taevalatern, Virgo Jaani

7. Ilutulestiku raketid ja/või pommid (vt. allpool olevat pilti) - sama mis eelmise puhul need on alati kaasas, igaksjuhuks, et ei oleks üllatust, et noorpaaril pole. Alati minu kulu ning umbkaudu 10 eurot per pulm.

Ilutulestik, Virgo Jaani 

8. Rakettide ja pommide laskmiseks vajalikud masinad :D Minul on tavalise raketi jaoks olemas ühe mikrofonistatiivi alumine ots (toimib perfektselt ja on vägagi stabiilne) ning pommide laskmiseks nn puust kahur (ütleme nii, et päris puust ta ikka ei ole ja on täiesti lasukõlbulik). Hinda neil pole, aga kaasa võtan nad igaljuhul.

Ilutulestik, Virgo Jaani

9. Kindlasti ka mikrofon, mis on alati kaasas ning tavaliselt 2 erinevat - nii peamikker kui ka siis käes hoitav. Aga see, kas ma neid kasutan, sõltub juba sellest, kas ma ise arvan, et mul võiks mikrofoni vaja minna. Amort umbes 30 euri per pulm.

10. Raadiosaatjad - aegajalt on need kaasas, aegajalt ei ole. Ja vajalikud on nad eriti autorongis. Kallid need ei ole. Amort per pulm 10 euri per raadiosaata

Raadiosaatjad, Virgo Jaani

Vot nii. Kogukulu siis igasuguste vidinate pealt 70 eurot (see on kõik mu enda honorarist), lisame keskmise transpordi mis on 40 eurot (ja mille tasun ka omast honorarist). Ehk siis 155 eurot kokku.

Tervitades,

Virgo
Pulmad.ee